5 näpunäidet oma miljoni dollari äriidee väljatöötami

See artikkel on osa meie ettevõtte alustamise juhendist – meie artiklite kureeritud loendist, mis paneb teid kiiresti tööle!

Kui ma olin laps, teadsin täpselt, kelleks ma suurena saada tahan. Minust sai järgmine Boris Vallejo! (Teate küll, kuulus fantaasia- ja ulmekunstnik, kes maalis alati rebenenud, särgita mehi ja põnni, bikiinides naisi lendavate draakonite ja pegasuste otsas – jah, ma tahtsin temaks saada.)

Minu tulevaste karjääriplaanidega oli siiski kaks probleemi: 1) ma ei olnud kunstis eriti hea ja 2) mu vanemad andsid mõista, et neil ei ole lumepalli tõenäosust, et nad maksavad minu kunstikooli mineku eest.

Kuna mu teismeea unistused põlesid leekides, otsustasin pöörduda tagasi oma mittetoetava ema ja isa poole ainsal viisil, mida teadsin: minust sai ettevõtja. Ja sellest valikust sai täiesti teistsugune fantaasia.

Minu lugu

Varastasin oma esimeste idufirmade ideed teistelt inimestelt. 1990ndate alguses töötas mu vend ettevõttes, mis müüs kataloogi kaudu jaotusvara tarkvara. Mõtlesime: “Hei, me saame sellega hakkama!” Ja seda tegimegi, kuni paar aastat hiljem ilmus internet ja jättis disketid käes hoidma.

Minu järgmine ettevõtmine ei läinud palju paremini. Üritasin tabada erikohvi lainet ja mind pühkis Starbucksi venti latte tsunami alla.

Oma kolmanda ettevõttega ei püüdnud ma isegi olla originaalne – ostsin kohandatud raamimisfrantsiisi ja panin edu kellegi teise nimel.

Ma tahan öelda, et ma pole alustamise nõustami täiesti kvalifitseeritud. Seetõttu kutsusin mõned eksperdid oma lugusid ja näpunäiteid jagama:

1. Kirjutage see salvrätikule

Ekspert: David Ciccarelli, Voices.com

Veebiturg Voices.com, mis sobitab häälnäitlejaid reklaamiagentuuride ning tele- ja raadiojaamadega, sai alguse 2004. aastal värske abielupaari David ja Stephanie Ciccarelli poolt salvrätikule kritseldatud ideena. “Kui me esimest korda alustasime, olime vaid meie kahekesi,” ütleb David. “Mulle kuulus salvestusstuudio ja Stephanie oli väljaõppinud laulja, kes tegi hääletööd.”

Ta ütleb, et nad mõlemad mõistsid, et hääledastustööstuse tulevik on digitaalne, isegi kui (iroonilisel kombel) kirjutasid oma käivitamise ideed selgelt analoogpinnale.

David müüs oma salvestusseadmed 50 000 dollari eest ja nad laenasid ülejäänud algraha pangast. Täna on Voices.com üks kiiremini kasvavaid ettevõtteid Kanadas – mitte liiga räbal ettevõtte jaoks, mis alustas elu köögilaua taga.

Davidi nõuanne

“Ärge keskenduge tehnoloogiale või sellele, kuidas turgu domineerida, vaid lihtsalt tuvastage probleem ja asuge seda lahendama. Seda tehes edendate inimkonda.”

2. Toita vajadust

Ekspert: Beth Shaw, YogaFit®

“Ma mõistsin 1990ndate alguses, et fitness-professionaalidele pole sobivat joogat,” ütleb YogaFit® asutaja Beth Shaw. Sel ajal, ütleb ta, koosnes enamik joogat inimestest, kes istusid põrandal ja tegid lihtsaid poose.

“Teenisin hulga joogatunnistusi ja mõistsin, et need ei kehti spordiklubi tavaliikme kohta,” ütleb ta.

Beth töötas välja oma intensiivse õppekava ja asutas 1994. aastal õpilase algraha toel YogaFit®, et täita nišš. Täna on see nišš kasvanud kuristiks ja YogaFit®-ist on saanud Põhja-Ameerika suurim joogaõpetajate koolituskool. Ettevõte tegutseb kuuel kontinendil ja sellel on üle 250 000 lõpetaja üle maailma.

Bethi nõuanne

“Oma äritegevusest kõikehõlmavat arusaama. Alustavad ettevõtjad on tavaliselt müügis ja turunduses tugevamad kui teistes valdkondades – minu arvates on väga oluline, et nad saaksid aru ka finantsasjadest ja tegevustest.

3. Hankige oma sõpradelt veidi abi

Ekspert: Rob Biederman, HourlyNerd

HourlyNerd, veebiturg, mis ühendab 40 parima ärikooli ettevõtteid ja MBA-sid projektide ja konsultatsioonitöö jaoks, sai alguse meeskonnatööna Harvardi ärikooli klassiruumis.

“Meil oli lühike tähtaeg, mil pidime tegelikult ettevõtte leiutama ja koolis klassikaaslastele esitlema!” ütleb HourlyNerdi kaasasutaja ja tegevjuht Rob Biederman. “Nii et ühel õhtul ma lihtsalt istusin maha ja mõtlesin äriplaani välja.” Rob ütleb, et ammutas inspiratsiooni muu hulgas sellistest teenustest nagu InnoCentiv, Odesk ja Elance.

Kuuest HourlyNerdi asutanud inimesest juhib ettevõtet endiselt kolm, sealhulgas kaasjuht Pat Petitti ja finantsjuht Peter Maglathilin. Teel kaasas rühm veel ühe klassikaaslase Joe Milleri, et tegeleda tehnoloogiaga. Sellest ajast peale on ettevõte kaasanud mitmeid investoreid, sealhulgas Dallas Mavericksi omanik Mark Cuban.

Robi nõuanne

„Alustage ettevõtet ainult siis, kui olete sügavalt kirglik oma klientide põhiprobleemi lahendamise vastu. Kui te seda ei tee, siis raha (seda on vähe) ja raske töö (seda on palju) löövad teid enne, kui idee jõule jõuab. Kui oled kirglik, siis raha ja raske töö ei häiri sind üldse.

4. Hankige professionaalset abi

Ekspert: Stacy Goldberg, Savorfull

Toitumisnõustaja Stacy Goldberg ütleb, et proovis enne 2012. aastal oma ettevõtte Savorfulli idee kasuks otsustamist palju asju.

Savorfull pakub oma Michiganis Detroidis asuvatele äriklientidele väikese kuutasu eest üllatuslikult tervislikke, allergiavabasid (“vaba”) suupisteid, mis toimetatakse otse nende kontorisse. Ta ütleb, et tema idee hakkas kujunema pärast seda, kui ta läbis Quicken Loansi ja Cleveland Cavaliersi omaniku Dan Gilberti asutatud ettevõtluse kiirendamise programmi Bizdom Detroit.

Pärast seda kasutas ta oma idee arendami kõrg- ja madaltehnoloogia kombinatsiooni. “Kasutasin mitut platvormi, ” ütleb ta. “Kasutasin ka palju erinevat värvi kleepmärkmeid ja kasutan pidevalt tahvleid.”

Stacy nõuanne

“Kõnni enne kui jooksed. Mõtle suurelt, aga alusta väikesest. Vaadake, kas teil on isegi turg, mis teie toodet soovib – see maksab teie toote eest!”

5. Crowdsource

Ekspert: Adi Bittan, OwnerListens

„Enne OwnerListensi käivitamist 2011. aastal rääkisin ma enam kui 100 ettevõtte omanikuga üle riigi erinevates sektorites ning erineva suurusega ja tüüpidest,“ ütleb ettevõtte kaasasutaja Adi Bittan.

Ta tahtis teada, millised probleemid neil on, et leida viis nende lahendami.

«Küsisin neilt, millised on nende kümme probleemi. Kui tagasiside, veebiarvustused, maine, Yelp! jne olid esiviisikus, oli see kaks punkti. Kui need asjad olid esikümnes (aga mitte esiviisikus), oli see üks punkt. Lõpuks sai ülevaateprobleem 147 punkti 200 võimalikust, ”ütleb ta. “Ainult üksteist ettevõtet ei maininud seda üldse – nii ma teadsin, et see pole probleem ainult minu jaoks, vaid iga tuttava ettevõtte omaniku jaoks.”

Tulemu oli teenus OwnerListens, mis viib ettevõtete omanikud klientidega ühendust, et parandada oma äritegevust ja hallata oma online-mainet. Tänapäeval on kiiresti kasvaval idufirmal tuhandeid kliente üle USA, sealhulgas tööstushiiglased Whole Foods ja Philz Coffee.

Adi nõuanne

“Kõik idufirmad ei pea jalgratast uuesti leiutama. Mõnikord võib piisata juba olemasoleva idee pisut tõhusamaks või odavamaks muutmisest – eeldusel, et turg on piisavalt suur.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga