3 asja, mida võite vajada rohkem kui stiimuli kontrolli

Mõni kuu tagasi saadeti majanduse elavdamiseks ja ameeriklastele pandeemiast rahalist leevendust välja stiimulite kontrollid. Kui saite stiimulikontrolli, võite mõelda, kas teie tulevikus on mõni teine.

Praeguse seisuga pole veel selge, kas stiimulite kontrollimise teine ​​voor on tulemas. Uudiseid oodates on oluline mõista, et stiimulitšekk on ühekordne makse ja kuigi see viib teid raskest plaastrist läbi, ei valmista see teid tõenäoliselt pikaajaliseks rahaliseks eduks.

Kui soovite tulevikus rahalise kindlustunde poole püüdleda, mõtlete tõenäoliselt juba oma rahalisele tervisele väljaspool seda kontrolli. Tegelikult on siin kolm asja, mida oma rahalise tuleviku jaoks vajate rohkem kui stiimulikontrolli.

Töötu abiraha

Muidugi on hea lõppeesmärk töökoha leidmine taastuvas tööstuses. Seni on aga mõistlik kasutada töötushüvitisi, mis aitavad teil tööotsimise ajal kulusid katta.

Kuna töötushüvitised on üldiselt riigi hallatavad, tutvuge oma osariigi konkreetsete seadustega. Lisaks traditsioonilistele töötushüvitistele saate kuni 31. juulini koguda föderaalset töötushüvitist ja saada täiendavat 600 dollarit nädalas. See lisaraha aitab teil jalul püsida, isegi rohkem kui ühekordne stiimulikontroll.

Kui te pole kunagi varem töötu olnud, võib tekitada segadust, kui püüate välja mõelda, kuidas saada tõesti vajalikke hüvitisi. Kuna te ei saa automaatselt töötushüvitist, kui olete tööta, on teie ülesanne seda taotleda. Tehke järgmist.

 • Võtke ühendust oma osariigi töötuskindlustusprogrammiga niipea, kui te enam ei tööta.
 • Esitage nõue veebis, isiklikult või telefoni teel, olenevalt teie osariigi võimalustest ja isiklikest eelistustest. Peate esitama teavet, näiteks oma endise tööandja kuupäeva ja aadressi.
 • Oodake mõni nädal, et saada heakskiit ja saada esimene hüvitistšekk.

Kahjuks ei ole töötutoetus pikaajaline hüvitis. Kuigi need aeguvad tavaliselt 26 nädala pärast, pakuvad mõned osariigid pikendatud hüvitisi, mis pakuvad kuni 13 lisanädalat hüvitist. Osariik, kus te elate, määrab, kas teid registreeritakse automaatselt pikendatud hüvitistele või peate neid taotlema.

Tervisekindlustus

Tervena püsimine on tänapäeval olulisem kui kunagi varem, seega ei saa te endale lubada tervisekindlustuseta. Tervisekindlustus võib samuti aidata teil vältida liigseid ravivõlasummasid ja hoida teie rahaasjad terved nii lähi- kui ka lühiajaliselt. Kui kaotasite oma tööandja rahastatud plaani, on aeg uurida alternatiivseid viise tervisekindlustuse saamiseks. Kaaluge neid võimalusi.

 • COBRA: Konsolideeritud eelarve kooskõlastamise seaduse (COBRA) abil saate säilitada oma töökohaga toetatud ravikindlustuse. Alguses võib COBRA tunduda ülim lahendus. Kuid kui mõistate, et vastutate 100% lisatasu pluss 2% haldustasu eest, peaksite kaaluma ka teisi võimalusi.
 • Medicaid: Enamik inimesi eeldab, et neil pole Medicaidi õigust. Kuna Medicaid laiendas hiljuti oma abikõlblikkuse nõudeid mõnes osariigis, on nüüd suurem võimalus, et see võib teile kättesaadavaks teha. See on tasuta või odav viis katte saamiseks.
 • Taskukohase hoolduse seaduse turg: Saate kasutada taskukohase hoolduse seaduse turgu, et leida oma ainulaadsete vajaduste jaoks taskukohane tervisekindlustusplaan. Kui kaotasite oma tööandja kaudu kindlustuskaitse, abiellute või sünnitate last, võite taotleda ühte neist plaanidest spetsiaalse registreerimisperioodi jooksul. Võimalik, et saate oma plaani pealt raha säästa lisatasu maksukrediidi abil, mis on krediit, mida saate kasutada kuumakse vähendamiseks, kui vastate teatud sissetulekunõuetele.
 • Pereliikme plaan: Kui teie abikaasa töötab ravikindlustusega, võite end oma plaani lisada. Kui olete alla 26-aastane, võite saada ravikindlustuse ka oma vanemate kaudu. Taotlege kindlasti 30 päeva alates sellest, kui te lõpetate oma endise tööandja hüvitiste saamise.

Võlgade haldamine

Kui teil on liiga palju võlgu, võib olla raske tulevikuks säästa ja saavutada pikaajalisi eesmärke, nagu maja ostmine, pensionile jäämine või kolledži jaoks säästmine. Võlg võib mõjutada ka teie vaimset heaolu ja jätta teid muretsema ja hirmutama, mis võib mõjutada teie üldist elukvaliteeti. Siin on mõned märgid, et teil võib olla liiga palju võlgu:

 • Teie krediitkaardid, raviarved ja muud võlad moodustavad üle poole teie sissetulekust
 • Teie krediitkaardid on täis
 • Elate palgast palgani, täpselt nagu paljud ameeriklased enne koroonaviirust
 • Maksate oma arveid regulaarselt hiljaks
 • Teil pole hädaabifondi

Kui teil on raskusi võlgadega, on mitmeid viise, kuidas oma olukorda parandada ja tervema rahalise tuleviku poole suunata:

 • Proovige võla lumepalli meetodit: Võlgade lumepall hõlmab kõigepealt oma väikseimate võlgade tasumist ja suuremate võlgade liikumist, kuni need kõik on tasutud. Kui olete väikseima saldo ära tasunud, eraldage lisaraha järgmisele väikseimale võlale ja nii edasi.
 • Võtke vastu etendus: Tööpuudusest ei pruugi piisata teie kulude ja võlgade katmiseks. Kui see nii on, kaaluge kõrvalkontserni, näiteks toidukaupade kohaletoimetamist või veebipõhist juhendamist, seda tüüpi teenuste järele on endiselt suur nõudlus.
 • Küsi laenutaluvust: Kui küsite laenu tootlikkust, võite saada rohkem aega laenumaksete tegemiseks. Kui teete seda, veenduge, et teil oleks käepärast teave, nagu teie kontonumber või ID, praegune laen või koguvõlgnevus ja üksikasjad raskuste kohta.

Kuigi stiimulikontroll võib teid nendel rasketel aegadel aidata, on need võlahaldusstrateegiad eduka finantstuleviku planeerimise võtmeks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga