4 tipy pre podnikovú kybernetickú bezpečnosť

Kybernetická bezpečnosť alebo kybernetická bezpečnosť je nepostrádateľnou témou pre všetky spoločnosti, ktoré pôsobia v digitálnom prostredí a chcú zabrániť invázii a krádeži citlivých informácií, ktoré by mohli ohroziť podnikanie. To znamená, že ide o dôležitú otázku pre drvivú väčšinu organizácií na celom svete.

30. november je považovaný za Deň počítačovej bezpečnosti a vzhľadom na dôležitosť kybernetickej bezpečnosti na trhu práce sme vytvorili túto príručku so 4 opatreniami, ktoré môžu pomôcť zlepšiť kybernetickú bezpečnosť vo firmách.

Čo je kybernetická bezpečnosť?

Všeobecne povedané, kybernetická bezpečnosť je súbor opatrení na technológie, procesy a ľudí proti kybernetickým útokom. Ide o odvetvie informačnej bezpečnosti, ktoré môže byť známe aj ako IT bezpečnosť alebo digitálna bezpečnosť.

Informačná bezpečnosť je tá, ktorej cieľom je chrániť fyzické a digitálne údaje ľudí a spoločností, a teda kybernetická bezpečnosť je tá, ktorá pôsobí na digitálnych frontoch s cieľom predchádzať, zmierňovať a obnovovať informácie v kybernetickom prostredí.

Prečo by sa spoločnosť mala starať o kybernetickú bezpečnosť?

Máte predstavu, akú hodnotu majú vaše firemné dáta? Boli by ste poškodení, keby boli vaše informácie odcudzené?

Mnoho spoločností, najmä malých a stredných, bagatelizuje hodnotu svojich obchodných informácií a verí, že len veľké korporácie sú žiadúcimi cieľmi pre kyberzločincov.

Realita je však celkom iná!

Bez ohľadu na veľkosť spoločnosti ide ľuďom, ktorí chcú nelegálne pristupovať k systémom, len jednu vec: informácie. Koniec koncov, existuje niekoľko obchodov a hrozieb, ktoré možno urobiť, keď sa citlivé údaje zbierajú nelegálne.

Predstavte si, že obchod má svoj predajný systém napadnutý hackermi a všetky údaje o kreditných kartách jeho zákazníkov sú prístupné a odhalené. To by spôsobilo obrovskú bolesť hlavy, však? Predstavte si, koľko súdnych sporov môže takáto situácia spôsobiť…

A vidíte, toto je len jeden príklad z tisícok situácií, ktoré sa môžu stať, keď sa spoločnosti nezaoberajú zaistením kybernetickej bezpečnosti svojich informácií. Preto je dôležité byť v tejto veci vždy ostražitý a prijať potrebné opatrenia na ochranu údajov organizácie.

Aké zákony hovoria o kybernetickej bezpečnosti?

Teraz už viete, aké dôležité sú údaje vašej spoločnosti, takže je čas dozvedieť sa o hlavných zákonoch, ktoré sa týkajú kybernetickej bezpečnosti v Brazílii.

Internet Civil Framework

Mnoho zločincov využíva jednoduchosť manipulácie s informáciami na internete na podvodné spoločnosti a ľudí. Vďaka rozľahlosti digitálneho prostredia a tejto ľahkej manipulácii a vymazaniu údajov už mnohí z nich zostali nepotrestaní za závažné trestné činy spáchané na internete, ako napríklad únik rozhovorov a súkromných obrázkov, bankových údajov atď.

Marco Civil da Internet bol vytvorený v roku 2011 s cieľom zvýšiť bezpečnosť používateľov internetu a ako spôsob, ako zaručiť trest pre zločincov, ktorí používajú sieť nesprávne.

Zákon má priamy vplyv nielen na telekomunikácie, zábavu a digitálne dopady, ale aj na sektory digitálneho vzdelávania, technologické startupy, sociálne médiá a ďalšie.

Všeobecný zákon o ochrane údajov (LGPD)

V posledných rokoch došlo k mnohým prípadom úniku osobných a firemných údajov. Situácie, v ktorých mali tímy digitálnych kampaní prístup k osobným údajom, vkusu a spotrebným návykom a prehliadaniu internetu, už boli niekoľkokrát odhalené, čo ukazuje na jednoduchý a hlboký prístup k súkromným údajom.

S toľkými epizódami zneužívania informácií, ktoré sa dostali na verejnosť, bol v auguste 2018 vytvorený všeobecný zákon o ochrane údajov alebo len LGPD s cieľom zaručiť používateľom internetu viac súkromia, bezpečnosti a kontroly nad ich údajmi, aby sa predišlo ich zneužitiu. informácie od tretích strán.

Okrem toho LGPD slúži aj na reguláciu situácií, v ktorých môže spoločnosť zhromažďovať, používať a uchovávať osobné údaje od používateľov siete, pričom stanovuje, že takéto činnosti možno vykonávať len s výslovným a vedomým súhlasom jednotlivca.

4 tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu kybernetickú bezpečnosť

Mnohé spoločnosti sa už prispôsobili požiadavkám LGPD a teraz používajú osobné údaje svojich zákazníkov a iných v súlade s usmerneniami legislatívy.

Netreba však zabúdať, že súčasťou dobrej politiky kybernetickej bezpečnosti je aj zabezpečenie bezpečnosti údajov spoločnosti a zhromaždených informácií!

Najmä v rokoch 2020 a 2021, v rokoch, keď veľa ľudí pracuje na diaľku, sa zvýšili obavy o kybernetickú bezpečnosť a ochranu údajov. Koniec koncov, s toľkými ľuďmi, ktorí pristupujú k firemným informáciám prostredníctvom súkromných počítačov, mobilných telefónov a iných zariadení, ktoré nie sú vždy zabezpečené proti vonkajším útokom, sa dá očakávať, že potreba ochrany údajov značne porastie.

Keďže domáca kancelária a hybridná práca sú trendy na trhu práce, mnohé spoločnosti sa pripravujú na posilnenie bezpečnosti svojich informácií. Nikto nechce, aby kyberzločinci zachytávali citlivé údaje organizácie, však?

Preto vám ukážeme 4 zásadné tipy, ktoré vám pomôžu zlepšiť kybernetickú bezpečnosť vašej spoločnosti. Odhlásiť sa!

Implementácia viacfaktorového overenia (MFA)

Väčšina sociálnych sietí alebo digitálnych nástrojov, ktoré uchovávajú nejaký druh osobných informácií, vyžaduje, aby ste pri prihlásení zadali heslo.
Viacfaktorová autentifikácia je bezpečnostný kód, ktorý sa v reálnom čase odošle na e-mail používateľa alebo číslo mobilného telefónu, čím poskytuje dodatočný bezpečnostný filter v čase prihlásenia. To znamená, že je to ako „dodatočné heslo“, ktoré sa vyžaduje od používateľa.

Prijatie modelu Zero Trust

Ide o bezpečnostný prístup založený na nedôvere všetkých používateľov pripájajúcich sa k systému spoločnosti.

Od všetkých používateľov, ktorí chcú získať prístup k informáciám o spoločnosti, sa teda budú vyžadovať heslá a špecifické a tajné informácie, aby sa zabezpečilo, že s údajmi organizácie môžu prísť do kontaktu iba oprávnené osoby.

neustále zálohy

Odporúča sa neustále zálohovať fyzické zariadenia a dáta v cloude. V mywork sa napríklad robia denné zálohy všetkých dát zákazníkov, ktoré sú uložené v cloude so všetkým potrebným zabezpečením, aby sa zabránilo kyberzločincom.

Všetky údaje týkajúce sa informácií o spoločnosti a bodov získaných zamestnancami sú teda správne uložené a chránené. Okrem toho máme v rámci systému sériu bezpečnostných mechanizmov, ktoré používajú používatelia na zabezpečenie súkromia údajov. Kliknite sem a otestujte moju prácu zadarmo na 15 dní.

Zálohovanie môže pomôcť rýchlo obnoviť aktivity spoločnosti bez toho, aby ste museli vyjednávať s kyberzločincami v prípadoch únosu informácií.

Aktualizujte pripojené zariadenia

Bezpečnostné spoločnosti neustále vydávajú novšie, bezpečnejšie verzie svojich systémov. je dôležité zabezpečiť, aby všetky zariadenia používali najaktuálnejšie verzie softvéru, pretože to zabraňuje narušeniu bezpečnosti.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *