16 näpunäidet kaugtöötajate edukaks haldami

Kaugtöö levinumad väljakutsed

Mõnede levinumate väljakutsete hulgas, millega teiesugused väikeettevõtete omanikud võivad kaugtööga kokku puutuda, on järgmised:

  • Ei mingit näost näkku suhtlemist ja järelevalvet . Kuigi edukad juhid väldivad oma töötajate mikrojuhtimist, kiiguvad nad aeg-ajalt oma töötajate töölaudade juurde, et näha, kuidas asjad lähevad, või jagada kiireid mõtteid. Võtmesõna on seal vaata – kaugtöö puhul ei ole teil oma meeskonnaga sellist kiiret ja hetkega ligipääsetavust.
  • Töötajate sotsiaalne isolatsioon . Teie töötajad võivad tunda ka mõju, kui teie meeskonnaliikmed üksteist ei näe. Isikliku suhtluse puudumine võib panna töötajad tundma end teie meeskonnast eraldatuna ja eraldatuna, mis omakorda võib viia motivatsiooni ja töökvaliteedi languseni.
  • Erinev juurdepääs teabele . Kuna kaugmeeskonnad kasutavad oma töömaterjalidele juurdepääsuks sageli pilvetööriistu, on neil siiski teatud hulk teavet hõlpsasti saadaval. Kui aga töö ajal teiega ühes ruumis istumata, ei kuule nad olulisi vestlusi pealt ega saa teie panust nii kiiresti vastu.
  • Häirivad . Kodus töötav töötaja annab teile aru samast ruumist, kus ta elab oma elu väljaspool tööd. See tähendab, et teie töötajad töötavad nii, et neid ümbritsevad teoreetiliselt lõputud segajad eesseisvate ülesannete täitmiselt.

16 võimalust kaugtöötajate haldami

Kaugtöötajate haldamisel järgige neid samme moraali tõstmi, tootlikkuse suurendami ja ühtsema meeskonna loomi.

1. Õppige üksteist tundma

Kõigepealt võtke aega enda tutvustami ja oma töötajaga tutvumi. Kuigi te ei näe neid igal hommikul kontoris, peaksite siiski suhtlema isiklikul tasandil, et teie suhe poleks puhtalt professionaalne. Õppige tundma nende huvisid, hobisid ja isiksuseomadusi ning olge avatud ka oma lugu jagama. Eriti ilma võimaluseta vestelda, kui te üksteisega kokku puutute, soovite algusest peale luua ühenduse, et saaksite luua usaldust ja teha edaspidi tihedamat koostööd. Suhte loomise eesmärk on mõista oma töötajaid terviklike isikutena ja hoolida palju enamast kui lihtsalt nende töötulemustest.

2. Seadke ootused

Hästi tehtud töö jaoks pole ühest definitsiooni. Seetõttu on oluline määrata selged mõõdikud ja võrdlusalused, et mõõta edu ning jagada vajalikke ressursse võimalikult varakult. Ja nii nagu sead need ootused varakult, peaksite neid sageli kordama – ja kui te neid muudate, peaksite oma meeskonda selgelt hoiatama. Seda tehes kompenseerite suhtluslünga, mis võib tuleneda sama füüsilise ruumi mittejagamisest.

Olenemata sellest, kas seate ootusi, saates üle näidised eeldatavate tulemuste kohta, lubades juurdepääsu oma kalendrile või vastates küsimustele, kui need tekivad, peaksite oma kaugtöötajatele andma hea ettekujutuse nende eeldatavatest töövoogudest. Seejärel saavad nad teiega suhtlemise õigete viiside asemel rohkem keskenduda tööle endale.

3. Selgitage oma kaasamise reegleid

Ootuste seadmisel peaksite selgitama, kuidas eelistate saada kaugtöötavatelt töötajatelt tulemusi ja küsimusi. Need kaasamise reeglid võivad hõlmata seda, et töötajatel palutakse küsida kiireid küsimusi kiirsõnumite kaudu ja pikemaid küsimusi videovestluste kaudu. Samuti saate oma kaasamisreeglitesse lisada igapäevase meeskonna registreerumise videokonverentsi kaudu, nii et peate vastama ainult ühe korra töötajate vahel jagatud küsimustele.

4. Järgige väärtusi, missiooni ja eesmärke

Kaugtöötajad ei pruugi teie ettevõtte üldise missiooni kohta nii palju teavet saada kui nende kolleegid kontoris. Veenduge, et teie kaugtöötajad tunneksid end kaasatuna, kaasates nad nendesse olulistesse aruteludesse. Näiteks kui korraldate tulemuste ülevaatami meeskonna koosolekut, andke oma kaugtööjõule võimalus kuulata ja osaleda. Püüdes luua tervitatavat keskkonda, võib teie meeskond olla motiveeritud, põnevil ja volitatud. Eesmärkidega kursis püsimine tähendab, et kõik meeskonnaliikmed töötavad koos, et saavutada samad verstapostid.

5. Järgige liitumisprotsessi

Kaugtöötaja on nagu iga teinegi, mis tähendab, et nad peaksid läbima sama sisseelamisprotsessi, mis on teie kõigi teiste töötajate jaoks. Selle aja jooksul peaksid nad tundma õppima teie ettevõtte läbi ja lõhki, neile saadaolevaid ressursse ja nõudeid, millele nad peaksid vastama. Sujuva üleminekuga teie ettevõttesse saavad nad tutvuda ka teie ettevõtte kultuuri, tööriistade ja tempoga.

6. Jälgige oma kaugtöötajate edusamme

Kaugtöötajate haldamisel peaksite seadma eesmärgid ja peamised tulemused ning jälgima kõiki edusamme tulemuste täitmisel. Saate kasutada projektihaldustarkvara, et muuta kaugtöötajate ülesanded teie platvormile sisselogimisel ilm. Kui teie ettevõte on piisavalt väike, saate oma igapäevast meeskonna registreerimist täiendada ka iganädalaste videokõnedega teie ja iga töötaja vahel.

7. Kohtle kohalikke ja kaugtöötajaid võrdselt

Üks peamisi väljakutseid kaugtöötajate palkamisel on tagada, et neid koheldaks, väärtustataks ja tunnustataks samamoodi nagu kohalikke töötajaid. Selle asemel, et tunda end kõrvalejäetuna või kõrvaliste inimestena, kes vaatavad sisse, peaksid nad olema hästi integreeritud teie ettevõtte kultuuri ja tundma end mugavalt sellesse aktiivselt panustades. Näiteks kui töötate erinevates kohtades, olge ajavööndite osas kohane: tehke kõik endast oleneva, et leida ajad, mis sobivad kogu teie meeskonna jaoks, ja julgustage kõiki oma töötajaid sama tegema. See on ütlematagi selge, kuid kaugtöötajatesse tuleks suhtuda austusega. Ärge võtke abi enesestmõistetavana – pingutage, et näidata oma tänulikkust. Ärge unustage, et positiivne tagasiside võib oluliselt muuta!

8. Julgustage töötajate suhtlemist

Te ei pruugi arugi saada, kui sageli te kontoris viibides arusaadavates „vesijahutite“ vestlustes osalete, enne kui palkate kaugtöötaja. Mõelge sellele, et kui meeskonnaliige töötab eemalt, pole ta tõenäoliselt kooskõlas spontaansete kohvijooksmiste, sisenaljade või igapäevaste vestlustega, mida oma kohalike töötajatega jagate. See ei pea siiski nii olema.

Oma töötajatele juurdepääsu andmine suhtluskanalitele võib aidata neil säilitada sõprustunnet. Kas kasutada kogu ettevõtet hõlmavat sõnumsideplatvormi? Looge eraldi ruum mittetöölisteks, teemaväliste vestluste jaoks. Näiteks saate paljude populaarsete koostöös kasutatavate sõnumsidetööriistade abil luua sotsiaalsete või tööväliste vestluste jaoks eraldi sõnumikanalid.

Teise võimalusena võite võtta grupikoosolekutel esimesed paar minutit, et jõuda järele, enne kui asute käsilolevate ülesannetega tegelema. Kui see lähenemine tundub koosoleku jaoks tööga liiga mitteseotud, proovige korraldada töönädala lõpus oma meeskonnale virtuaalne õnnelik tund. Nii saavad teie töötajad üksteisega sidemeid luua ja nädalavahetusele rahulikumalt siseneda.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga