5 näpunäidet, kuidas luua järgmise taseme virtuaalseid esitlusi

Üks kõige odavamaid ja tõhusamaid saadaolevaid turundustööriistu on kaasahaarav ja veenev esitlus. Toredate virtuaalsete esitluste esitamine võib võita uusi kliente, avaldada muljet investoritele, ergutada meeskonda ja kiirendada teie karjääri.

Kuidas aga hoida oma virtuaalseid esitlusi kuulajate igavate pisarateni või kõigi oma hirmude paljastamise eest? Avalik esinemine kuulub järjekindlalt inimeste suurimate hirmude hulka.

5 viisi, kuidas muuta oma visuaalne esitlus heast suurepära erakord

Siin on viis asja, mida saate teha, et teie järgmine virtuaalne esitlus vääriks aplausi.

1. Mõistke oma publikut

Kaks inimest ei töötle teavet samal viisil. Meil kõigil on erinevad suhtlemisstiilid ja erinevad õppimisstiilid. Kuidas siis tagada, et teie virtuaalsed esitlused jõuavad teie publikuni?

Enne kõne kavandamist mõelge, kellega räägite, ja küsige endalt järgmised küsimused:

  • Vanus? Haridus? Staažitase? Kultuur? Mõtteviis?
  • Mida nad juba teavad? Mida nad veel teadma peavad? Kas neil võib olla teatud ootusi? Millised on mõned eelarvamused? Mida ütlevad tõenäoliselt eelarvamustega inimesed? Kuidas ma saan oma kõnes käsitleda nende eelarvamusi?

Te ei tea kõiki vastuseid, kuid võite teha haritud oletuse. Või võite küsida kolleegi arvamust; saatke korraldajale küsitlus või kasutage esitluse alguses käte tõstmise küsimusi. “Kui palju teist…?”

Kui teate, et teie kuulajaskonnas olevad inimesed on hiljuti läbi teinud ümberkorraldusi või neil on advokaatide suhtes erapoolik, võite teatud elevandid oma kõne varakult ruumist välja tuua. Nii usaldavad nad teid tõenäolisemalt ja kuulavad teid.

2. Alusta MIKS

Kui paljud teist hakkavad oma virtuaalseid esitlusi ette valmistama, keskendudes sisule?

See, millest soovite rääkida, on oluline, AGA 80% teie esitluse edust algab teie MIKS teadmisest. Miks sa räägid? Miks nad peaksid hoolima?

Mõelge sellele, mida soovite oma publikule teha teada, mõelda, tunda, mõista või teha teie kõne tulemusena? Mis on see üks punkt, mida soovite, et nad mäletaksid? Tunni pärast unustavad inimesed 40% teie öeldust, seega on oluline teada oma lõpptulemust ja seda sageli korrata.

Miks alustades saate aru saada, millist sisu on oluline lisada ja mida saate välja jätta. JA “miks” alustamine võib teie hirmu taltsutada. Kui keskendute sellele, mida teil on oma publikule anda, kulutate vähem aega muretsemisele selle pärast, kuidas nad teid võivad hinnata. Nii vähendades närve.

3. Kaasake emotsioon

95% otsuste tegemisest toimub meie aju selles osas, mida juhivad emotsioonid. Seejärel kasutame oma loogilist aju, et ratsionaliseerida meie alateadvuse tehtud valikut.

Olenemata sellest, kas nad kaaluvad, millist autot osta või millise kolleegi ideed kuulata, teevad inimesed otsuseid selle põhjal, kuidas see end tunneb. Ometi on nii palju virtuaalsetesse esitlustesse pandud sisu andmeid, statistikat ja fakte – loogiline ajuvärk. Kaasahaarava esitluse loomi põimige sisse emotsionaalsed konksud.

Tunni pärast unustavad inimesed 40% teie öeldust, seega on oluline teada oma lõpptulemust ja seda sageli korrata.

Üks tõhus emotsionaalne konks on jutuvestmine. Loo kuulamine kasutab peaaegu kõiki meie ajuosasid, avaldades seega sügavamat mõju. Otsige viise, kuidas luua oma andmetest lugu. Kasutage oma faktide ja statistika toetami visuaale. Juhtumiuuringud, näited, hüpoteetilised stsenaariumid, teie päritolulugu, ettevõtte missioon on kõik viisid kuulaja emotsioonide kaasami.

Metafoori või analoogia kasutamine on veel üks viis emotsioonide kaasami. Ärge söödake oma kuulajaskonnale välisfilee steiki, ilma et oleksite veendunud, et see on pehmeks muudetud. Kui toidate inimesi sitke, üleküpsetatud lihaga, olenemata sellest, kui palju te selle eest maksite, on seda raske seedida. Leidke viise, kuidas oma sisu pehmendada, et see läheks kergesti alla ja inimesed jääksid rahule ja ihkaksid rohkem.

4. Tutvuge nendega seal, kus nad on

Olete läbi imbunud oma ettevõtte või projekti kõnepruugist, ainulaadsusest ja tähtsusest. Teie kuulajad ei ole. Seda on lihtne unustada. Me kipume eeldama, et meie kuulajad on olnud samal teekonnal, nagu meiegi. Eeldame, et kõik on kursis kogu teabega ja hiilgava raske tööga, mida oleme teinud.

Kuigi teie toote, teenuse või projekti väärtus on teie jaoks täiesti loogiline, ei pruugi see teie vaatajaskonna jaoks mitte olla. Kui nad lihtsalt kuulevad “Need on minu vidinad ja need on tehtud järgmiselt.” neil on raske öelda, “Muidugi, registreerige mind.”

Teie publik peab teadma mis see neile kasulik on.

Võib olla huvitav teada, kuidas ratas autol töötab ja millest see valmistatud on. Kuid päeva lõpuks tahan ma lihtsalt teada, kui töökindel see auto on ja kas ma näen välja nagu seda juhiv boss.

Suurim viga, mida saatejuhid teevad, on TMI andmine – liiga palju teavet. Destilleerige oma teadmised suupärasteks, kõrgetasemelisteks ja võrreldavateks kontseptsioonideks. Kui neil on rohkem vaja, siis nad küsivad seda.

5. Pöörake tähelepanu mitteverbaalsetele asjadele

Ralph Waldo Emerson ütles: “See, mida sa teed, räägib nii kõvasti, et ma ei kuule, mida sa räägid.

Mitteverbaalne suhtlus moodustab 60–80% kommunikatsiooni tõhususest. See osa meie meelest, mis teeb otsuseid emotsioonide põhjal, saab suurema osa vihjeid kehakeelest ja hääletoonist.

Salvestage end enne olulist esitlust. Tehke koostööd treeneri või kolleegiga, et hinnata, kas teie hääles on piisavalt vaheldust, rõhku ja energiat; kas teie kehahoiak on võimas, žestid tõhusad ja näoilmed annavad edasi usaldust ja enesekindlust.

Virtuaalses maailmas avaldavad hõivatud või segavad taustad, halb valgustus, häälemoonutused, tasane monotoonne hääletoon vaatajatele veelgi negatiivsemat mõju kui isiklikult.

Kui esinete virtuaalselt, kontrollige enne liitumist oma heli, valgustust ja tausta. Suurendage oma energiataset ja vokaalset mitmekesisust. Ja veenduge, et oleksite videokaadri keskel nii, et teie torso on piisavalt nähtaval, et te ei oleks lihtsalt rääkiv pea.

Igaüks võib esineda, kuid selleks, et saada keegi, kes tekitab suminat ja viib teie ettevõtte eduni, peate lõpetama esitlemise ja hakkama kaasama.

Soovin rohkem abi selle väärtusliku turundustööriista loomisel Allkirjakõne töövihik või võtke minu raamatu koopia, Seisva ovatsiooni esitlused

Robyn Hatcher on kommunikatsiooniekspert, neurolingvistilise programmeerimise praktik ja “taastuv” näitleja. Ta on töötanud üle kümne aasta Fortune 500 suuremate ettevõtete juhtide ja meeskondadega, et leida ja parandada nende varjatud suhtlustõrkeid, et parandada tootlikkust, suhteid ja lõpptulemust.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga