Abi! Minu ettevõte vajab turundusplaani ja ma ei tea, kust alustada

Palju õnne! Olete valitud väikeettevõtete omanike ja juhtide hulgas, kes mõistavad turundusplaani vajadust. Turundusstrateegina soovitan turundusplaani kõigile oma klientidele. Enamasti tunnevad ettevõtete omanikud, et saavad seda lihtsalt “tiivustada”. See, mu sõber, on katastroofi retsept.

Ma kirjeldan oma klientidele turundusplaani järgmiselt:

[pullquote position=right]”Kuigi turundus on teie ettevõtet juhtiv mootor, on turundusplaan teie ettevõtet suunav tegevuskava.”[/pullquote]

Kuigi turundus on teie ettevõtet juhtiv mootor, on turundusplaan teie ettevõtet suunav tegevuskava. Mõelge turundusplaanile kui oma ettevõtte GPS-üksusele – vajalikule tööriistale, mis kirjeldab hoolikalt üksikasjalikke üksikasjalikke juhiseid, mis aitavad teil soovitud sihtkohta jõuda.

Olenemata suurusest vajab teie ettevõte turundusplaani. Mõned ettevõtete omanikud valivad allhanke hankimise, teised aga arendavad seda ettevõttesiseselt. Selle artikli eesmärk on aidata teie ettevõttesisest turundusmeeskonda teie ettevõtte jaoks elujõulise plaani väljatöötamisel.

Kuigi mõned plaanid on ulatuslikumad, uurime põhielemente, mida peaksite oma turundusplaani kaasama.

Kes on teie ettevõte?

Esimene tööülesanne on oma ettevõtte tundmaõppimine. Kõlab lihtsalt, eks? Mitte tingimata. Tegelikult võite olla üllatunud, kui palju te oma ettevõttest ei tea. Ettevõtete omanikud ja juhtkond sukelduvad sageli oma igapäevastesse tööülesannetesse nii, et neil ei õnnestu oma kastist välja astuda ega näha, mis neid ümbritsevates kabiinides toimub. Enne turundusplaani koostamist on oluline saada oma ettevõttest terviklik arusaam.

Kui ma töötan välja klientide jaoks plaane, räägin mitme inimesega ettevõttes, et saada täielikku perspektiivi ja arusaamist ettevõttest ning lisada oma järelduste kokkuvõte turundusplaani. Vaatame mõningaid ideid, mis aitavad teil seda tõhusalt saavutada.

 • Uurige oma ettevõtte finantsaruandeid, sealhulgas osakondade eelarveid ja kasumiaruandeid.
 • Koostage nimekiri kõigist teie ettevõtte pakutavatest toodetest/teenustest koos lühikese kokkuvõttega.
 • Vaadake üle müügiaruanded ja kogu saadaolev teave oma klientide kohta (nt sissetulek või vanus).
 • Rääkige osakonnajuhatajate ja juhtidega. Paluge neil arutada kõiki ettevõtte tugevusi ja nõrkusi, mida nad suudavad tuvastada.
 • Vaadake üle oma turuolukorra ajalugu (näiteks ettevõte asutati 2005. aastal ja koges stabiilset 2,4-protsendilist aastase müügikasvu kuni 2010. aastani, mil müük on langenud keskmiselt 1,5 protsenti aastas jne).
 • Intervjueerige oma müügimeeskonna liikmeid, et saada teada, mis praegu töötab ja mis ei tööta nii ettevõtte pakkumiste kui ka praeguste turundustegevustega.
 • Müügitöötajatega vesteldes proovige hinnata toodete või teenuste asjakohasust. Kas mõni teie pakkumistest on aegunud? Kas turg nõuab täiustatud funktsioone või soodsamaid hindu?
 • Oma ettevõttesse süvenemine annab teile panoraampildi tugevatest, nõrkadest külgedest ja üldisest ettevõtte kultuurist.

Mõistke oma konkurentsi

Teie plaan peaks sisaldama kokkuvõtet, milles kirjeldatakse, kes on teie otsene konkurent, milliseid tooteid/teenuseid nad pakuvad, milliseid konkurentsieeliseid teil nende ees on, millised konkurentsieelised neil teie ees on, kuidas nad on end brändinud, ja muud asjakohast teavet, mille leiate. Kas tipus püsimise või tippu jõudmise nimel tuleb võidelda? Teades, kuidas teil turul edu saavutate, aitab see teie turundusstrateegiaid ja taktikaid juhtida.

Uurige esmaseid ja teisesi sihtturge

Kui olete oma ettevõttest aru saanud, peate tuvastama oma esmased ja teisesed sihtturud. Üks viga, mida ettevõtted teevad, on eeldamine, kes nende toodet soovib. Võtke aega oma müügipersonaliga rääkimi ja uurige oma konkurente, et teada saada, kes teie tooteid või teenuseid tegelikult tarbib.

Samuti mõistke, et pole ebatavaline, et teie sihtturud aja jooksul muutuvad. Näiteks nutitelefonide turuletoomisel olid sihtturud väga piiratud. Nüüd, kui platvormid on muutunud kasutajasõbralikumaks ja tehnoloogia on haaranud, on neil laiem atraktiivsus. Sihtturgude uurimine ja tuvastamine aitab samuti tagada, et kirjeldate asjakohaseid turundusstrateegiaid ja taktikaid.

Tehke SWOT-analüüs

SWOT tähistab tugevusi, nõrkusi, võimalusi ja ohte. Iga valdkonna tõsine uurimine ja nende üleskirjutamine aitab kogu teie meeskonnal tõesti mõista, kus ettevõte asub, mis seda edasi viib ja mis võib kahjustada selle üldist edu. Mõnda neist teguritest saab kontrollida, kuid teisi, näiteks majandust, ei saa.

Kuid mõnikord võib see, mida te ei saa kontrollida, muutuda kohanduste tegemisel vähem ohuks. Näiteks kui tarbijate kindlustunne on madal ja majandusel on raskusi, kipuvad inimesed oma sente säästma. Soodsama alternatiivi pakkumine võib mõnel juhul müüki suurendada.

Näiteks laiendab Apple oma kvalifitseeritud ostjate hulka, jätkates oma iPad 2 tootmist ja müüki madalama hinnaga kui uuemad mudelid. Vaadake seda artiklit, mis käsitleb SWOT-analüüsi läbiviimist.

Sea eesmärgid

Ettevõte ilma eesmärkideta on nagu meremees ilma kompassita. Peate mitte ainult eesmärke seadma, vaid ka need üles kirjutama ja tugevdama. Muutke eesmärgid saavutatavaks, kuid konkreet (nt suurendage toote B müüki kahe aasta jooksul 35 protsenti). Teie eesmärgid juhivad teie turundusstrateegiaid ja annavad kogu teie meeskonnale midagi, mille nimel pingutada ja tähistada!

Töötage välja strateegiad

Nüüd arutame kava “liha”. Peate kirjeldama väga konkreetseid strateegiaid ja taktikaid nende juurutami. Iga turundusplaan, mida ma kirjutan, on erinev, sest kaks ettevõtet pole ühesugused. Valitud strateegiad peavad täiendama äsja läbiviidud uuringuid (mõistma oma ettevõtet ja konkurentsi, tuvastama sihtturud, visandama tugevused, nõrkused, võimalused ja ohud ning seadma ettevõtte eesmärgid).

Olge strateegia väljatöötamisel väga konkreetne. Näiteks:

Strateegia: kujundage veebisait ümber kasutajasõbralikumaks, integreerides samal ajal e-kaubanduse poe, mida saab vaadata mitmes suuruses ekraanidel ja seadmetes.

Spetsiifiliste strateegiate lisamine aitab teil oma taktikat arendada ja ühtlasi tagada, et kogu teie meeskond on samal lehel. Üks viga, mida paljud ettevõtted teevad, on liiga ebamäärane.

Ma ei oska öelda, kui palju kordi olen ettevõtte olemasoleva turundusplaani ülevaatamisel näinud strateegiana loetletud veebisaitide uuendamist. Selline üldine strateegia ei anna konkreetset teavet selle kohta, miks seda tehakse ja mida sellega tahetakse saavutada.

Järgmi määrake oma taktika. Taktika on põhimõtteliselt sammud, mida teete strateegia saavutami. Mõned ülalkirjeldatud strateegia taktikad võivad hõlmata järgmist:

 • Kasutage tundlikku kujundust, et veebisaiti saaks mobiilseadmetes hõlpsasti vaadata.
 • Valige ostukorv, mis võimaldab kasutajal tootefotosid pöörata ja sisse suumida.
 • Kaasake sisuhaldussüsteem, et veebisaiti oleks lihtne ajakohasena hoida.

Nagu näete, peaks taktika olema ka väga konkreetne. Kui ma kirjutan kliendile turundusplaani, palkavad nad mind üldiselt elluviimisel abiks. Kuigi jään plaaniga seotuks, kirjutan seda nii, nagu ei teeks. Seega, kui minuga midagi juhtub, saab igaüks ettevõttest selle üles võtta ning igast strateegiast täielikult aru saada ja kasutusele võtta.

Üks teie strateegiatest peaks hõlmama tulemuste jälgimise ja jälgimise meetodi väljatöötamist. Peaksite vähemalt kord kuus edusamme üle vaatama ja tuvastama, millised strateegiad toovad tulemusi ja millised näivad nõrgad. Ärge kartke vajadusel plaani korrigeerida.

Take-away

Kui olete oma strateegiad ja taktikad lõpule viinud, olete koduväljakul. Viimane oluline komponent on plaani kokkuvõte ja visandada, kuidas teie meeskond edasi liigub. Alati on hea mõte märkida, et plaan peaks jääma ettevõttes konfidentsiaal ja seda tuleks jagada ainult asjakohaste töötajatega. Seejärel peaks meeskond maha istuma, strateegiad tähtsuse järjekorda seadma ja ülesandeid määrama.

Samuti võite märkida ressursse, mis aitavad teie ettevõtet kasvatada. Need võivad olla väga kasulikud, et viia teid järgmisele tasemele. Sellised organisatsioonid nagu Small Business Administration (SBA) või Ameerika väikeettevõtete arenduskeskus (ASBDC) pakuvad nii tasuta kui ka odavaid konsultatsioone, seminare, koolitusi ja ressursse. Ja kui teie turundus hakkab käima, peate võib-olla palkama allhanketeenuse pakkujaid, kes aitaksid klienditeeninduse ja teenuste täitmisega. Sellised ettevõtted nagu Global Response pakuvad suurepäraseid võimalusi päringute ja tellimuste sissevoolu haldami.

Tahan rõhutada iga strateegia regulaarse ülevaatamise, jälgimise ja jälgimise tähtsust. Kuigi võite oma teel mõningaid muudatusi teha, püüdke igal aastal kirjutada uus plaan. See aitab hoida kogu teie meeskonda kursis muutuvate trendide ja turgudega, tagades samal ajal asjakohaste uute strateegiate ja taktikate tuvastamise ja väljatöötamise. Edu!

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga