5 šablón pozvánok na obchodné školenia

Vieme, že obchodné školenia sú dôležité pre rozvoj každého podnikania a že z tohto dôvodu musí byť jeho plánovanie vykonané správne a musia sa zvážiť všetky podrobnosti pre jeho úspech.

Čo však v tejto nesmiernosti detailov zostáva nepovšimnuté, je správna príprava pozvánky na školenie. Agenda, ktorá sa zdá byť jednoduchá a nepodstatná, no v praxi je to veľký rozdiel.

Pri zohľadnení pozvánky na školenie zamestnancov je jej obsah väčšinou stále neosobný a nekreatívny. Charakteristiky, ktoré môžu ovplyvniť nízke dodržiavanie školení zamestnancami.

Veď treba zvážiť, že v očiach hostí je pozvánka na školenie akýmsi zrkadlom toho, ako bude podujatie prebiehať.

Zdôvodnenie je logické: ak je obsah nejasný, príliš formálny a fádny, zo strany hosťa nebudú žiadne očakávania. Ak je obsah kreatívny, pútavý, osobný a dobre napísaný, je to iný príbeh.

S ohľadom na to si v nasledujúcich témach pozrite, ako by sa mala urobiť pozvánka na vaše školenie, a pozrite si päť príkladov inšpiratívnych pozvánok, vďaka ktorým bude vaša akcia úspešná.

Ako urobiť pozvánku na školenie zamestnancov?

Neexistuje žiadny štandardný spôsob, ako pozvať a zapojiť svojich zamestnancov, aby sa zúčastnili na vašom školení. Existujú efektívnejšie spôsoby na dosiahnutie tohto cieľa, ktoré súvisia s profilom účastníkov podujatia.

Prvým krokom je preto identifikácia vašej cieľovej skupiny a na základe nej vykonanie analýzy správania s cieľom spoznať osobu vašej pozvánky.

S dobre definovanou osobou je jednoduchšie vybrať si ideálny formát pozvánky a správne ju šíriť, či už prostredníctvom e-mailu, firemnej televízie, nástennej alebo tlačenej pozvánky.

Potom si tiež stanovte stratégiu zapojenia. To znamená, že okrem výberu a používania viac ako jedného formátu a médií na oslovenie cieľového publika navrhnite svoju pozvánku s cieľom vytvoriť pozitívny vplyv, ktorý zvýši očakávania účastníkov od školenia.

Nakoniec venujte pozornosť štruktúre vašej pozvánky, ktorá musí obsahovať:

    • kedy a ako bude školenie prebiehať
    • jasný a objektívny jazyk podľa osoby pozvania

Aby sme vám pomohli pochopiť, ako navrhnúť efektívnu pozvánku na školenie, priniesli sme niekoľko príkladov pozvánok, ktoré nechali tradičné bokom a prekvapili hostí.

5 príkladov pozvánok na školenia

1. Hádanky

Čo keby ste namiesto pozvania svojich zamestnancov na školenie prostredníctvom tradičnej pozvánky, len informovania o dátume, čase a predmete školenia, poslali cieľovému publiku kúsok skladačky?

A vedľa neho veta ako:

„Ste základnou súčasťou nášho stretnutia. Poskladáme túto hádanku?“

Kúsok skladačky možno použiť niekoľkými spôsobmi, vrátane uznania účasti zamestnancov.

2. Kolektívna história

Ďalším kreatívnym spôsobom, ako pozvať svojich zamestnancov na školenie, je vytvorenie kolektívneho príbehu, kde je každý zamestnanec zodpovedný za časť.

Funguje to takto: HR sektor by mal začať príbeh s témou súvisiacou s predmetom školenia, nechať otázky pre ostatných zamestnancov, aby na ne odpovedali a pokračovali v príbehu atď.

Myšlienka je, že každý sa zapojí do „rozprávky“ a nadchne sa pre túto tému.

Ak je školenie len pre jeden alebo dva tímy, nechajte príbeh niekde na viditeľnom mieste, aby ho mohol sledovať každý, kto má záujem.

3. Kalendárne adventy

Adventný kalendár je typ kalendára, ktorý je súčasťou nemeckej vianočnej tradície. Kalendár beží od 1. do 24. decembra na Štedrý deň a organizujú ho rodičia tak, aby obsahoval očakávania detí až do Štedrého dňa.

To sa deje nasledovne: v každom dátume v kalendári je malé okienko, kde dieťa nájde príjemné prekvapenie, ako sú cukríky a čokoládky.

Adventný kalendár vášho tréningu sa musí robiť virtuálne. Pošlite hosťom e-mail s kalendárom, ktorý obsahuje iba zostávajúce dni do termínu školenia a v každom „okienku“ odkaz na nejaký zaujímavý bod súvisiaci s podujatím (výzvy, hry, filmy).

Toto je jednoduchý spôsob, ako vybudovať očakávanie vášho cieľového publika na veľký deň – rovnako ako sú deti podľa nemeckej tradície stimulované a spokojné až do Štedrého dňa.

4. Upútavka

Alternatívou je pripraviť upútavku na tému školenia, v ktorej pozvete na školenie riaditeľa spoločnosti, riaditeľa sektora alebo dokonca digitálneho influencera, aby nakrútil kreatívne a krátke video a pozval zamestnancov na školenie.

Ďalším návrhom je vytvoriť vtipnú ukážku zobrazujúcu realitu spoločnosti bez školenia a potom, ako by školenie zamestnancov prospelo každodennému životu spoločnosti.

Audiovizuál, ak sa používa správne, môže byť perfektný na to, aby unikol tomu, čo je zrejmé, a vytvoril príjemný obsah, ktorý motivuje a pobaví vaše publikum. Čo tak to využiť vo svoj prospech a vytvoriť si pozvánku týmto spôsobom?

5. Odpočítavanie

Používanie pojmu čas je klasický a efektívny spôsob, ako priniesť predvídanie akejkoľvek udalosti – najmä ak je toto odpočítavanie odpočítavanie.

Čo tak vytvoriť pozvánku pomocou odpočítavacieho časovača? Pri tomto type interakcie sa počet môže objaviť každý deň na rôznych miestach a platformách.

Napríklad počet môže byť distribuovaný nástennými maľbami spoločnosti, ktoré obsahujú nasledujúcu správu: „15 dní“. Budúci týždeň by sa plagáty mohli objaviť vo firemných kúpeľniach, kuchyniach a vestibuloch. A tak ďalej, až do dňa tréningu.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *