15 näpunäidet ajajuhtimise oskuste parandami

6. Määra tähtajad ja pea neist kinni

Mis tahes vastutuse korral on teil tõenäoliselt tähtaeg, millest peate kinni pidama. Veenduge, et olete eelseisvate tähtaegadega kursis: tehke märkmeid, määrake meeldetuletusi ja alustage varakult, et olla võimalikult produktiivne. Endale väljakutseid esitades ja premeerides saate motivatsiooni oma eesmärke jätkuvalt ületada.

7. Õppige oma produktiivsuse mustreid

Kui olete aru saanud, millal, kus ja kuidas olete kõige produktiivsem, järgige oma rutiini nii sageli kui võimalik. Näiteks kui olete kodus töötades produktiivsem, ärge minge kontorisse, kui seda pole vaja. Säästate oma tööaega ja pendelränne (kuna te ei sõida üldse). Võite isegi pikemas perspektiivis kodus töötada, kuna digitaalne suhtlus ja pilvandmetöötlus muudavad kaugtöö mitte ainult võimalikuks, vaid ka lihtsaks.

8. Planeeri aega lõõgastumi

Kogu oma ettevõtte juhtimisega seotud töö juures on oluline oma seisakuid ära kasutada ja võimaluse korral stressi vähendada. Kas koosolekute vahel on paar minutit aega? Kas teil on pikk sõit tööle?

Kas plaanite peagi puhkust? Praegu on aeg välja lülitada ja käike vahetada. Tehke pause, et saaksite mõtiskleda, lõõgastuda ja energiat taastada. Siis olete valmis võtma endale ettevõtte omandiga seotud kohustused üks päev korraga.

Kas otsite ettevõtlusinspiratsiooni? Ära enam otsi! Siin on mõned meie lemmikfilmid ettevõtete omanikele.

9. Tutvu stressiga targalt

Ükskõik, kas stressitaseme alandamine tähendab kodus töötamist või sagedasi puhkepause, mõelge välja, mis on teie jaoks parim, ja seadke see prioriteediks. Teie stressi leevendavad harjumused võivad hõlmata üldist stressivastast käitumist, nagu sügavalt sissehingamine või töölt eemaldumine, et treenida. Need võivad hõlmata ka töökohaseid lähenemisviise, nagu märguannete väljalülitamine, mis võivad teid suure tähtaja lähenedes häirida ja stressi tekitada.

10. Kasutage tööriistu ja programme, mis aitavad teil organiseeritud olla

Ajahaldustarkvara osas on lõputult palju võimalusi. Otsige lihtsalt “Tootlikkuse” rakendusi ja näete tuhandeid tulemusi, millest igaühel on oma innukad toetajad ja 5-tärnised arvustused.

Ainus viis parima sobivuse leidmi on kõigepealt kindlaks teha, mida otsite. Mõelge, kuidas te praegu oma märkmeid, ülesannete loendeid ja kalendrit korraldate. Seejärel leidke rakendus, mis muudab ülemineku digitaalsele organisatsioonile võimalikult sujuvaks.

11. Tugevdage oma häid harjumusi

Heade harjumuste järgimi, mida teie tööriistad ja programmid võivad aidata teil edendada, leidke viise nende harjumuste tugevdami. Sobivad meetodid hõlmavad enda premeerimist, ülesannete ja saavutuste jälgimist, kellegi vastutusele võtmist või midagi muud. Business Insider selgitab mitmeid viise oma parimate harjumuste tugevdami: 6 võimalust heade harjumuste püsimi.

12. Väldi venitamist

Viivitamine on viis töö tegemise vältimi, valides meeldivamate, lihtsamate ja tähelepanu hajutavate tegevuste. Kuigi see pakub kohest tasu, võib see teie tootlikkust tõsiselt mõjutada.

Viivitamise piirami tehke alustu kindlaks oma käitumismustrid: millised on käivitajad, mis suunavad teie tähelepanu tähelepanu kõrvalejuhtimisele? Kui olete oma ainulaadsest olukorrast paremini aru saanud, saate astuda samme, et vältida samal teel jätkamist. See võib tähendada ainult tööks määratud ala valimist, taimerite seadistamist ja kalendris puhkeaja blokeerimist.

13. Ärge tehke mitut ülesannet

Paljud meist usuvad, et multitegumtöö aitab meil saavutada korraga mitut eesmärki, kuid see ei ole alati nii. Kui liigutate pidevalt oma tähelepanu mitme projekti vahel edasi-tagasi, võite tegelikult rohkem pingutada ega jõua nii palju ära teha. Lõppude lõpuks, hetkedel, mil olete “tsoonis” ja aeg näib lendavat, töötate tõenäoliselt ühe projekti kallal.

14. Delegeerida ülesandeid ja kohustusi

Kas teie taldrikul on liiga palju? Sa ei ole üksi. Väikeettevõtte omanikuna olete tõenäoliselt seotud oma tegevuse kõigi aspektidega. Mõnikord võib ülesannete arv olla ühe inimese jaoks liiga suur. Just siis võib ülesannete delegeerimine ümbritsevatele usaldusväärsetele inimestele osutuda tasuvaks pingutu.

Kuigi projektide üleandmine ja vastutuse jagamine võib olla närvesööv, võib kasu ületada kulud. Teil pole mitte ainult rohkem vaba aega, vaid ka tugeva suhtlusega on teil võimalus luua sisukaid ja püsivaid suhteid.

15. Hoia eemale halbadest segajatest

Nagu varem mainitud, nõuab tõhus ajajuhtimine pause. Siiski ei tohiks te pause ja segajaid segamini ajada. Esimene on tervislik, kuid viimane võib teid nii järsult töölt eemale tõmmata, et te ei pruugi arugi saada, kui kaua olete eemaldunud, või teil võib puududa motivatsioon naasta. Lifehackeril on nimekiri viisidest, kuidas saate vältida segavaid tegureid, mis takistavad teid töö lõpetamast: 10 võimalust kõrvaldada segajad, mis takistavad teid tööl parimal viisil töötamast.

Kokkuvõtteks

Aja juhtimine on hõivatud väikeettevõtte omaniku jaoks tasakaalustav tegevus. Lõppude lõpuks olete teie ainus, kes teab, mis on teie ja teie ettevõtte jaoks kõige olulisem. Pidage meeles, et see on oskus nagu iga teinegi: iga päev harjutades ja muudatusi tehes näete paranemist.

Abistavate näpunäidete saami külastage SmartBizi ressursikeskust! Pakume teile kõike, mida peate teie ettevõtte kasvades teadma, alates haridusest kuni peamiste värskenduste ja lõbusate soovitusteni.

Kas olete huvitatud oma väikeettevõtte finantsseisundist? Alustage SmartBiz Advisoriga juba täna. Meie tasuta tehisintellektil põhinev tööriist on teie intelligentne finantsjuht ja annab praktilisi teadmisi, mis aitavad teil oma laenuprofiili tugevdada. Kui olete valmis taotlema odavat rahastamist, näitab SmartBiz Advisor teile, kuidas meie partnerpangad teie ainulaadset ärilugu hindavad.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga