9 tõestatud väikeettevõtete kasvustrateegiat

7. Alternatiivsed kanalid

Turunduse käigus piirab klientide otsimine ainult ühe kanali kaudu – näiteks sotsiaalmeedia, trükireklaamid, meiliturundus – tarbetult teie potentsiaalset kliendibaasi. Alternatiivsete kanalite kasutamine lahendab selle probleemi. Näiteks võite soovida kasutada klõpsutariifi (PPC) reklaami lühiajali klientide hankimi ja otsingumootoritele optimeerimist (SEO) pikaajali hankimi.

8. Mitmekesistamine

Mitmekesistamine hõlmab eduka väikeettevõtte ostmist väljaspool teid asuvas tööstusharus. See on riskantne kasvustrateegia, kuna see viib teie ettevõtte maailma, mis on talle potentsiaalselt võõras. Ja kui asjad lähevad valesti, ei saa te lihtsalt ostetud ettevõttest lahti võtta. Kui aga ettevõtte kasvukonsultant ütleb teile, et teie sammud nende uute toodete või teenuste lisami on mõistlikud või võivad aidata teie ettevõttes müügi langust suurendada, võib mitmekesistamine olla proovimist väärt.

9. Turu segmenteerimine

Turu segmenteerimisel määrate oma praeguse turu alamhulga, mis teie tooteid või teenuseid kõige tõenäolisemalt ostab. Keskendudes sellele sihtturule rohkem, saate oma müüki suurendada ja seeläbi oma ettevõtet kasvatada. Näiteks kui müüte malmist potte ja panne, võite oma tooteid turustada, keskendudes agressiivselt steigi armastajatele, kuna taimsed inimesed kasutavad malmi palju vähem.

12 sammu kasvustrateegia loomi

Kui olete ülalloetletute hulgast valinud väikeettevõtte kasvustrateegia, tehke oma plaani kirjeldami järgmised sammud.

1. Määrake oma USP

Teie ainulaadne väärtuspakkumine (USP) on teie ettevõtte kvaliteet, mis eristab seda kõige tugevamalt konkurentidest. Näiteks kui teie digitaalse turunduse ettevõte on ainus bränd, mis korraldab piirkonnas kohalikke Pinteresti kampaaniaid, on see teie USP. Teie USP peaks juhtima kõiki teie turunduskampaaniaid, kuna see on sõnum ja eristav punkt, mida soovite potentsiaalsetele klientidele edastada.

2. Kinnitage oma väärtuspakkumine

Teie ettevõtte väärtuspakkumine toob esile põhjuse number üks, miks teie toode või teenus on konkreetse kliendisegmendi jaoks parim. See peaks alati olema nähtaval kohal teie ettevõtte veebisaidil ja muudel tarbijate kontaktpunktidel. Teie väärtuspakkumine peaks olema intuitiivne, et kliendid saaksid väärtusest aru ilma täiendavat teavet vajamata. Vaadake seda Wordstreami ajaveebi postitust näidete saami: 7 parimat väärtuspakkumise näidet, mida oleme kunagi näinud. Alates Uberist kuni Apple’ini on need ettevõtted saavutanud.

3. Määrake kindlaks sihtkliendid

Tehke kindlaks nende tarbijate või ettevõtete omadused, kes teie toodet või teenust kõige tõenäolisemalt ostavad. Mõned klientide klassifitseerimisel kasutatavad ühised omadused on järgmised:

 • vanus
 • sugu
 • sissetuleku tase
 • ostuharjumused
 • amet või tööstus
 • perekonnaseis
 • perekondlik staatus
 • geograafiline asukoht
 • hobid ja huvid

Kasutage neid andmeid oma kõige lootustandvamate potentsiaalsete klientide profiili loomi.

4. Mõõtke põhinäitajaid

Peamised jõudlusnäitajad (KPI-d) aitavad teil keskenduda kõige olulisematele tulemusnäitajatele. KPI-d näitavad, kuidas teie ettevõtte erinevad osad toimivad. QuickBooksi ajaveebi andmetel on siin 7 kõige olulisemat KPI-d, mida jälgida:

 • Rahavoogude prognoos
 • Brutokasumi marginaal protsendina müügist
 • Lehtri väljalangemise määr
 • Tulude kasvutempo
 • Varude käive
 • Võlakohustuste käive
 • Suhteline turuosa

Täpsema teabe saami lugege täismahus artiklit: 7 kõige olulisemat KPI-d, mida väikeettevõttena jälgida.

5. Kontrollige tuluvooge

Tulu vood on tuluallikad, mis koosnevad tavaliselt kas korduvast tulust, tehingupõhisest tulust, projektitulust või teenusetulust. Tuvastage oma ja otsustage, kas saate kasumi suurendami midagi lisada. Veenduge, et need on pikas perspektiivis jätkusuutlikud, ja mõistke, et mõne suure ideega ei pruugi kaasneda uusi tuluvooge.

6. Tehke konkurentide analüüs, et konkurentsil silma peal hoida

Tõenäoliselt koostasite enne käivitamist oma äriplaani jaoks konkurentide analüüsi. Vaadake seda analüüsi uuesti ja vaadake praegust tööstuse maastikku. Siin on vastused küsimustele, mis aitavad teil kindlaks teha, kas on olemas strateegiaid, mida saate oma ettevõtte tugevdami rakendada.

 • Kes müüb teie omaga samu või sarnaseid tooteid või teenuseid?
 • Kas teie konkurendid on viimase 6 kuu jooksul uute toodete või teenustega laienenud?
 • Millised on võistluse tugevad ja nõrgad küljed?
 • Milliseid turundus- ja müügistrateegiaid iga konkurent oma eesmärkide saavutami kasutab?
 • Kuidas nende veebisait välja näeb ja toimib?
 • Milline on teie valdkonna üldine turuväljavaade?

7. Investeeri talenti

Tööle võtmine ei ole valdkond, kus peaksite olema kokkuhoidlik. Palgake parimad talendid ja makske neile õiglaselt. Teie meeskond esindab teie ettevõtet ja peaks edu saavutami jagama osa teie kirest. Kui teil pole ressursse täiskohaga töötajate palkami, on teil valikuvõimalusi. Lugege seda artiklit, et saada teavet lepinguliste töötajate, hooajatöötajate ja muu kohta: 6 tüüpi töötajaid ja kiireid fakte.

8. Keskendu tugevatele külgedele

Keskenduge oma tugevatele külgedele, selle asemel, et püüda oma nõrkusi parandada. Sageli tegutsevad ettevõtjad kõigi asjadega, kes tegelevad kõigega alates turundusuuringutest, müügist kuni palgaarvestuseni. See hoiab kulud madalad, kuid hinnaga. Tunnistage, kus peituvad teie tugevad küljed ja kui teil on vaja kulusid hallata, tehke asjad allhanke kaudu.

9. Vali oma arengutaktika

Kuidas te oma kasvustrateegiaga täpselt edasi lähete? Sellele võtmeküsimusele vastami peate valima arendustaktika. Alternatiivse kanalite lähenemisviisi puhul võib arendustaktika valimine hõlmata otsustamist, milliseid kanaleid kasutada. Toote laiendamise strateegia jaoks võib see samm hõlmata välja selgitamist, mida teie praegused kliendid veel võiksid soovida ja kuidas seda neile pakkuma hakata.

10. Mõelge välja, kuidas teostamist jälgida

Teil on vaja KPI-de mõõtmi ja ideaalväärtustega võrdlemi plaani. See plaan võib hõlmata uue analüüsitehnoloogia hankimist või iganädalaste kasvukoosolekute korraldamist, et kõik teie meeskonnaliikmed saaksid samale lehele. See võib hõlmata ka konsulteerimist väikeettevõtte kasvueksperdiga, et näha, kas olete tõesti õigel teel.

11. Hankige vajalikud ressursid

Teiesuguste väikeettevõtete kasvami on ressursid võtmetähtsusega. Näiteks analüütikatööriistad, mida vajate oma kasvu nõuetekoha jälgimi, ei ole tõenäoliselt tasuta – need on tõenäoliselt veel üks rida teie kasvueelarves. Mõelge välja, milliseid digitaalseid ja füüsilisi tööriistu vajate kasvuks, seejärel kasutage kasvueelarve koostami finantsprognoose ja seejärel asuge oma süsteemide seadistamisse.

12. Määratlege, kuidas edu välja näeb

Kuigi väikeettevõtete kasvuekspertidega konsulteerimine on sageli väikeettevõtte kasvu osa, saate ainult teie otsustada, kas teie kasvustrateegiad töötavad. Isegi kui teie konsultant ütleb teile, et teie ettevõte võib suurema pingutusega jõuda teatud künnise, mis siis, kui olete juba saavutatud eduga rahul? Teate, et te ei tohiks end üle arvata, kui määrate hüppe pealt edu selge definitsiooni.

Võib-olla tähendab edu teie klientide arvu pikaajalist kasvu. Või võib-olla tähendab see uue toote turule toomist, mis osutub kiiresti populaar. Kuid mõlemal juhul, mida tähendab pikaajaline? Mida tähendab populaarne? See on teie otsustada – ainult teie käsutuses on andmed, et näha, kuidas teie praegune müük on võrreldav teie varasemate müügiga. Kui paranemine on teie sihitud vahemikus, siis saavutate edu. Ja keegi ei saa teile öelda teisiti.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga