15 näpunäidet väikeettevõtte raamatupidamise kohta

Raamatupidamine ja raamatupidamine võivad tunduda keerulised ülesanded, kui on vaja hoida kursis teie ettevõtte tuludega, kuid need on teie ettevõtte edu jaoks vajalikud. Ettevõtlust alustades ei pruugi teil olla võimalik palgata raamatupidajat rahaasjade haldami, kuid on olemas samme, mida saate teha heade raamatupidamistavade rakendami. Vaatame 15 näpunäidet, mis aitavad teil oma ettevõtte finantsolukorda kontrolli all hoida.

15 väikeettevõtte raamatupidamisnõuannet

Allpool on 15 väikeettevõtte raamatupidamise põhikomponenti:

1. Pangakonto

Kui olete väikeettevõtte asutamise seaduslikkuse eest hoolitsenud, saate avada uue pangakonto spetsiaalselt oma uuele ettevõttele. See võimaldab teil äri- ja isiklikud tehingud eraldada, muutes sellega kursis olemise vähem peavaluks. Seltsingutel, OÜ-del ja korporatsioonidel peab seaduse järgi olema oma äritegevuse jaoks eraldi konto.

Ehkki füüsilisest isikust ettevõtjal ei ole seadusega kohustust omada teistsugust kontot, võib selle omamine kindlasti muud raamatupidamise aspektid palju lihtsamaks muuta.

Kui teil on rohkem kui üks pangakonto, saate raha eraldada. Ettevõtte sissetulekute ja kulude arvelduskonto avamine on igapäevaste toimingute jaoks vajalik. Kogumiskonto võimaldab valmistuda maksudeks ja raha kõrvale panna. Säästukontod võivad pakkuda teile ka kohta, kus hoida hädaabivahendeid eraldi igapäevasest käibekapitalist, et katta ootamatuid kulusid. LLC-d ja ettevõtted peavad äri- ja isikliku vara segamise vältimi kasutama eraldi ärikrediitkaarti. Väikeettevõtete omanikelt ei pruugi nõuda ettevõtte krediitkaarti, kuid nad saavad kasu selle kasutamisest ettevõtte krediidi saami.

Võrreldes isiklike tšeki- ja hoiukontodega, on ettevõtete tšeki- ja säästukontodel tavaliselt kõrgemad tasud. Otsige ringi, et leida parim pank, mis vastab teie ettevõtte vajadustele. Ettevõtte pangakonto avamisel peate tavaliselt olema oma provintsis või osariigis registreeritud ja omama ärinime. Pank, mida kaalute, võib teid teavitada kõigist vajalikest dokumentidest.

2. Kulude jälgimine

Ettevõtte kulude täpne jälgimine algusest peale loob teie ettevõttele tugeva aluse, millele rahaliselt tugineda. Kulude täpne registreerimine ja kontrollimine võimaldab teil näha, kuidas teie ettevõte kasvab, olla kursis mahaarvatavate kuludega, koostada finantsaruandeid, koostada maksudeklaratsioone ja varundada maksudeklaratsioonis kajastatut.

Kulude jälgimise vajalik osa on oluliste dokumentide ja kviitungite korraldamine. Väikeettevõtete raamatupidamistarkvara on viimase 20 aasta jooksul kaugele jõudnud ja võib olla suurepärane vahend teie finantsdokumentide korrashoidmisel. Kui soovite, võite alati säilitada oma ettevõtte tehingute kõigi kirjete paberkoopiad, kuid see võib aja jooksul muutuda ladustamisprobleemiks. Hea harjumus on säilitada kviitungid kõigi oma ettevõtte kulude kohta, kuigi IRS ei nõua kviitungeid alla 75,00 $. Viis kõige olulisemat kviitungitüüpi, millest kinni hoida, on järgmised:

  • Ärireis : Kõigi tööreisidega seotud kviitungite säilitamine võib tagada, et olete maksudeklaratsiooni koostamisel kaetud.
  • Meelelahutus ja söögid : Ärikohtumised restoranis või kohvikus tuleks dokumenteerida, kes ja miks osalesid.
  • Kinkekaardid : teie ettevõtte kingitused tuleks salvestada. Kui käite koos kingituse saajaga mängul või kontserdil, tuleks see meelelahutusena dokumenteerida.
  • Teie sõiduki ärikulud : Kui kasutate sõidukit oma ettevõttes, peaksite dokumenteerima, millal, kus ja miks.
  • Kodukontori kulud : kui juhite oma ettevõtet kodust, saate arvutada, kui suur osa teie kodust ettevõtte jaoks kasutatakse.

Samuti peaksite oma tööjõu kuludesse arvestama. Kuigi see ei pruugi olla kulu traditsioonilises tähenduses või vähemalt ei pruugi see olla kõigi töötajate klassifikatsioonide puhul, moodustavad palgamaksed olulise osa teie kuludest ja on seega õige eelarve koostamise jaoks kohustuslikud.

3. Raamatupidamine

Väikeettevõtte raamatupidamine on raamatupidamisprotsessi lahutamatu osa. Raamatupidamine on protsess, mille käigus jälgite igapäevaseid tehinguid, kategoriseerite neid ja ühildate pangaväljavõtteid. Ettevõtte esmakordsel asutamisel saate valida paljude erinevate raamatupidamismeetodite vahel. Mõned raamatupidamisvõimalused, mille hulgast valida, on selle eest hoolitsemine, osalise tööajaga allhange oma kohalikus piirkonnas või pilve kaudu või täiskohaga raamatupidaja või raamatupidaja palkamine, kui teie ettevõte on sellise töötaja vastuvõtmi piisavalt kasvanud. .

Saate valida kaks raamatupidamismeetodit. Üks on sularahameetod, mis kajastab kulud ja tulud siis, kui need tegelikult tasutakse või laekuvad. Teine on tekkepõhine meetod, kus tehingud registreeritakse reaalajas. Tekkepõhine meetod nõuab võlgade ja nõuete jälgimist.

Kui teil on Ameerikas väikeettevõte ja teie ettevõtte tulud on alla 5 miljoni dollari, võite kasutada sularahameetodit. Kui teie ettevõte teenib rohkem kui 5 miljonit dollarit, peate kasutama tekkepõhist meetodit. Raamatupidamine peab toimuma täpselt ja adekvaatselt, et tagada teie ettevõtte püsimine tervena.

4. Maksete vastuvõtmine

Sularaha või tšekimaksete vastuvõtmine on lihtne, aga kuidas on lood krediit- ja deebetkaartidega? On kolmandate osapoolte ettevõtteid, nagu PayPal, mis töötlevad teie klientide krediit- ja deebetkaardimakseid. Seda tüüpi maksetöötlejatel on tavaliselt iga tehingu kohta tasu, mis vähendab teie üldist kasumimarginaali. Teine võimalus oleks kaupmehekonto. See on pangakonto, mis võimaldab teil ka oma klientidelt krediit- ja deebetkaardimakseid vastu võtta. Teie asukoha ja väikeettevõtte vajaduste põhjal saate valida paljude erinevate kolmandate osapoolte maksetöötlejate vahel.

5. Kas teie ettevõte kavatseb müüa imporditud kaupu?

Kui teie vastus sellele küsimusele on jaatav, võite impordimaksu uurida. Imporditavatel kaupadel on maksud ja lõivud, mida peaksite oma toodete klientidele hinna määramisel arvesse võtma. Ameerika Ühendriigid kehtestavad imporditud kaupadega seotud tasud ning sellised tööriistad nagu tollimaksukalkulaator võivad aidata teil hinnata ja planeerida imporditud toote müümisel tekkivaid kulusid.

6. Maksukohustused

Teie väikeettevõtte struktuur mõjutab otseselt teie maksukohustusi. Need, kes on füüsilisest isikust ettevõtjad ja nende ettevõte on struktureeritud füüsilisest isikust ettevõtjana, seltsinguna või LLC-na, peavad lisama oma ettevõtlustulu oma isiklikule maksudeklaratsioonile. Ettevõtted peavad esitama eraldi maksudeklaratsioonid ning omaniku tulu liigitatakse ja maksustatakse ettevõtte töötajana. Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja, peaksite oma sissetulekutelt maksud kinni pidama, et katta maksud, mida te maksuhooaja saabudes võlgnete.

Väikeettevõtte raamatupidamise osas on palju õppida. Kui võtate oma väikeettevõtte mudelis algusest peale aega usaldusväärsete raamatupidamis- ja raamatupidamismeetodite juurutami, suurendate oma ettevõtte eduvõimalusi. On palju veebiressursse, mida saate kasutada raamatupidamise ja raamatupidamise läbi- ja lõhkiõppimi. Minge välja ja looge see ettevõte, mille heaks olete alati tahtnud töötada, ja nautige oma ülemuse olemist.

7. Palgaarvestustarkvara

Kolm neljast Ameerika väikeettevõtete omanikust kasutavad palgaarvestustarkvara oma palga, hüvitiste ja maksude maksmi. Palgaarvestustarkvara on muutunud nii üldlevinud, kuna see minimeerib inimlikke vigu ja surub numbreid palju kiiremini kui pliiatsi- ja paberiarvutused. Mõned palgaarvestuse tarkvaraprogrammid saavad isegi hakkama kõigi teie kvartali- ja aastamaksukohustustega ning genereerida teie nimel maksudeklaratsioone.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga