12 brändingunõuannet väikeettevõtetele

Miks on bränding oluline?

Entrepreneuri sõnul on äribränding turunduspraktika, mille käigus luuakse nime, sümbolit või kujundust, mis identifitseerib ja eristab toodet teistest toodetest. Vaid mõne elemendi abil annab teie bränd teada, kes te olete, kuhu suundute ja kuidas loodate, et teid tajutakse.

Olenemata sellest, millist ettevõtet te juhite, on brändi loomine väga tõhus viis teistest eristuda ja ainulaadset kohalolekut arendada nii veebis kui ka väljaspool seda. Tugev ja ainulaadne identiteet annab teile võimaluse jätta potentsiaalsetele klientidele mulje juba enne, kui nad teie ettevõttele pühenduvad.

12 näpunäidet tugeva kaubamärgi loomi

Kas olete valmis alustama? Siin on meie näpunäited publiku kaasami oma brändi kuvandi kaudu.

1. Looge suurepärane toote- ja teenusekogemus

Kogu turundus ja teavitustöö, mida teete, viivad alati tagasi selleni, mida müüte, olgu see siis toode või teenus. Kliendi kogemus peaks alati olema teie kaubamärgi keskmes. Inimestele meeldib jagada silmapaistvat teenust. Pange algusest peale tööle ja teie maine võib kasvada lihtsalt suusõnaliselt.

Et näha, kuidas teil läheb, registreeruge kindlasti ja võtke ühendust klientidega . Kaaluge profiili loomist sellisel platvormil nagu TrustPilot, kuhu kliendid saavad oma arvustusi jätta. Seejärel määrake selged edumõõdikud, mis aitavad teil täpselt mõõta, mida on vaja vajadusel parandada.

2. Looge kogukonnasuhteid

Kui rääkida klientide lojaalsusest, siis isiklikud sidemed aitavad arendada tugevat kliendibaasi.

Ärge unustage keskenduda. Eelkõige veebis, pange end vahele sotsiaalmeedia platvormidel, kus saate vestlusele midagi ainulaadset ja väärtuslikku lisada. Oma nime avaldami on lõputult palju võimalusi, alates ajaveebipidamisest, sotsiaalmeedia ja meiliturunduseni. Iga suurema sotsiaalmeediaplatvormi kohta lisateabe saami vaadake meie nõuandeid tasuta veebireklaamide kohta, et saaksite otsustada, kuhu oma kohaloleku suurendami keskenduda.

Kui olete oma valikuid vähendanud, püüdke olla võimalikult järjepidev. Postitage regulaarselt usaldusväärset sisu, püsige teemas ja suhelge kasutajatega, kes teie sisule reageerivad. Kui hakkate nende nimesid ära tundma, on tõenäoline, et nad on teie omad juba mäletanud.

Et olla kergesti äratuntav ja meeldejääv, tasub kulutada aega oma ettevõttele originaalse nime ja logo loomisele. Disain ja üks-kaks sõna võivad kõneleda kogu teie ettevõtte jaoks. Ärge kartke võtta loomingulisi riske, eriti kui olete alustanud. Kunagi ei tea – need võivad viia sind ootamatu eduni!

4. Leidke oma toon

Kui olete oma kliente tundma õppinud, mõelge elementidele, mida soovite oma ettevõtte tooni lisada. Kas kaldute professionaalsema, informatiivsema või juhuslikuma, mängulisema heli poole? Kas lisate trendikaid teemasid või pakute ajatuid nõuandeid? Katsetage ja täpsustage oma strateegiat jälgijate tagasiside põhjal. Ennekõike jääge siiski autent. Kas jälgiksite ettevõtet, kes väärtusliku teabe jagamise asemel pidevalt ennast reklaamib?

5. Kaitske oma missiooni

Teie väärtused peaksid kujundama ja määratlema teie brändi. Põhipõhimõtete eest seismine ja missiooni püstitamine aitavad teil oma publikuga selgelt ja järjekindlalt suhelda. Teil on võimalus näidata oma potentsiaalsetele klientidele, millesse te usute ja kuidas te selleni jõudmi initsiatiivi võtate.

Näiteks selle asemel, et oma tooteid või teenuseid üldiselt allahinnata, võib olla kasulikum luua püsikliendiprogramme ja pakkuda reklaamtooteid klientidele, kes on seotud teie missiooniga ja tulevad tagasi.

6. Määratlege oma brändi identiteet

Teie brändi identiteet hõlmab teie ettevõtte mainet ja ainulaadseid väärtusi, aga ka visuaale, näiteks logo. See hõlmab ka teie käitumist – kuidas teie töötajad avalikkusega suhtlevad ja mida see teie ettevõtte kohta ütleb? Saate määratleda oma brändi identiteedi, esitades endale järgmised küsimused:

  • Millised kolm sõna kirjeldavad minu ettevõtet kõige paremini? Kui olete kliendile orienteeritud, uuendusmeelne ja keskkonnasõbralik, peaks teie kaubamärk neid väärtusi kajastama. Saate selle eesmärgi saavutada sisu kaudu, mis selgitab teie viimaseid uudiseid, näidates samal ajal teie loodust kutsuvat logo. Peaksite selle sisu siduma ettevõtte kultuuriga, mis seab esikohale kiire ja põhjaliku klienditeeninduse.
  • Mis peaks pähe tulema, kui inimesed mõtlevad minu ettevõttele? Kui otsite brändi kuvandit, mis kutsub esile abivalmi ja asjatundliku meeskonna, kasutage oma reklaamides naeratavate ja lõdvestunud töötajate fotosid. Kui soovite esile kutsuda kuninglikkust, saavad elegantsete joontega ja luksuslike mustade toonidega logod teie sihtrühma jaoks selle efekti saavutada.
  • Mis on ettevõtte missioon? Te ei pea sisuturunduses oma missiooni selgesõnaliselt väljendama, kuid peaksite veenduma, et materjalid ja kliendikogemus peegeldavad teie eesmärke. Näiteks kui muudate teatud tooted või teenused teatud demograafilisele rühmale uuesti juurdepääsetavaks, määrake oma hinnad vastavalt ja tehke selgeks, kuidas te neid madalamaid hindu saavutate.
  • Kuidas ma tahan oma tegevusala muuta? Kui muudate kurikuulsalt suletud tööstusharu läbipaistvust, võib tõhus kaubamärk sisaldada selget logo või klaasja välimusega logo. See võib hõlmata ka klienditeeninduse muutmist nii tugevaks, et teenite endale sama kliendikeskse ettevõtte maine kui Amazon.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga