15 turundusstrateegiat ettevõtetele (B2B) turule

B2B vs. B2C turundus

Nagu te ilmselt teate, sihivad B2B ettevõtted teisi ettevõtteid ja pakuvad teenuseid, mida üksikisikud tõenäoliselt ei osta. B2C ettevõtted seevastu müüvad tooteid või teenuseid üksikisikutele. Nendel müügimeetoditel on tagajärjed igat tüüpi ettevõtte ideaalsele turundusplaanile.

B2C-turundus põhineb sageli rohkem köitval sisul, mis tutvustab tarbijatele lihtsaid lahendusi. Näiteks võib B2B turundusstrateegia eelistada sõnumite saatmist investeeringutasuvuse (ROI) ja B2B ettevõtte ja kliendi vahelise pikaajalise suhte kohta. Seetõttu on B2C-turunduse sisu sageli lõbusam, emotsioonidele keskendunud ja kiirem kui B2B-turundus, mis võib olla žargooni ja õppematerjalide osas suur.

Miks B2B turundus?

Harv on äri, mis käivitab ja seejärel spontaanselt kliente leiab. See arusaam kehtib eriti B2B maailmas, kuna enamik B2B teenuseid ei seisa lihtsalt poeriiulitel ja ootavad ostmist. Tegelikult on loogiline, et ilma B2B turunduseta oleks teie ettevõttel raskusi maksvate klientide leidmisega.

B2B turundus on samuti oluline, kuna see annab teie sihtrühmale teavet, mida ta vajab ostuotsuste tegemi. Enamik B2B oste on valik, mille teevad käsuliinis mitu inimest, mitte üks inimene. B2B turunduse tugevalt hariv ja ROI-le keskendunud sisu võib aidata nende käsuliinide inimestel mõista, miks teie ettevõte võib lahendada probleeme, millega nad praegu silmitsi seisavad.

15 parimat turundusstrateegiat ettevõtetevahelise (B2B) turu jaoks

Siin on mõned strateegiad, mis aitavad teil ettevõtetevahelises turunduses edu saavutada.

1. Integreerige turunduskanalid

Müügilehter on tänapäeval keeruline. Accenture’i uuringu kohaselt 94 protsenti B2B ostjatest uurib ostuprotsessi ajal veebis ja enam kui 70% tarbijatest kasutab ostu kohta teabe otsimisel kolme või enamat kanalit.

Seetõttu peavad ettevõtted looma integreeritud lähenemisviisi turundusele nii sees kui ka väljaspool seda. Näiteks võite panna tasulise reklaami eelseisva valdkonnasündmuse reklaamimi. Sellel üritusel võivad osalejad saada tasuta kingituse või muu stiimuli teie uudiskirjaga liitumise või teid sotsiaalmeedias jälgimise eest. Uurige loomingulisi viise oma sihtrühmale lisakanalite tutvustami. See aitab tugevdada klientide linke teie kaupade või teenustega.

Edukaks integreerimi veenduge, et teie bränd oleks järjepidevalt esindatud kõigis kanalites. See tähendab, et logod, värvid, keel ja paigutus peavad olema üksteisega kooskõlas.

2. Uurimine

Hinge Research Institute on näidanud tugevat korrelatsiooni teadusuuringute ja B2B äri kasvu/kasumlikkuse vahel. Tegelikult kasvavad sageli (vähemalt kord kvartalis) uurimistööd tegevad B2B ettevõtted peaaegu 12 korda kiiremini ja on peaaegu kaks korda tulusamad kui ettevõtted, kes uuringuid ei tee.

Üksikasjalik teave aitab teil oma kliente paremini tundma õppida ja annab ülevaate teie turundustegevuse toimimisest alates konkreetse turu uurimisest kuni brändiuuringuteni.

3. Suurendage veebisaidi jõudlust

Tõenäoliselt olete kohanud kohmakaid ja raskesti manööverdatavaid veebisaite. Kui te ei pea seda saiti tingimata kasutama, lahkute tõenäoliselt ega naase enam kunagi. Halvasti optimeeritud veebisaitidel võib esineda probleeme, mis hõlmavad aeglast laadimisaega, mobiili jaoks kehva vormingut, brauseri ühildumatust ja palju muud.

Soovite, et teie veebisait annaks otsingus hea asetuse, tõstaks teie kaubad ja teenused esile ning muudaks külastajad lõpuks müügivihjeteks. See artikkel aitab kindlaks teha, kus te seisate, ja vajadusel muudatusi teha: 4 mõõdikut teie B2B veebisaidi toimivuse mõõtmi.

4. Lõika välja nišš

B2B turundusettevõtte Hinge uuringud näitavad, et kõige kiiremini kasvavad ettevõtted kipuvad olema hoolikalt sihitud niši spetsialistid. On oluline, et kinnitaksite ennast või oma ettevõtet oma ruumi eksperdi ja juhina.

Tõstke oma profiili, pakkudes sõna mõnel tööstusharu üritusel või panustades artiklisse oma valdkonna tippajakirja.

5. Seadistage soovitusprogramm

Soovitused on suur B2B müügi allikas. Kui klient pöördub teie poole otsese suunamise kaudu, on ta teie jutule rohkem usaldav ja avatum. Siin on kolm FitSmallBusinessi soovitatud näpunäidet, mis aitavad luua ja arendada suunamisprogrammi.

  • Viige kliente üks kuu pärast teie käest ostu sooritamist kohvile või lõunale, et kontrollida, kas nad on ostuga rahul. Planeerige oma CRM-is järelmeeldetuletused, et muuta see harjumu.
  • Kui nad on oma ostuga rahul, küsige oma kliendilt, kas ta saab teid tutvustada teistele potentsiaalsetele klientidele, nagu nad ise.
  • Paluge neil helistada või meilida inimestele, et nad saaksid aidata teie koosoleku seadistamisel. Kui see ei toimi, küsige, kas saate ise kontakti loomisel kasutada nende nime.

6. Koguge tagasisidet

Pole paremat viisi oma asukoha kindlakstegemi, kui küsida oma praegustelt klientidelt. B2C tagasiside on üsna lihtne, kuna seal on kõrgetasemelisi tarbijasaite, nagu Yelp või Google Reviews. Kuid kuna teie B2B ettevõte võib olla keeruline, võib tagasiside loomine olla keeruline.

Parim viis tagasiside saami? Lihtsalt küsi.

Seda saab hõlpsasti teha CRM-i tarkvara kaudu genereeritud automaatsete meilipäringutega. Kui klient teie ülevaatamistaotlusele esialgu ei vasta, võivad nad tulevikus olla, kuna B2B suhted võivad olla pikad. Meilide või küsitluste asemel paluge oma kontohalduril või müüjal otse oma kliendi juurde pöörduda.

Kui teil on sihitud küsimusi, võite selle protsessi käigus saada suurepärast tagasisidet. Kindlasti küsige luba positiivse hinnapakkumise kasutami trükitud turundusmaterjalidel või oma veebisaidil.

7. Suurendage seotust võrgus ja võrguühenduseta

Seotuse suurendamine on lihtsam, kui teil on integreeritud turunduskanalid. (vt ülalt) Veebis kaasamist saate tekitada meilikampaania, ettevõtte uudiskirja või sotsiaalmeediakanalitesse postitamise ja vastamisega.

Võrguühenduseta kaasamine võib hõlmata telefonikõnet või näost näkku kohtumist. Kui osalete tööstuse messidel, korraldage klientidele ja potentsiaalsetele klientidele kokteilipidu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga