Ako bezpečne otvoriť elektronický obchod krok za krokom

Čas čítania: 5 minútLen tých, ktorých je vidieť, si všimneme a v časoch, keď sa internet stal skvelým prostredím, kde robíme zo všetkého trochu, je vedieť, ako otvoriť elektronický obchod, najlepšou šancou posunúť svoje podnikanie na novú úroveň a udržať si zákazníkov. a upevniť značku. To, že sa dobre rozbehnete, je rozdiel!

Prečo otvoriť e-shop?

Objem internetových nákupov v posledných rokoch jednoducho explodoval so zvýšenou dostupnosťou a dopadmi pandémie na obchod. Niet sa čomu čudovať, online predaj sa stal spôsobom, ako prežiť a dať svojej firme nový nádych.

Brazílska spotrebiteľská verejnosť už začlenila kultúru elektronického obchodu a je čoraz lojálnejšia k obľúbeným značkám a špecialitám.

Je však dôležité vziať do úvahy, že až 60 % podnikov elektronického obchodu, ktoré sa rozbehnú, skončí predčasne pred dokončením jedného roka existencie, čo sa zvyčajne deje z rôznych dôvodov, ako napríklad:

 • Nedostatok štruktúry;
 • Problémy s doručením a spôsobmi platby;
 • Nedostatočný marketing;
 • Málo informácií a málo času na tvorbu obsahu;
 • Nesprávne investície do reklamy;
 • Ťažkosti pri obsluhe verejnosti.

Ak chcete mať úspešnejší osud ako priemerný elektronický obchod, začať dobre je najlepší spôsob, ako zaručiť dlhovekosť a dobrý vzťah s verejnosťou a platformou.

Ako vytvoriť kvalitný e-shop

Niektoré kroky sú nevyhnutné a začínajú ešte predtým, ako vaša adresa existuje na internete, pozrite si ich nižšie:

 1. Benchmark

Veľmi diskutovaný, no málokedy zohľadňovaný, tzv benchmarking pozostáva z podrobnej analýzy konkurencie v rôznych aspektoch:

Najprv sa sleduje konkurencia, hľadá sa hlavné kľúčové slová produktov a značiek, ktoré sa budú predávať.

Pozrite sa na prvé výsledky a všimnite si hlavné podobnosti medzi nimi, od dizajnu stránky po ceny, značky, organizáciu, spôsoby platby a dopravy a typ marketingu.

Potom analyzujte ich sociálne siete a pochopte ich online jazyk a správanie. Je dôležité pochopiť, čo Silné body a slabý priemer všetkého, čo bolo pozorované, a s tým sa na jeho hlavné myšlienky pozrieť porovnávacím spôsobom.

Opýtajte sa sami seba:

 • „Je tam veľa súťaž? Aký je môj rozdiel na vstup do tohto poľa?“
 • „Vytvoril som dobrý obraz svojej spoločnosti pre siete?“
 • „Aké medzery a produkty môžem preskúmať, aby som nemal takú priamu konkurenciu s veľkými konkurentmi?“
 • „Aké úspešné procesy a nápady od mojich konkurentov môžem reprodukovať, aby som zvýšil svoju efektivitu a aké sú hlavné nedostatky mojich konkurentov, ktoré môžem vnímať ako potenciálny zákazník, aby som zlepšil skúsenosti svojich zákazníkov?“.

Tento proces pozorovania > čudovania > modifikácie > pozorovania a porovnávania je nekonečný. Vždy sa budeme porovnávať, pozorovať, všímať si a transformovať, a táto dynamika je dôležitá.

 1. študovať platformu

Vytvorenie dobrej používateľskej skúsenosti má veľa spoločného s kvalitou prehliadania.

Je dôležité vybrať si dobrú platformu na hosťovanie vášho podnikania, pretože migrácia je veľa práce a stojí veľa…

Existujú platformy s otvoreným zdrojovým kódom, ktoré sú zvyčajne bezplatné, ale vyžadujú si dobrú znalosť programovania, a existujú aj štruktúrované platformy s podporou pri vytváraní a organizovaní vášho obchodu, ktoré majú rôzne náklady.

Ak máte znalosti a istotu pri programovaní alebo máte dobrú podporu, otvorené platformy majú viac možností a nižšie náklady, ale tie, ktoré sú platené, ponúkajú základnú technickú podporu pre tých, ktorí práve začínajú.

Ak sa rozhodnete pre uzavretú platformu, pred prijatím do zamestnania si určite urobte prieskum, uveďte ceny a vyjasnite všetky svoje pochybnosti.

 1. Registrácia produktu

So zvolenou témou a takmer pripravenou platformou prichádza moment, ktorý môže úplne zmeniť: registrácia produktu.

Predstavte si, že na internete je kvalita informácií, ktoré poskytujete o produkte, a techniky copywritingu na upútanie pozornosti zákazníka úmerné každodennú službu.

Tento krok nikdy neignorujte s rizikom, že v budúcnosti pri desiatkach a desiatkach registrovaných produktov budete nútení písať obsah pre každý z nich.

Vyhľadávače sa pri poskytovaní výsledkov spotrebiteľom spoliehajú na písaný obsah a vaše kľúčové slová, takže bez dobrých popisov ste vo vyhľadávaní „skrytí“.

 1. organizácie a bezpečnosti

Nedostatok organizácie je smrteľný pre správu vášho elektronického obchodu! Zrušenie predaja z dôvodu nezrovnalostí v zásobách je znakom amatérizmu, ktorý môže vytvoriť zlé ocenenie, ktoré má veľký vplyv na vnímanie verejnosti.

Je dôležité to predvídať, počnúc používaním dobrého ERP systému, ktorý organizuje vstup a výstup každého produktu, uľahčuje sledovanie, registráciu a integráciu vášho fyzického obchodu s internetovým obchodom.

Okrem toho systém automatizácie riadenia vytvára skvelé príležitosti na registráciu zákazníkov, na vytváranie budúcich marketingových a popredajných kampaní, prispôsobujúcich vaše služby každému zákazníkovi.

Na získanie dôvery, a to nielen nákupom, ale aj registráciou zákazníka, je nevyhnutné ponúknuť bezpečný protokol pre jeho údaje. Nešetrite nákupom zabezpečeného protokolu HTTPSprekonanie prirodzenej bariéry nedôvery je nevyhnutné!

 1. Logistika

Dodržanie rýchleho termínu dodania je ďalším rozdielom, ktorý veľa pridáva. Nedovoľte, aby sa balíky hromadili; mať rutinu ciest na poštu a ak sa zvýši objem zásielok, mať plán B s partnerských dopravcovto znižuje náklady a urýchľuje dodávky.

 1. marketing

Čerešnička na torte sa deje pred, počas a po každej interakcii so zákazníkom. Marketing je dnes srdcom každého podnikania a má toľko rôznych stránok:

 • pripraviť dobré copywritingopísať svoje produkty atraktívnym spôsobom, zachytiť zámer zákazníka a zároveň informovať;
 • Vytvorte si blog, ktorý bude zahŕňať tému vášho obchodu s recenziami, tipmi a riešeniami na hlavné otázky vašich zákazníkov;
 • byť in sociálne siete, vo všetkom! Propagujte verejnosť a nezabudnite uverejňovať dobré fotografie, vytvárať príbehy s produktmi, veľa komunikovať s verejnosťou a určite vytvárať propagačné akcie, ktoré vytvárajú zapojenie;
 • Keď máte dobre preštudované publikum, investujte do reklamy, začnite postupne merať svoje výsledky v konverziách;
 • mať identity jedinečný, vizuálne aj jazykový, postoj má veľký význam pri vytváraní zážitku pri každom nákupe: investujte do personalizovaného balenia, pošlite dobrotu a premeňte každú časť nákupnej cesty na udalosť.

Sme si istí, že so všetkými týmito tipmi, vôľou a mnohými nápadmi pôjde váš elektronický obchod ďalej. Tu na blogu o ATS Informática Každý týždeň vám prinášame kvalitné materiály, aby ste zostali informovaní a inšpirovaní, stačí sa prihlásiť na odber nášho newslettera a nájdete nás na sociálnych sieťach.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *