3 äriviga, mida peaksite vältima

Ettevõtte esimesel päeval tehtud otsustel on laineline mõju, mis võib teie ettevõtet veel aastaid mõjutada.

See, kuidas te oma äri alguses üles ehitate, mõjutab püsivalt seda, kui tõhusalt teie ettevõte tulevikus kasvab. On väga tõenäoline, et neljandal, viiendal ja kuuendal aastal seisate silmitsi probleemidega, mille algpõhjused on teie esimesel päeval tehtud otsustes.

Seega pole ime, et kui ettevõtja alustab oma teist või kolmandat ettevõtet, võtab ta arvesse oma esimesest käivitamisest saadud õppetunde.

Mul on viimase kaheksa aasta jooksul olnud õnn töötada sadade ettevõtjatega, kes on jõudnud selleni, et tahavad oma äri maha müüa. See otsus nõuab, et nad võtaksid hetke oma õnnestumiste ja ebaõnnestumiste üle järele mõtlemi. Nendel aegadel on nende esimeste otsuste mõju ilmne.

Kuigi nende ettevõtjate kogemustest võiksin võtta kümneid õppetunde, tahan välja tuua kolm levinumat viga, mida asutajad idufirma varajases staadiumis teevad.

3 viga, mida oma ettevõtte alustamisel vältida:

Viga nr 1: arvestuse pidamise edasilükkamine

Pole kahtlust, et uue ettevõtte loomine on raske töö. Uues idufirmas on pikki tunde, eneses kahtlemise hetki ja vaimselt kurnav ülesanne töötada mitmes rollis.

Seega pole üllatav, et paljud asutajad lükkavad finantsarvestuse, järelevalve ja eelarve koostamise edasi.

Kuid see on viga. Stanfordi ülikooli professorid George Foster ja Antonio Davilia uurisid 79 idufirmat, et mõõta finantsaruandlussüsteemide varajase rakendamise mõju. Siin on see, mida nad avastasid:

Nad leidsid, et ettevõtetel, kes loovad kiiresti ametlikke mehhanisme, nagu tegevuseelarved, sularahaeelarved ja finantsjärelevalvesüsteemid (tööriistad, mis mõõdavad kasumlikkust, klientide hankimise kulusid, tegelikust eelarvest kõrvalekaldumist ja nii edasi), on tulude ja töötajate arvu osas suurem kasvumäär. Nende väärtus tõusis ka järjestikustel riskikapitali rahastamise voorudel rohkem ja kiiremini.

Fakt on see, et raamatupidamist võib olla raske õppida. Enamik uusi ettevõtjaid peab oma fonde raha sisse ja raha välja, kuid raamatupidamiskontseptsioonid hõlmavad selliseid veidrusi nagu kahekordse sisestuse süsteem või kassapõhine, versus tekkepõhine raamatupidamine. Need kontseptsioonid visualiseerivad teie ettevõtte finantsökosüsteemi keerukamal ja palju terviklikumal viisil.

See lisandunud keerukus sunnib asutajaid sageli kasutama lihtsustatud Exceli tabeleid või toetuma pangaväljavõtetele, et saada aimu ettevõtte finantsseisundist. Neile, kes võtavad ette raamatupidamistarkvara, nagu QuickBooks või Freshbooks, ilma raamatupidamise mõistetest aru saamata, võivad tulemused olla segased ja ebatäpsed raamatud. Prügi sisse toodab prügi välja.

Seetõttu on oluline varakult alustada aega, et hoida puhast ja üksikasjalikku finantsarvestust.

Puhtad finantsdokumendid aitavad teil:

 • Tehke oma ettevõtte jaoks paremaid otsuseid.
  Edukad idufirmad teevad andmepõhiseid otsuseid, selle asemel, et toetuda instinktile ja “tundele”. Teie finantsdokumendid on asjakohaste andmete peamine jõud.
 • Hankige oma ettevõttele krediiti.
  Uued idufirmad peavad olema väledad ja paindlikud. Krediidi saamine siis, kui seda vajate, võib olla väga kasulik tööriist, kuid krediidi saami on teil vaja puhtaid finantsdokumente.
 • Olge nõus.
  Audit võib uue ettevõtte purustada. Hoidke oma raamatud alles, et kaitsta oma ettevõtet kuluka auditi tõttu alla tõmbamise eest.

Nutikad ettevõtjad teavad, millal teha allhanget, seega võiksite kaaluda professionaalse raamatupidaja palkamist. Kuid ärge palkage esimest raamatupidajat, mille leiate. Seal on 1,7 miljonit raamatupidajat ainuüksi USA-s ja paljud neist raamatupidajatest pole täiuslikud. Halb raamatupidaja võib olla hullem kui see, kui raamatuid üldse ei pea.

Nii et enne raamatupidaja palkamist tehke plaan intervjueerida vähemalt viit kandidaati. Uurige küsimusi, mida peaksite küsima, ja esitage järgmised viis küsimust (vähemalt).

Enne raamatupidaja palkamist alustage nende viie küsimusega:

 • Kas olete kunagi haldanud raamatuid minusuguse ettevõtte jaoks?
  Tootmisettevõtte raamatupidamise pidamine erineb oluliselt advokaadi, restorani või e-kaubanduse ettevõtte omast. Veenduge, et teie raamatupidaja tunneks teie tegevusala.
 • Kas saate selgitada erinevust…
  Soovite omada raamatupidajat, kes aitaks teil teie raamatuid mõista. Kui küsitlete oma raamatupidajat, paluge tal selgitada erinevaid raamatupidamiskontseptsioone ja hinnata, kui hästi nad keerulisi kontseptsioone edastavad. Näiteks laske neil selgitada bilansi põhimõtteid või tekkepõhise ja kassapõhise arvestuse erinevust ja kasulikkust.
 • Kuidas ma oma raamatutele juurde pääsen?
  Peaksite omama oma finantsandmeid. Kui teie raamatupidaja tegutseb teie raamatute väravavahina, olete sunnitud taotlema juurdepääsu alati, kui vajate aruannet. Veenduge, et pääsete oma raamatutele igal ajal juurde.
 • Kui tihti te mu raamatuid värskendate?
  On vähe asju, mis häirivad rohkem kui teie raamatupidaja palub teil esitada kviitung või selgitada üheksa kuud tagasi toimunud tehingut. Veenduge, et teie raamatupidaja külastaks teie raamatuid sageli, nii et teil on alati jooksvad aruanded.
 • Kas saaksite mu praeguste raamatutega tutvuda?
  Raamatupidajaga küsitledes paluge tal oma praegused raamatud üle vaadata ja kritiseerida. See annab teile suurepärase ülevaate nende vaadetest ja lähenemisest tähtede rekordite pidamisele.

Viga nr 2: mugavuse huvides äripartneri valimine

Elon Musk, kes juhtumisi teab mõnda asja edukate ettevõtete asutamisest, andis see ülevaade New Yorgis toimunud konverentsil:

«Ettevõtte loomine on väga raske asi. Ühel mu sõbral on ütlus: “Ettevõtte asutamine on nagu klaasi söömine ja kuristikku vahtimine.” Peate tegema palju asju, mis teile ei meeldi.”

Ettevõtlusega alustamine võib olla uskumatult hirmutav, nii mõnigi ettevõtja pöördub äripartneri poole ideest, et numbrites peitub jõud. See on lohutav, kui teil on keegi sama hull kui teie, keegi, kes kinnitab, et teie võetud risk on arvutatud risk.

Kuid mugavuse huvides partneri võtmine on tõesti halb põhjus äripartneri lisami.

Kui otsustate, kas võtta partner, võtke arvesse järgmist:

 • Teie ettevõte peab olema kaks korda edukam.
  Ettevõtte edu saavutamine on keeruline ja kui kaasate partneri, peate olema kaks korda edukam, et teie aeg ja pingutus end ära tasuks. Kuigi äripartner aitab osa töökoormusest kanda, edu saavutami on vaja rohkem kui rasket tööd.
 • Teie nägemust jagatakse.
  Kuigi sageli on hea mõte omada kedagi, kellega saaksite oma ideid testida, on äripartneri omamine palju enamat kui uute ideede kõlapind või teie nägemus idufirmast. Teie äripartneril on õigus kanda oma sõrmejälge ettevõttele sama palju kui teil.
 • Partnerite vaidlused võivad viia varakult lahkumiseni.
  Konsulteerin asutajatega, kes on valmis oma idufirmasid maha müüma ja uute võimaluste poole liikuma. Kahjuks on märkimisväärne osa müüdavatest ettevõtetest tingitud partnerite vaidlustest. Paljud neist ettevõtetest on suurepärased võimalused, mida omanikud säilitaksid – kui nad saaksid lihtsalt oma äripartnerist lahti saada.
 • Partnerlus on nagu abielu.
  Kui sõlmite partnerlussuhte, olge valmis veetma palju aega koos partneriga. Partnerlusse astumine on nagu abielu sõlmimine: võtate teisele inimesele kohustuse, et aidata tal edu saavutada. Kuigi see võib olla kasulik päevadel, mil vajate kindlustunnet, võib see olla kurnav, kui partnerlus hakkab ebaõnnestuma.

Sellele vaatamata ei ole partneri võtmine alati halb mõte, kuid veenduge, et teie partneri võtmise põhjus on põhjendatud. Põhjendatud põhjustel äripartnerluse sõlmimi saate oma ettevõtet kasvatada oluliselt kiiremini kui iseseisvalt ettevõtlusega alustades.

Hea põhjus partneri kaasami võib hõlmata tema kontaktide võrgustikku, erioskusi või valmisolekut jälgida teie ettevõtte mõnda aspekti, mida te ei sooviks puudutada.

Nii et enne äripartneri kaasamist küsige endalt järgmist: kas ma teen seda lihtsalt sellepärast, et tahan lohutust? Kas see inimene lisab idufirmale väärtust? Kas ma saan selle väärtuse palgatud töötaja või töövõtja kaudu? Kui need tõesti lisavad väärtust, siis tehke seda. Muidu hinga sügavalt sisse ja õppige ületama oma hirmu ebaõnnestumise ees.

Viga nr 3: ideesse armumine

„Mõnikord küsin inimestelt: „Kuidas te otsustate kannatada?

Need inimesed kallutavad pead ja vaatavad mulle otsa, nagu mul oleks kaksteist nina. Aga ma küsin, sest see räägib mulle sinust palju rohkem kui sinu soovid ja fantaasiad.

Sest sa pead midagi valima. Sul ei saa olla valuvaba elu. Kõik ei saa olla roosid ja ükssarved. Ja lõpuks on see raske küsimus, mis loeb. Rõõm on lihtne küsimus. Ja peaaegu kõigil meil on sarnased vastused.

Huvitavam küsimus on valu. Mis on see valu, mida soovite taluda?

– Mark Manson

Enne ettevõtjaks saamist olin poliitiline konsultant. Tol ajal vaimustas mind poliitika ja kampaaniastrateegia põnevus, nii et see oli veidi kainestav, kui veetsin suvi riigiameti kampaanias. Minu kandidaadi strateegia sisuks oli kella 9.00-21.00 ustele koputamine

Vaevalt oli see enamiku poliitiliste draamade värk, kuid ta võitis üle 20 punktiga.

Ettevõtte asutamine võib sarnaneda selle poliitilise kampaaniaga; on rohkem olmelisi, “lihvima” ülesandeid kui põnevat strateegiat. Mark Mansoni ülaltoodud tsitaadis peate valima, kuidas olete nõus selle idee saavutami kannatama.

Peate õppima äritegevust armastama.

Kahjuks loobuvad liiga paljud potentsiaalsed asutajad oma headest ideedest, kuna nad pöörasid ideele liiga palju tähelepanu ja liiga vähe sellele, kuidas nad oma käivitamisplaani ellu viiksid. Kui nad mõistavad, et idee on reaalsus, üksildus ja tegelikkus, annavad nad alla ja lähevad tagasi selle juurde, mis on lihtsam.

Õppige armastama idee elluviimist. Lugege strateegia elluviimise kohta tuntud raamatuid, nagu näiteks Lean Startup, 4 täideviimise distsipliini, või Suurendamine.

Hakka kinnisideeks tulemuste mõõtmisest, et täiustada oma täitmisstrateegiat (mis muidugi eeldab, et peate arvestust pidama esimesest päevast peale).

Eduka käivitamise hüved

Ettevõtluselu kasulikkusest annab tunnistust asjaolu, et mul on olnud võimalus töötada koos ettevõtjatega, kellel on teine ​​või kolmas äri.

Vaatamata idufirma asutaja võitlustele, raskele tööle ja igapäevastele päevadele paneb teie idee ellu viimise lõpptulemus varajased käivitamispäevad perspektiivi.

Alustamist kavandades pühenduge suurepäraste dokumentide pidamisele ja äritegevuse elluviimisele. Enne äripartneri kaasamist küsige oma motivatsioonist.

Lõpuks pöörduge teiste ettevõtjate poole ja küsige neilt, mida nad oma alustavatest ettevõtetest õppisid.

Seda tehes käivitate oma käivitamise kohe esimesest päevast.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga