18 ideed töötajate tunnustami, mida iga ettevõte peaks proovima

9. Soodustada haridust

Kui hindate oma meeskonna edu, peaksite andma neile võimaluse kasvada läbi täiendõppe. Olenemata sellest, kas see tähendab koolitust, kogukonnaüritusi või eriprogramme, tähendab õppimisvõimalus kvalifitseeritud personali. Nende valikute pakkumine tähendab, et toetate oma meeskonnaliikmeid nende individuaalses karjääris ja julgustate neid arendama oma oskusi, et oma töös tõhusamaks muutuda.

Sellega kaasneb edutamise väljavaade. Tunnustage täiendavaid jõupingutusi, mida teie meeskond oma ametikohtadesse investeerib, ja olge avatud pakkuma neile tiitlit ja palka, mida nad väärivad.

10. Muutke stiimulid oluli

Mõelge auhindadele, mida pakute oma töötajatele nende tipptasemel esinemise eest. Boonused, auhinnad ja muud rahalised stiimulid võivad anda tõuke, kuid tavaliselt on need piiratud lühiajalise perioodiga. Et ületada ühekordset auhinda, teavitades regulaarselt oma meeskonna mõjust.

Kasutage koosolekute alguses paar minutit, et tuvastada päeva, nädala või kuu tipphetk. Jagage oma “hüüdeid” oma sisemiste e-kirjade või muude suhtluskanalite kaudu. Töötajate tunnustamise igapäeva rituaaliks muutmine võib inspireerida teie meeskonda koos kasvama.

11. Mine töökohast kaugemale

Teie suhe töötajatega ei lõpe kontoris. Oma töötajaid tõeliselt tundma õppides saate teada, millised on nende huvid ja eesmärgid väljaspool tööd. Olge oma meeskonna jaoks olemas, toetades nende kirgi ja saavutusi. See võib olla fitnessi verstapost või isikliku arengu eesmärk – pidage meeles üksikasju ja õnnitlege, kui õige aeg on käes.

12. Ühendage kaugkontor

COVID-19 pandeemia on kaasa toonud ulatuslikud üleminekud kaugtööle ja mõne ettevõtte jaoks on see üleminek püsiv. See vahemaa võib muuta meeskonnaliikmete tunnustamise raskemaks, kuid tunnustamine ja preemiad pole kaugeltki võimatud. Kutsuge oma töötajad kokku virtuaal koosolekuks, kus kiidate individuaalselt kõiki meeskonnaliikmeid hiljutise tööalase saavutuse eest.

Kui võtate aega, et tõsta esile suurepärast tööd, mida teie meeskonnaliikmed teevad kogu meeskonna ees, avaldate inimestele positiivset mõju. Veelgi parem, kuna annate igale töötajale kogu meeskonna ees võrdselt kiitusaega, tagate, et kogu teie meeskond tunneb end võrdselt tunnustatuna. Samuti annate töötajatele ruumi üksteist õnnitleda ja seeläbi üksteisega tugevamaid sidemeid luua. Need sidemed muudavad meeskonnatöö paremaks.

13. Loo digitaalne töötajate tunnustamise kanal

Digitaalsed kiituskanalid on töötajate tunnustamise ideede hulgas, mis sobivad kõige paremini nii kaug- kui ka personalimeeskondadele. Looge oma meeskonna suhtlusvahendis kanal töötajate tunnustami, seejärel avage sõna kõigile meeskonnaliikmetele, et üksteist nende põnevate saavutuste eest kiita.

Need saavutused võivad olla suured, näiteks ametikõrgenduse saamine. Need võivad olla väiksemad, näiteks kui keegi täidab nädala jooksul plaanitust rohkem ülesande. Eesmärk on luua pideva positiivse tugevdamise ruum ja tagada, et keegi ei tunneks end enesestmõistetavana.

14. Alustage preemiaprogrammiga.

Kui teie töötajad teevad asju, mida tasub jagada, võib nende teadmiste levitamine tasu kujul osutuda mõttekaks. Näiteks kui töötaja on lukustanud suure uue kliendi, premeerige teda, makstes õppimisvõimaluse eest talle huvipakkuvas valdkonnas. Seejärel teatage uudisest ja premeerige kogu meeskond. Nii pälvib teie töötaja kogu meeskonna kiituse ja kõik teie töötajad teavad, et neid saab suurepärase töö eest samamoodi premeerida.

15. Olge soovituste kast

Tunnustamine ei pea tulema ainult ülalt alla. Andke oma töötajatele võimalus teisi oma meeskonnaliikmeid tunnustada, olles avatud ettepanekutele. Saate seda säilitada vana kooli, kontoris füüsilise kastiga või võtta selle veebis meililõime või vestluse kaudu. Kõigil kohtumistel jagage kindlasti nende töötajate nimesid ja seda, kuidas need teie ettevõtte väärtusi kehastavad.

16. Kasutage klientide tagasisidet

Kas kogute oma klientidelt arvustusi? Need mitte ainult ei aita teil hinnata, kuidas teil läheb, vaid saate kasutada tagasisidet, et tõsta esile töötajaid, kes silma paistavad. Mõned lihtsad valikud, mis aitavad teil alustada, on Google ® My Business ja TrustPilot® .

17. Parandage oma puhkeruumi või ühiskondlikku ala

Kas teile meeldib oma puhkeruumis aega veeta? Kui ei, siis siin on mõned lihtsad viisid selle uuendami. Alustage ruumi puhastamisest, mööbli ja seadmete uuendamisest ning kena sisekujunduse lisamisest. Rakendage praktikas süsteem, mille abil kõik saavad sisse lülitada ja ruumi hooldada, ning veenduge, et see oleks teie töötajate jaoks lõõgastav keskkond.

Kui need sammud on teelt kõrvale jäänud, hakake mõtlema kastist väljapoole: kuidas on lood raamatute ja abistavate materjalide, mängude, mugava istumiskohaga? Viige oma puhkeruum järgmisele tasemele ja aitate tekitada vestlusi, huvigruppe ja haridust.

18. Öelge sagedamini “aitäh”.

Võib olla lihtne pidada enesestmõistetavaks, et teie töötajad täidavad neile määratud ülesandeid lihtsalt sellepärast, et seda neilt oodatakse. Aitäh ütlemine on kõige lihtsam esimene samm ja sellel võib olla isegi suurem mõju kui lõbusal meeskonnaüritusel või üllatuskingitusel. Päeva lõpus ei tea te, kui palju see võib tähendada inimesele, kes seda kuulma pidi.

Kokkuvõtteks

Töötajate tunnustus ei ole ühekordne kingitus ega kiidusõna, see peaks olema teie ettevõtte väärtuste ja kultuuri keskmes. Tervitatava, motiveeriva ja produktiivse keskkonna edendamine algab igapäevasest suhtlusest oma töötajatega. Lihtne “aitäh” või “palju õnne sünnipäevaks” võib olla kaugel. Kui tunnete end loominguliselt, saate oma plaanid järgmisele tasemele viia lõbusate sündmuste ja tegevustega nii kontoris kui ka väljaspool.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga