15 ettevõtet, kes kasutavad sotsiaalmeedia turundust tõhusalt

1. Ushuaia hotell

Hotell Ushuaia Ibiza Beach asub kuulsal Euroopa saarel Ibizal. Nad ühendasid tehnoloogia sotsiaalmeediaga ja said ühe suve jooksul tohutult tulu 4000 Facebooki fännilt peaaegu 70 000-ni. Idee oli lihtne: külalistele anti RFID-tehnoloogiapõhine käepael, mis sünkrooniti nende Facebooki profiiliga. Kogu hotelli paigaldati andurid, et kasutajad saaksid piltide üleslaadimi randmega pühkida, nende olekut automaatselt värskendada ja Facebook Placesi kasutades registreeruda.

2. Blendtec

Blendteci, mida tuntakse kui maailma kõige arenenumat blenderit, lõi eluaegne leiutaja ja ettevõtja Tom Dickson. Ta alustas videokampaaniat “Kas see seguneb?” ja see läks kiiresti levima. Blenderisse lükati ja püreestati kõik alates hokikettidest kuni rehavarredeni. Kampaania „Will it blend” kogus YouTube’is miljoneid vaatamisi, kus brändil on praegu 878 000 fänni.

3. Dollar Shave Club

Raseerimine on igav, eks? Well Dollar Shave Clubi legendaarne esitlusvideo andis vaatajatele teada, et nad pole lihtsalt järjekordsed habemenuga turustajad. Nad on jätkanud YouTube’i kasutamist, et jagada humoorikat sisu, näiteks “Kas on halb sõrmedega ninakarvu kitkuda?” ja “Kas ma pean tõesti pärast pissimist käsi pesema?”

Täna on Dollar Shave Clubil üle miljoni tellija ja selle reklaamvideot on vaadatud üle 26 miljoni korra. Hiljuti Unileveri poolt miljardi dollari eest ostetud Dollar Shave Club on säilitanud oma humoorika hääle ja tooni kõigil sotsiaalmeedia platvormidel.

4. Jala

Jala on SmartBizi klient, kes turustab kvaliteetseid ja keskkonnasõbralikke joogarõivaid koos igapäevase vabaajarõivaga. Jala asutaja Kelly Kolterman käivitas ettevõtte 2010. aastal oma Californias asuvast kodust. Brändil on Instagramis tugev sotsiaalmeedia kohalolek 32,5 000 jälgijaga ja jõuline voog, mis sisaldab nende riideid, joogapoose ja inspireerivat sisu. Iga Jala ost toetab mittetulundusühingut YogaGivesBack.org, mis on pühendunud India naistele ja lastele jätkusuutliku elatusallika loomisele. Nad kasutavad organisatsiooni toetami hashtage ja eripakkumisi, meelitades oma Instagrami lehele rohkem jälgijaid.

5. Roshambo Baby

Roshambo Baby on SmartBizi klient, kes toodab vastupidavaid ja moekaid päikeseprille suurusega beebidele ja lastele. Ettevõtlusega alustasid Scott Morris ja tema naine, kes tegi karjääri suurte sotsiaalmeediakampaaniate kallal. Paar tahtis proovida Facebooki reklaame, kuid neil polnud eelarvet. Nad said veojõu lihtsast videost, mille Scott tegi oma telefoniga nende tagaaias murul. Video oli Facebookis suunatud 25–40-aastastele naistele Facebookis. “Sel hetkel, kui me video üles panime, läks see hulluks,” teatab ta. “Seda on Facebookis vaadatud üle miljoni korra ja jagatud kõikjal. See on meie kõige populaarsem video…lihtne, orgaaniline. Sellega seotud inimesed.”

Roshambo Baby Facebooki leht on jätkuvalt olnud suur tootemüügi ja teadlikkuse tõstja ning ettevõttel on nüüd üle 40 000 jälgija. “Sa pead teadma, mis on teie toode ja kuidas seda õigele vaatajaskonnale müüa. Facebook sobib meile suurepäraselt ja oleme sinna pühendanud suurema osa oma reklaamieelarvest.

6. Lõbus kauss

Steve Brown on veel üks tark ettevõtja ja SmartBizi klient. Talle kuulub Gruusias meelelahutuskeskus Fun Bowl, kus on bowling, piljard, videomängud, minigolf ja lasermärgis. 7 aakri suuruse rajatise kasutamine on tänu kaasaegsele tehnoloogiale muutunud palju lihtsamaks ja Fun Bowl on sellega sammu pidanud. Üks viise, kuidas ta oma ettevõtet reklaamib, on sotsiaalmeedia.

“Turundus on täna tõesti odavam kui see, mida ma trükile kulutasin,” ütleb ta. „Tegelikult on 98% meie tegemistest sotsiaalmeedia. Kui ma tahan midagi reede õhtul teha, saame 500 dollari eest välja kuulutuse ja selle katta. Me jõuame kiiresti rohkemate inimesteni, see on hämmastav.

7. Infinity Strap

Amir Zaki on SmartBizi klient ja Infinity Strap – ainulaadse joogarekvisiidi leiutaja, mida kasutavad joogid ja stuudiod üle Ameerika. Ettevõte teenis minimaalsete reklaami- ja turunduskuludega kasumit. “Proovisime Google’i tasulisi reklaame ja reklaamimist ajakirjades,” teatab Amir. “Asi, mis on meie jaoks tõeliselt käima läinud, on Instagram. See on ainulaadne positiivsete inimeste kogukond, kes üksteist usaldavad. Meil on üle 35 000 jälgija ja minu naisest on saanud meie sotsiaalmeediaguru. Tänapäeval juhib Instagram 80% müügist täiesti orgaaniliselt, ilma tasulise reklaamita. Neil on üle 54 000 jälgija.

8. American Express

Krediitkaardihiiglane American Express on sotsiaalmeedia turunduse ekspertide seas hästi tuntud mõjutajate turunduskampaaniate suurepärase ärakasutamise poolest. Oma programmide #AmexAmbassadors kaudu on AmEx teinud koostööd mõjutajatega, et luua sotsiaalmeedia sisu, mis esitleb moekaid inimesi kaunites kohtades.

Selle kõige võti? Mõjutaja algse pealkirja järel on #AmexAmbassadors hashtag ja AmExi Instagrami konto mainimine. Sidudes oma kaubamärgiga uhke elustiiliga mõjutajate elu, seob AmEx end ekstravagantsusega viisil, mis võib julgustada inimesi Amexi kaarti hankima.

9. Münt

Pangarakendus Mint on ka paljude ettevõtete seas, kes kasutavad Instagramis tõhusalt sotsiaalmeedia turundust. Mint Instagrami voog on täis pilte, värve ja kirjatüüpe, mis on seotud kaubamärgi identiteediga ja köidavad kasutajate tähelepanu nende voogudes.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga