5 ettevõtte kasvuetappi ja nende väljakutsed

Kasv

Kasvufaasis kogevad ettevõtted tavaliselt suuremat müüki, paremaid kasumimarginaale ja suuremat turu nähtavust. See on aeg, mil ettevõtted vajavad kasvuga sammu pidami rohkem aega ja raha. Omanikud teavad kiireid ja aeglaseid aegu ning saavad rahavoogudega hakkama. Neil on ka suurepärane ettekujutus probleemidest, mis nende äri ees seisavad, ning nad tunnevad väga hästi oma turgu ja kuidas sellel edu saavutada.

Väljakutsed:

  • Kasvava kliendibaasi haldamine . Ettevõtte kasv tähendab rohkem uusi kliente – tegelikult võib see tähendada rohkem uusi kliente, kui te praegu suudate. Klientide sissevoolule järele jõudmi palkage rohkem töötajaid või installige protsesside automatiseerimi lisatarkvara.
  • A/P ja A/R juhtimine . Võimalik, et olete oma ettevõtte algstaadiumis kõik arveldustoimingud ise hakkama saanud. Kui teie ettevõte kasvab, ei saa te seda ega kõiki muid äriülesandeid täita. Selle asemel peaksite palkama raamatupidaja või kolmanda osapoole ettevõtte, kes haldab kõiki oma võlgnevusi ja saadaolevaid arveid. Nii jääb teie rahavoog puutumatuks ja teie müüjad jäävad rahule.
  • Tööle võtmine . Nagu käivitamisetapi puhul, on ka kasvuetapp uute töötajate palkami võtmetähtsusega aeg. Kuid erinevalt käivitamisetapist võib kasvufaas toimuda nii kiiresti, et värbamisprotsess muutub omaette täiskohaga tööks. Selle probleemi lahendami tehke personalitöötaja allhange või palkage värbaja.
  • Toimingute tõhustamine . Kasvufaasis võib rohkem ettevõtte tegevusi tähendada rohkem tähelepanuta jäetud ülesandeid. Selle probleemi lahendami peaksite oma toiminguid tõhustama. Saate seda teha, tellides haldustööd väljast ja kaasates kolmandate osapoolte ettevõtteid teiseste ülesannete täitmi, mis võtavad väärtuslikku aega.

Pro näpunäide:

Kui otsite välist rahastamist, hoidke oma krediidiskoor kõrgel. Kõrged skoorid tähendab, et olete laenuandjatele vähem riskantne. Teil on võimalik saada odavamaid vahendeid pikema perioodiga. Kui teil on kõrged tulemused, olete tegutsenud 2 aastat või kauem ja teil on igakuiste maksete toetami rahavoog, kaaluge SBA laenu võtmist.

Väikeettevõtete rahastamise “kuldstandardina” tuntud SBA laenust saadav tulu võib aidata teie ettevõtte kasvu kiirendada. Kasutage vahendeid varude, seadmete, rentimise, turunduse, võlgade refinantseerimi ja muuks. Kui te pole SBA laenu saami veel valmis, on palju muid võimalusi, nagu pangatähtajaline laen või AR-krediidiliin.

Kiire kasv võib tähendada ka seda, et teil on rohkem teha, isegi kui teie meeskonna suurus jääb ligikaudu samaks. Kasvufaasis olevate ettevõtete omanikud peaksid seega rääkima teiste tööstusharu esindajatega, et leida oma vajadustele parimad kolmanda osapoole allhankeettevõtted. Teie väikeettevõte võib saada palju aega tagasi, kui palkate kaudsete äriülesannete täitmi teise ettevõtte – eriti kui sellel ettevõttel on soovitus.

Laienemine

Sellesse staadiumisse jõudnud ettevõtete omanikud on üle elanud pingelise ja väga kiire aja, mil ettevõte asutati nullist. Ettevõtete omanikud uurivad täiendavaid turustuskanaleid, et saavutada suurem turuosa. Äriplaanid on praeguses etapis endiselt äärmiselt olulised, kuna need pakuvad edasiliikumi suunda.

Väljakutsed:

  • Suurenev konkurents turul . Kui teie ettevõte laieneb, leiab see end kaela ja kaela koos üha hirmuäratavamate ja suuremate konkurentidega. Üks võimalus end konkurentidest eraldada on teha midagi, mida nad ei ole, kuid see on iseenesest veel üks väljakutse:
  • Varude ja teenuste lisamine . Teenuste lisamine (eriti konkurentide seas harva esinevate) ja rohkemate varude ostmine toob kaasa rahalisi, organisatsioonilisi ja struktuurilisi väljakutseid. Saate selle laienemisetapi olulise osa lahendada, lisades oma uute teenuste jaoks rohkem töötajaid ja rohkem ruumi oma varude jaoks.
  • Uute turunduskanalite uurimine . Teie sihtturud ja vaatajaskond võivad laienedes muutuda, tuues seega esile mõned küsimused, millele te ei pidanud oma varasemate turundustegevuste ajal vastama. Selle väljakutse lahendami uurige oma uusi turge ja vaatajaskonda ning seejärel tehke kindlaks, kuidas teie uued tooted ja teenused vastavad nende vajadustele. Kui olete selle kõik välja mõelnud, on teie turundus asjakohaselt sihitud.

Pro näpunäide:

Kui teil on selles etapis vaja palgata, kaaluge oma turundustegevuse tõhustami sihtotstarbeliste oskustega spetsialisti kaasamist. Näiteks võib pidevalt muutuval sotsiaalmeedia maastikul navigeerimine olla keeruline. Spetsialisti kaasamine võib aidata tõsta teie kaubamärgi mainet, suurendada teie kliendibaasi ja lõpuks aidata teie kasumit. Sama peaks kehtima ka siis, kui kaasate projektijuhi, kellel on laienemisfaasis töötamise kogemus.

Vaadake meie artiklit näpunäiteid selle kohta, kuidas valida oma ainulaadsele ettevõttele sobiv sobivus: Väikeettevõtte turundusnõuanne: kuidas palgata sotsiaalmeedia strateeg.

Küpsus

Küpsed ettevõtted ei pinguta automaatselt, et status quo peatada ja omaks võtta. Küpsusfaasis olevad ettevõtted võivad siiski järgida kasvustrateegiaid, kuigi aeglasemas tempos. Kui te ei ole selle elutsükli etapiga rahul, peate võib-olla oma äriplaani uuesti üle vaatama, tagama ja edukad laienemisstrateegiad uuesti paika panema. Ettevõtte juhtimine, olenemata struktuurist, on keeruline.

Tõenäoliselt ei pea te küpsusfaasis kogu oma energiat oma äri igasse tahku suunama, seega on delegeerimine võtmetähtsusega. Mõne ettevõtja jaoks on väljumisstrateegia tee, mida nad soovivad järgida pärast eelnevate etappide üleelamist.

Väljakutsed:

  • Äritegevuse laiendamine . Mõne aja pärast saab enamik ettevõtteid ainult nii palju laieneda, kuid isegi küpsusfaasis võite soovida oma ettevõttelt rohkem. Ettevõtte laiendami, kui see on küps, määrake kindlaks, millised klientide vajadused teie ettevõttega veel üldse ei kehti, seejärel kaaluge nende vajaduste jaoks täiesti uute osakondade käivitamist.
  • Väljumisstrateegia loomine . Kui tegelete väikeettevõtte mänguga, et teenida võimalikult palju raha, võib teil olla lootust oma ettevõte lõpuks maha müüa. Küpsusfaas on selleks ideaalne aeg, kuid ostja leidmine võib võtta veidi aega. Interneti-äri ostu- ja müügiturgude juurutamine on selle probleemi siiski mõnevõrra lahendanud.
  • Suurenev konkurents turul . Kui otsustate varundada ja uuesti laienemisfaasi siseneda, võite näha teistsuguseid, suuremaid konkurente, kui varem teadsite. See suurenenud turukonkurents võib takistada teie ettevõtte turule toomist – lõppude lõpuks ei pruugi teie ettevõte tunduda enam liiga uus ega põnev. Selle probleemi lahendami rakendage laienemisfaasis proovitud strateegiaid.

Pro näpunäide:

Astuge tagasi ja vaadake oma ettevõtluse teekonda hästi. Kas teil on energiat ja ressursse, et seda uuesti teha? Hea mõte on konsulteerida väikeettevõtte professionaaliga ja uurida oma võimalusi, kas see tähendab laienemist, ettevõtte müümist või sulgemist. Olge teadlik oma otsuse isiklikust ja rahalisest mõjust.

Eelkõige võtke küpsusfaasis otsuste tegemisel aega. Kui teie ettevõte ei kaota kiiresti tulusid, ei pea te oma valikutega kiirustama. Kulutage nii palju aega, kui vajate, et välja mõelda, kas (ja kuidas) laiendada, müüa või sulgeda. Seda tehes mõelge sellele, mida iga valik teie või teie töötajate jaoks võib tähendada. Niikaua kui olete uurimisele ja järelemõtlemisele kulutanud piisavalt aega, teete õige otsuse.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga