9 klientide püsikliendiprogrammi väikeettevõtetele

Miks on klientide lojaalsus oluline?

Klientide lojaalsus on oluline, sest uute klientide hankimine võib olla 5–25 korda kallim kui praeguste klientide hoidmine. Klientide lojaalsuse arendamine on seega väga kuluefektiivne viis müügi suurendami. Sellegipoolest on oluline ka potentsiaalsete klientide sihtimine varasemate ostjate asemel, kuid kui töötate kitsa eelarvega, on püsikliendid teie parim sõber.

9 klientide püsikliendiprogrammi väikeettevõtetele

Saate välja töötada teie ettevõttele ja eelarvele sobiva lojaalsusprogrammi. Väikeettevõtte omanikuna ei pruugi teil olla rakenduse loomi ressursse, kuid põhisüsteem võiks olla teie jaoks õige. Siin on üheksa kliendipreemiaprogrammi, mida saate kasutada oma klientidega paremate suhete loomi, parandades samal ajal oma ettevõtte müüki.

1. Tehke perfokaart

Üks lihtsamaid lojaalsusprogrammi mudeleid on ettevõtetele mõeldud perfokaart. See on tõhus salongides ja restoranides, et julgustada kliente teatud arv kordi tagasi pöörduma. Saate määrata, kas tasu põhineb ühe kauba mitmekordsel ostmisel või iga külastuse ajal kulutatud dollarisummal. Näiteks võib perfokaart pakkuda tasuta alamkaarti iga 10 võileiva eest, mille klient ostab, või 15-dollarist allahindlust küünekeskuse koguteenustelt.

See valik on põhiline, sest kliendilojaalsusprogrammi käivitami ja haldami peate kaardid välja printima. Puudub tarkvara, mida hooldada, ja saate alati rohkem kaarte printida, kui need otsa saavad. Lisaks on teie klientide ülesanne jälgida oma preemiakaarte, vähendades sellega teie tööd.

2. Looge kohandatud mobiilirakendus

Kui otsite väikeettevõttele täiustatud lojaalsusprogrammi, kaaluge investeerimist kohandatud mobiilirakendusse. Võib arvata, et teie ettevõtte jaoks rakenduse loomine on kulukas ettevõtmine, mis jääb teie eelarvest välja. Ära karda! On palju programme, mis aitavad teil luua rakenduse, mis näeb välja nii, nagu oleks see teie ettevõtte jaoks kohandatud. Kõige parem on see, et rakenduse loomi ei pea teil olema kodeerimisteadmisi.

Rakenduste loojad kasutavad mallivormingut, mis võimaldab teil sisestada oma kaubamärgi, kunstiteose ja ettevõttepõhise teabe. Sisestate väljadele vastava teabe, korraldate need nii, nagu soovite, ja kui olete välimusega rahul, muudab programm kõik iOS-i ja Androidi jaoks toimivaks rakendu. Saate panna rakenduse App Store’i ja Google Playsse, et kliendid saaksid seda teha.

Ärirakenduse looja kasutamise eeli on ka asjaolu, et saate tulevaste preemiate saami lisada püsikliendiprogrammi, mis jälgib teie kliendi oste. See lihtsustab teie preemia- ja lojaalsusprogramme, lisades need ühte rakendusse. Selle näiteid näete selliste kaubamärkide juures nagu Starbucks või Chipotle. Kliendid saavad näha oma preemiapunkte, valida preemiaid, mis ei ole rahalised hüved (nt kaup või tasuta kaubad), ning saada lisateavet teie lahtiolekuaegade ja teenuste kohta.

3. Pakkuge skaneeritavaid liikmekaarte

Kolmas võimalus, mida oma püsikliendiprogrammi osana kaaluda, on hübriidmudel, mis ühendab kliendikaardid digitaalse liikmesuse eelistega. Püsikliendi- või preemiakaardid annavad kliendile füüsilise meeldetuletuse, et nad on osa oma lemmikjaemüügiettevõtte preemiaprogrammist. Kaardid töötavad skaneerimise või libistamisega ning salvestavad ostuteabe müügikohasüsteemi kaudu.

Kaardi saab siduda ka kliendi telefoninumbriga, mis võimaldab kaarti kasutada, kui seda ei leia. See on mugavus nii kliendile kui ka ettevõttele, sest kaardid genereerivad teavet, mida jälgitakse andmebaasis. Panera on näide ettevõttest, mis seda kasutab. Saate ostu sooritamisel esitada oma telefoninumbri või Panera kaardi ning kassapidaja annab teile teada, kui teil on preemiaid saadaval.

Panera teeb head tööd ka segmenteerimise kasutamisel. Kliendid, kes ostavad hommikusöögitoite ja saiakesi, teenivad tavaliselt kohvi- ja kondiitritoodetel põhinevaid preemiaid. Samal ajal saavad kliendid, kes ostavad enamasti lõunasööke, lõunasoodustusi. Kliendid kasutavad neid preemiaid tõenäolisemalt, kuna need on nende huvidega seotud.

4. Tehke valik „Ainult liikmed”.

Väikeettevõtete klientide lojaalsusprogrammide eesmärk on panna kliendid end erilisena tundma ja julgustada neid teie kaubamärgiga suhtlema, sest panite nad end hästi tundma. Klientidele meeldib olla osa eksklusiivsest klubist. See paneb nad tundma, et neil on äris “sees” ja nad saavad eelise inimeste ees, kes seda ei tee. Seda tüüpi lojaalsusprogrammid on pisut rafineeritumad kui e-kirjade saatmine, kuna soovite programmiga liitunud inimesi premeerida spetsiaalsete allahindluste ja soodustustega, mis pole saadaval ühegi teise preemiaprogrammi kaudu.

Teil on võimalus nõuda tasu või kinkida liikmelisus tasuta, kuid teil peab olema võimalus pakkuda mõlemale võimalusele vastavaid eeliseid. Mõned ainult liikmetele mõeldud programmid võtavad tasu, mis julgustab kliente allahindluste teenimi sisse tulema ja ostlema. Idee on julgustada klienti “raha tagasi saama” ja nautida allahindlusi pärast esialgsete kulutuste katmist. Kui programm on tasuta, saate pakkuda allahindlusi, mida üldkäibesse ei panda ja mida antakse ainult neile, kes on pingutanud, et registreeruda.

Kui investeerite kohandatavatesse hüvedesse, kaaluge eri tasandite klientide jaoks täpsema taseme lisamist. Alustage tasanditega, mis premeerivad kliente, keda näete iga nädal või iga päev, andes neile kõige rohkem kasu. Seejärel saate premeerida teisese ja kolmanda taseme kliente, keda näete kord kuus või paar korda aastas. Nii saavad erinevad liikmed erinevaid hüvesid.

5. Saatke eripreemiad meili teel

Varem saatsite laiale demograafilisele elanikkonnale füüsilised meilid koos kupongiga ja lootsite, et saate mõistliku vastuse. Võiksite sihtida inimesi otse, kui nad on teile esmalt aadressi andnud, kuid teil tekkis ikkagi kulusid, mis võisid, kuid ei pruugi anda tulu. See on endiselt sobiv meetod teie ettevõtte arvu suurendami, kuid seda on kõige parem kasutada püsiklientide premeerimise asemel kliendibaasi suurendami.

E-post on klientide premeerimisel palju mõttekam ja maksab vähem kui füüsiline postitamiskampaania. Julgustage kliente passiivselt ja aktiivselt uudiste ja eripakkumiste saami registreeruma. Pange välja registreerumisleht või raamat, millel on silt, mis käsib inimestel jätta eripakkumiste jaoks e-posti aadress ja lasta töötajatel kliendile helistades programmi mainida.

Olge oma preemiaprogrammiga kooskõlas, kuna see julgustab inimesi eripakkumist kasutama. Kui kliendid teavad, et nurga taga on veel üks pakkumine, hoiavad nad pakkumisest väiksema tõenäosusega kinni enne selle aegumist. Saate saata oma püsikliendi meililoendis olevatele klientidele eksklusiivseid preemiaid, nagu sünnipäevakaubad ja erisoodustused. E-post on veel üks viis klientide segmenteerimi ja erinevatele klienditasanditele erinevate hüvede pakkumi. Lisaks peavad teie kliendid preemiate kasutami lihtsalt oma meilikontodele juurde pääsema, muutes süsteemi kasutamise lihtsaks.

Kui teie ettevõte kasvab, kaaluge oma lojaalsusprogrammi jaoks täpsemate meiliturunduse võimaluste otsimist. Mõned süsteemid segmenteerivad kliente automaatselt ja saadavad käivitunud e-kirju vastavalt käitumisele, muutes protsessi praktilisemaks ning vabastades aega teile ja teie turundusmeeskonnale.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga