7 dynamických nápadov na tréning

Dynamika je skvelý spôsob, ako začať školiť zamestnancov vo firme. Dynamika ako balón, pustý ostrov, podobnosti a kvíz sú skvelými nápadmi na dynamiku pre tímový tréning, či už na diaľku alebo prezenčný tréning.

GestaumLab pre vás oddelilo niekoľko dynamických tipov pre začatie tréningu, dynamiku pre tímový tréning a dokonca aj dynamiku pre motivačný tréning, a čo je najlepšie, veľkú časť aktivít je možné vykonávať online. V pohode čo?

Takže oddeľte bonboniéry, mobilné telefóny, škatule od topánok a pripravme týchto sedem skupinových dynamik na tréning.

1. Dynamika bonbónov

Prvým dynamickým tipom ľadoborec na začatie tréningu relaxačných zamestnancov je bonboniéra. Ide o aktivitu, ktorá vašim zamestnancom spríjemní tréningy.

V tejto dynamike sú zamestnanci rozdelení do skupín s rovnakým počtom účastníkov.

Potom požiadajte zamestnancov, aby sa rozdelili do kruhov po 4 účastníkoch, pričom dvaja účastníci z tímu A a dvaja účastníci z tímu B.

Koordinátor hry musí doručiť vystlanú a uzavretú škatuľu od topánok a vyzvať funkcionára, ktorý zase môže:

  1. Prijmite výzvu (ak ju nesplníte, váš tím stráca body);
  1. Pošlite výzvu spoluhráčovi (tím stratí body aj v prípade, že spoluhráč výzvu nesplní); alebo
  1. Odovzdajte výzvu súperovi (ak ho nesplní, váš tím získa body).

Výzvu je možné odmietnuť až trikrát, pričom v tomto okamihu je na splnenie výzvy potrebný štvrtý hráč. Koordinátor nesmie prezradiť výzvu, kým ju jeden z hráčov neprijme, a krabicu musí otvoriť iba posledný hráč v kruhu.

Výzvami môžu byť základné úlohy súvisiace s úlohou pracovníka s cieľom zlepšiť jeho zručnosti. Umožniť mu poradiť sa s vaším tímom je tiež dobrý nápad pre dynamiku budovania tímu.

Posledný hráč, ktorý dostane výzvu, musí otvoriť krabicu a nájsť čokoládky, je na ňom, či sa o čokoládky podelí s vlastným tímom alebo s celou skupinou.

2. Dynamika púštneho ostrova

Ďalšou myšlienkou dynamiky zahrievania na tréning je tradičná hra Ilha Deserta, naša dynamika číslo 2 na zozname.

Zamestnanci dostanú hárok s nasledujúcimi otázkami:

  1. Ak by ste boli poslaní na pustý ostrov, ktorý ďalší člen spoločnosti by ste chceli byť s vami? prečo?
  1. Teraz si predstavte, že ste vyhrali výlet na súkromný ostrov a môžete si vziať troch spoločníkov do spoločnosti. Koho by ste zobrali a prečo?
  1. Je čas pripraviť ostrovnú párty. Koho si vyberiete, aby vám pomohol s organizáciou? prečo?

Odpovede musia byť anonymné a budú vložené do schránky. Potom musí každý zamestnanec stiahnuť odpoveď a prečítať ju skupine. Kľúčové slová budú uvedené na tabuli.

Z toho môžete diskutovať so zamestnancami o hodnotách priateľstva, spolupráce a hodnoty tímovej práce.

3. Dynamika podobností a „tajný priateľ“

Tento návrh je dynamikou podobností, čo je skvelé, ak chcete ukázať, že medzi členmi tímu je viac podobností ako rozdielov, aby ste medzi zamestnancami prebudili empatiu a spoluprácu.

Zamestnanci budú rozdelení do dvojíc a musia sa 5 minút rozprávať a objavovať medzi sebou spoločné črty.

Po uplynutí stanoveného času sa duo podelí o svoje podobnosti so zvyškom skupiny, aby našli viac ľudí s rovnakými vlastnosťami.

Táto aktivita má tendenciu zbližovať zamestnancov, vytvárať väzby a celkovo zlepšovať vzťah a integráciu tímu.

Dobrý nápad na dynamiku ukončenia tréningu je pokračovať v dynamike podobnosti s iným Secret Santom.

Teraz, keď sa váš tím dobre pozná, požiadajte každý z nich, aby na dva rôzne papiere napísali zvláštnosť a charakteristiku.

Zhromaždite vlastnosti do škatule a požiadajte zamestnanca, aby si vybral poznámku a napodobnil danú vlastnosť alebo šialenstvo, aby skupina mohla uhádnuť, kto je interpretovaný.

Po objavení musí autor vysvetliť dôvod šialenstva alebo charakteristiky.

Pozri tiež:
5 krokov na nastavenie vnútrofiremného školenia
5 dynamických tipov na tréning vodcovstva
Ako naplánovať firemný vzdelávací program

4. Pravda alebo lož?

Hra Pravda alebo lož je dobrou dynamickou možnosťou na začatie tréningu, pretože má tendenciu uvoľniť účastníkov a umožní každému lepšie sa spoznať.

Každý zamestnanec má 5 minút na to, aby o sebe napísal na papier dve pravdy a jednu lož.

Potom by si mal každý prečítať svoje vety, kým sa spolužiaci pokúsia identifikovať lož. Táto aktivita by mala uvoľniť a urobiť školenie plynulejším, ako aj dať zamestnancom príležitosť lepšie sa spoznať.

Sem sa hodí aj tajný kamarátsky vtip spomínaný v predchádzajúcej položke, čo?

5. Technika 6.3.5

Nič nie je ako výzva na podnietenie kreativity a tímovej práce, však? Táto dynamika pre tímový tréning pozostáva z vyriešenia problému alebo dosiahnutia cieľa spolu s tímom.

Všetko to začína názvom techniky. Je tu 6 účastníkov a každý musí opísať 3 nápady na vyriešenie daného problému alebo dosiahnutie navrhovaného cieľa. Maximálny čas na vloženie nápadov na papier je 5 minút.

Najzaujímavejšie na tejto dynamike je, že po napísaní práce prechádzajú ďalší účastníci, ktorí môžu prispieť nápadmi svojich kolegov, povzbudením tímovej práce a brainstormingu, okrem toho, že fungujú ako dynamika pre motivačný tréning.

6. Dynamika balóna

Dynamika balóna je ideálna na stimuláciu zdravej súťaživosti na pracovisku, ako aj na zábavu. Dá sa použiť ako ľadoborec na tréning, tak aj ako dynamika na ukončenie tréningu.

Aktivitu je možné vykonávať aj dvoma spôsobmi: individuálne alebo v tímoch. Každý účastník by mal dostať dva balóny, ktoré budú uviazané lanom okolo pása.

Cieľom je roztrhnúť rukami balóny súperov (tímu, ak ide o tímovú činnosť, alebo ostatných kolegov, ak ide o individuálnu úlohu) pri bránení toho svojho.

Víťazom je zamestnanec, ktorý ako prvý vystrelí všetky balóniky a uchová ich v bezpečí. Ak sú rozdelené do tímov, vyhráva tím, ktorý ako prvý vystrelí všetky balóny súperovho tímu.

7. Kahoot – zábavný online kvíz

Kahoot je interaktívny kvízový nástroj, ktorý si získal srdcia firiem a škôl po celom svete.

Na platforme si môžete vytvoriť svoj vlastný kvíz s otázkami. Je čas byť kreatívny: Icebreaker alebo dokonca otázky súvisiace s tréningom sú vítané na testovanie vedomostí pred alebo po tréningu.

Okrem toho je možné na platforme využiť aj hotové kvízy. Cieľom je použiť televíziu alebo obrazovku na zobrazenie otázok, zatiaľ čo zamestnanci na ne odpovedajú pomocou svojich vlastných mobilných telefónov.

Aktivitu je možné vykonávať v tíme alebo individuálne. Otázka sa zobrazí na obrazovke a zamestnanec má určitý čas na zodpovedanie otázky na obrazovke prostredníctvom farieb zobrazených na mobilnom telefóne, ktoré budú zodpovedať aj možnostiam odpovede zobrazeným na obrazovke.

Bonus pre najagilnejších: hráč/tím, ktorý reaguje rýchlejšie, stále získava body navyše. Skvelý nápad, ako sa vyhnúť remíze, keď to všetci chytia správne, nie?

Na záver sa v hre ukáže pódium s víťazmi a tomu, kto vyhrá, môže firma ako stimul ponúknuť odmenu, čo poviete na to?

Existuje veľa nápadov a najlepšie na tom je, že väčšinu z nich je možné prispôsobiť a použiť ako dynamiku pre online tréning, ako je napríklad dynamika púštneho ostrova, podobnosti, pravda alebo lži a Kahoot.

Nápady už máte, teraz už len uveďte plán do praxe a poskytnite svojim zamestnancom nezabudnuteľné školenie.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *