10 tõestatud viisi oma väikeettevõtte kasvatami

Ettevõtte käivitamine on keeruline. Ettevõtte arendamise jätkamine pärast selle asutamist on sama keeruline.

Ja kuigi uue äri loomine ja kliendibaasi kasvatamine on edu saavutami vajalik, ei juhtu see üleöö. See nõuab tõhusat planeerimist, strateegiat ja valmisolekut loovaks saada.

Kui teie müük on hiljuti saavutanud platoo, vaadake neid 10 tõestatud meetodit, et jätkata oma äri kasvatamist.

1. Tunne oma kliente

Oluline on teada, kes on teie kliendid ja mida nad vajavad. Läbisite äriplaani väljatöötamisel sihtturu tuvastamise protsessi. Kuid nüüd on teil aktiivne kliendibaas, kellega peate suhtlema ja oma äri parandama.

Olenemata sellest, kas see toimub kord kvartalis läbiviidava küsitluse, kasutajate arvustuste või klienditeeninduse vahetu suhtluse kaudu, peate küsima ausat tagasisidet. Võtke teadmi oma kliendibaasi järjepidevad kaebused ja kasutage neid uute funktsioonide käivitami, sisemiste muudatuste tegemi või paranduste tegemi.

Ja kuigi otsene tagasiside teie kliendibaasilt on hindamatu, peate pöörama tähelepanu ka turule ja konkurentidele. Regulaarne turuanalüüsi läbiviimine tagab, et olete teadlik konkurentsimuutustest ja sellest, kuidas erinevad majandussündmused võivad teie kliente mõjutada. Koos klientidelt saadud põhjaliku tagasisidega annab see täieliku ülevaate potentsiaalsetest kasvuteedest.

2. Keskendu klienditeenindusele

Kui soovite oma ettevõtet kasvatada, võib teie praeguste klientide kvaliteetne klienditeenindus jääda kõrvale. Kindlasti on klientide vähenemine osa äritegevusest, kuid te ei taha, et see oleks teie kasvukatsete otsene tulemus. Ja te ei soovi lahkuvaid inimesi halva kogemuse pakkumisega segada.

Samal ajal võib kvaliteetsele klienditeenindusele keskendumine olla otsene kasvutee. Kui teie praeguseid kliente koheldakse erakordselt, jätavad nad tõenäolisemalt positiivseid arvustusi, soovitavad teid oma sõpradele ja loomulikult ostavad nad teie ettevõttest uuesti.

3. Laiendage praeguste klientide väärtust

Kasvuvõimaluste otsimisel on tavaline proovida kohe uusi kliente meelitada, aga kuidas on lood praeguste klientidega? Olete loonud nendega usaldusväärsuse, mis tähendab, et nad ostavad suurema tõenäosusega teie käest uuesti või maksavad lisateenuste ja uute toodete eest rohkem.

Uurige võimalusi oma klientide väärtuse suurendami. Lisage uus tootesari, mis täiendab varasemaid oste. Testige tõusvaid teenusehindu vastutasuks lisafunktsioonide, praktiliste juhiste või muude lisade eest, mida teie kliendid peavad väärtuslikuks.

See, et olete saavutanud oma väljakujunenud sihtturu kasvatamise piiri, ei tähenda, et te ei saaks sellelt rohkem väärtust hankida. Ja kes teab, kõik muudatused, mida teete praeguste klientide väärtuse suurendami, võivad olla hüppelauaks uute klientide toomisel.

4. Kasutage sotsiaalmeediat

Sotsiaalmeediasse sukeldumine võib olla hirmutav. Kuid siin on asi, teil ei pea olema sellega kogemusi, et sotsiaalseid platvorme kasutada. See võib olla sama lihtne kui ettevõtte profiili avamine ja klientide kogukonna kasvatamine.

Te ei pea postitama iga päev ega looma isegi uskumatu välimusega pilte ja videoid, vaid koostage järjepidev ajakava, mida teie jälgijad ja kliendid võivad oodata. Sealt edasi on teie asi, kuidas aktiivselt oma jälgijatega suhelda, kommentaare lugeda, sõnumitele vastata ja üldiselt oma sotsiaalset brändi luua.

Üldiselt on see suurepärane viis oma klientide trendide ja arusaamade tuvastami. Kui soovite, võite isegi saadud teadmisi kasutada ja proovida sotsiaalreklaame esitada. See on lihtsam kui arvate ja on odav viis pakkumiste testimi, uue kliendibaasi huvi mõõtmi või isegi täieõigusliku digikampaania läbiviimi.

5. Kasvatage oma meeskonda

Kliendibaasi suurendamine ja müügi suurendamine tähendab tavaliselt meeskonna suurendamist. Ja nii nagu peate keskenduma erakordse klienditeeninduse pakkumisele, peate keskenduma ka teie meeskonnaga liituvate inimeste kvaliteedile.

Keskenduge erinevate häälte leidmisele, mis ei täida mitte ainult rolliga seotud kohustusi, vaid pakuvad ainulaadseid vaatenurki, mis esitavad teile väljakutse. On kahjulik, kui töötajad on täis “jah-mehi”, ning see võib potentsiaalselt viia kehva sisekultuuri ja omakasupüüdlike otsusteni. Suur hulk töötajaid, kes erinevad kogemuste, tausta, veendumuste ja erialade poolest, toovad lauale uusi vaatenurki, mida ilma nendeta ei oleks.

Lisaks peaksite uute töötajate kaasamise ajal keskenduma ka oma praeguste töötajate professionaalsele arengule. Näidake, et hindate neid ja nende panust teie ettevõttesse. Andke neile rohkem võimalusi juhtimi ja koostööks, kaasake neid eesmärkide seadmise protsessi ja isegi tasuge seminaridel ja koolitustel osalemise arve.

See, kuidas te oma töötajaid kohtlete, kajastub selles, kuidas te oma kliente kohtlete. Alustage sisemise optimeerimisega ja teie ettevõte kasvab sealt edasi.

6. Näidake oma teadmisi

Kui soovite jätkata oma klientide ja teiste ettevõtete mõjuvõimu suurendamist, peate oma teadmisi näitama. See tähendab ressursside pakkumist, veebiseminaride korraldamist, uuringute läbiviimist ja isegi küsimuste ja vastuste korraldamist suhtluskanalite kaudu. Leidke võimalusi oma teadmiste jagami ja esitage see tasuta õppimis- ja arenemisvõimalusena.

Koguge kindlasti kontaktteavet või lisage link konkreetsele reklaamlehele, kui korraldate sündmust või annate juurdepääsu . Te ei näita mitte ainult teadmisi, vaid kasutate neid ka vaatajaskonna kasvatami, millest loodetavasti ühel päeval saavad kliendid. Jälgige ja jätkake väärtusliku ülevaate pakkumist ning saate muuta selle järjepidevaks kasvuks.

7. Toetage oma kogukonda

Oma kogukonnale tagasi andmine ja sotsiaalselt vastutustundlik olemine on suurepärane viis oma brändi kasvatami ja äriväärtuste esitlemi. Sponsige või annetage mittetulundusühingutele, pakkuge teile oluliste algatuste jaoks tasuta tooteid või teenuseid või korraldage kogukonnaüritusi. Suuremate muutuste edendami võite isegi otsida partnerlust teiste sarnaste mittetulunduslike huvidega ettevõtetega.

Lisaks annetamisele ja sponsorlusele saate vaadata ka ettevõttesiseselt ja edendada sotsiaalselt vastutustundlikke äritavasid. Võib-olla tähendab see tootmise üleviimist taastuvenergiale, töötajatele tasustatud aja andmist vabatahtlikuks tegevu või ainult kohalikelt müüjatelt tarnete ostmist. Tehke õiget asja ja kasvatage oma brändi mainet jätkusuutlikkuse ja vastutustundega, toetades oma kogukonda.

8. Võrk

Üks osa teie ettevõtte kasvatamisest on õigete partnerluste loomine ja oma äriringkondade tundmine. Võtke aega võrgustike loomi ja suhete loomi, mis võivad teie äri arendada.

Tugev võrgustik võib tuua kaasa uusi kliente, partnerlussuhteid, töötajaid ja isegi investoreid. See on ka suurepärane võimalus jagada valdkonna teadmisi, esilekerkivaid trende ja parimaid tavasid, mida te muidu poleks leidnud.

9. Töötada välja täiendavad sissetulekuallikad

Kui teil on olnud raskusi oma põhiärimudeli tulude kasvatamisega, võib osutuda vajalikuks täiendavate tuluvoogude arendamine. See võib olla uus toote- või teenusepakkumine, erinevatele klientidele või tellimustele eraldi hinnamudelid ja isegi passiivne sissetulek reklaamidest ja sponsorlusest.

Käsitlege iga uut tuluvoogu oma ettevõtte laiendamisena. Tõenäoliselt soovite koostada vähemalt säästliku äriplaani, et olla kindel, et uus algatus on elujõuline ja teie praegune ettevõte saab seda toetada. Mõelge käivitus- ja tegevuskuludele, oma laienemise eesmärkidele ja sellele, kui kaua kulub kasumi teenimi.

Lõpuks veenduge, et teie uus algatus on teie ettevõtte jaoks mõttekas. See võib alustada lihtsalt täiendava sissetulekuna, et toetada tegevust, kuid võib olla vaja minna üle eraldi ettevõtteks.

10. Mõõtke ja korrake

Siiski otsustate proovida ja oma ettevõtet kasvatada ning veenduge, et mõõdate ja jälgite aktiivselt edu. Võib olla väga lihtne teha lihtsalt muudatus ja lasta sellel kulgeda ilma edu määravate eesmärkide või võtmetulemusteta. Ilma nendeta võib kasvualgatus kergesti muutuda kulukaks ideeks, mis teie ettevõtte uputab.

Seadke oma organisatsioonilised eesmärgid eelnevalt ja ärge kartke tappa või projekte pöörata, kui te ei näe positiivseid tulemusi. Saate alati seadistada uusi iteratsioone ja uuesti käivitada, täpsustades oma lähenemisviisi, et tuvastada kõige edukam tee eduni.

Ja isegi kui olete kodujooksu teinud, jätkake mõõtmist ja kordamist. Veebiseminarid või uued tootesarjad võivad mõneks ajaks viia kasvu, kuid see võib kergesti muutuda, kui te ei pööra tähelepanu.

Jätkake kasvuvõimaluste otsimist

Teie ettevõte liigub pidevalt kasvu- ja stagnatsioonipunktide vahel. Võti on jätkata uute kasvuvõimaluste otsimist ning mitte karta olla loominguline ja neid katsetada. Kuid pidage kindlasti meeles eesmärke ja mõõdetavaid tulemusi, et vältida potentsiaalse kasvu muutmist tõsi veaks.

Kui te pole kindel, kas peaksite kasutama kasvuvõimalust, vaadake uuesti üle ja värskendage oma äriplaani ja prognoose. See võib aidata teil kindlaks teha, kas teie algatus on elujõuline ja kas teie ettevõte suudab lühiajaliselt hallata võimalikke kulusid või negatiivset rahavoogu. Saate seda alati teha käsitsi või proovida planeerimistööriista, nagu LivePlan, et muuta tulemuste regulaarne värskendamine ja jälgimine täp ja lihtsaks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga