5 võimalust oma konkurentsi luurami

Enamik ettevõtteid otsib pidevalt võimalusi oma konkurentide ees eeli saada ja iganenud meetod on lihtsalt teiste meeste järele luuramine. Tehniliselt kuulub see turu-uuringute kategooriasse, välja arvatud juhul, kui see on muidugi tegelik luuramine. Kuid me ei hakka siin tegelema korporatiivse spionaažiga – jääme kindlaks turu-uuringute strateegiatele, mis on seaduslikud, kui ka mõneti salakavalad. Kui tunnete end rivaalide järele luuramise pärast ebamugavalt, võtke arvesse tõsiasja, et kui olete oma turul mingi jõud, millega tuleb arvestada, luuravad nad tõenäoliselt juba teie järel. Kuid kui te ei tunne end ikkagi päris hästi sõnaga “luuramine”, siis mõelge sellele kui “konkurentsivõimelisele luurele”. Konkurentsivõimeline luure on vahend seadusliku teabe hankimi, mida saate kasutada oma toodete, teenuste ja klientide hoidmise parandami. Konkurentsivõimeline intelligentsus võimaldab teil:

  • Analüüsige, mida teie konkurendid teevad paremini kui sina, et saaksite kujundada strateegiaid, mis vastavad või ületavad neid nendes valdkondades
  • Mõelge välja, mida teete konkurentidest paremini, et saaksite neid eeliseid kasutada
  • Looge oma turundustegevuse tõhususe mõõtmi võrdlusalus
  • Saate väärtusliku ülevaate oma ettevõtte positsioonist teie valdkonnas

Tehnoloogia on teie sõber, kui on vaja kaupu oma konkurentidele kätte saada. Meie praeguse tehnoloogia ja Interneti-juurdepääsuga ei pea te turunduskonsultandile maksma tuhandeid dollareid põhjaliku konkurentsianalüüsi eest, mis annab teile teada, mida teised teevad ja kuidas nad seda teevad. Saate teha palju üksi ja sageli madalate (või ilma) teie ettevõtte kuludega.

Siin on viis soovitust:

1. Kuulake nende vestlusi.

Ei, me ei tähenda, et peaksite nende telefone rikkuma või nende arvutitesse sisse häkkima. Me räägime nende avalikest vestlustest. Jälgige oma konkurente sotsiaalmeedias. Twitter ja Facebook annavad teile suurepärase võimaluse jälgida, millest teie konkurendid ja nende kliendid räägivad. Saate teada, mis klientidele nende brändi juures meeldib ja mis ei meeldi. Võib-olla olete teadlik, et on olemas palju tööriistu, mida saate oma sotsiaalmeedia saitidel seotuse loomi ja jälgimi kasutada; noh, saate neid samu tööriistu kasutada ka oma konkurentide saitide seotuse jälgimi. Samuti peaksite tellima oma konkurentide ajaveebid, uudiskirjad ja e-posti loendid, et saaksite näha, kuidas nad teie ideaalseid kliente sihivad, ning olla kursis nende toodete lansseerimise ja reklaamikampaaniatega. Liituge mõne foorumi ja huvirühmaga, millega nad tegelevad – see võib anda teile perspektiivi mõnele nende teavitustegevusele ja kogukonna kaasamisele, samuti nende seisukohtadele olulistes tööstusküsimustes.

2. Jälgige nende veebisaidi sisu ja toimivust.

Kahtlemata on veebisait esimene asi, mida otsite oma konkurentide kohta võrgus uurides. Veebisaidi jälgimine on aga palju enamat kui lihtsalt saidi välimuse ja tunnetuse kontrollimine ning „meie kohta” lehtede lugemine. Veebisaidi hoolikas tutvumine võib teid teavitada teie konkurendi tausta, toote- ja teenusevaliku, kultuuri, sihtturu ja palju muu kohta. Kuid peate minema sügavamale kui lihtsalt sisuga kurssi viimine. Saate haarata palju kasulikke andmeid, kui jälgite ka konkreetseid veebisaidi elemente. Konkurentide märksõnadega lähemalt tutvumine on hea koht alustami. Sellised saidid nagu Open Site Explorer võimaldavad teil jälgida oma konkurendi tagasilinke ja Alexa on võib-olla tuntuim veebiasetuse tööriist, mis on aastakümneid olnud veebipõhiste edetabeliteabe väljakujunenud allikas. Veebisaitide jälgimi on palju muid tööriistu, millest paljud on tasuta või nende tasuta versioonid on piiratud.

3. Jälgige nende reklaamitegevust.

On palju tööriistu, mida saate kasutada mitte ainult enda, vaid ka konkurentide reklaamide jälgimi. Näiteks võimaldab MixRank näha ettevõtte kasutatavate reklaamide kombinatsiooni. Registreerimata saate vaadata pilti, mis hõlmab displei- ja tekstreklaame, reklaamijaid ja demograafilist teavet, ning konto loomine võimaldab juurdepääsu kogu aruandele.

4. Kasutage hindamistööriista, et võrrelda nende toimivust teie omaga.

Tasuta HubSpoti tööriist nimega Marketing Grader hindab veebisaite mitmes valdkonnas (blogimine, sotsiaalmeedia, SEO, müügivihjete genereerimine ja mobiil) ning annab seejärel üldise skoori. See on mugav tööriist, mis aitab teil näha, mida teie konkurendid teevad õigesti ja mida valesti. Kui olete tõesti tõsine ja teil on raha kulutada, proovige Simply Measured, mis ühendab palju tööriistu üheks, pakkudes üksikasjalikke analüüse mõjutajate, kaubamärkide, trendide, liikluse, konversioonide, konkurentide ja muu kohta.

5. Registreeruge Google Alertsi kasutajaks.

See on lihtne, mugav ja tasuta viis teavitada teid iga kord, kui teie konkurendi kaubamärki veebis mainitakse. Google Alert jälgib uudiseid, ajaveebe, videoid, arutelusid ja raamatuid. Lihtsalt minge Google Alertsi lehele, täitke oma otsingupäring ettevõtte nimega ja valige, kui sageli soovite tulemusi teie postkasti edastada. Brändi mainimiste jälgimi on saadaval mitmesuguseid lisatööriistu, kuid Google Alerts on endiselt üks populaarsemaid.

Kuid ärge unustage selle teabe eest vastutada.

Konkurentsi jälgimine võib anda kuhjaga kasulikke andmeid – teie ülesanne on neid andmeid targalt ja vastutustundlikult kasutada. Hoiatus? Ärge kasutage seda kopeerimi. Kindlasti on elemente, mida saate seaduslikult ja eetiliselt laenata või jäljendada, kui märkate, et teie konkurent teeb midagi edukalt ja hästi, kuid lisaks vajadusele olla tähelepanelik autoriõiguse ja kaubamärgiga seotud probleemidega, on eluliselt oluline säilitada ka oma ainulaadsus. sinu äri. Sellegipoolest võimaldab teie konkurentsi luuramine optimeerida oma konkurentsistrateegiaid, kasutades spekulatsiooni asemel tegelikke andmeid. Teadmised on jõud ja tänapäeval on lihtsam kui kunagi varem hankida teadmisi, mida vajate oma võimu suurendami turul.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga