11 näpunäidet edukaks ärivõrgustiku loomi

Kas soovite muuta oma ärivõrgustiku tõhusamaks? Kasutage neid 11 võrgustamisnõuannet, et luua suhteid, mis aitavad kaasa äritegevusele.

Ärivõrgustiku loomine hõlmab sidemete loomist mitte ainult tõenäoliste klientide või klientidega, vaid ka teiste isikutega, kes võivad teile äritegevusele viidata või teie nime mõnel positiivsel viisil tuttavatele inimestele mainida. See hõlmab ka suhtlemist inimestega, kes pakuvad teavet või koolitust, ja see võib olla suurepärane viis usaldusväärsete müüjate leidmi, keda oma ettevõtte jaoks palgata.

Kuigi paljud inimesed seostavad võrgustike loomist teenete küsimisega, teavad edukad võrgustiku loojad, et võrgustike loomine ei piirdu ainult nendega. Võrgustiku loomine ettevõtluses on usalduslike suhete ja sõprussuhete loomine teiste ärimeestega.

Tõhusa võrgustiku loomise põhiosa on teiste ettevõtjate abistamine nende vajadustega. Seetõttu avastate, et parimad võrgutegijad on sageli ühenduse loojad, kes aitavad teisi, suunates kliente, andes iseloomustusi või aidates mingil moel üritusi ja muid ettevõtteid reklaamida.

Tugeva ärivõrgustiku loomise eelised

Kui oluline on võrgustike loomine väikeettevõtete jaoks? Küsige väikeselt teenindusettevõttelt, kust nad saavad enamiku oma kliente, ja nad viitavad tõenäoliselt mingile suusõnalisele turundusele. Alignable’i läbiviidud küsitluses märkis 85% väikeettevõtetest, et suust-suhu suunamine on parim viis kohalike klientide hankimi.

Teine uuring teatas, et 78% alustavatest ettevõtetest ütlevad, et võrgustike loomine on nende ettevõtluspüüdluste jaoks ülioluline. Võrgustiku loomine on töötajate karjääriedu jaoks sama oluline. Vastavalt a 2016. aasta aruanne LinkedIni poolt täidetakse 85% kõigist töökohtadest võrgustike kaudu.

On selge, et kui te ei võta aega oma valdkonna teiste inimestega kohtumi ja nendega suhtlemi, jääte tõenäoliselt kasutamata väärtuslikest võimalustest uute partnerlussuhete leidmi, soovituste loomi ning isegi klientide ja ametikohtade leidmi.

Loomulikult ei seisne võrgustike loomine ainult suhete loomine. Teiste valdkonna spetsialistidega kohtumine ja nendega suhtlemine võimaldab teil ka haridusteed jätkata. Ehkki teil ei pruugi olla aega seminaril või sertifitseerimiskursustel osalemi, aitab ärisidemega kohvi kaasa võtmine teil olla kursis oma valdkonna uute arengute ja tavadega. Saate need suundumused oma praegusesse ettevõttesse tagasi tuua või kasutada õpitut, et parandada oma võimalusi uuele ametikohale jõuda.

11 näpunäidet edukaks võrgundu

Ärge oodake, kuni teie turunduslehter on tühi, et alustada võrgustike loomist. Kui soovite luua tugevat äri, peaksite juba täna välja astuma ja sidemeid looma. Vaadake neid 11 võrgustamisnõuannet, mis kindlasti suurendavad teie ette tulevate võimaluste hulka.

1. Osalege ärivõrgustike loomise üritustel

Eduka võrgustiku loomise esimene samm on teadmine, kuhu ühenduste loomi minna. Kuigi peaaegu iga tegevus või üritus võib olla võrgustiku loomise võimalus, saavad väikeettevõtete omanikud ja kohalike ettevõtete spetsialistid kohalikel äriüritustel osalemisest kasu.

Näiteks võib teie linna kaubanduskoda korraldada teie valdkonna inimeste kokkutulekuid. Lisaks tasub kokku leppida oma valdkonnaga seotud erialaliitude ja seltsidega.

2. Valige eesmärk

Kui te ei alusta selge päevakavaga, on raske oma võrgustike loomisega seotud ettevõtmistest seda, mida soovite. Enne koosolekutel või üritustel osalemist määrake kindlaks, millised on teie kogemuse eesmärgid. Näiteks võite soovida luua uusi sidemeid, annetada oma aega kogukonna heaks või lihtsalt õppida tundma oma ettevõtte või valdkonna uusimaid arenguid.

3. Olge seltskondlik ka väljaspool tööaega

See, et olete kellaajast välja lülitatud, ei tähenda, et oleks aeg võrguühendus lõpetada. Kui soovite oma haaret laiendada, proovige oma terviseklubis või pilatesetunnis osalejatega vestelda. Võite isegi luua ärisidemeid oma lapse kooliüritustel ja spordiüritustel. Vanemad otsivad ju tavaliselt peale jalgpalliväljakul toimuva ka midagi, millest vestelda!

4. Teadke oma väärtust

Sellest ei piisa, et pakkuda oma klientidele suurepärast toodet või teenust. Kui te ei suuda sõnastada, mida te teete, ei saa te loota, et saate seda teavet võrguüritustel edastada. Olenemata sellest, kas teie eesmärk on luua soovitusi või lihtsalt ehitada oma virtuaalne Rolodex tuleviku jaoks, võtke aega, et luua liftikõne, mis annab edasi, mida te teete, kelle jaoks te seda teete ja miks kliendid peaksid teid teie konkurentsi asemel valima.

5. Tuvastage vestluslikud jäämurdjad

Kui soovite esialgsest kohmakusest üle saada ja jätta endast hea esmamulje, kaaluge komplimendiga avamist. Näiteks võite seminaril teie kõrval istuvale inimesele öelda, et teile meeldivad tema kingad või lips. Samamoodi annab küsimuse esitamine kontaktidele võimaluse endast rääkida. Küsige, kuidas nad sellesse valdkonda jõudsid või mida nad arvavad hiljutisest arengust, mis teie tööstust mõjutas.

6. Võta sõber kaasa

Mõnikord on võõrastega vestlust alustamine lihtsam, kui su kõrval on tuttav nägu. Kui teil on sõber või töökaaslane, kes soovib samuti oma võrgustikku laiendada, kaaluge professionaalsetel üritustel osalemist kahekesi. Lihtsalt veenduge, et pingutaksite teiste osalejatega ühenduse loomi, selle asemel, et istuda kogu aeg nurgas ja vestelda.

7. Saa üle introvertsusest

Kui olete loomult häbelik, võib võrgustike loomisel edu saavutamine olla väljakutse. Õnneks on mõned strateegiad introvertsuse ületami ja sidemete loomi.

Esmalt kaaluge enne võrgustikutöö üritust jäälõhkujate ajurünnakuid, et te ei peaks kohapeal ideid välja mõtlema. Tei võtke julgelt hingetõmmet, kui üle jõu käite. Minge tualetti, jalutage või jooge kohvi. Saate naasta tuppa värskena ja valmis uute inimestega kohtuma.

8. Leidke põhjus, miks järgida

Ühenduste loomine on vaid pool võitu; samuti tuleb astuda samme, et suhe püsiks. Isegi kui te parasjagu tööd ei otsi, püüdke oma kontaktidega paar korda aastas ühendust võtta. Võite edastada asjakohase artikli, kutsuda nad mõnele seminarile või konverentsile või saata pühade ajal sõbraliku kirja.

Muidugi on võrgustike loomisel edukas olemine midagi enamat kui see, mida teete. Asi on ka selles, mida mitte tegema. Ülejäänud selles loendis on taktikad, mida vältida, kui soovite oma ärisidemeid tugevdada.

9. Ära ole negatiivne

Vestluse alustajaid otsides vältige endiste ettevõtete või töökaaslaste kohta negatiivset rääkimist. Lõppude lõpuks ei taha te, et potentsiaalsed kontaktid mõtleksid, et ütlete võimaluse korral nende kohta halvasti.

10. Ära ole isekas

Olenemata sellest, kas vestlete kaubanduskoja üritusel või osalete teabekoosolekul, on oluline meeles pidada, et võrgustike loomise eesmärk on anda ja võtta. Kui olete alati see, kes teeneid palub, ei kesta suhe tõenäoliselt. Parimate tulemuste saavutami otsige võimalusi, mis aitaksid oma võrgukontaktidel oma karjääris edu saavutada.

11. Ära karda küsida seda, mida sa tahad

Me kõik vajame ikka ja jälle abi. Kui soovite, et teie võrgustikutöö õnnestuks, peate olema piisavalt julge, et abi küsida. Enne järgmisel kohtumisel või seminaril osalemist veenduge, et suudate sõnastada, mida te otsite. Seejärel, kui keegi küsib, kuidas ta saab teid aidata, öelge talle tõtt.

Kohustustest loobumine: selle lehe sisu on ainult informatiivsel eesmärgil ja see ei kujuta endast juriidilist, maksu- ega raamatupidamisalast nõuannet. Kui teil on mõne nende teemade kohta konkreetseid küsimusi, pöörduge litsentseeritud spetsialisti poole.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga