6 loomingulist viisi, kuidas välja selgitada, kas teil on hea äriidee

See artikkel on osa meie ettevõtte alustamise juhendist – meie artiklite kureeritud loendist, mis paneb teid kiiresti tööle!

Nii et teil on a suurepärane idee äriks, eks? See on see, mis muudab kõike ja paneb teid kaardile. Sinust saab ihaldatud investor või ostad päikesepaistelises troopilises paigas puhkemaja ja naudid oma uut kuulsust – ja see kõik on tänu sellele mängu muutvale äriideele.

Asi on selles, kuidas sa tead, et see on tõesti nii hea idee? Pidage meeles, et maailm on täis inimesi, kes tahavad äris edu saavutada.

Et leida paremat vastust kui “kõhutunne”, rääkisime edukate väikeettevõtete omanikega, kuidas nad oma panuseid maandasid, ning vastused olid loomingulised ja hõlpsasti rakendatavad.

Siin on kuus asja, mida saate teha, et välja selgitada, kas teil on hea idee või mitte.

1. Küsige kolleegide, mentorite või nõustajate rühmalt

Tõenäoliselt on teie elus inimesi, eriti kui olete nendega varem äriküsimustes töötanud, keda peate usaldusväärseteks kolleegideks või nõustajateks. Kui teil on äriidee, mida soovite katsetada, küsige neilt inimestelt ausat tagasisidet.

Melissa Mesku ajakirjast New Worker Magazine rääkis meile, et tema tööruum oli suurepärane koht äriideede arutami. “Just seal olles on mul igapäevane juurdepääs teistele kõikidest eluvaldkondadest; Üksteise ideede ajamine on igapäevane harjumus,” ütleb ta. Alates sellest, kui ta töötab selles koostöökeskkonnas teiste valdkondade andekate professionaalide kogukonnaga, on ta edukalt käivitanud veebidisaini stuudio ja ajakirja.

Mis saab siis, kui olete alles alustamas ega tunne äritegevuses kedagi? Seal kus tahet seal ka tegu. “Mentorid võivad olla teie sama valdkonna inimesed või isegi tasuta mentorid või ärinõustajad SBA (või muude agentuuride) kaudu, kuid oma idee kohta professionaali arvamuse saamise väärtust ei saa piisavalt rõhutada,” soovitab ettevõtte tegevjuht Blair Nastasti. Media Moguls PR.

Need on inimesed, kes on olnud seal, kus sa oled ja tunnevad köied. Nende juhendamine ja nõuanded võivad olla erinevu selle vahel, kas ebaõnnestunud projektiga teadmatult edasi minnakse või kriitilisi muudatusi teha, mis võivad edu viia.

2. Ära unusta sõpru ja perekonda

Kindlasti võtke ühendust oma kaasprofessionaalidega, kuid ärge alahinnake oma siseringi. Looge grupp nutikaid ja nutikaid isiklikke sidemeid, mis rikastavad teie elu. Siruta käsi!

Saapatarvikuid müüva ettevõtte Kuhfs asutaja Amy Olson rääkis meile: „Minu sõpruskonnast said minu prototüüpide testijad ja kontseptsioonitestijate tõendid kuudeks. Iga ümberkujundamise korral annaksin prototüübi oma sõpradele ja nad kulutaksid need ära ja annavad mulle teada. Sõprade tagasiside kaudu suutis Olson disaini aja jooksul muuta, kuni sellest sai just nende vajadustele vastav toode, ja ta suutis laieneda laiemale turule.

3. Kasutage oma turu-uuringuid

Kaks edukat ettevõtjat kahes erinevas riigis andsid meile teada, et avalike reklaamide ülespanemine tasuta saitidel fookusrühmade moodustami oli lihtne ja tõhus. Igaüks peab oma äriidee testimi tegema mingisuguse turu-uuringu ning see meetod on ligipääsetav ja odav.

Toronto Vaporizeri tegevjuht Nima Noori seadis üles Kijiji (Kanada samaväärne Craigslistissa) testreklaamid. Ta reklaamis, et korraldab oma üldpiirkonnas kohalikke väljavedu neile, kes soovivad kiiresti kvaliteetset toodet.

„Arvasin, et see oleks lihtne ja kulutõhus viis hinnata nende toodete nõudlust minu piirkonnas. Samal päeval, kui need testreklaamid üles kerkisid, sain mitu päringut ja sel hetkel polnud ma isegi kaupu ostnud! See oli roheline tuli,” ütleb ta.

Spaast inspireeritud eeterlikest õlidest dušiotsiku hajuti valmistaja ESSIO tegevjuht Peter Friis kasutas oma idee testimi sarnast taktikat. Ta pani Craigslistissa fookusgrupi kuulutuse ja pakkus, et maksab inimestele nende osalemise eest kas sularahas või toote eest, hoiatusega, et nad peavad täitma kasutajaküsitluse.

„Reaktsioon ja tulemused olid uskumatud ning aitasid meil oma äriideed tõeliselt kinnitada. Registreerus üle 100 inimese ja testi läbinutest enam kui pooled soovisid, et neile makstaks toote täidisega. See oli siis, kui teadsime, et peaksime tööle asuma,” vahendas ta.

4. Mine rohujuuretasandile

Võib-olla soovite mõnele uksele koputada.

Rohujuuretasandi kampaaniad viitavad tavaliselt inimestele, kes sisenevad oma kogukonda füüsiliselt, et rääkida inimestega otse mõnest probleemist või põhjusest. Alates uksest ukseni käimisest kuni plokipeo ajal putka ülespanemiseni on see üks meetod, mida Interneti-eelsel ajastul sageli kasutati paljude andmete kogumi.

See vana kooli lähenemisviis on suurepärane idee neile, kes alustavad ettevõtet väljakujunenud ja tihedalt seotud linnaosades. Kui teie äriidee on konkreetses piirkonnas asuva poe või restorani rajami, on tänavatele tulemine ja otsene küsimine, mida kohalikud tahavad ja vajavad, suurepärane võimalus saada aimu, mis seal edukas saab. Boonu on see, et õpid oma naabreid tundma ja tunned end kogukonna vastu.

“Olime mõelnud kohviku avamisele vanemas ja tulevases naabruskonnas. Käisin ukselt uksele küsimuste nimekirjaga, millele soovisin vastuseid saada. Kõndisin mõned kilomeetrid, kohtusin paljude inimestega ja seda näost näkku tehes sain palju parema ülevaate sellest, mida naabruskond soovib, vajab ja milline on pikaajaline visioon,” räägib Katy Kassian ettevõttest Buffalo Gals Mercantile.

5. Ole oma katsejänes

Mõne äriidee jaoks on toote kasutami või teenuse osutami vajalik katsejänes või inimene, kes on valmis vabatahtlikult osalema. Kes oleks parem kui teie ise, et näha, kas teie idee töötab? See lähenemisviis ei tööta kõigi jaoks, kuid kui saate alustada väikesest ja katsetada oma ideed üksi, säästate aega ja raha, mille oleksite kulutanud partnerite või fookusrühmade kaasamisele.

Lemmikloomade otsimisele ja päästmisele spetsialiseerunud eradetektiiv Annalisa Berns rääkis meile, et kui tuli katsetada oma äriideed, et aidata leida kadunud lemmikloomi, siis ta lihtsalt hüppas kaasa ja hakkas seda tegema. “Jätsin oma “päevatöö” ja töötasin nädalavahetustel ja õhtuti kadunud lemmikloomade eest. Rahastasin ja katsetasin oma ettevõtet vabatahtlikuna tegutsedes ja annetusi võttes,” meenutab ta. Selgus, et teenuse järele on nõudlust ja äriidee õnnestus.

6. Käitage testreklaame

See võib nõuda väikest kapitali, kuid meile on öeldud, et tulemused on seda väärt. Bryan Clayton haljastusteenusest Green Pal ütles meile, et mõne kiire ja odava testreklaami esitamine kas Google Adwordsi või Facebookiga võib vastata ülitähtsale küsimusele: “Kas kedagi see äriidee huvitab?”

“Nad võiksid Facebookis reklaami esitada, seejärel sihtida seda geograafiliselt, mida nad kaaluvad, ja ka seda, kes oleks nende sihtturg. Siis on reklaamil klikkimise määra mõõtes väga lihtne aru saada, kas nende äriidee järele on nõudlust,” räägib Clayton. See võib olla ettevõtja jaoks suur aja kokkuhoid, sest ta võib vältida ummikseisu äriideede edasiviimist ja saada hüppeliselt alguse nendest, mis huvi tekitavad.

Need on kuus ligipääsetavat võimalust, mida ettevõtjad on edukalt kasutanud oma äriideede paikapidavuse hindami. Miks mitte võtta nende raamatutest lehekülg välja ja proovida ühte neist? Võib-olla on see puhkemaja niimoodi käeulatuses varem, kui arvate.

Kas olete äriideed testinud? Kas mõni neist meetoditest töötas teie jaoks või tekkis teil oma loominguline idee? Räägi meile, kuidas see õnnestus!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga