4 sammu parima ärilaenutaotluse koostami

Väikeettevõtte laenu taotlemine võib olla hirmutav. Olete põnevil väljavaatest saada laenu oma ettevõtte kasvatami, kuid samal ajal olete mures, et teete vea, mis võib teie rahaasju negatiivselt mõjutada.

Väikeettevõtte laenu kohta lisateabe saamine ei tähenda, et peate taotlema. Selle asemel saate seda protsessi kasutada selleks, et paremini mõista, mis laenu saamisel läheb, kuidas see teile kasu võiks tuua ja milliseid samme astuda, kui otsustate, et see on õige otsus.

Iga ettevõte on ainulaadses olukorras. Näiteks võite otsida laenu hoolimata asjaolust, et teie krediit ei ole suurepärane. Või äkki ostate kodu samal ajal kui otsite ärilaenu.

Kuulake, kuidas Peter ja Jonathan arutlevad ärilaenude üle Bplani ametliku taskuhäälingusaate The Bcast esimeses episoodis:

Klõpsake siin, et tellida The Bcast iTunes’is »

Olenemata teie olukorrast peate enne taotlemise alustamist ärilaenu taotlemisel mõistma mõnda asja.

1. Enne alustamist valmistage oma rahaasjad ette

Alustamise protsess on lihtsam kui enamik inimesi mõistab. See kõik puudutab oma rahaasjade korraldamist, võimaluste tundmist ja sobival viisil edasiliikumist.

Siin on kaks asja, mida soovite enne alustamist teha.

Korraldage oma rahaasjad

Üks väikeettevõtte laenutaotlusega seotud peamisi hirme on nõutava teabe hulk. Sellest ei saa kuidagi mööda, sest iga laenuandja vajab mitmesugust teavet. Kuid USA väikeettevõtete administratsioonil on a laenutaotluse kontrollnimekiri mis võib teid juhendada. Järgige seda, et aidata korraldada oma rahalisi andmeid (ja muud teavet) rakenduse jaoks.

Mõistke oma valikuid

Tea, mis tüüpi ärilaenud on saadaval, millised on nendega seotud tingimused ja taotlemise protsess. Selle teabe kogumine võib võtta veidi aega, kuid see aitab teil teha edaspidi parima otsuse.

2. Otsustage, kas soovite taotleda kohalikku panka või veebis

Aastaid tagasi oli ainus viis väikeettevõtte laenu saami võtta ühendust kohaliku laenuandjaga ja lasta neil teid protsessis juhendada.

Tänapäeva maailmas, Internetist ärilaenu saamine on samuti üks võimalus. Aga mida see teie jaoks tähendab? Kust peaksite alustama? Teeme selle lahti:

Kohaliku pangaga suhtlemise eelised:

 • Võimalus kogu protsessi vältel näost näkku kohtuda
 • Teil võib olla juba olemasolev suhe pangaga
 • Võimalus küsida teistelt oma piirkonnas nende kogemuste kohta laenuandjaga
 • Pangalaen on alati odavam kui veebilaen

Interneti-ärilaenu eelised:

 • Kiirem aeg rahastami
 • Lihtsamad rakendused
 • Võimalus ühendada ühe rakenduse kaudu mitme laenuandjaga
 • Valikud neile, kellel on halb krediit

Ilmselgelt on mõlemal tootel eelised, kuid on ainult kaks küsimust, mida peaksite endalt küsima, et otsustada, kust otsingut alustada:

Kas ma saan pangalaenu kvalifitseeruda?

Pangalaene on kurikuulsalt raske heaks kiita. Teil on vaja 700+ krediidiskoori, tugevat tulu, kasumlikkust ja head rahavoogu. Kui see kõlab nagu teie äri, peaksite tõenäoliselt alustama pangast, kuna teil on suuremad võimalused kui enamikul ja kordan, et pangalaen on alati madalaima hinnaga saadaolev kapital.

Kui kiiresti mul seda raha vaja on?

Isegi kui arvate, et pank võib teile loa saada, pidage meeles, et protsess võib kesta nädalaid, kui mitte kuid. Kui vajate kiiresti sularaha, on teie parim valik Internetis. Paljud Interneti-laenuandjad saavad teid rahastada mõne päevaga ja võib-olla tasub teil selle otsese vajaduse rahuldami maksta veidi rohkem.

Ainult teie saate otsustada, milline valik on teie ja teie ettevõtte jaoks parim, kuid olge kindlasti enda vastu aus oma heakskiiduvõimaluste ja selle osas, milleks te seda raha tegelikult vajate.

3. Mõtle nagu laenuandja

Olete laenuotsinguks valmistunud, otsustanud, kust soovite otsingut alustada, nii et räägime sellest, mida laenuandjad otsivad ajal see otsing. Nüüd on igal laenuandjal erinevad kriteeriumid, mida nad tagati kasutavad, kuid siin on kõige levinumad tegurid, mida need laenuandjad arvesse võtavad:

 • Soovitud laenusumma. Jah, soovitud laenusumma võib mõjutada teie võimalusi rahastuse leidmi. Kõige sagedamini ei anna laenuandjad laenu rohkem kui kaheksa kuni 12 protsenti teie aastasest tulust. Nii et kui teil on aastas 50 000 dollarit tulu, teete endale karuteene, küsides 300 000 dollarit laenu.
 • Laenu eesmärk. Milleks kavatsete seda laenu kasutada? Olenevalt teie vastusest ei pruugi teil olla võimalik teatud laenuandjatega koostööd teha. Näiteks kui soovite osta partnerit või omandada uut ettevõtet, võib teil olla laenu leidmisega rohkem probleeme kui käibekapitali otsimisel või ettevõtte laiendamisel. Olge otsekohene ja konkreetne selle kohta, kuidas kavatsete vahendeid mis tahes laenuandja juures kasutada.
 • Krediidiskoor. Teie isiklik krediidiskoor on protsessis väga oluline tegur. Mõnel laenuandjal on määratud lävi, millega nad saavad töötada (ainult laenuvõtjad, kelle krediidiskoor on 600+ või 700+). Enne taotluse esitamist peaksite oma krediidiskoori hankima ja seejärel küsima laenuandjatelt, milline on nende minimaalse krediidiskoori nõue. Nii ei raiska te kumbki oma aega.
 • Aastane tulu. Laenuandjad tahavad teada, et teie ettevõte teenib piisavalt, et laenu tagasi maksta. Mida suurem on teie tulu, seda parem.
 • Keskmine pangasaldo. Laenuandjad ei taha mitte ainult teada, kuidas teie müük on, vaid nad tahavad teada, kuidas te sissetulevat sularaha haldate. Peaaegu iga laenuandja küsib teie ettevõtte pangakonto väljavõtteid, et kontrollida, milline on teie keskmine pangasaldo. Nad tahavad teada, et hoiate sularaha käepärast, tagades, et teie ettevõttel on raha laenumaksete katmi.
 • Teie ettevõtte kasumlikkus. Kordame veel kord, on suurepärane, kui teie ettevõttel on tugev müük ja teie pangasaldo on kindel, kuid kui teie ettevõte ei ole kasumlik, võivad laenuandjad teiega koostööd teha. Kuidas laenumakse selles võrrandis toimib? Sellegipoolest võib kasumlikkuse puudumine juhtuda siis, kui ettevõtted kogevad suurt kasvu, nii et kui te ei ole kasumlik, võib teil siiski olla võimalus, kui muud tegurid on tugevad.
 • Tööstus. Teatud laenuandjad peavad teatud tööstusharusid riskantsemaks ja iga laenuandja on erinev. Lisaks laenuandjalt küsimisele, milline on tema krediidiskoori minimaalne lävi, küsige neilt, kas nad töötavad teie sektoriga.

4. Järgige parimaid tavasid

Enne kui midagi ette võtate, vaadake ärilaenu taotlus tervikuna üle. Kui teil on küsimusi, võtke enne alustamist ühendust laenuandjaga. See puhastab õhu ja parandab teie võimalusi vältida vigu, mis protsessi edasi lükkavad.

Rakenduses liikudes on need näpunäited teie edu jaoks üliolulised.

 • Olge iga esitatud teabega aus ja täpne. Laenuandjad nõuavad selle teabe kontrollimi teatud dokumente (nt teie maksudeklaratsioonid tulude kontrollimi), seega peate veenduma, et teie vastused vastavad nendes dokumentides avaldatule.
 • Ole põhjalik. Rohkem teavet on alati parem.
 • Ärge viivitage vajadusel järelteabe esitamisega. Soovite pakkuda laenuandjatele seda, mida nad vajavad, kui teie taotlus on endiselt meeles.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga