8 asja, mida arvestada, kui soovite oma ettevõtet laiendada

Tänapäeval on maailm märkimisväärselt väike.

500 aastat tagasi – anna või võta – kulus Magellanil kolm pikka aastat, enne kui temast sai esimene inimene, kes edukalt ümber maakera navigeeris. See nõudis sadade inimeste elusid, laastas paljusid haigustega ja oli kõigi eelduste kohaselt pisut keeruline.

Võrdlu – tänasel digiajastul võime sülearvutiga maha istuda, midagi teisest maailma otsast osta ja lasta see 72 tunni jooksul koduuksele jõuda.

Alustava ettevõtja või ettevõttega globaal muutumine on lihtsam kui kunagi varem (kuigi sellel on endiselt oma väljakutsed) ja paljude võitnud ettevõtjate jaoks on nende edu tingitud nende kaalutlusest rahvusvahelise laienemise suunas juba algusest peale.

Kuigi paljud idufirmad on teatanud kavatsusest “ükskord” laiendada oma äritegevust välismaale, pole seda protsessi läbi teinud, enne kui see võib tunduda uskumatult hirmuäratava ülesandena. Uued turud, võõrad kultuurid, haldusprotseduurid, viisad, müük ja võimalikud keelebarjäärid on piisavad, et ära hoida kõik Magellani-laadsed ambitsioonid.

Kõigile neile ettevõtjatele, kes on rahvusvahelise laienemise ülesandega üle koormatud, on siin mõned näpunäited, mis aitavad protsessi pisut lihtsamaks muuta. Sageli pole protsess nii keeruline, kui esmapilgul ette kujutati.

See juhend juhendab teid asjadest, mida peate arvestama, kui soovite globaal muutuda. See sisaldab ka mitmeid võtteid, mida saate kasutada oma sihtrühma uurimi, ning nõuandeid oluliste asjade kohta, mida kaaluda.

Uurige Google Analyticsiga

Mitmesugused uuringud on olulised enne välismaale laienemise otsuse tegemist, kuid võib olla raske teada, kust alustada. Enamik inimesi on tasuta teadlikud Google Analytics jälgimiskoodi saate lihtsalt kopeerida ja veebisaidile kleepida. Võimalik, et te pole näinud geograafilist teavet, mis annab teile teada, kui palju külastusi ja konversioone olete kõikjalt maailmast teinud.

Näiteks kui olete Ühendkuningriigi e-kaubanduse sait ja saate Hiinast palju liiklust ja konversioone, tasub uurida, miks see nii juhtub.

Näide selle kohta, kust leiate selle teabe Google Analyticsist.

Kas see, et teie tootel on minimaalne konkurents või see on konkurentidest odavam? Kas otsingumootorites on suuremad võimalused kõrgemale positsioonile jõudmi või aitab või takistab teie veebisaidi kujundus teid? (Punane tekst Hiinas võib lugejate jaoks olla solvav, kuna see näitab, et lõpetate nendega suhte).

Uurides, kus teie tooted ja teenused loomulikult huvi tekitavad, saate parema ülevaate võimalikest välismaistest võimalustest.

Ärge laske soodsatel maksurežiimidel end veenda

On ebatõenäoline, et ükski ettevõte naudib maksude maksmist, kuid kuna maksumäärad on kogu maailmas järsult erinevad, võib tekkida kiusatus asuda oma uue ettevõtte asukohta kohta, kus maksud on madalamad või puuduvad üldse.

Siiski võivad olla ka muud tegurid, mida täielikult arvesse võtmata jättes võivad teie ettevõttele rohkem kahju olla kui soodsast maksustamisest saadav tulu.

Olulist rolli võivad mängida infrastruktuur, ettevõtte asutami vajalik minimaalne kapitaliinvesteering, kohalik tööjõud, saadaolev kliendibaas ja loodava ettevõtte tüüp.

See võib aidata kõigepealt planeerida, millised on teie ettevõtte nõuded, enne kui leiate, millised riigid teie vajadustele kõige paremini sobivad, selle asemel, et valida esmalt oma asukoht. Kui otsite abi rahvusvahelise maksunõustamise alal kogenud isikutelt, saate kasumit võimalikult kõrgel hoida.

Kasutage oma äriplaani

Detailne äriplaan tuleks koostada uue ettevõtmise alguses ka siis, kui rahastamisnõudeid pole. “Ebaõnnestunud planeerimine, plaan ebaõnnestuda” on klišee, kuid see on siiski rahvusvahelise laienemise lahutamatu osa. See võib aidata teil kaaluda valdkondi, millele te võib-olla pole mõelnud, ja enamik välispankadest nõuab äriplaani enne välispangakonto kinnitamist.

Kuigi on mitmeid postitusi, mis käsitlevad teemat äriplaani kirjutamine üksikasjalikult on mõned valdkonnad, mida tuleks kaaluda, järgmised:

  • Ettevõtluse taust
  • Ärimudel
  • Turuanalüüs ja turundusplaan
  • Ärianalüüs ja finants
  • Finantsanalüüs ja prognoosimine

Uurige nii minevikku kui ka praegust võistlust

Iga ettevõtja teab seda uurige konkurentsi enne uuele turule sisenemist, kuid oluline on mitte keskenduda ainult neile, kes on olnud edukad, vaid neile, kes on proovinud ja ebaõnnestunud. Varasematest vigadest võib palju õppida ja võite võtta meetmeid, et need ei korduks.

Hankige kohalikke teadmisi

Kohaliku kultuuri hea tundmine ei aita mitte ainult arendada teie arusaamist kohalikest klientidest ja tavadest, vaid aitab vältida piinlikke või potentsiaalselt kahjustavaid vigu partnerite ja tarnijatega suhtlemisel.

Näiteks on Saksamaal kombeks kasutada härra, proua või proua, millele järgneb kolleegi perekonnanimi. Näidates, et mõistate neid kultuurilisi erinevusi, saate näidata, et olete tähelepanelik; pöörake tähelepanu detailidele ja austage kohalikke tavasid.

Samuti võib see aidata teil vältida piinlikke või tundetuid lõkse. Miski pole hea meeldetuletus, mis hoiaks teid õigel teel.

Hiljuti juuksefirma Clairol reklaamis oma “Udupulga” Saksamaa turule. Kahjuks ei olnud nad leidnud aega tõlkija leidmi, kes suudaks tegelikult suure vea tuvastada. Sõna “udu” saksa keeles võib otse tõlkida kui “sõnnik”. Nagu võite arvata, ei toiminud toode liiga hästi. Lõppude lõpuks, kes tahab osta oma juustele “sõnnikupulka”?

Ühenduste ehitamine

Kui töötajal on juba olemasolev kohalike ühenduste võrk, võib see kiirendada uute ettevõtete võitmist suunamiste kaudu. Kui kohalikul töötajal on ettevõtte vastu huvi, on ta väidetavalt rohkem valmis tutvustamisel abistama, kui tõenäoliselt tõlgi palkama. Värbamisprotsess on võtmetähtsusega selle strateegia elujõulisuse kindlakstegemisel.

Interneti-tööriistad nagu LinkedIn pakuvad ka suurepäraseid võimalusi kontaktide leidmi ja inimeste tutvustami, kes võivad aidata.

Siin on ka lisaboonus: kui teie kolleegid ja äripartnerid on LinkedIni võimsad kasutajad (ja paljud inimesed on tänapäeval), võite saada protsessist isegi isikliku soovituse, mida saate avalikkusele kuvada ja kasutada mõlemana. müügitööriist ja teie tehtud töö valideerimine. Samuti on mitmeid Kohtumisgrupid kus saate ühendust võtta kohalike ettevõtete võrgustikega riigis, kuhu soovite laieneda.

Valitsuse rahastamine

Alates ülemaailmsest majanduslangusest on paljud valitsused loonud stiimuleid ja rahalisi toetusmeetmeid, et mitte ainult aidata kasvatada kodumaist majandust, vaid julgustada ettevõtjaid ja idufirmasid oma riiki tulema.

Näiteks, Saksamaa pakub riiklikke laene ja toetusi kuni 50 protsenti alustavatele ettevõtetele, eriti majanduslikult ebasoodsas olukorras olevates piirkondades, kus idufirmade kogukonna kasv aitab kaasa kohalikule tööhõivele. Kõigi saadaolevate skeemide mõistmine võib olla aeganõudev, kuid partnerlus kellegagi, kellel on nendes valdkondades kogemusi, võib lõpuks aidata.

Intellektuaalne omand

Paljud ettevõtted üle maailma on hädas oma ideede ja intellektuaalomandi õiguste kaitsmisega, eriti kui nad laienevad rahvusvahelistele turgudele.

Üks kõrgeima profiiliga juhtumeid on Trunki, populaarsete laste reisikohvrite valmistaja. Pärast seda, kui konkurendid Hiina turul oma toodet kopeerisid, tegid nad seda tekitas kahju 1,5 miljonit naela võrreldes eelmise aasta 720 000 naelase kasumiga.

Intellektuaalomandi kaitsmist puudutavad huvitavad eeskirjad seisnevad selles, et erinevalt füüsilistest varadest, millel on määratletud asukoht, ei ole IP seotud geograafiliste piirangutega ja seda saab teisaldada riigiti, millest igaühel on oma ainulaadne maksusüsteem. Oma IP valdusettevõtte asukoha valikust on saanud ettevõtte direktorite nõukogu jaoks oluline strateegiline otsus.

Saadaval on mitmeid valikuid, kuna paljud ettevõtted on ajalooliselt valinud Küprose – riigi, mille maksumäärad on ELis ühed madalamad. Skeem (mida tavaliselt nimetatakse IP-kastiks) on siiski läbi töötamas uus seadusandlus ja ettevõtetel on aega 2016. aasta juuni keskpaigani, enne kui uusi tulijaid enam ei lubata.

Hea planeerimise, uurimistöö ja vajalike kogemustega inimeste abiga saate kohe algusest peale hakata kaaluma rahvusvahelist laienemist. Erinevalt Magellanist ei tohiks selleks kuluda kolm aastat… ja tõenäoliselt ei teki skorbuudi.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga