5 hindamatut õppetundi, mille saime kogukonna raadiojaama käivitamisel

Nagu enamik teisi kogukonna raadiojaamu, on Radio Boise mittetulunduslik organisatsioon.

Kuigi jaama juhtimisel on väike seitsmeliikmeline palgaline personal – nii osalise tööajaga kui ka täiskohaga –, on deejays kõik vabatahtlikud. Seal on ka väike rühm vankumatuid inimesi, sealhulgas kogukonna liikmeid, kes aitavad jaama töös hoida.

2003. aastal, kui Radio Boise oli lapsekingades ja alles äsja sarnaselt mõtlevatest inimestest koosneva meeskonnana, nimetati seda Boise’i kogukonna raadioprojektiks. Alles 2011. aastal läks jaam tegelikult FM-eetrisse.

Jessica Evett on uus peadirektor ja Fredrick Wayne Birt on programmidirektor, kes jälgib programmiettepanekuid, koolitab uusi programmeerijaid, aitab kureerida kindlustuse tootmist ja hoolitseb jaama üldise esituse kvaliteedi eest.

Olen üks vabatahtlikest DJ-dest ja juhin iganädalast luuleteemalist raadiosaadet “The Poetry Show!” Lisaks intervjuudele kohalike luuletajate ja teiste linnast läbi tulevate kirjanikega, loen ma ka meeleolu loova taustamuusikaga luuletusi ning kureerin ka helisalvestisi luuletajatest, kes loevad oma loomingut.

Hiljuti istusin Birtiga – ühe jaama algse programmeerijaga – ja palusin tal jagada mõningaid õppetunde, mida Radio Boise’i meeskond on tema arvates pärast jaama eetrisse laskmist õppinud. Siin on viis asja, mida nad kogukonnaraadiojaama loomisest õppisid.

1. Vabatahtlike organisatsioon on väljakutseid pakkuv

See on nagu kasside karjatamine. See tähendab, et peate kaastöid vastu võtma hammustava suurusega proportsioonides.

Järjepidevus saavutatakse sageli vabatahtlike ahelate kaudu, erinevalt näiteks tugevalt üksikisikutele toetumisest.

Nagu öeldud, on iga organisatsiooni moodustav juhtkond äärmiselt oluline ja Radio Boise ei erine sellest.

Siin on mõned olulised juhtimisomadused, mida meeles pidada:

Inimliidrid on rohkem suhtelised kui steriilne robotjuhtimine, seega on oluline olla inimlik ja läbipaistev, näidata empaatiat ja harjutada head kuulamist.

Kui vabatahtlikud tunnevad, et nendega suheldakse ausalt, empaatiliselt ja reaalselt, täidetakse vabatahtlike ülesandeid sujuvamalt ja nakkavama entusiasmiga. See on sellepärast, et inimesed tunnevad end justkui pereliikmetena, mitte aga masina hammasrataste vahel.

2. Inimesed on kollektiivselt heldemad, kui sa eales arvata oskaksid.

Iga kuue kuu tagant korraldame “Radiothon”, et tegeleda meie kaks korda aastas toimuva kümnepäevase korjandusega jaama tegevuskulude katmi.

Programmeerijatel palutakse kuulajatele läheneda ja põhimõtteliselt raha küsida.

See võib olla keeruline saavutus, sest iga konkreetse saate puhul võib ühelt Radiotonilt teisele andmise tase tunduda juhuslik ja raskesti ennustatav. Siiski on alati rõõmustav näha kõigi Radio Boise’i kuulajate kollektiivset mõju, kui nad igal kevadel ja sügisel kokku tulevad.

See kollektiivne suuremeelsus ei ole märgatav mitte ainult kuulajates, vaid ka Radiothoni ajal telefonidele vastama tulnud vabatahtlike seltsimehelikkuses ja üldises heas tujus, samuti programmeerijates ja jaamaadministraatorites, kes annavad lugematul hulgal, suures osas tasuta. tundide kaupa hea raadioprogrammi nimel – nii Radiothoni ajal kui ka aastaringselt.

Tõhusa helikõrguse koostamine ei nõua mitte ainult leidlikkust ja energiat, vaid ka palju hulljulgust ja lõbusust, et hoogu üleval hoida.

Kogu see programmeerijate lisatöö näitab, mil määral on Radio Boise tõhusalt muutnud meie kõigi elusid. Oleme valmis oma ühiste eesmärkide saavutami pingutama – näiteks lugema otse-eetris oma keskkoolipäevikut.

3. Need asjad võtavad aega.

Iga nädal tuleb pidevalt juurde uusi inimesi.

Muutused ja ebastabiilsus on vältimatud. Ärge lootke sellele, et kõik on täiesti usaldusväärsed ja püsivad.

Siiski on võimalik saavutada palju, kui mäletate vanasõna reeglit “kaks sammu edasi ja üks samm tagasi”.

Hoolimata jaama järkjärgulisest edenemisest sellistes valdkondades nagu raha kogumine, kohalikud üritused ja reklaamimine, on Radio Boise’i kogukonna areng tundunud veidi samasugune, nagu oleks pidanud tundma elama Alcatrazi saarel – see tähendab elanike ees. kurikuulsal saarel tekkis usaldus ja side kinnipeetavatega.

Samamoodi on Boise’i tava- ja traditsioonilisemad raadiokuulajad, kes tavaliselt kuulavad NPR-i või The Riveri, proovinud Radio Boise’i ja leidnud programmis midagi, mis neile meeldis.

Osaliselt on selle põhju see, et aeglaselt, aja jooksul on KRBX saanud tuntuks kui laia valiku muusika ringhäälingu edastaja. Radio Boise on samuti osutunud avatud ettepanekutele ja kuulajate tagasisidele.

4. Kui teie eesmärk on kindel, õnnestub see.

Üks osa selle võtmest on teie raadiojaama missiooni kaubamärginime loomine.

Mis on kogukonnaraadio eesmärk?

Üks osa on raadioga seotud – see on tehnilised nõuded sageduse hankimi, mille all tegutseda, asukoha leidmi, kust edastada jne.

Teine osa on kogukonna raadio “kogukonna” aspekt.

Kas teie jaam aitab luua teie ümber kogukonda?

Kas see on kohalik?

Kas see hõlmab kogukonna sündmusi?

Kas see pakub kogukonna liikmetele läbipaistvat ja tõsist kaasamist?

Üks viis publikuliikmete lõbusal ja dünaamilisel kaasami on sagedased postitused sotsiaalmeedia platvormidel.

Sotsiaalmeedia võimaldab kogukonna liikmetel anda oma panust reaalajas, mis võimaldab nii osalemist kui ka lisakuulajaid, kes ei pruugi olla algselt teadlikud konkreetse saate ülekandematerjalist või kohaliku saate või festivali otseülekandest – näiteks kui Radio Boise kajastab iga-aastast Treeforti muusikafestivali.

Lisaks pealava etteaste otseülekannetele on ka täiendavaid stuudiosaateid, mida edastatakse otseülekandena nii FM-eetris kui ka otseülekandena veebis, mis on alternatiivne viis festivalile juurdepääsuks nende kogukonna liikmete jaoks, kes võivad ei saa isiklikult kohale tulla.

Üks maiuspaladest, mida saate osta, et toetada Radio Boise’i Radiothoni ajal.

5. Hoogu võti on pidev positiivsus.

Paljud meist, kes on seotud ühiskondlike teenuste ja ühiskondlike liikumistega, teavad hästi, et on ülioluline leida aega, et end laadida ja positiiv jääda.

Suurepäraste kogukonnajuhtide paljudest olulistest omadustest on pühendumus, intelligentsus ja motivatsioon need omadused, mida saab nii-öelda perioodiliste puhkuste või mägede reiside kaudu uuesti laadida.

Enesehooldus on ülioluline, et säilitada võime end ümbritsevatele täielikult anda.

Ükskõik, mida vajate oma hoo säilitami, olgu selleks siis reis Tetonitesse või igapäevane meditatsioon, leidke midagi, mis taastab teie rahutunde ja aitab teil stressiga tervislikult toime tulla.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kogukonna raadiojaama loomi on palju tehnilisi juhendeid, kuid abstraktsemad aspektid on sama olulised, et saada ja hoida oma raadiojaama vanasõnast eemal.

Heade inimeste ja kogukonna hariduse, mõjuvõimu suurendamise ja avaliku hüve parandamise kindla filosoofia abil areneb teie väikeettevõte või organisatsioon kindlasti.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga