6 näpunäidet tööjõukuludelt märkimisväärse raha säästmiseks

Kui tegemist on teie organisatsiooniga, võivad tööjõukulud kiiresti suureneda. Kahjuks tõusevad need sageli nii kõrgeks, et ettevõtted on sunnitud töötajaid koondama ja ülespuhutud osakondi kokku tõmbama. Aga mis siis, kui oleks teistsugune viis?

Töötaja tegelik hind

Kui rääkida töötaja palkamisest, siis on palgakulu ja tegelik kulu. Paljud ettevõtted – ja töötajad – mõtlevad ainult palgakuludele, kuid see on viga. Hinnasilt on tegelikult palju kõrgem. Los Angelese Spotlight Ticket Managementi tegevjuhi Tony Knoppi sõnul on see 18–26 protsenti kõrgem.

“Paljud näevad palka ja eeldavad, et see on number,” ütleb Knopp. “See ei ole.” Tegelikkuses maksab töötaja, kes saab 70 000 dollarit aastapalka, tegelikult umbes 88 000 dollarit. See arv hõlmab sotsiaalkindlustusmaksu (4340 dollarit), meditsiinimaksu (1015 dollarit), riiklikku töötuskindlustust (478 dollarit), ravikindlustushüvitist (10 119 dollarit) ja 401 (k) hüvitist (1750 dollarit).

Olenevalt valdkonnast ja sellest, kui hästi on töötaja ametikoha jaoks ette valmistatud, peate võib-olla maksma ka töötaja koolitamise eest. Siin võivad asjad veelgi kulukamaks minna. Näiteks kui Knopp peab uue palgalise välja koolitama, siis ta väidab, et see maksab talle poole aasta palgast, enne kui nad õigel tasemel tootma hakkavad.

Siis tuleb arvestada käibega. Kui töötaja lahkub või läheb pensionile, läheb teie investeering sisuliselt tühjaks ja peate seda kõike uuesti tegema.

Need numbrid ei ole mõeldud teid hirmutama – ilmselt teadsite juba, et maksate töötajate töövõime säilitamise eest 18–26 protsenti lisatasu –, kuid need peaksid olema äratuskõne. Kui te ei ole ettevaatlik, võivad tööjõukulud kontrolli alt väljuda ja kasumlikkust vähendada.

6 näpunäidet tööjõukulude vähendamiseks

Ilmselgelt on töötajate palkamise, koolitamise ja hoidmise kulud kõrged. Õnneks on mõned proovitud ja tõesed strateegiad, mida saate kasutada üldkulude alandamiseks ilma väljundit negatiivselt mõjutamata. Vaatame mõnda konkreetset näpunäidet ja tehnikat:

  1. Rongidevahelised töötajad

Teatud ülesannetele ja oskustele spetsialiseerunud töötajad maksavad tööandjatele üldjuhul rohkem. Ühest küljest võib spetsialiseerunud töötaja oma ametikoha väärtuse tõttu olla lisatasu väärt. Teisest küljest võivad liiga paljud spetsialiseerunud töötajad tõsta palgakulusid ja piirata teie ettevõtte võimet tulla toime erinevate vajadustega.

Üks parimaid lahendusi tööjõukulude vähendamiseks ja organisatsiooni paindlikkuse parandamiseks on töötajate ristkoolitamine. Ristkoolitus – tuntud ka kui töökoha rikastamine – hõlmab töökoha vertikaalset laiendamist. Teisisõnu õpetate töötajatele, kuidas võtta endale uusi kohustusi, mis ei ole otseselt seotud nende põhiülesannetega.

Näiteks võite valida oma tootearendusmeeskonna liikmete ristkoolituse teie kõnekeskuses töötamiseks. Lühiajaline kasu seisneb selles, et saate suurendada oma kõnekeskuse töötajate arvu, kui nõudlus kasvab. Suure pildi eeliseks on see, et teie tootearendajad mõistavad klientide valupunkte ja saavad omandatud teadmisi kasutada tulevikus paremate toodete ja teenuste loomiseks.

  1. Lülituge neljapäevasele töönädalale

Iga päev, mil teie ettevõte on avatud, on järjekordne päev, mil peate kulutama raha tegevuskuludeks. Üks praktiline viis raha säästmiseks ja töötajate rahulolu parandamiseks on minna üle neljapäevasele töönädalale. Kui töötajad töötavad tavaliselt viis 8-tunnist tööpäeva, võib lihtne üleminek neljale 10-tunnisele tööpäevale pakkuda kõigile kolmepäevase nädalavahetuse. Võite isegi avastada, et nii saate oma töötajatelt rohkem tootlikkust.

  1. Kasutage õiget tehnoloogiat

Suur osa töötajate töös hoidmisega seotud korduvatest palgavälistest kuludest on seotud tehnoloogiaga. Kõik seadmed, riistvara, tarkvara, rakendused ja programmid, mida töötajad vajavad oma töö tõhusaks tegemiseks, võivad maksta märkimisväärse summa raha, kui te ei ole ettevaatlik. Kui leiate viisi nende kulude vähendamiseks, säästate märkimisväärse osa muudatustest.

Vaatame nutitelefone ja mobiiltelefoni plaane kui näidet sellest, kuidas õige tehnoloogia võib kõike muuta. Organisatsioonides, mis pakuvad töötajatele ettevõtte telefone, on üheks suurimaks kuluks andmeside. Kui töötajad ületavad andmelimiidi, võivad nad kiiresti koguda tasusid ja suurendada teie kulusid. Üks lahendus oleks registreeruda võrgu kasutajaks, mis võimaldab seadmetel automaatselt WiFi-kõnele lülituda, kui võrk on saadaval. Kui teil on palju töötajaid, võib see säästa tuhandeid dollareid kuus.

Teine võimalus oleks lubada töötajatel oma seadmed tööle kaasa võtta (BYOD). BYOD-poliitika vähendab teie IT-osakonna koormust seadmete (nt sülearvutid, tahvelarvutid ja telefonid) tarnimisel ning võimaldab töötajatel kasutada platvorme, mis neile kõige mugavamad on.

  1. Võimalusel allhankeid

Kui nõudlus kasvab ja ettevõtted vajavad abi, on loomulik soov avaldada tööpakkumine ja otsida täiskohaga töötaja. Tõenäoliselt unustate, et allhange on üks võimalus. Uuringute kohaselt saab ettevõte tegevuskuludelt kokku hoida kuni 60 protsenti, tellides töö kvalifitseeritud spetsialistilt. See on tohutu summa, mis võib teie ettevõttele säästa kümneid tuhandeid dollareid aastas.

Peamine on teada, millal tellida allhanget. Teatud tööd on mõttekamad kui teised. Näiteks ei soovi enamik ettevõtteid põhiülesannete, nagu tootearendus ja müük, allhanget. Soovite, et inimesed, kes tunnevad teie ettevõtet seestpoolt, täidaksid nende kohustustega. Siiski võib olla kuluefektiivne väljast tellida selliseid asju nagu kõnekeskuse vastamine, tarbijauuringud, haldusülesanded ning isegi SEO ja digitaalne turundus.

Samamoodi on alati võimalus maksta olemasolevatele töötajatele ületunde, et katta nõudluse kasvu. Mõnikord on rahaliselt mõttekam maksta teatud aja eest ületunnitasusid, mitte palgata töötajat, kes vajab koolitust ja keda kuue kuu pärast ei pruugita vaja minna.

  1. Investeerige töötajate paremasse hoidmisse

„Kas teadsite, et suur töötajate voolavus võib teie väikeettevõttele kulukaks osutuda? Käibekulu võib seostada mitme asjaga, sealhulgas tootlikkuse vähenemisega, kui töökoht on vaba, uue töötaja palkamise ja koolitamise kulud ning teadmiste lünk, millega te silmitsi seisate seni, kuni teie uus töötaja on kursis. BMO Harris Bank juhib tähelepanu. “Õnneks on teil ja teie ettevõttel samme, mida saate kvaliteetsete töötajate hoidmiseks astuda.”

BMO Harris Bank toob välja kuus konkreetset viisi, kuidas ettevõtted saavad töötajate säilitamise määra parandada. Need on järgmised: (1) pakkuda konkurentsivõimelist palka ja soodustusi; (2) selgelt määratleda ametijuhend ja eesmärgid; (3) investeerida koolitusse ja täiendõppesse; (4) veenduge, et töötajad näeksid eduvõimalusi; (5) tunnustada töötajaid hästi tehtud töö eest; ja (6) soodustada kahepoolset suhtlust.

  1. Reklaamige seestpoolt

Töötajate säilitamise määra tõstmiseks saate palju asju, kuid siin-seal on alati vabu töökohti. See on lihtsalt äritegevuse olemus. Nende avade käsitlemine võib teie tööjõukulusid oluliselt vähendada või suurendada. Üks kulutõhus strateegia on edendada igal võimalusel seestpoolt.

Seestpoolt edutamine on mitmel põhjusel kuluefektiivsem kui väljastpoolt palkamine. Ühe jaoks mõistab töötaja juba ettevõtte kultuuri ega pea läbima kohanemisperioodi. Teiseks julgustab see teisi töötajaid rohkem pingutama, et neil oleks lõpuks samad võimalused edu saavutamiseks. Selline moraalitõus toob tavaliselt kaasa suurema toodangu töötaja kohta.

Kuigi teil ei ole alati kedagi, keda saaks edutada, hoidke tulevaste asenduste suhtes silma peal ja andke töötajatele teada, et neile antakse alati õiglane võimalus kõrgemale tõusta.

Pange oma raha tööle

Tööjõukulude vaatamiseks on kaks võimalust. Esimene võimalus on vaadelda töötajaid kui takistusi, mis kasumlikkust takistavad. Teisisõnu, iga sent, mille sa töötajale maksad, on sinu ebapanga kontole laekuv sent vähem. Teine võimalus on vaadata töötajaid kui investeeringut inimkapitali. Tulude suurendamiseks peate palkama õiged inimesed. Mida paremaid inimesi kaasate, seda tõenäolisem on teie kasum ja pangakonto suurenemine.

On oluline, et vaataksite oma töötajaid läbi viimase objektiivi. Töötajad on investeering ja peate veenduma, et nad toetavad lõpptulemust. Samas on tõsi ka see, et iga senti, mille sa töötaja peale kulutad, on senti vähem kasumit. Nende kontseptsioonide tasakaalustamiseks peate leidma viise tööjõukulude vähendamiseks, ilma et see kahjustaks oma organisatsiooni töötajate kvaliteeti.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga