9 selgitatud töötajate tüüpi: täielik juhend

Kontingentsitöötajate tüübid

Kontingenditöölised on tänu kontserdimajandusele muutunud väga populaar. Tööandjad palkavad põhiliselt kontingente vastavalt vajadusele. Töötajatel ei ole töö- ja tööseaduste kaitset ega juurdepääsu töötajate hüvitistele.

COVID-19 pandeemia ajal on muutunud populaarsemaks ka tingimuslikud töötajad, kuna mõned majanduslangusega vaevlevad ettevõtted on asendanud täiskohaga töötajad kontingendi töötajatega. Allpool toodud faktid erinevat tüüpi tingimuslike töötajate kohta võivad selgitada, miks.

4. Lepingulised töötajad

Lepingulised töötajad võivad olla hõivatud ettevõtte omaniku elupäästjad. Tänapäeval võite leida lepingulise töötaja, kes täidab peaaegu kõiki teenuseid alates raamatupidamisest kuni turunduse ja haldustoeni. Tegelikult teatas NPR 2018. aastal, et umbes 20 protsenti Ameerika töökohtadest koosneb lepingulistest töötajatest. Intuiti uuring ennustas, et aastaks 2020 on 40 protsenti Ameerika töötajatest sõltumatud töövõtjad.

Lepingulised töötajad palgatakse kindlale tööle kindla määraga.

Lepingulisest töötajast ei saa töötajat ja teda ei peeta alali töötajaks. Need annavad teile kõik töötajate eelised ilma tüüpiliste puudusteta. Piir lepinguliste töötajate ja tegelike töötajate vahel võib aga olla nii õhuke, et võid kergesti kogemata valele poole maanduda. Ja see viga võib põhjustada palju probleeme.

IRS võtab töötajate valesti klassifitseerimist tõsiselt. IRS-i veebisaidi kohaselt on üldreegel, et üksikisik on sõltumatu töövõtja, kui maksjal on õigus kontrollida või suunata ainult töö tulemust, mitte seda, mida ja kuidas seda tehakse.

Pidage meeles, et kui avastatakse, et teie töövõtja vastab töötaja juriidilisele määratlusele, peate võib-olla maksma tagasi maksud ja trahvid, andma hüvitisi ja hüvitama töötasu, nagu on kirjeldatud õiglaste tööstandardite seaduses.

5. Hooajatöötajad

Hooajalised töötajad on ajutised, lühiajalised ja palgatud teatud perioodiks, näiteks pühadeks või muuks kiireks ajaks. Näited hõlmavad toitlustusettevõtet, kes palkab pulmahooajal servereid, või jaekauplust, kes toob pühadeks tööle täiendavaid ametnikke.

IRS-i ja rahandusosakonna määruste kohaselt ei peeta uusi hooajatöötajaid täistööajaga töötajateks, isegi kui nad peaksid töötama 30 või rohkem tundi nädalas. Hooajatöötajad on seega suurepärane valik ettevõtete omanikele, kes vajavad lühiajalist abi, kuid ei saa hüvitiste plaanidele lisakulutusi teha. Nende ilmselgeks puudu on see, et kui nende teiega veedetud aeg lõpeb, võivad nende koolitami kulutatud tunnid tunduda kehva investeeringutasuvusena.

6. Vahetustega töötajad

Võib-olla olete kuulnud, et öövahetuses töötamisega kaasneb lisatasu. Lisatasu ei ole aga seadusega nõutud ja see sõltub töölepingust. Õiglaste tööstandardite seadus (FLSA) ei nõua öötöö eest lisatasu. FLSA nõuab siiski, et hõlmatud, maksuvabadele töötajatele makstaks vähemalt aja ja poole töötaja tavamäärast töönädala jooksul üle 40 tunni töötatud aja eest.

Vahetustega töötajad sobivad suurepäraselt ettevõtetele, mis nõuavad tööd ebasoovitavatel tundidel, näiteks ööbimisel. Kui otsite nendel tundidel vahetustega töötajaid, leiate tõenäolisemalt õige inimese, kui tavalisi töötajaid. Kuna aga ebatavaliste tundide tegemine nõuab sageli suuremat tasu, võivad vahetustega töötajad olla kallimad.

7. Vabakutselised

Vabakutselised tegutsevad tavaliselt oma ettevõttena. Üsna sageli kasutatakse seda terminit vaheldumisi sõltumatud töövõtjadkuid võib esineda mõningaid erinevusi.

Vabakutseli loetakse füüsilisest isikust ettevõtjaks, kes:

  • Maksavad ise FIE makse
  • Ei oma töötajaid
  • Määrab oma määrad
  • Töötab eemalt oma asukohas, kus iganes nad valivad
  • Valib, milliste projektidega nad soovivad töötada
  • Töötab mitme kliendiga või ainult ühe kliendiga

Vabakutselised võivad olla kasulikud ettevõtetele, kellel puudub infrastruktuur, et hõlpsasti palgalt makse maha arvata. Nad võivad osutuda abiks ka siis, kui teate, et vajate lisaabi, kuid mitte nii palju, kui osalise tööajaga töötaja pakuks. Lisaks, kuna vabakutselised on oma ala eksperdid, peaksite teoreetiliselt saama neilt suurepärase töö. Kuna nad aga määravad oma ajakava ja võivad tööst keelduda, ei allu neile sama kontroll, mida te töötajate üle rakendate.

Sõltumatu töövõtja töötab sageli vabakutselisena, kuid tavaliselt töötab see ühe kliendiga pikema aja jooksul. Paljudel juhtudel töötavad sõltumatud töövõtjad tunnitasu eest. Lisaks võivad nad töötada kolmanda osapoole või agentuuri kaudu, kuid võivad töötada ka iseseisvalt. Vabakutselisega töötami lepingu sõlmimi külastage WikiHow ® ajaveebi: How to Write a Freelance Contract.

8. Praktikandid

Praktikad töötavad teie ettevõttes, et omandada oma karjäärieesmärkidele vastavaid kogemusi. Praktikandid võivad olla tasustamata või tasustatud ja osalise tööajaga või täistööajaga ning nad on sageli üliõpilased.

Näiteks kui juhite digitaalse turunduse agentuuri ja kolledži üliõpilane otsib enne kooli lõpetamist praktilist kogemust, saate ta palgata praktikandina. Kuna õpilasel pole kraadi ja ta soovib kogemusi (kui mitte puhast CV-polsterdust), ei pea te neile tingimata maksma. Saate määrata praktikandi tööajad, lähtudes temalt vajalikust abist ja oma võimest (või selle puudumisest) kedagi juhendada.

Kuna praktikantidel puuduvad kogemused, võib teil või mõnel teie meeskonnaliikmel olla vaja nendega rohkem suhelda, eriti alguses. Kui aga praktikant jääb teie juurde kauemaks kui näiteks semestriks ja tal läheb eriti hästi, saate talle kooli lõpetamisel tööd pakkuda. Praktikandid võivad seega olla parimad ettevõtetele, kes vajavad odavat tööjõudu madalama taseme ülesannete täitmi inimestelt, kes tunduvad sobivat töökohta.

9. Konsultandid

Konsultant on isik, kes kas iseseisvalt või agentuuri koosseisus nõustab kliente nende erialal. Näiteks võib brändingu konsultant anda mitmele kliendile töönädala jooksul põhjalikku brändi kuvandi nõu. Asi on selles, et ükski neist klientidest ei võta konsultanti tööle. Selle asemel võtab konsultant ise tööle või töötab agentuuris.

Konsultandid sobivad kõige paremini ettevõtetele, kes vajavad abi konkreetses piirkonnas vähem kui 40 tundi nädalas lühikese aja jooksul. Eeltoodud näite jätkami oletame, et teie ettevõte peab kuue kuu jooksul välja töötama uue brändi hääle. Sel juhul võib brändikonsultant, kellega kohtute kaks korda nädalas, osutuda pikemas perspektiivis taskukohasemaks kui täiskohaga töötaja. Lühiajalises perspektiivis võivad konsultandid küsida nende tegemi piisavalt kõrgeid hindu rohkem kallis. Nende teadmised võivad siiski olla seda väärt.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga