15 sammu, mis aitavad teil palgata

Kui olete valmis oma esimest töötajat palkama, võite tunda end pisut ülekoormatuna. Lõppude lõpuks on protsessis palju samme ja näiliselt lõputu nimekiri rõngastest, millest läbi hüpata.

Aga kui see lahti murda, pole see tegelikult nii keeruline. Peate lihtsalt end organiseerima ja algusest peale teadma, millega tegelete.

Alustame.

Pane pall veerema:

Enne kandidaatidega intervjueerimise alustamist peaksite kõigepealt tegelema mõne jalatööga. Siin on punktid, mida oma loendist maha tõmmata, enne kui hakkate potentsiaalsete uute töötajatega kohtuma.

1. Hankige oma EIN

Enne oma esimese töötaja palkamist peate seadistama oma EIN-i ehk tööandja identifitseerimisnumbri. Tuntud ka kui föderaalne maksu ID-number, võimaldab see teie ettevõtet maksustamise eesmärgil tunnustada.

EIN-i hankimise protsessi kohta saate lugeda meie artiklist: Kuidas taotleda föderaalset maksu ID numbrit.

2. Registreeruge oma osariigi tööosakonnas

Enne töötajate vastuvõtmise alustamist peate registreeruma oma osariigi tööosakonnas. Tutvuge USA tööministeerium alustami leht, millel on osariikidepõhine jaotus.

Lisaks, kui teil on töötajaid, peate maksma riiklikke töötushüvitise makse. Oma föderaalse töötusmaksu teatami peate täitma IRS-i vorm 940.

Olenemata sellest, kas peate selle maksu maksma või mitte, on olenevalt teie ettevõtte suurusest (ehkki kõik, välja arvatud väga väikesed ettevõtted, peaksid maksma), nii et lugege läbi ja veenduge, et teate, kus teie ettevõte seisab.

3. Seadistage oma töötaja hüvitise kindlustus

Peate sõlmima töötaja hüvitise kindlustuse juhuks, kui töötaja saab tööl vigastada. Kuigi mõned osariigid vabastavad väga väikesed ettevõtted töötajate tagatisest, on üldiselt hea mõte eeldada, et teil on seda vaja, ja uurida oma ettevõtte võimalusi varakult, enne kui hakkate palkama.

Tõenäoliselt saate oma praeguse kindlustuspakkuja kaudu töötaja hüvitise kindlustuse komplekteerida, kuid siiski on hea mõte ringi vaadata.

Pidage meeles, et nagu paljude äritegevuse alustamise seaduste puhul, on seadused osariigiti erinevad, seega veenduge, et uurite oma osariigis töötajate hüvitiste kindlustust. The USA tööministeeriumi alamleht töötajate hüvitiste kohta on hea koht alustami.

4. Valige palgasüsteem ja viige end kurssi tööandja maksu kinnipidamisega

Kui hakkate oma töötajatele maksma, vastutate osa nende sissetulekust kinnipidamise ja IRS-ile hoiustamise ning sotsiaalkindlustus- ja meditsiinimaksude tasumise eest.

Maksuameti leht Tööjõumaksude deponeerimine ja aruandlus annab ülevaate vormidest, mida peate täitma. Samuti peaksite sellest teadlik olema teie riik võib nõuda teilt maksude kinnipidamist, seega uurige kindlasti oma osariiki konkreetselt.

Palgasüsteemi valimisel on teil palju võimalusi. Oleme Palo Alto Software’is selle fännid Zenefits, kuid teie valitud programm sõltub lõpuks teie vajadustest.

Vaadake meie artikli jaotist „Personalressursid”. 85 parimat alustavatele äritööriistadele rohkemate valikute ja teabe saami.

Valmistage tööle:

Okei, igav osa jääb kõrvale.

Nüüd tuleb lõbus osa – potentsiaalsete kandidaatidega kohtumine.

Teie uued töötajad aitavad teil teie ettevõtet kasvatada ja kujundada ning panustavad omakorda palju teie kultuuri ja ettevõttesse tervikuna, seega panustage kindlasti tõsiselt aega ja energiat sellesse, et leiate endale ideaalse sobivuse.

5. Kirjutage ametijuhend

Esimene asi: soovite kirjutada selge ja keskendunud töökirjelduse selle ametikoha jaoks, millele te palkate.

Ametikirjeldus ei ole mitte ainult viis kvalifitseeritud kandidaatidele teie ametikohale kandideerimi, vaid see on ka etalon, millega saate oma töötajat tulevikus võrrelda.

Huvitav, kuidas ametijuhendit kirjutada? Teil on vedanud – meie tegevtoimetaja Candice Landau kirjutas hiljuti suurepärase põhjaliku artikli just sellel teemal. Nii et enne vajutamist lugege kindlasti läbi Kuidas kirjutada oma esimene töökirjeldus.

6. Postitage oma tööpakkumine

Kui olete oma ametikirjelduse kirjutanud ja loonud oma avatud ametikoha jaoks suurepärase kuulutuse, soovite selle postitada asjakohastele salastatud saitidele. Indeed ja Monster on kõige tuntumad, kuid sellised saidid nagu CareerBuilder ja Craigslist ei tohiks tähelepanuta jätta, aga ka mis tahes tööstusharuspetsiifilisi saite.

Ärge unustage avaldada oma avatud töökohta ka oma ettevõtte LinkedIn lehel; LinkedIni kasutamine võib muuta teie töötajate jahti veelgi kiiremaks, kuna saate hõlpsalt kontrollida taotleja kogemusi ja viiteid.

7. Tea, milliseid küsimusi võid küsida ja milliseid mitte

Soovite saada igakülgset arusaama inimesest, keda kavatsete tööle võtta, kuid on oluline arvestada, et mõned küsimused on juriidiliselt keelatud.

Selle põhjus on suuresti seotud diskrimineerimisega, seega on hea mõte täpsustada, mis on ja mis ei sobi, ning pidage seda meeles, kui koostate küsimuste loendi, mida kavatsete käsitleda.

Selle teema kohta lisateabe saami vaadake meie artiklit, Asjad, mida te ei tohiks kunagi tööotsijatelt küsida.

8. Intervjuu ja palkamine

Õnnitleme – olete peaaegu kohal!

Nüüd on aeg korraldada intervjuud ja palgata oma töötaja.

Kuigi suur osa raskest osast on nüüd möödas, võib palkamine olla keeruline – kas peaksite otsima kandidaati, kellel on kõige rohkem kogemusi või vähem kogemusi, kuid hea suhtumine?

Sellele küsimusele vastami pöördusin oma hiljutises artiklis Noorte Ettevõtjate Nõukogu liikmete poole, Kuidas palgata oma esimene töötaja. Kontrollige seda kindlasti enne intervjueerimise alustamist, et saada sisendit teistelt ettevõtjatelt, kes on värbamisprotsessis edukalt navigeerinud.

Tee paberitööd:

Kui olete selle erilise inimese leidnud, on aeg see ametlikuks teha.

Teadsite kohe, et nemad on õiged, ja olete valmis punktiirjoonele alla kirjutama.

Oota – kas ma räägin suhetest või töötajatest? Selgub, et töötaja palkamine on natuke nagu abielu: see on suhe, millest on kasu teile mõlemale ja ametlikuks olemi on vaja pisut paberimajandust.

9. Laske oma töötajal täita W-4 ja I-9

Enne tööle asumist peab teie töötaja täitma vormid W-4 ja I-9.

Mida see teie jaoks tähendab?

Arvasite ära – peate uuesti IRS-i veebisaidil end mugavalt tundma. Vaadake nende lehte Töötajate palkamine täieliku ülevaate ja vormide jaoks.

10. Teatage igast uuest töötajast oma osariigi uuele töölevõtmise aruandlusagentuurile

Vastu sellele Isikliku vastutuse ja töövõimaluste ühitamise seadus 1996, kõik tööandjad on kohustatud 20 päeva jooksul pärast palkamist teatama oma osariigi kataloogile uutest töötajatest või tööle võetud töötajatest.

See võimaldab tervishoiu- ja inimteenuste osakonnal lastetoetuste jõustamise bürool leida lapsevanemad, kes on elatise võlgu. Oma osariigi aruandlusagentuuri leidmi külastage Lastetoetuste jõustamise büroo uus töölevõtmise aruandluse leht, või vaadake neid interaktiivne osariigipõhine kaardiversioon.

Seadke oma töökoht:

Kui teie töötaja on ametlikult tööle võetud ja kõik paberitööd tehtud, peate veenduma, et teie töökoht on töötaja jaoks valmis. See tähendab, et teie töötajad teavad oma õigusi ja neile antakse ohutud töötingimused.

11. Postitage vajalikud plakatid ja teated

Peate üles riputama mõned föderaalplakatid, mis hoiatavad töötajaid nende töötajate õigustest. Tutvuge Department of Labour’s FirstStep Poster Advisor leht veendumaks, et teate, kuidas järgida.

Osariikidel on ka oma plakatinõuded, seega uurige kindlasti oma osariigi erinõudeid.

12. Võtta kasutusele töökoha ohutusmeetmed

Veendumaks, et teie töökoht on ohuvaba ja võimaldaks töötajatel oma tööd ohutult ja tõhusalt teha, peate järgima tööohutuse tervise seaduses (OSHA) sätestatud nõudeid. Veendumaks, et teate, kuidas järgida OSHA standardeid ja reegleid, külastage OSHA tööandja leht.

Valmistage oma töötaja ette:

Enne kui teie uus töötaja on valmis töötama, on vaja märkida veel mõned i-d ja t-d.

13. Uue töötaja pardal

Soovite veenduda, et teie töötajal on tööriistad oma töö parimaks tegemi.

Kuidas saate selle teoks teha? Veenduge, et nad teavad, mida neilt oodatakse ning mis on teie kontoris korras ja mis mitte.

Töötaja käsiraamatu kirjutamine võib olla aeganõudev, kuid võib potentsiaalselt säästa teid raskustest, seega tasub seda kaaluda.

Kui tegelete väiksema ettevõttega ja võtate tööle vaid ühe töötaja, võite alati valida palja luustikuga versiooni ja veenduge, et oleksite selgeks põhitõed, nagu riietumisstiil, oma seisukoht õigeaegsuse ja kaugtöö osas jne. peal.

14. Hoidke oma uue töötaja kohta personalitoimikut

Veenduge, et jälgiksite kõiki olulisi töötajate dokumente. See hõlmab kõike alates nende avaldusest, CV-st, uutest töölevõtmise dokumentidest, nende W-4 ja I-9, tulemuslikkuse hindamistest ja nii edasi.

Mis puudutab töötajate juurdepääsu personalitoimikutele, siis seadused on osariigiti erinevad, seega vaadake teie osariigi konkreetsed seadused. Samuti on hea mõte hoida neid faile lukustatavas kapis, et need ei oleks kellelegi kergesti ligipääsetavad.

15. Seadke sisse töötajate hüvitised

Vajadusel peate kohtuma oma töötajatega, et nad saaksid registreeruda tervisekindlustuse ja 401 (k) plaani saami.

Kui otsite lisateavet selle kohta, kuidas määrata, milline on teie tervishoiukohustus uutele töötajatele, vaadake meie artikleid sellel teemal: 5 viisi, kuidas väikeettevõtete omanikud saavad tervishoiu rahaliselt kokku hoida ja Kas pakute ravikindlustust? Küsimused, mida väikeettevõtted peaksid esitama.

Samuti võite olla huvitatud terviseprogrammi käivitamisest või oma töötajatele tervislike harjumuste soodustuste pakkumisest. Sel juhul soovitan ma oma artiklit, Kas ettevõtte heaoluprogrammid tõesti toimivad?

Kuigi see võib alguses tunduda pisut hirmutav, on töötajate palkamine üsna lihtne; kui jagate protsessi juhitavateks sammudeks, muutub see palju teostatavamaks.

Edu ja head palkamist!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga