Ako organizovať a aplikovať na diaľku

Tréning online si našla na trhu stále viac a viac priaznivcov a existuje niekoľko dôvodov pre tento nárast, v súčasnosti však dôvod rastu súvisí s pandémiou, ktorú zažívame.

Je to preto, že nový koronavírus sa rýchlo rozšíril po celom svete a keďže stále neexistujú vakcíny na ochranu obyvateľstva, WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) rozhodla, že najúčinnejším preventívnym opatrením je úplná/čiastočná izolácia.

So všetkými existujúcimi technológiami mnohé spoločnosti začali prispôsobovať svoju pracovnú rutinu online. Či už zavedenie práce na diaľku (práca z domu) alebo dokonca poskytovanie školiacich a rozvojových kurzov online.

Ak teda rozmýšľate, ako zaviesť tento typ metódy onlinemusíte vedieť, ako to funguje, aké výsledky ponúka a kde začať s úvodom.

Školenie online pre podniky

Tréning online sa od prezenčného tréningu líši iba spôsobom, akým je prezentovaný. Vo zvyšku majú všetky rovnakú funkciu:

    • podporovať individuálny rast;
    • pomáhať pri zvyšovaní vedomostí;
    • riadiť stratégie spoločnosti;

    • zlepšiť organizačnú klímu.

Existuje široká škála vzdelávacích a rozvojových kurzov onlinetréningy koučingu a mentorstva online, medzi mnohými inými.

Takýmto spôsobom je potrebné vybrať si, ktoré najviac vyhovuje firme a zamestnancom, aby školenie generovalo očakávaný výsledok.

Pre spoločnosť je dôležité investovať do vzdelávania onlinestimulovanie a motivovanie zamestnancov, zlepšovanie individuálnych vedomostí a zvyšovanie šancí na dosiahnutie obchodných cieľov a zámerov.

Za zmienku stojí, že tak ako je potrebné zvoliť si správny tréning, je potrebné vedieť, komu bude táto metóda učenia sprístupnená, keďže na dosiahnutie požadovaného efektu je potrebné, aby bol tréning zameraný na konkrétnu verejnosť.

Účelom výučby môže byť pre nových zamestnancov, aby spoznali firmu a ponúkané produkty, formu produktivity a vnútornú organizáciu napr.

alebo kurz online môže mať úplne iný vývoj, zameraný na vzdelávanie starších zamestnancov s cieľom zlepšiť produktivitu a organizačnú klímu.

Po definovaní publika a školenia je nevyhnutné postupovať podľa nasledujúcich krokov:

1. Vyberte formát

Rozhodnite sa, ako bude podporný materiál dostupný alebo ako bude prebiehať školenie onlinemožnosť vybrať si riešenia ako ebook, video lekcie, interaktívne hry alebo napríklad živé vysielanie.

Spomedzi týchto možností je video lekcia metodikou, ktorú najviac používajú podnikatelia a zamestnanci, a to z dôvodu jej praktickosti pri vývoji a asimilácii.

Učebná skúsenosť s priamym prenosom (synchrónnym) môže byť veľmi zaujímavá, pokiaľ sa používa správne a s vhodnou technológiou.

Na druhej strane, ebook je najmenej využívaná. Dlhé texty priťahujú málo pozornosti zamestnancov, takže oveľa menej absorbujú ponúkaný obsah.

2. Potrebné vybavenie

Ak ste sa rozhodli pre video kurzy alebo živé vysielanie, musíte skontrolovať ponúkaný materiál, aby ste zistili, či zamestnanci budú mať špičkovú kvalitu školení online.

Pre živé prenosy existuje niekoľko platforiem, ktoré umožňujú tento typ zážitku. Dbajte na to, aby ste si vybrali ten, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu podnikaniu.

Zlý zvuk a rozmazaný či roztrasený obraz totiž pri učení nepomáhajú a dokonca môžu narušiť záujem pozorujúcich.

Je tiež dôležité, aby zamestnanci mali počítače, smartfóny alebo tablety aby mohli sledovať videá alebo akúkoľvek inú metódu, ktorú si spoločnosť vybrala.

3. Preskúmajte pripravený scenár a vykonanú úpravu

Ak je na vytvorenie obsahu najatá špecializovaná spoločnosť, je dôležité preskúmať skript, ktorý bol naplánovaný, pred jeho odovzdaním spolupracovníkom, aby sa analyzovalo, či sa údaje a informácie zhodujú s tým, čo sa očakáva.

Ak potrebujete materiál upraviť, porozprávajte sa so spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na vývoj obsahu, a ujasnite si, aké zmeny je potrebné vykonať.

Ako urobiť školenie online?

Pri navrhovaní metódy úplne dištančného vzdelávania je dôležité analyzovať, ako sa bude vykonávať.

Sú dve možnosti: najatie špecializovaných firiem, ktoré vypracujú celú metodiku podľa toho, čo zmluvná spoločnosť potrebuje, alebo výber samotnej prípravy učebného materiálu, čo môže byť pracnejšie a menej efektné, keďže špecializovaný odborník má odborné znalosti o ideálnom obsahu. vzťahovať na zamestnancov.

Buď však cez firmu špecializovanú na školenia online alebo obsah vytvára organizácia, ktorá chce školenie, obe musia mať dobrú platformu.

Nemá zmysel ponúkať kvalitné triedy, ak platforma, na ktorej je materiál hosťovaný, neposkytuje dostatočnú podporu na prehrávanie videí a interakciu so spolupracovníkmi.

Ak chcete napríklad ponúkať video kurzy, hľadajte partnerov špecializovaných na dištančné vzdelávanie (dištančné vzdelávanie) alebo platformy, ktoré umožňujú tvorbu obsahu.

V prípade živého vysielania sa uistite, že tréner alebo facilitátor má skúsenosti s facilitáciou online.

Zvolená školiaca platforma musí poskytovať všetku potrebnú podporu, aby sa videá dali stiahnuť bez akýchkoľvek technických problémov.

Ideálom je preto dobre preskúmať a vybrať si tú, ktorá ponúka a rozloženie ľahký prístup, ktorý umožňuje potrebné informácie a aby sa študent nestretol s ťažkosťami pri navigácii.

Tým, že sa spoločnosť postará o tieto detaily, poskytne študentovi dobrú skúsenosť s učením online a že školenie je efektívne.

Určite ste si už uvedomili, koľko tréningu online je dôležité a ako veľmi to môže zmeniť spoločnosť a konečný výsledok.

Táto metóda je v súčasnosti najlepším spôsobom, ako udržať zamestnancov motivovaných a sústredených pri hľadaní vedomostí v tomto období karantény, kvôli Covid-19, ochoreniu spôsobenému koronavírusom.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *