6 võimalust LinkedIni edu saavutami ära kasutada

Kõigil, kes alustavad uut ettevõtet, on palju üksikasju.

Mõned kõige olulisemad on usaldusväärsuse loomine, asjatundlikkuse tõendamine ja võtmesuhete loomine, mis aitavad teil luua oma ettevõttele kindla aluse kohe algusest peale.

Kõigist veebiplatvormidest, mis aitavad teil just seda teha, on LinkedIn ehk kõige kasulikum. Sellegipoolest peate teadma, kuidas veebisaidi pakutavast maksimumi võtta.

UNC Kenan-Flagleri ärikoolile antud intervjuus pakkus töötavate professionaalide karjääri- ja juhtimisteenuste direktor Mary Ryan mitmeid strateegiaid LinkedIni äriedu suurendami. See artikkel on nende strateegiate kokkuvõte ja sisaldab täiendavaid näpunäiteid, mis aitavad teil edasi liikuda.

1. Paremate tulemuste saavutami optimeerige oma profiil

Mary sõnul koosneb suurepärane LinkedIni profiil kuuest olulisest koostisosast:

  • A professionaalne pilt mis näeb välja nagu sina ja mis aitab teistel meeles pidada, kes sa oled ning et näed välja asjatundlik ja sõbralik. Kui sa pole üldse muutunud, ei sobi sinust kümme aastat tagasi tehtud pilt eriti hästi. Samuti pole pilt sinust koos oma parima sõbraga. Sa peaksid olema pildil ainuke.
  • A otsitav nimi. Vajadusel peaksite sulgudesse lisama neiupõlvenimed ja hüüdnimed.
  • A märksõnarikas pealkiri mis on professionaalne ja sisaldab termineid, mis on seotud teie huvipakkuvate ärisuhete tüüpidega. See aitab “õigetel” inimestel teid leida, sealhulgas potentsiaalsetel klientidel ja isikutel, kes on teie võrgustikus olulised. LinkedIn täidab teie pealkirja automaatselt teie praeguse ametinimetuse järgi, kuid Mary soovitab seda teie vajadustele vastavaks muuta.
  • A lai äri asukoht selle väikese küla asemel, kus te elate. Valige enda lähedal asuv suurim suurlinnapiirkond, et näidata, et olete äri, mis tähendab, et inimesed teaksid, et olete valmis reisima kaugemale (kui olete teenindusettevõte ja ainult siis, kui see on nii).
  • A lai tööstusharu deskriptor, isegi kui teenite konkreetset niši. See aitab teil saavutada laiemat haaret ning võimaldab teil valida, kes ja mis teie ettevõtte vajadusi kõige paremini rahuldab.
  • A kohandatud URL teie LinkedIn saidi jaoks. Kui teil pole seda veel hankinud, saate selle selle LinkedIni õpetuse abil luua. See näeb puhtam välja, kui otsustate selle oma visiitkaartidele lisada, ja seda on palju lihtsam meeles pidada või isegi arvata, kui keegi üritab teid leida.

2. Muutke oma kokkuvõtte jaotisest “kingitus”

Nii nagu hea CV annab lühidalt põhiteavet, ütleb Mary, et teie kokkuvõtte jaotis peaks sama tegema. „Pidage seda kingitu oma lugejale. Kui neil on aega vaadata ainult teie profiili esimest kolmandikku, saavad nad kogu vajaliku põhiteabe.

Nii nagu hea blogipostitus sisaldab paljusid komponente – nagu pildid, hüperlingid ja tekst, mis on jagatud alapealkirjade ja täppidega –, soovitab Mary teha sama oma LinkedIni profiiliga. Tahke teksti on raske skannida ja kui te pole sõnasepp, võib selle käivitamine olla igav.

Lisage sellele maitse andmi ja oma isikupära näitami vaheldust. Seda tehes tagage ka järjepidevus.

Nagu märgib Forbesi kaastööline William Arruda,[Your summary] paneb inimesed sinust rohkem teada saama ja lõpuks sinuga üks-ühele ühendust võtma […] Peate veenduma, et veebis esitatav biograafia vastab teie tegelikule minale.


3. Näidake, et olete suurepärane

Mary ütleb, et kogemuste jaotis on koht, kus saate oma “vinge tegurit” näidata, kuid selle tagami peate pisut küünarnukki määrduma. See tähendab, et lisaks üldistatud rollide ja saavutuste loendile peate lisama üksikasjad, mis mõõdavad teie tulemusi ja kirjeldavad teie saavutusi konkreetsete tulemustena.

Nagu Power Formula märgib, on kogemuste jaotis esmatähtis kinnisvara, kus on 2000 tähemärki iga rolli kohta, mis teil kunagi olnud on. Sellel väärtuslikul maal on teil võimalus rääkida oma ainulaadset lugu, mis paneb paika teie brändi, ning samuti on teil võimalus lisada konkreetseid märksõnu, mis kasutavad otsingualgoritme, et aidata teistel teid hõlpsamini leida.

4. Loetlege oma oskused strateegiliselt

Selle asemel, et lasta LinkedIni olemusel kulgeda, korraldage oma 10 parimat oskust ümber vastavalt sellele, mille poolest soovite, et teie ettevõte oleks tuntud. Loetlege need tähtsuse järjekorras, et potentsiaalsed kliendid näeksid esmalt, mis on teie arvates kõige olulisem.

LinkedIni autor Mathieu Bastian ütleb, et oskused annavad platvormil konkurentsieelise, kuna neid loetlevad liikmed saavad keskmiselt 13 korda rohkem profiilivaatamisi kui need, kes seda ei tee. Saadaval on rohkem kui 45 000 oskust, mistõttu leiate kindlasti ühe või kaks, mis sobivad ideaalselt.

5. Kasutage LinkedIni rühmavõimsust

LinkedIni grupid on suurepärane võimalus luua võrgustikku oma valdkonna teiste professionaalidega nii oma võrgustiku laiendami kui ka potentsiaalsete klientidega suhete loomi. Need annavad teile võimaluse püsida kursis valdkonna trendidega ja positsioneerida end mõtteliidrina, kui osalete regulaarselt.

Mõne konkreetse strateegia ja parimate tavade järgimine LinkedIn gruppidega liitumisel ja nendes osalemisel on võtmetähtsusega, sealhulgas veendumine, et need on asjakohased, et austate teisi, kellega võite mitte nõustuda, ja et jälgite uusi ühendusi.

6. Küsi soovitusi

Sotsiaalne tõestus võib olla võimas, kui proovite luua usaldusväärsust nii teie kui ka teie ettevõtte jaoks. Tõhus viis selliste tõendite esitami on teistelt saadud soovituste lisamine oma profiilile. See juhend aitab teil mõista, kuidas LinkedInis soovitusi küsida.

Nii nagu tootearvustused on kasulikud enne uue kauba ostmist, võivad ka teiste positiivsed arvustused veenda neid, kes teid veel ei tunne, et olete tõesti riski väärt. Ausad ja autentsed soovitused aitavad teil oma valdkonnas teistest eristuda – eriti kui need on konkreetsed.

Protsessi hõlbustami esitage neile, kellelt palute soovitada, üksikasjad selle kohta, mida soovite lisada. Veenduge, et neile saadetav teave oleks kooskõlas teie ärieesmärkidega. Vastasel juhul on nad tõenäoliselt lahked, kuid liiga üldised ning te ei saa konkreetseid ja sisukaid soovitusi, mis teile kõige paremini sobivad.

LinkedIn on võimas platvorm, mis aitab toetada äriedu, eriti kui kasutate selliseid strateegiaid, et kasutada ära selle potentsiaali oma üksikisiku ja juhitava ettevõtte vajaduste rahuldami.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga