25 näpunäidet selle tagami, et teie käivitamine ei ebaõnnestuks

Pole üllatav teada saada, et enamik idufirmasid ebaõnnestub. Kuid tänu Harvard Business Schooli vanemõppejõu Shikhar Ghoshi uuringutele saame ebaõnnestumiste määra vähemalt arvustada.75 protsentija loodetavasti vältida selle osaks saamist. Kui kolmveerand riskikapitali rahastatud idufirmadest ei õnnestu, kuidas saate tagada, et teie uus ettevõte ei kuulu nende hulka?

Kuulake, miks idufirmad ebaõnnestuvad koos Peteri, Jonathani ja Caroline Cummingsiga Bplani ametliku taskuhäälingusaate The Bcast kaheksandast osast (kell 9:31):

Klõpsake siin, et tellida The Bcast iTunes’is »

Siin on 25 näpunäidet, mis aitavad teil õnneliku 25 protsendi hulka jõuda:

1. Tea oma eesmärki

Milliseid vajadusi teie käivitamisel käsitleb? Miks inimesed hoolivad? Kui suudate vastata neile kahele suurele küsimusele, olete juba teel edu poole.

2. Tee midagi, mida sa armastad

Kui teie süda pole selles, on kiusatus rasketel aegadel kautsjoni anda. Kui suudate teha midagi, mis teile meeldib, on teil palju rohkem motivatsiooni visaduse jätkami. Alustavad ettevõtted nõuavad rohkem kui 40-tunnist töönädalatveenduge, et see on midagi, mida olete nõus ööpäevaringselt tegema!

Vaadake ka: tehke seda, mida armastate, ja raha tuleb järgi

3. Usu endasse

Eneses kahtlemine võib sandistada, seega on oluline endasse uskuda. Kui teate, et panustate 100 protsenti oma ettevõtte edusse, avastate, et sageli järgneb enesekindlus.

Vaadake ka: Kuidas valida endale sobiv ettevõte

4. Ümbritse end toetavate inimestega

Kuigi te ei soovi end ümbritseda “jah” meestega, on oluline ka see, et te ei peaks pidevalt võitlema inimestega, kes teid ja teie äri alla panevad. Ärge raisake oma aega ega energiat kaitsele.

Vaata ka: 11 märki, et on aeg võtmetöötajast lahti saada

5. Õppige kriitikast

Halastamatust negatiivsusest pole sulle kasu, kuid läbimõeldud kriitika võib olla väga väärtuslik. Kõik võimalused oma ettevõtte mõnda aspekti täiustada tuleks soojalt teretulnud.

6. Esitage tavatarkuse väljakutse

Õppige märkama, kui kasulikud nõuanded on vaid soovitus tolleaegse populaarse paradigma järgimi.

7. Jätkake õppimist

Arvad, et tead seda kõike? Mõtle uuesti. Alati on veel õppida, nii et olge ettevaatlik, et muutute liiga enesega rahulolevaks. Kõik, mida õpid, on võimalus oma äri paremaks muuta. See kehtib ka vigade kohtakõik alustavad ettevõtted kannatavad vigade all, kuid ettevõtjad, kes neist õpivad, on tõenäoliselt edukate 25 protsendi hulgas.

8. Valige hea nimi

“Hea” võib olla subjektiivne määraja, seega peaksite proovima teha oma otsuse selle põhjal, mis teie sihtrühmale meeldiks.

Vaata ka: Mis on nimes? 4 näpunäidet oma uuele ettevõttele nime andmi

9. Teeninda oma klienti, mitte iseennast

Kuigi peaksite õigustatult tundma oma idufirma omanikku, pidage meeles, et lõppkokkuvõttes teenib see teie klienti, mitte teidedevusprojektid ei kesta kaua. Pidage klienti iga oma otsuse tegemisel meeles ja saate luua toote või teenuse, millest ta võib vaimustuda.

10. Uurige, mida teie kliendid tahavad

Pimesi eeldamine, et teate, mida teie kliendid tahavad, võib osutuda kulukaks. Õnneks ei pea selle esmane uurimine olema kallissaate otsida foorumitest, esitada küsimusi sotsiaalmeedias või kulutada raha arvamuste uurimi (ja säästa end kalli vea eest!)

Vaata ka: Mida kliendid tahavad?

11. Koguge õige summa kapitali

Kuigi teil on vaja piisavalt raha, et anda oma idufirmale kõik eduvõimalused, pidage meeles, et liiga palju raha võib muuta teid laisaks ja liigagi valmis oma rahast loobuma. Muidugi võite soovida juurdepääsu hädaabifondidelepeate lihtsalt veenduma, et suudate kinni pidada rangest eelarvest ja määratlema, mis hädaolukord täpselt on.

Vaadake ka: Kuidas mõõta vajalikku käivitusraha summat

12. Planeeri põhjalikult

Äriplaan on palju enamat kui vajalik pahe, mis aitab teil rahastust hankidasee võib toimida juhisena ja hoida teid käsilolevale ülesandele keskendunud. Lihtne on takerduda pisidetailidesse ja kaotada silmist suur pilt.

Vaata ka: Kuidas kirjutada äriplaani

13. Ära planeeri igavesti

Ärge sattuge lõksu, mõeldes, et kuna plaanite, olete produktiivne. Planeerimine peab tegema teedeelistatavalt varem kui hiljem, seega kasutage oma aega targalt.

14. Jätkake planeerimist

Kui olete natuke tegutsenud, jätkake ja naaske planeerimise juurde. Oma ettevõtte ja selle suuna pidev ümberhindamine võib aidata teil leida kasvuvõimalusi.

Vaata ka: Äriplaan „Planeeri nagu lähete“.

15. Ennusta tulevikku

Keegi ei saa kindlalt teada, mis homne päev toob, kuid kui hoiate end kursis ja õpite tulevasi trende märkama, ennustate palju tõenäolisemalt tulevikku.

16. Kohanda

Kõike ei saa aga keegi ette ennustadasa oled ju ainult inimeneseega veenduge, et teie ja teie ettevõte oleks piisavalt paindlikud, et ootamatustele kiiresti reageerida. Ärge järgige filmilaenutusettevõtte Blockbusteri jälgedes, mis on viimastel aastatel läbi kukkunud, kuna nad ei suutnud löögiga hakkama saada.

17. Võrk võrgus

Kasutage sotsiaalmeedia jõudu, et aidata teil ühendada potentsiaalsete töötajate, partnerite, klientide, teenusepakkujate või inimestega, kes saavad teie toodet või teenust reklaamida.

18. Kuid ärge unustage võrguühenduseta võimalusi

Astuge arvutist eemale, pange nutitelefon kõrvale ja leidke konverentsidelt ja võrguüritustelt inimesi päriselus. Side, mille saad inimesega silmast silma luua, on loomulikult tugevam kui ekraanide vahel vahendatav. Ja muidugi ärge unustage professionaalset visiitkaarti, mis muudab teie kohtumise suhteks.

Vaata ka: 5 unustatud turundusstrateegiat väikeettevõtetele

19. Ümbritse end õigete inimestega

Võrgustiku loomine on vahend eesmärgi saavutamipeate kindlaks tegema, kes on teie aega väärt ja kes mitte. Ärge alahinnake kellegi kasuliku väärtust ja samamoodi ärge alahinnake kellegi hävitavat potentsiaali, kes seda pole.

20. Ole tööle pühendunud

Startupi käivitamine ei ole nagu tavaline 9–5 töökohtkui soovite ebaõnnestumist vältida, peate olema valmis sobitama oma elu tööga. Võib tunduda, et enda heaks töötamine tähendab paremaid tunde, kuid edu saavutami ületate tõenäoliselt tavapärase 40-tunnise töönädala. Hea külg on see, et kõik, mis teie raske töö tulemus on, on täielikult teie enda oma.

21. Aga leia aega lõõgastumi

Kuigi iga ettevõtja peab ootama suurenenud töökoormust, peate siiski leidma aega lõõgastumi. Kui te ei saa aeg-ajalt lõõgastuda, kannatate paratamatult läbipõlemise all, põhjustades teie ettevõttele rohkem kahju.

22. Leppige kõiges läbi

Kui teile pakutakse hinda, pidage meeles, et terve osa sellest moodustab kasumimarginaal. Kas saate seda marginaali enda huvides alandada? Alati ei pruugi olla võimalik allahindlust kooskõlastada, kuid tasub meeles pidada üht elu tähtsaimat reeglit: kui ei küsi, siis ei saa.

23. Töötage välja liftiväljak

Muidugi, kui soovite elutähtsaid inimesi veenda, et olete nende aega väärt, peate nende tähelepanu püüdma 30 sekundi jooksul. Kui suudate selle aja jooksul välja töötada liftiväljaku, mis huvitab inimesi ja näitab, et teie ideel on selle aja jooksul potentsiaali, antakse teile paratamatult rohkem aega, et hiljem nendega asju arutada.

Vaadake ka: Meie tasuta e-raamat “Kuidas esitleda ja raha saada”

24. Alusta turundust

Kui inimesed ei tea, et olete olemas, ei saa te oodata positiivseid tulemusi. Olenemata teie eelarvest, on asju, mida saate teha (nt näpunäide nr 17), et hakata kohe oma ettevõtte käivitamisest rääkimasäutsige, võtke ühendust blogidega ja rääkige oma uuest ettevõtmisest kõigile, kes soovivad kuulata.

25. Ära anna alla

Paljudel juhtudel ei ebaõnnestu idufirmadinimesed nende taga annavad alla. Kõige tõhusam asi, mida saate oma idufirma edukaks muutmi teha? Keelduge rätikut sisse viskamast.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga