14 viisi edukaks klientide lojaalsuse suurendami

Miks on klientide lojaalsus oluline?

Kuna uute klientide hankimine võib olla kuni 25 korda kallim kui praeguste hoidmine, on püsikliendibaasi loomine üks teie kuluefektiivsemaid müügitaktikaid. Lisaks võivad korduvad kliendid teiega kuni 67% rohkem kulutada kui esmakliendid. Lühidalt öeldes on püsikliendid teie lõpptulemuse jaoks sageli paremad kui uued.

14 võimalust klientide lojaalsuse suurendami

Siin on 14 lihtsat viisi klientide lojaalsuse suurendami.

1. Tundke oma klienti ja laske neil end tunda

Kliendid jäävad tõenäolisemalt lojaal, kui tunnevad, et neid hindate teie poolt. Asjad, nagu nende sünnipäevade, laste vanuse ja viimase teie käest ostetud kauba meelespidamine, on kõik pisiasjad, mis aitavad palju kliente hoida. Rakendage käivitav meiliprogramm, mis saadab sünnipäevameili ja pakub sünnipäevakuul allahindlusi.

Samuti on oluline olla oma äri klientide jaoks läbipaistev. Kas saadetised viibivad? Saatke neile e-kiri, et nad teaksid, millal oma toodet oodata. Kas andsite just välja uue toote või palkasite uue tegevjuhi? Saatke oma kliendibaasile isikupärastatud sõnum, teatades põnevatest uudistest, enne kui nad sellest mõnest teisest meediaallikast kuulevad.

Kui see on asjakohane, määrake uutele kliendikontodele klienditeeninduse esindaja, kes aitaks neil läbida esialgse seadistamise ja jääks nendega kogu kliendi elutsükli jooksul kaasa. See võimaldab esindajal seda klienti tundma õppida, tema ettevõtet mõista ja tema ärieesmärke õppida, et nad saaksid neid paremini aidata. “Tere tulemast ettevõttesse XYZ Company” kaartide saatmine nende esindajatelt uutele klientidele on suurepärane viis panna nad end kohe alguses väärtustatuna tundma.

2. Premeerige lojaalsust kliendilojaalsusprogrammiga

Püsikliendiprogrammid on suurepärane viis olemasolevate klientide lojaalsuse eest premeerimi ja samal ajal uute klientide meelitami. Selleks on mitu võimalust, sealhulgas:

  • Krediitkaardid – Sellised tööstusharud nagu jaekauplused ja lennufirmad on tuntud selle poolest, et premeerivad püsikliente krediitkaardisoodustustega ja raha tagasi säästmisega, nagu 200 dollarit tagasi iga 1000 dollari suuruse makse eest.
  • Mobiilipreemiad – Kui te ei saa oma kliendibaasi krediitkaarte preemiate teenimi pakkuda, võtke Starbucki juhtroll ja looge lojaalsetele klientidele hõlpsasti kasutatav preemiaprogramm. Kasutades pelgalt preemiaid või kinkekaarti ja nutitelefoni, saavad olemasolevad kliendid hakata teenima punkte iga kord, kui nad sooritavad ostu ning saate jälgida nende tellimuste ja makseteavet.
  • Perfokaardid – Kui krediitkaardid on liiga suured kohustused ja teil pole mobiilse preemiaprogrammi loomi tehnilisi vahendeid. Kas teate neid perfokaarte oma kohalikus pagariäris, kus pärast 10 ostu saate 11. kaardi tasuta? See on pagariäri klientide lojaalsusprogrammi preemiate osa. Selline lähenemine annab klientidele suure põhjuse – tulevane tasuta kingitus – naasta.

3. Muutke klientide lojaalsust lihtsamaks

Suurendage klientide lojaalsust, muutes nende kogemust teie ettevõttega pidevalt kasutajasõbralikumaks. Paljud kiirtoidu- ja kohvipoed võimaldavad klientidel oma nutitelefonist oste tellida ja nende eest tasuda, samas kui veebimüüjad on hakanud pakkuma ühe nupuvajutusega tellimist, mis tõstab kliendi krediitkaarditeabe üles, võimaldades neil ostu sooritada ilma rahakotti välja kaevamata.

Kaabli- ja internetifirmad on tuntud selle poolest, et kasutavad automatiseerimist oma klientide kogemuste parandami, suunates nad õige esindaja juurde vastavalt telefoninumbrile, millelt nad helistavad. Sealt saavad esindajad probleemi lahendami vajalikku teavet hankida ja näha, sealhulgas planeerida tehnikud, kes probleemi lahendami välja tulevad. Laske samal esindajal pärast probleemi lahendamist helistada ja veenduda, et klient on rahul ja tal pole muid küsimusi. Need lihtsad sammud võivad aidata ettevõtetel tagada positiivsed kliendikogemused, parandada klientide hoidmist ja suurendada klientide positiivset tagasisidet.

4. Olge oma tegevuses parim

See kõlab peaaegu liiga lihtsalt, et tõsi olla, kuid lihtne taktika klientide lojaalsuse suurendami on olla parim. Klientidel on valida paljude kaubamärkide vahel, kuid tõenäoliselt ei saa nad endale lubada kõigi nende kaubamärkide ostmist. Keskenduge kvaliteetse toote tarnimisele teie kliendibaasi jaoks sobiva hinnaga. Töötage välja oma brändi väärtuspakkumine ja kasutage seda oma toote reklaamimi. Kui üksikisikud saavad teie ettevõttega ühendust võtta, saavad nad tõenäolisemalt lojaalseteks klientideks ja jäävad nendeks.

5. Tere tulemast klientide tagasisidele

Klientide tagasiside käib käsikäes klientide lojaalsusega. Positiivsed arvustused aitavad meelitada ligi uusi kliente, suurepäraste toodete või teenuste pakkumine muudab uued kliendid püsiklientideks ja õnnelikud kliendid jätavad häid arvustusi.

Veenduge, et kõik teie ettevõttes, kes on klientidega silmitsi, pööraksid tähelepanu klientide vajadustele ja töötaksid aktiivselt probleemide lahendamise nimel. Klienditeenindust saate pakkuda ka sotsiaalmeedia platvormide kaudu, nagu Facebook, Twitter ja Google’i minu ettevõte. Kui teil on klientide e-posti aadresse, saatke meilisõnum, milles palute neil jätta positiivne arvustus.

Pole saladus, et uute klientide meelitamine maksab rohkem kui püsiklientide rahulolu hoidmine. Võtke aega, et õppida, mis on teie kliendibaasi jaoks asjakohane, ja leida viise, kuidas kliente hoida.

6. Sea prioriteediks klienditeenindus

Suurepärane kliendikogemuse strateegia – mis on klientide lojaalsuse suurendamise võti – on puudulik ilma tugevate klienditeenindusvõimalusteta. Peaksite tagama, et teie klienditeenindajad on e-posti, telefoni ja reaalajas vestluse kaudu regulaarselt kättesaadavad ning kasutaksid alati positiivset keelt. Pidev koolitus ja koolitus aitavad ka teie meeskonnal edu saavutada. Lisateabe saami lugege ajaveebi Klienditeeninduse nõuanded ja nipid.

7. Kasutage sotsiaalmeediat klientide kaasamise suurendami

Sotsiaalmeedia turundus ja klienditeenindus käivad käsikäes. Suurepärane näide pärineb Slackilt, kes kasutab sageli oma Twitteri kanalit klientide tagasiside, küsimustele ja muule kiireks reageerimi. Selle tulemusena tunnevad Slacki olemasolevad kliendid, et neist hoolitakse, ja Slack näitab potentsiaalsetele klientidele, mida nad saavad, kui nad registreeruvad.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga