Abielupaari juhend rahaasjade haldamiseks

Abielu on töö. Igaüks, kes ütleb teile vastupidist, pole kas olnud piisavalt kaua abielus või on ebaaus. See võib olla rahuldust pakkuv töö, kui seda õigesti teha, kuid see on siiski töö. Ja kui 100 paari loetleks oma suurimad hõõrdumise allikad abielus, paneksid peaaegu kõik neist raha tippu või selle lähedale. Neil, kes ei suuda rahaga tervislikult tegeleda, on tõsised probleemid. Need paarid võivad soovida abiellunud paaride rahaasjade haldamise juhendit. Kuid samale lainele sattunud paaride jaoks on kasvu- ja õnnevõimalused peaaegu piiramatud.

Raha: soojuse allikas abielus

Abielulahutus on 21. sajandi Ameerikas kahjuks üsna tavaline nähtus. (Peaaegu pooled abieludest lõpevad lõpuks lahku.) Ja kuigi igal paaril on oma deemonid, on teatud tegurid, mis ilmnevad sageli. Raha on üks neist.

Mõelge järgmistele arusaamadele ja andmepunktidele, mis on kogutud Ramsey Solutionsi uuringust, milles osales enam kui 1000 USA täiskasvanut.

 • Rahakaklused on lahutuste teine ​​põhjus (truudusetuse taga).
 • Peaaegu pooled paaridest, kellel on üle 50 000 dollari tarbijavõlga, väidavad, et raha on peamine vaidluste põhjus.
 • Üks kolmest inimesest, kellel on olnud abikaasaga rahavaidlust, ütleb, et varjas ostu oma partneri eest, sest teadis, et ei kiida seda heaks.
 • 63 protsenti paaridest, kellel on üle 50 000 dollari võlgu, tunnevad oma isiklikest rahaasjadest rääkides ärevust.

Üks huvitavamaid järeldusi küsitlusest on see, et need, kes ütlevad, et neil on suurepärane abielu, räägivad igapäevaselt või iganädalaselt rahast peaaegu kaks korda tõenäolisemalt (võrreldes nendega, kes hindavad oma abielu “heaks” või ” kriisis”). Teisisõnu, oma rahaasjadega ühel lainel olemine on teie abielu tervise ja pikaealisuse seisukohalt ülimalt oluline.

Abielupaari juhend rahaasjade haldamiseks

Me elame ühiskonnas, kus teistega teie rahalise olukorra üksikasjade arutamist peetakse kleepuvaks, ebaviisakaks ja isegi tundetuks. Kuid see kõik läheb abielu sõlmimisel aknast välja. Võib-olla ei räägi te rahast oma naabri, töökaaslase või isegi parima sõbraga, kuid need on vestlused, mida peate oma abikaasaga pidama, et nautida tervet kooselu. Seda silmas pidades on siin mõned kasulikud näpunäited ja soovitused, mis võivad teie partnerluse selle valdkonna ümberkujundamiseks kasulikuks osutuda.

 1. Rääkige oma rahalisest taustast

Ideaalne aeg rahaasjade avamiseks on siis, kui jõuate tutvumise tõsisele tasemele. (Paljud paarid räägivad kihlamisel.) Aga kui olete juba abielus ega ole kunagi rahaasjadest avameelset ja ausat vestlust pidanud, pole paremat aega kui praegu.

Parim koht alustamiseks on teie rahaline taust. Rääkige sellest, kuidas teid kasvatati, millised olid teie vanema rahalised tõekspidamised ja kuidas varane rahaga suhtlemine teie ideoloogiat mõjutas. Need vestlused mitte ainult ei aita teie abikaasal mõista teie suhtumist rahasse, vaid sunnivad teid ka vastama sellele, miks te nii tunnete.

 1. Eemaldage kõik soolokontod

Abielus pole ruumi üksikkontodele. Rahaasjade lahus hoidmine lõhub lõpuks teie abielu. See toob kaasa pahameele, salatsemise, ebaaususe ja tasakaalustamatuse. Olgu selleks pangakontod, investeeringud või sularaha – kõik tuleks kokku panna. (Mida varem te seda abielus teete, seda lihtsam on. Kui te liiga kaua ootate, jääte igaüks oma teedesse kinni.)

 1. Korraldage igakuine eelarvekoosolek

Leibkonna eelarvest ei piisa. Kui soovite, et eelarve oleks teie perele õnnistuseks, peate seda paarina arendama. See tähendab, et tuleb määrata iga kuu regulaarne aeg, mil kogunete järgmise kuu eelarve räsimiseks. (Kuu esimene või viimane päev on tavaliselt selle koosoleku läbiviimiseks parim aeg.)

Igakuine eelarvekoosolek võib olla nii ametlik kui mitteametlik, kui soovite, kuid järgmised reeglid ei ole läbiräägitavad.

 • Kohtumisel peaks olema ajapiirang (ideaaljuhul mitte rohkem kui tund).
 • Mõlemad partnerid peaksid olema kaasatud. (Vältige, et üks inimene koostaks eelarve ja üks inimene kuulaks.)
 • Iga kord, kui kavandate järgmise kuu jooksul uusi või ebatavalisi kulutusi, olge valmis esitama ettepanekut. Põhimõtteliselt tähendab see suulist selgitust selle kohta, mis kulu on, miks see on oluline ja kuidas see eelarvesse mahub.
 • Eelarve on võimalus tulevikku vaadata. See võib olla ka võimalus vaadata üle eelmisel kuul juhtunu. Kuid tagasi vaadates vältige süüdistamise mängu. Eelarvekoosolek ei ole õige aeg oma partneri solvumiseks. See on konstruktiivne periood, mille eesmärk on koos kasvada.

Paar esimest eelarvekoosolekut võivad tunduda kummalised, kuid lõpuks saab sellest osa teie rütmist. Kohtle seda järjepideva tavana ja kasu saavad nii teie abielu kui ka raha.

 1. Ärge ostke maja enne, kui olete selleks valmis

Enamikul paaridest on soov maja osta. Ja kui seda tehakse distsiplineeritult ja strateegiliselt, võib maja ostmine olla suurepärane finantsotsus. Enneaegne ostmine võib aga abielu lõhkuda.

Kui teie ja teie abikaasa olete huvitatud maja ostmisest, võtke enne kinnisvaraga tutvumist või pakkumiste tegemist aega, et arutada üksikasju. Nendes aruteludes soovitab Green Residential käsitleda selliseid teemasid nagu:

 • Kui teie eelarve on 250 000 dollarit ja teie abikaasa ideaalne eelarve on pigem 380 000 dollarit, peate leidma viisi konsensuse saavutamiseks. Kohtumine keskel – võib-olla 300 000 dollari juures – võiks olla hea viis tagada, et mõlemad pooled on rahul. (Kui seda eelnevalt ei arutata, võivad pakkumise tegemisel tekkida tõsised tülid.)
 • Teie kodu asukoht on alati oluline. Rahaliselt mõjutab see kinnisvara väärtusi ja seda, kui palju raha oma raha eest saate. Praktiliselt mõjutab see teie tööle sõitmist, sõprade ja pere lähedust ning juurdepääsu lähedal asuvatele mugavustele.
 • Kas soovite fixer-pealset või võtmed kätte kinnisvara? Ärge kunagi eeldage, et teie ja teie abikaasa olete sellega ühel lainel, kuni seda pole arutatud.
 • Põhireeglid. Arukas on edasi minna ja kehtestada mõned põhireeglid. Näiteks kui te mõlemad kipute olema emotsionaalsed inimesed, võite kehtestada reegli, et te ei tee kunagi pakkumist kodule, mida olete näinud enne, kui olete selles magama jäänud.

Kui olete nende elementide osas nõus, on kodu ostmise protsess palju tasuvam ja produktiivsem.

 1. Lõpetage kontode igapäevane kontrollimine

Järgmine meie abielupaari rahaasjade haldamise juhend on lõpetada igapäevane kontode kontrollimine. Hea on hoida kursis oma finantskontodega – sealhulgas pangakontodega, pensionikontodega, kindlustuspoliisidega jne. Kuid on ka selline asi nagu kinnisidee.

Abielupaaridele teeb pidev finantskontode kontrollimine tavaliselt rohkem kahju kui kasu. See muudab teid vastuvõtlikumaks oma abikaasa kulutuste jälgimisele ja pahameele tundmisele.

Siin on parem idee: seadistage oma kontodel märguanded, et teid teavitataks kõigist suurematest ostudest või konto muudatustest. Peale selle kontrollige kontosid maksimaalselt kord nädalas (ja tehke seda paarina). See lähenemine võimaldab teil olla kursis, laskmata oma rahaasjadel teid kontrollida.

 1. Jagage rahalised “töökohad”

Raha haldamise raskus ei tohiks langeda ühegi inimese õlule. Parim on, kui jagate töökohad ja kaasate mõlemad. See tähendab vastutuse määramist selle eest, kes maksab arveid, kes jälgib investeeringuid, kes jälgib kulutusi, kes teeb kindlustusotsuseid jne.

Praktiliselt hoiab see ära ühe inimese läbipõlemise. Kuid see on ka suurepärane kaitse tagamaks, et olete mõlemad hääles ja samal lehel. (Kui üks inimene kontrollib kõike, on palju lihtsam midagi valesti minna.)

 1. Premeerige ennast

Isiklikud rahandused võivad mõnikord olla takistuseks. Tekib tunne, et näpistate pidevalt sente või plaanite tulevikku. Kuid pole midagi halba, kui naudite täna mõnda oma töö vilja. Tegelikult on tark end aeg-ajalt premeerida tarkade otsuste tegemise eest.

Enda premeerimine võiks välja näha nagu väikese nädalavahetuse puhkuse planeerimine iga eelarvekvartali lõpus; luksuskaubaga priiskamine aasta lõpus; või aeg-ajalt mõnes toredas restoranis väljas söömas.

 1. Regulaarselt Cast Vision

Kas olete kunagi võtnud aega nägemise tegemiseks? Mõiste kõige lihtsamas tähenduses on nägemise loomine see, kus asetate lauale kõik oma lootused, unistused, soovid, soovid ja ootused. Seda tehes taastate oma elu eesmärgi ja annate oma ajale, tööle ja võitlusele tähenduse.

Üksinda nägemuses pole midagi halba, kuid kui teete seda paarina, muutub kõik. Järsku lakkab raha muutumast numbriteks. Selle asemel on see väärtus, turvalisus ja optimism, mida see teie ellu võib tuua. See võimaldab teil ka unistada koosmis on abielu jaoks ülitervislik.

Andke oma abielule hoogu

Meie abielupaaride rahaasjade haldamise juhendi viimane osa on anda oma abielule hoogu. Abielus on midagi enamat kui raha, kuid see on selge: kui soovite oma abikaasaga head partnerlust, peate mõlemad olema oma rahaasjadega ühel lainel.

Raha on abielus alati peamine tüliallikas, kui sellega ei tegeleta tahtlikult. Loodetavasti on see artikkel andnud teile ideid, mis aitavad teil järgmistel aastatel oma abielu ja netoväärtust tugevdada.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga