8 elementi, mida oma plaani lisada

Mis on äriettepanek?

Äriettepanek on dokument, mille teiesugused väikeettevõtete omanikud esitavad väljavaadetele, et näidata, kuidas teie ettevõte potentsiaalset klienti teenib. Äriettepanekud võivad olla kas pealesunnitud või tellitud – esimene on sisuliselt külm kõne ja teine ​​järgneb vestlusele selgelt huvitatud juhtkonnaga. Mõlemat tüüpi ettepanekud peaksid järgima sama ligikaudset äriettepaneku üldjoont.

Miks vajate äriettepanekuid?

Kui tavatarbija võib lihtsalt poodi sisse astuda ja sealt, mida ta vajab, siis B2B kliendisuhted on keerulisemad ja äriettepanekud aitavad neid müstifitseerida. Näiteks kui väikeettevõte pöördub teie reklaamiettevõtte poole, et aidata oma brändi teatud segmendis tutvustada, siis ütlemine „teeme reklaami sellele segmendile” ei ütle potentsiaalsele kliendile peaaegu midagi. Äriettepanek täidab kõik lüngad.

Nimelt kirjeldab äriettepanek kuidas sa teed seda, mida teed. Ülaltoodud reklaaminäites võib äriettepanek kirjeldada rakendatud reklaamitüüpe, nõutavat reklaamieelarvet, reklaamikampaania kestust, teie kliendi aruandluskohustusi ja palju muud. Hiljem sellest artiklist leiate põhilise äriettepaneku ülevaate, mida saate kohandada vastavalt iga kliendi vajadustele, olenemata teie tööstusest.

Äriettepanek vs äriplaan

Enne kui hakkate äriettepanekute põhijooni lähemalt uurima, peaksite veenduma, et mõistate, et äriettepanekud ja äriplaanid ei ole üks ja seesama. Neid kahte mõistet segatakse tavaliselt, kuid äriplaani ulatus on palju laiem kui lihtsalt müük.

Äriplaan kirjeldab kogu teie ettevõtte toimimist, et investorid ja laenuandjad saaksid otsustada, kas teie ettevõtet rahastada. Eespool kirjeldatud äriettepanek on asjakohane ainult müügiväljavaadete jaoks ja iga potentsiaalse kliendi jaoks peate välja töötama erineva äriettepaneku. Seevastu äriplaan jääb potentsiaalsete rahastamisallikate hulgast edastades suhteliselt muutumatuks.

Äriettepaneku ülevaade

Ligikaudne äriettepaneku ülevaade on järgmine:

 • Tuvastage väljavaade, mida teie probleem soovib lahendada.
 • Arutage asjakohaseid lahendusi, mida teie ettevõte pakub.
 • Jagage oma kvalifikatsiooni.
 • Jagage oma hindu või hinnapakkumist teenuse kohta.

Ülaltoodud on vaid üldine järjekord, milles peaksite oma ettepaneku esitama. Organiseeritud ja mõjuvam äriettepaneku ülevaade, mis järgib ülaltoodud struktuuri, võib välja näha järgmine:

1. Kokkuvõte

Kokkuvõte räägib teie potentsiaalsele kliendile lühidalt lahendusest, mida oma äriettepanekus pakute, ja selle kohta, miks see teistest lahendustest eristub. See jaotis annab vaid ühe või kahe lõiguga ülevaate teie ettevõtte teenustest ja selgitab probleeme, mida need teenused lahendavad. Selle jaotise eesmärk on anda teie potentsiaalsele kliendile teie ettepanekust üldine ettekujutus enne üksikasjadesse laskumist.

2. Probleemi avaldus

Pärast kokkuvõtet kirjeldage oma potentsiaalse kliendi probleemi mõne lõiguga. Kuigi see võib tunduda potentsiaalsele kliendile ütlemisena midagi, mida nad juba teavad, näitab see väljavaatele hoopis, et olete teda kuulanud ja tema olukorda põhjalikult kaalunud. See paneb teid ka potentsiaalsele lahendusele osavalt juhtima.

3. Pakutavad teenused

Kui olete oma ettepanekut lühidalt kirjeldanud ja potentsiaalsete klientide valupunkte kirjeldanud, uurige, kuidas neid probleeme lahendada. Alustu nimetage kõik asjakohased teenused, mida teie ettevõte pakub, ja seejärel tutvuge iga teenuse üksikasjadega. Näiteks ärge öelge lihtsalt „meedia teavitamine” – täpsustage, kelle poole te pöördute, milliseid kanaleid ja kui sageli te seda teete.

4. Teenuse ajaskaala

Pärast seda, kui olete täpsustanud, kuidas potentsiaalsete klientide vajadusi rahuldate, esitage selle tegemi ajakava. See ajaskaala peaks sisaldama peamiste verstapostide (nt kampaania käivitamise ja lõppemise, tulemuste ja aruannete) kuupäevi. Samuti peaksite selle äriettepaneku jaotise koostamisel märkima, mida kõik teie tulemused sisaldavad.

5. Kvalifikatsioonid

Igaüks võib pakkuda välja viisi probleemi lahendami, kuid ainult nii paljudel inimestel on oskused ja sidemed probleemi lahendami. Seetõttu on oma kvalifikatsiooni jagamine sama oluline kui lahenduse selgitamine.

Äriettepaneku kvalifikatsioonide jaotises peaksite arutama oma ettevõtte tausta. Samuti peaksite jagama ettevõtete juhtumiuuringuid, edulugusid, auhindu ja akrediteerimisi, kuid püüdke vältida isiklike auhindade ja akrediteeringute jagamist, välja arvatud juhul, kui arvate, et see on hädavajalik. Valige, mida esitate, et luua oma potentsiaalsete klientide usaldust ja suurendada müügivõimalusi.

6. Hinnakujundus

Ükski äriettepaneku ülevaade pole täielik ilma hinnajaotiseta – hoolimata sellest, kui kirglik te oma töösse olete, peate siiski palka saama. Tasude tabel on tõenäoliselt teie hindade jagami parim viis, kuna see jaotab teie kulud teenuste kaupa.

Saate pakkuda ka mitut hinnapaketti ja lisada allahindlusi lisateenustele, kui lisate kõrgema taseme pakettidele rohkem teenuseid. See struktuur võib suurendada potentsiaalsete klientide palkamist teenuste jaoks, millest nad muidu keelduksid.

7. Tingimused

Kõik ettepanekud peaksid lõppema tingimuste jaotisega. Sellesse jaotisse saate lisada selliseid termineid nagu:

 • Konfidentsiaalsusleping
 • Mitteavaldamise leping
 • Maksesumma, mille potentsiaalse klient peab teenuste käivitami tegema
 • Pakkumise või teenuste tühistamise eeskirjad, kui see on kohaldatav
 • Kindel kinnitus kuupäevavahemiku kohta, mille jaoks teie teenuseleping kehtib
 • Aegumiskuupäev selle kohta, kui kaua äriettepaneku ülevaates olevad hinnad on asjakohased

Täiendavad äriettepaneku kaalutlused

Lisaks ülaltoodud äriettepaneku ülevaatele pidage äriettepanekute loomisel meeles järgmist.

 • Toitlustage iga pakkumine igale kliendile.
 • Töötage välja ostja isiksus, mida saate oma potentsiaalse kliendiga võrrelda ja võrrelda.
 • Tea, miks te ettepaneku saadate, kas soovite näha müügikõnet selle loogilise lõpuni või luua oma bränd uuema väljavaatega.

Nende äriettepanekute kaalutluste kohta lisateabe saami lugege ajaveebi, kuidas kirjutada kaalukaid äriettepanekuid, et võita rohkem kliente.

Kas vajate oma ettevõtte taastami rahastamist? Ärge raisake aega pangast panka mitme taotluse täitmisele. SmartBiz aitab teil leida parima rahastamise teie ainulaadsetele vajadustele, olgu selleks SBA laen, pangatähtaega laen või muu rahastamine. Umbes 90% kvalifitseeritud taotlustest, millele pankadele viitame, on rahastatud ja meie finantsspetsialistid on valmis teie küsimustele vastama. Avastage, kas olete siin eelkvalifitseeritud, ilma oma krediidiskoori mõjutamata, ja lugege SmartBizi 5-tärni klienditeeninduse arvustusi TrustPiloti kaudu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga