11 näpunäidet väikeettevõtte edukaks kasvatami

1. Looge müügilehter

Müügilehter on teie ettevõtte ülesehitami hädavajalik. See on marsruut, mis haarab potentsiaalsed kliendid ja viib nad teadlikkuse juurest lõppeesmärgini – müügini. Kui diagrammite müügilehtri, näeb see välja täpselt nagu selle nimi. See on teekaart, mis näitab kliendi teekonda.

Lehtri tippu sisenejad esindavad suurimat arvu – potentsiaalseid kliente või kliente. Lehtri põhi, kliendid, kes ostavad, on väikseim arv. Müügilehtril on 6 etappi:

 • Teadlikkus
 • Avastus
 • Hindamine
 • Kavatsus
 • ostma
 • Lojaalsus

Müügilehtri loomine on üks olulisemaid asju, mida väikeettevõtte omanik saab ettevõtte kasvu käivitami teha. Kahjuks jäetakse see strateegia sageli tähelepanuta. Kui olete müügilehtri loonud, on ülioluline jälgida andmeid, et saada aru, mis töötab ja mis mitte.

Lisaks soovite, et teie klienditeenindus oleks asjakohane. Te ei soovi potentsiaalseid kliente eemale peletada nendega halvasti koheldes või probleemidega kiiresti mitte tegeledes.

2. Kasutage kliendihaldussüsteemi (CMS)

Kliendihaldussüsteeme ja -rakendusi (tuntud ka kui CRM või Customer Relationship Management) kasutatakse klientide käitumise, ostueelistuste ja demograafiliste andmete jäädvustami, uurimi ja analüüsimi. Isegi kõige väiksemad ettevõtted vajavad mingit kliendihaldussüsteemi.

Kui teil on paigas edukas kliendihaldussüsteem, võib teie kasum tugevneda, teie kulud vähenevad ja suurendate klientide lojaalsust. Kuna turul on suur valik CMS-i tarnijaid ja tooteid, võib õige valimine tunduda üle jõu käiv.

Külastage tarkvaraülevaate saiti Capterra, et saada kasutajate tooteülevaateid parimate CMS-süsteemide kohta: Kliendihaldustarkvara.

3. Tehke konkurentsianalüüs

Kas teate, kes on teie turul teie konkurendid? Mängus ees püsimi peab teil olema konkurentidest kindel arusaam. Konkurentsianalüüsi läbiviimine aitab teil avastada edasiliikumi vajalikke üksikasju ning see on oluline osa müügi- ja turundusplaanist, olenemata sellest, kui väike teie ettevõte on.

Konkurentsianalüüs peaks sisaldama järgmist:

 • Konkurendi toodete kokkuvõtted
 • Konkurendi tugevad ja nõrgad küljed
 • Strateegiad, mida iga konkurent oma eesmärkide saavutami kasutab
 • Turu üldine väljavaade

Konkurentsianalüüsi etappide läbimine aitab teil avastada sarnaste ettevõtete kasutatava strateegia ja selle, kas see töötab. BigCommerce’i ajaveebis on samm-sammuline juhend siin: Kuidas teha konkurentsianalüüsi 2019. aastal. Kui olete oma konkurentsianalüüsi vaadanud, olge kursis. Seadistage Google’i hoiatus nii oma konkurentide kui ka valdkonna tingimuste jaoks, mis võivad teie ettevõtet mõjutada.

4. Käivitage püsikliendiprogramm

Püsikliendiprogrammid on lihtsad ja töötavad. Inimestele meeldib saada tasu ja püsiklientidele teie toodete või teenuste ostmi stiimuli andmine on kasulik kõigile. Mida rohkem kliendid teiega kulutavad, seda rohkem nad tagasi saavad. On olemas mitut tüüpi programme, mille rakendamine on erineva raskusastmega. Lojaalsusprogrammide tüübid on järgmised:

 • Vana hea perfokaart on lihtne ja kulutõhus lahendus. Kliendid toovad kaardi kaasa ja iga X arvu löökide eest teenivad nad preemia.
 • Sisseregistreerimise preemiad pakuvad eripakkumisi või tasuta pakkumisi, et registreeruda selliste platvormide kaudu nagu Foursquare või Swarm.
 • Kui klient registreerub teie meilisõnumite kasutami, teenib ta allahindlust või tehingu, mis on mõeldud ainult teie meilipublikule.
 • Punktiprogramm on kõige levinum, kuna see on kõige lihtsam. Seda kasutavad laialdaselt krediitkaardi väljastajad ja lennufirmad. Põhimõtteliselt antakse punktipreemiaid iga kulutatud dollari alusel – näiteks üks punkt dollari kohta. Punkte saab tavaliselt lunastada kauba või muude tehingute eest.

5. Tehke kindlaks uued võimalused

Ärge jääge rööbastesse kinni. Tehke kindlaks võimalused, mis võivad viia kasvu ja tulude suurenemiseni. Võimaluste tuvastami on neli kindlat viisi:

 • Kuulake potentsiaalseid kliente ja varasemaid müügivihjeid. Keskenduge nende soovidele, väljakutsetele ja pettumusele teie toote, teenuse või üldise tööstusharuga.
 • Küsige praeguseid kliente. Mis töötab ja mis mitte? Vajalike vastuste saami võite kasutada lihtsat veebitööriista, nagu Survey Monkey. Kui teil on telliste ja mördi asukoht, võite lihtsalt isiklikult küsida.
 • Vaadake üle oma konkurentsianalüüs ja otsige uusi strateegiaid oma ettevõtte või uute toodete ja teenuste reklaamimi, mida saate tutvustada.
 • Vaadake valdkonna suundumusi ja teadmisi. Mis on teie turul uut ja ainulaadset?

6. Looge meililoend

Gabriel Gagner, ettevõtte otseturunduse juht, mõistab sihtturule jõudmise tähtsust ja selle strateegia tõhusust.

Ta ütleb: „Uute klientide meelitami mõeldud sihitud loend taandub tegelikult teie olemasolevate klientide mõistmisele. Uurige, mida nad loevad, kus nad ostlevad, kus söövad, millega sõidavad. Loendeid saab sihtida rohkem kui demograafilise teabe (perekonnaseis, sissetulekutase, sugu jne), vaid ka huvide, käitumise ja eluetapi järgi. Saate osta loendeid, mis pakuvad teile teie piirkonnas potentsiaalseid kliente, kes on väikeste lastega lemmikloomaomanikud, kellele meeldib õues viibida, või õllesõbrad, kes omavad oma kodu ja sõidavad uute autodega. Trikk on leida vaatajaskond, kes näeb välja nagu teie praegune kliendibaas.

Samuti hoiatab ta ettevõtete omanikke, et nad ei heidutaks end, kui esmakordsel meili saatmisel pole suurt vastust.

“Enamik inimesi tuleb saata kolm või enam korda, enne kui nad on valmis vastama, eriti kui nad pole teie tootega tuttavad.” Pange tähele, et teie meilil peab olema köitev teemarida ja see peab pakkuma teie praegustele ja potentsiaalsetele klientidele väärtuslikku teavet.

7. Kasutage sotsiaalmeediat

Kas olete loonud sotsiaalmeedia kohaloleku platvormidel, kus teie praegused ja potentsiaalsed kliendid on aktiivsed? Kui olete oma sotsiaalmeedia kanalid tähelepanuta jätnud, värskendage neid heade piltide ning ajakohase toote- ja hinnainfoga. Alustage regulaarselt värske sisu postitamist. Kui vajate alustami abi, vaadake meie artiklit, kus saate teada, kuidas saate väikeettevõtete sotsiaalmeedia turundust kiiresti omandada.

Sotsiaalmeedia strateegia võib olla tasuv. Tegelikult on ta rääkinud paljude meie klientidega, kes juhivad edukalt müüki ilma panka rikkumata. Lastesõbralike päikeseprillide tootjal RoShamBo Baby on Facebooki leht, mis on suunatud vanematele, kellel on üle 40 000 lojaalse jälgija. Infinity Strap joogarekvisiidi loojad teatavad, et Instagram juhib 80% müügist täiesti orgaaniliselt, ilma tasulise reklaamita.

7-aakrilise peremeelelahutuskeskuse Fun Bowl omanik Steve Brown ütleb: “Täna on turundamine tõesti odavam kui see, mida ma printimisele kulutasin,” ütleb ta. „Tegelikult on 98% meie tegemistest sotsiaalmeedia. Kui ma tahan midagi reede õhtul teha, saame 500 dollari eest välja kuulutuse ja selle katta. Me jõuame kiiresti rohkemate inimesteni, see on hämmastav.

8. Looge partnerlusi

Suhete loomine teiste väikeettevõtetega võib oluliselt muuta. Näiteks on juuksurisalong, mis teeb koostööd juveelifirmaga ja näitab oma tooteid silmapaistval alal. Vastutasuks võiks juveelifirma iga ostu juurde lisada ühelehe salongi kohta või pakkuda klientidele allahindlust. Väikeettevõtte partnerluse eelised hõlmavad järgmist:

 • Kiiresti uute vaatajaskondadeni jõudmine
 • Tugevama maine loomine
 • Suurendage suusõnalist levikut
 • Alternatiivsetest turgudest parema ülevaate saamine

9. Frantsiis

Kas teie ettevõtet saab hõlpsasti kopeerida? Kui jah, võib frantsiis olla üks parimaid viise kiireks laienemi ja kasumlikkuse suurendami. Näiteks SmartBizi kliendil Instinct Dog Behavior & Training LLC on New Yorgis väga edukas äri. Nad loovad frantsiisiprogrammi oma kaubamärgi ja ulatuse laiendami. Frantsiisimise esimene samm on sellega seotud kogemustega advokaadi palkamine. Täiendavate sammude ja asjatundliku ülevaate saami lugege artiklit Kas soovite oma väikeettevõttele frantsiisi anda? 8 näpunäidet alustami.

10. Rahvusvaheline laienemine

Ettevõtja loetleb need rahvusvahelise müügi eelised oma artiklis How to Take Your Company Global:

 • Saate pikendada olemasolevate toodete ja teenuste müügiiga, leides nende müümi uusi turge.
 • Saate vähendada oma sõltuvust turgudest, mille olete Ameerika Ühendriikides välja töötanud.
 • Kui teie ettevõtet kimbutavad hooajaliste muutuste või nõudlustsüklite tõttu destabiliseerivad kõikumised teie turgudel, saate oma müüki ühtlustada, kasutades turge, millel on erinevad või isegi vastutsüklilised kõikumised.
 • Saate kasutada ettevõtte tehnoloogiat ja oskusteavet.
 • Lõpuks, sisenedes ülemaailmsele turule, saate teada, kuidas konkureerida välismaiste ettevõtetega ja isegi nendega omal kohal võidelda.

Väikeettevõtte globaal muutmine võib olla keeruline ja hirmuäratav. Veenduge, et teil oleks käepärast jurist, kes teid protsessis juhendab.

11. Küsi soovitusi

See on tõsiasi: suunamine on kõige tõhusam ja odavam viis uue äri loomi. Kui te pole aga sündinud müügimees, võib soovituste küsimine tunduda ebamugav. Parim viis uue ettevõtte jaoks soovituse küsimi on olla otsene ja asjakohane. Pidage meeles ütlust: “Halvim, mida nad saavad öelda, on ei.”

Meie ajaveebis on artikkel, mis aitab teil suunamisprogrammi rakendada: 10 ideed rohkemate klientide soovituste saami.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga