5 võimalust oma müügimeeskonna tootlikkuse suurendami

Ideaalne müügimeeskond vastutab kvootide saavutamise ja ettevõtte müügieesmärkide täitmise eest. Paljud ärijuhid kurdavad aga selle üle, et nende meeskond käitub “laisalt” ega suuda regulaarselt müügieesmärke saavutada.

Kui aus olla, siis müügimeeskonna tööviljakust müügipersonali ebakompetentsus ei pärsi. Selle asemel muudab müügimeeskonna ebaefektiiv ülesannete ülekoormus ja/või ebaõige tööjaotus.

Õnneks on selle probleemiga toimetulemi palju võimalusi. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil suurendada oma müügimeeskonna tootlikkust, mis omakorda toob kaasa teie ettevõtte kasvu:


Automatiseerige ülesanded

Müüjad väide et nad veedavad kolmandiku oma päevast potentsiaalsete klientidega vesteldes, samal ajal kui 21% päevast kulub meilide kirjutamisele, 17% andmete sisestamisele, 12% koosolekutele minnes, 17% müügivihjeid uurides ja 12% kõnesid planeerides. Teine Uuring näitas, et tootlikkus ja jõudlus on haripunktis, kui töötajatele antakse 90-minutiline katkematu tööaeg.

Kuigi müügimeeskonnal on võimatu 100% oma ajast müügile kulutada, on arenguruumi. Parim viis anda müügimeeskonnale rohkem aega põhieesmärkide nimel tegutsemi on mõnede põhiülesannete automatiseerimine. Mitu CRM-i torujuhtmete haldamine Saadaval on tööriistad, mille abil saab tagada, et müügimeeskond teeb täpselt seda tööd, milleks ta on pandud – müü!


Pidage koosolekuid minimaal

Sagedased ja korduvad koosolekud on teie organisatsiooni tervisele kahjulikud. Tegelikult on töötajad sellega nõus koosolekud on ajaraiskaja number üks kontorites, samas kui sama uuring näitas, et töötajad veedavad koosolekutel keskmiselt tund päevas, kokku 31 tundi kuus.

Kuigi koosolekud on hädavajalikud ja oma meeskonna tegevusega kursis olemine on ülioluline, on oluline tagada, et need toimuksid kindlal ajal. Samuti peaksid need olema lühikesed ja täpsed.


Parandage oma müügivihjete haldusprotsessi

Enamikus organisatsioonides ei vastuta müügimeeskond mitte ainult tehingute sulgemise eest, vaid vastutab ka müügivihjete tuvastamise eest. See võib olla aeganõudev protsess, kus müüja peab väljavaateid kindlaks määrama, analüüsides nende demograafiat, ostes hobisid ja huvisid. Ettevõtte omanikuna saate ehk palgata müügiarenduse esindaja, kes saab müügimeeskonna nimel müügijuhtimise protsessi eest hoolt kanda.

See üksus võib vastutada täiusliku müügivihje väljanägemise analüüsimise eest. Ja kui need on müügimeeskonnale edastatud, teab see täpselt, kuidas nendega toime tulla ja teie ettevõtte paremaks muutmi müük sulgeda.


Investeerige oma töötajatesse

Ainult iga neljas müügitöötaja on ärivaldkonnas, samas kui 17% tunnistab, et nad pole kunagi kolledžis käinud. Tegelikult lihtsalt 39% vastanutest müügiuuringust.

Müügil puudub kõrgkooli eriala ning tööstuse heaks töötav müügimeeskond õpib eriala nippe tavaliselt kogemuse või koolituse kaudu. Õnneks on hea uudis see kolm neljast ettevõttest kasutavad klassiruumis koolitust kui vahendit oma müügimeeskonna harimi, samas kui suure jõudlusega müügiettevõtted investeerivad suurema tõenäosusega oma töötajate koolitamisse kui madala jõudlusega ettevõtted.

Lihtsamalt öeldes on pidev koolitus müügimeeskonna jaoks hädavajalik. See mitte ainult ei varusta müüjat uusimate trendide ja tööriistadega, vaid näitab ka, et hindate tema panust.


Motiveerige oma meeskonda

Kas teadsite, et 39% töötajatest tunnevad end tööl alahinnatuna, samas kui 77% väidab, et nad töötaksid rohkem, kui nende pingutusi tunnustataks? Lisaks arvestab 4 töötajat 10-st töökoha valikul ettevõtte preemiaid ja tunnustusprogrammi. Samuti arvatakse, et töötajate töötulemused võivad tõusta 44%, kui neid tehtud töö eest korralikult motiveerida.

Nagu ülaltoodud statistikast näha, on motivatsioon efektiivsuse võti. Inimesed, kes on motiveeritud pelgalt juhilt saadud stiimulite, preemiate või kiituste kaudu, teevad suhteliselt paremat tööd. Seega on oluline, et austaksite oma müügimeeskonda, julgustaksite neid, õpiksite neid isiklikult tundma ning andma neile ruumi kasvami ja arenemi. Aja jooksul ei hakka nad teid mitte ainult imetlema ja austama, vaid püüavad teile ka mitte pettumust valmistada, tehes rohkem tööd.


Järeldus

Tootlikkus on trendikas termin. Me kõik püüame olla oma tegevuses produktiivsemad ja tõhusamad. Kahjuks jääb jahmatava hulga inimeste jaoks eesmärk tabamatuks. Tööjõu ebaproduktiivse olemuse taga on aga palju põhjuseid. Tegelikult, vastavalt uuringule Palk.com34% töötajatest ütleb, et neile ei esitata piisavalt väljakutseid, samas kui 30% tunnistab, et nad pole oma tööga rahul. Lisaks selgus samast uuringust, et 34% töötajatest töötab pikki tööpäevi, samas kui 32% väidab, et neil puudub motivatsioon töötada.

Nii sünged kui need põhjused ka poleks, viivad need kõik lõpuks ebatootlikkuseni. Hea uudis on aga see, et oma müügimeeskonna tootlikkuse taset saab tõsta ülaltoodud näpunäiteid järgides. Olgem ausad; te ei saa lihtsalt öelda oma töötajatele, et nad oleksid produktiivsemad. Kuid ülalnimetatud strateegiaid järgides saate oma meeskonna tõhusalt esialgse eesmärgi poole suunata ja keskenduda sellele, mida nad on koolitatud – müüa rohkem oma ettevõtte hüvanguks.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga