10 näpunäidet, kuidas kolledživõlg ise ära maksta

Ise kolledži eest tasumine võib olla hirmutav, eriti kui keskmine üliõpilane koguneb 9000 kuni 35 000 dollarit võlgu igal aastal. Kuigi finantseksperdid soovitavad lõpetajatel selle tohutult suure summa ära maksta 10 aasta jooksul, siis enamik vaja rohkem kui 20 aastat võlgu tagasi maksta. Samal ajal töötavad mõned spetsialistid endiselt 60-70-aastaste õppelaenu maksmise nimel.

Seega, kui soovite – või teil pole muud valikut kui – osta tipptasemel haridus üksinda, peate proovima mõnda erinevat taktikat. Kasutage allolevaid näpunäiteid, et säästa raha intresside, tasude ja muude kulude pealt, et saaksite kiiremini ilma abita võlgadeta elada.

1. Täitke FAFSA

Igal aastal täidab ligikaudu 20 miljonit üliõpilast föderaalse üliõpilasabi tasuta taotlust ja rohkem kui Toetust saab neist 65%. föderaalsetest laenudest ja toetustest. Föderaalse üliõpilasabi büroo annab seda rahastust enam kui 6000 kolledži ja karjäärikooli kaudu üle USA, et aidata õpilastel kooli eest maksta. Esmalt peate siiski esitama FAFSA taotluse, et teha kindlaks, kas teil on õigus sellist rahalist abi saada või mitte.

Laenu vormis abi saamine ainult suurendab teie koguvõlga. Kui aga saate föderaalse Pell Granti, ei pea te tõenäoliselt FSA-le tagasi maksma. Selle asemel saate selle raha panka panna ja kasutada seda ülejäänud õppemaksu või õppelaenu tasumiseks pärast kooli lõpetamist.

Ärge unustage täita FAFSA vorm igal aastal, kui koolis käite, et jääda laenude ja toetuste saamiseks kõlblikuks. Kuid mis veelgi olulisem, proovige esitada avaldus 1. oktoobril või varsti pärast seda, kuna enamik koole jagab föderaalset abi “kes ees, see mees” põhimõttel.

2. Taotlege stipendiume

Paljudes Ameerika peredes vanemate sissetulekud ja säästud katab 44% iga-aastastest õppekuludest, samas kui stipendiumid katavad 25%. Muidugi võivad akadeemilised saavutused ja spordihuvilised saada täiel rinnal ainuüksi stipendiume. Kui te ei kuulu aga oma klassi parima 1% hulka, ei saa SAT-i või ACT-i osas erakordselt kõrgeid tulemusi ja olete uskumatult seotud õppekavaväliste õppekavadega, on tõenäosus, et saate täisstipendiumi, olematu.

Siiski on seal miljardite dollarite väärtuses tasuta raha. Peate lihtsalt teadma, kust otsida, ja olema valmis kandideerimiseks tööd tegema. Isegi kui teil pole häid hindeid või muljetavaldavat keskmist, saate kohalikelt ettevõtetelt, mittetulundusühingutelt ning usu- ja etnilistelt organisatsioonidelt rohkem rahalist abi saada.

Rääkige oma rahalise abiametniku või koolinõustajaga, et teha kindlaks, millised stipendiumid on taotluse esitamiseks kuluvat aega väärt. Kui suudate kindlustada ühe või kaks auhinda, saate kolledži võla kiiremini tasuda, sest pärast lõpetamist ei pea te selle pärast muretsema.

3. Hankige töö-õppetöö

Olenemata sellest, kas unistasite veeta suvi järve ääres või kontoris, et omandada tasustamata praktikandi kogemusi, peate võib-olla need võimalused edasi kasutama ja tööle asuma. Lõppude lõpuks on teil vaja sissetulekut päris töökohalt, kui soovite kolledživõlga ise tasuda. Sel juhul võib tööõppimise võimalus olla parim valik.

See valitsusprogramm võib pakkuda teile koolis registreerumise ajal osalise tööajaga tööd, et kompenseerida hariduskulusid. Lisaks, kui valite ühe, mis on teie eriala jaoks asjakohane, saate oma tulevasel karjäärialal palju kogemusi, mis võib olla isegi väärtuslikum kui tohutu palga teenimine. Aga muidugi, kes ütles, et sa ei saa praktikal käia ja ka palka saada?

Kui täidate FAFSA-d, valige „jah“, kui teilt küsitakse, kas soovite, et teiega arvestataks tööõppesse. Kui teil on õigus seda tüüpi abi saada, saate oma ülikooli kaudu tööle kandideerida ja asuda tööle ülikoolilinnakus või väljaspool seda. Kui olete tööle asunud, naudite paindlikku, piiratud tööaega ja teenida vähemalt miinimumpalka teie konkreetses olekus.

4. Alustage külgliikumist

Töö-õppetöö ei pruugi teenida piisavalt sissetulekut, et kolledživõlga kiiresti tasuda. Küll aga võib lahenduse pakkuda osaline tööaeg. Peaaegu kolmandikul ameeriklastest on see juba olemaskaasa arvatud peaaegu pooled neist alla 35-aastane. Olenemata sellest, kas teile meeldib ehteid meisterdada või koertega jalutada, võivad teie huvid ja hobid tõenäoliselt iga kuu tekitada lisataigna.

Esiteks kitsendage oma valikuid demograafiliste, kogukonna vajaduste, kohaliku konkurentsi ning oma oskuste ja kirgede järgi. Kui olete välja mõelnud, milliseid tooteid või teenuseid pakute, investeerige veidi aega ja raha nende turundamiseks oma sihtrühmale. Kui teie väike ettevõte lõpuks tööle hakkab, võite hakata säästma osa oma tulust, et aidata oma võlga tasuda.

5. Rääkige oma tööandjaga

Kui leiate töö, mis maksab kogu õppemaksu või suurema osa teie õppemaksust, võtke see vastu. Kahjuks on sellist soodustust üsna raske saada, kuigi see muutub üha tavalisemaks. Viimastel aastatel on sajad ettevõtted lisanud oma töötajate hüvitiste paketti tööandja õppemaksu hüvitamise programmid, et meelitada uusi meeskonnaliikmeid. Teerajaja Starbucksi poolt 2014. aastalon need programmid ja stipendiumid omaks võtnud Apple, BP, Best Buy, Disney ja JetBlue.

Rääkige oma tööandjaga, kui vajate rahalist abi. Kuigi enamik ei rahasta magistri- või doktorikraadi, võivad nad olla valmis katma teie bakalaureuseõppe püüdlusi. Lisaks maksavad mõned teie hariduse eest otse, teised aga hüvitavad teile iga semestri lõpus ülejäänud õppemaksu. Lõpuks võivad teised pakkuda ühekordseid toetusi või uuendatavaid stipendiume, nii et kindlasti ei tee haiget küsida oma võimaluste ja abikõlblikkuse nõuete kohta.

6. Pea kinni eelarvest

Range eelarve koostamine ja sellest kinnipidamine on veel üks suurepärane viis raha säästmiseks ja võlgade tasumiseks. See strateegia nõuab ohverdamist, kompromisse ja kannatlikkust, eriti kui võlgnete paar tuhat dollarit õppelaenu.

Näiteks peate võib-olla loobuma kohvijooksmisest ja ostlemisest, et näppida sente ja seada prioriteediks võlgade tasumine. Need väikesed käitumisviisid kasvavad aga kiiresti kokku, nii et saate varem selle õnneliku süütundevaba kulutamise juurde tagasi pöörduda.

Eelarve koostamiseks on kümneid viise, nii et peate kulutama aega, et välja selgitada, milline süsteem teile kõige paremini sobib. Kasutades aga a planeerija teie sissetulekute jälgimiseks ja igakuised kulud on suurepärane koht alustamiseks. Seadke teel mõned eesmärgid ja lubage end nende saavutamisel väikeste hüvedega. Lõpuks muutub eelarve hoidmine rohkem harjumuseks, nii et te ei pea kodus kohvi valmistamisele kaks korda mõtlema.

7. Uurige maksukrediiti

Kui õpite veel koolis, on teil kaks maksusoodustust, mida peaksite ära kasutama: American Opportunity Tax Credit ja eluaegse õppe krediidi. Esimene on väärt kuni 2500 dollarit aastas, teine ​​aga kuni 2000 dollarit. Enamik vanemaid taotleb oma lastele AOC-d, kui nad õpivad kolledžis. Kui aga teie seaduslik eestkostja ei maksa teie tundide eest, võib ta olla valmis teile krediiti kinkima.

Vastasel juhul saate LLC-ga tasuta raha õppemaksu, raamatute, lõivude ja koolitarvete eest. Lisaks, erinevalt AOC-st, ei nõua see krediit teilt registreerumist minimaalsele arvule klassidele ja selle taotlemise aastane arv ei ole piiratud. Seega, olenemata sellest, kas taotlete magistrikraadi või bakalaureuse kraadi, saate hariduskulude katmiseks aastas täiendavalt 2000 dollarit.

Üliõpilased, kes on juba lõpetanud ja maksavad oma laene, ei saa tugineda ülaltoodud maksusoodustustele. Siiski saavad nad kasu õppelaenu intresside mahaarvamisest. Kui palju saate tagasi, sõltub teie maksuklassist, kuid korraliku palga teenimisel võite hõlpsasti säästa sadu dollareid. Seejärel saate tagasimakset kasutada laenu kiiremaks tasumiseks.

8. Võtke vastu kaheetapiline strateegia

Tavatarkus ütleb neile, kellel on väike laenujääk, see kiiresti ära maksta. Samal ajal peaksid inimesed, kes võlgnevad palju, selle tasumiseks aega võtma. Kummagi olukorra õpilasel oleks aga parem need kaks lähenemisviisi kombineerida ja välja töötada kaheastmeline süsteem.

Esiteks, makske oma õppelaenud nii kiiresti kui võimalik esimestel aastatel. Seejärel minge sissetulekupõhisele tagasimakseplaanile. See korraldus tagab õppelaenu andeksandmine 20–25 aasta pärast. Siiski on oluline, et teeksite selle ülemineku ainult siis, kui andestusest saadav kasu vastab liitmise kuludele.

9. Refinantseerige õppelaenud

Mõnikord on õppelaenu refinantseerimine parim viis oma võlgade ise tasumiseks. See valik hõlmab oma praeguste laenudega kauplemist eralaenuandjale vastutasuks uue laenu vastu, mis on odavam ja lihtsam tagasi maksta.

Näiteks kui olete refinantseerimiseks kvalifitseerunud, saate valida uue laenuperioodi viieks, 10-ks või 20-aastaseks, mis võib teie kuumakse vähendada. Lisaks võite taotleda a kaasallkirjastaja või madalama intressimääragamis mõlemad võivad teie võlasummat üldiselt vähendada.

Kõigil ei ole õigust refinantseerida, eriti kui teil on madal krediidiskoor, te ei leia kaasallkirjastajat või teil on kõrge võlgade ja sissetulekute suhe. Erinevate laenuandjatega rääkimine on aga parim viis kindlaks teha, millised võimalused on teile igal ajahetkel saadaval.

10. Konsolideerige föderaalseks otselaenuks

Kui saite eralaenude asemel föderaallaene, võite otsest konsolideerimislaenu taotledes leida veelgi lihtsamad tagasimakseplaanid. See valik võimaldab teil tasuda oma föderaalsed õppelaenud, nii et teil jääb üle vaid üks makse iga kuu ühele laenuandjale. Lisaks on sellel fikseeritud intressimäär, et saaksite paremini eelarvet koostada ja maksejõuetuse riski minimeerida.

Konsolideerimine pakub ka laiemat valikut tagasimakseplaane kui refinantseerimine, võimaldades teha väiksemaid makseid pikema perioodi jooksul. Muidugi võite lõpuks maksta rohkem intressi. Karjääri alustamise ajal järjepidevate maksete tegemine on aga palju targem kui kogemata maksejõuetuse jätmine ja krediidiskoorile tohutu löögi saamine.

Suurepärane kokkuhoid

Üliõpilastel ja lõpetajatel, kes soovivad oma võlgu rekordajaga tasuda, oleks mõistlik uudistel silm peal hoida ja kasutada ära vapustavaid säästmisvõimalusi.

Nüüd on möödunud rohkem kui aasta sellest, kui laenuvõtjad on pidanud maksma intressi või isegi makseid oma föderaalse õppelaenu pealt. Kuigi moratoorium peaks lõppema oktoobris, kaalub Bideni administratsioon pausi pikendamist.

Teie huvides oleks jätkata maksete tegemist ja liitintressi pealt raha säästa. Järgmise parima sammu valimine sõltub aga sellest, mida USA otsustab järgmisena teha, seega on olukorra arenedes oluline jääda paindlikuks ja avatuks uutele võimalustele.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga