Ako pracovať z domácej kancelárie?

Trend, ktorý sa už formoval, sa stal realitou a bol implementovaný v roku 2020. Tento rok nemožno hovoriť o práci bez uvedenia tejto modality.

A to preto, že práca v práca z domupodľa prieskumu, ktorý sme uskutočnili v laboratóriu Gestaum, potvrdzuje to, čo už predtým vzácni odborníci z praxe vedeli: dochádza k zvýšeniu produktivity.

Myšlienka vytvorenia praktickej príručky pre prácu na diaľku vznikla na základe výsledkov, ktoré sme zhromaždili, pretože ukazujú, že budúcnosť je už tu.

Tí, ktorí – logicky, v závislosti od sektora trhu, v ktorom pôsobia – túto kauzu neprijmú, zostanú v minulosti.

Výsledky vyhľadávania práca z domu

Aby sme potvrdili to, čo citujeme, v apríli 2020 sme uskutočnili rozhovory s 253 ľuďmi, ktorí pracujú na diaľku.

Bez ohľadu na to, že niektorí z týchto ľudí už v tomto modeli pracujú (49 % opýtaných) alebo začali tento rok (48,5 % opýtaných) z dôvodu sociálnej izolácie, odpovede prekvapili celý náš tím a potvrdili to, čo niektorí ľudia vždy mali. povedal.

Hovoríme o produktivite, čo je ukazovateľ, ktorý sa podľa správ takmer 60 % respondentov zvýšil.

Aj keď je pracovník doma a zdieľa priestor s členmi rodiny, domáce zvieratámalé deti či nie, fakt je, že byť doma umožňuje lepšie využiť kvalitu času, keďže tam nie je napríklad žiadna premávka.

Okrem toho náš výskum o práca z domu prezradil, že tento čas doma zvýšil záujem robotníkov o štúdium viac. S toľkými dobrými online kurzami v ponuke je to mimoriadne dôležité a demonštruje to proaktivitu zamestnancov, ktorí majú skutočný záujem o svoju prácu.

Aby sme mohli pokračovať v našom praktickom sprievodcovi dobrým výkonom v domácich úlohách, je dôležité uviesť ešte jeden údaj z nášho výskumu:

  • 41,7 % súhlasí s tým, že ich produktivita sa zvýšila, dokonca aj s malými deťmi;
  • O obytnú plochu sa delí 61,6 %. práca z domu so staršími deťmi, inými členmi rodiny alebo inými dospelými a tiež zaznamenali vyššiu produktivitu; a
  • 56,4 % má priestor celý pre seba.

To znamená, že je dôležité myslieť na optimalizáciu tohto priestoru – a my vám ukážeme, ako na to!

Ako funguje práca z domu

Pracovisko

V prvom rade si pamätajte, že je úplne možné pracovať odkiaľkoľvek, nie nevyhnutne z domácej kancelárie, čo by bol doslovný preklad anglického výrazu „práca z domu“.

Ide len o to, že môžete pracovať z kaviarne, hotela alebo z cudzieho domu, pokiaľ je prístup na internet a zamestnanec dodáva to, na čom sa dohodol medzi ním a firmou – predsa len je to práca a sú tu povinnosti, ktoré treba splniť.

pracovný čas

To znamená, že pokiaľ ide o miesto, je dôležité, aby boli hodiny dobre definované, pretože vďaka technológii sa zdá, že sme neustále k dispozícii. Je zrejmé, že odpovedanie na jednu alebo druhú správu mimo dohodnutého času, pokiaľ ide o výnimku, môže byť dokonca prospešné.

Spoločnosti, ktoré to robia, však musia dôverovať profilu svojich pracovníkov a vyhnúť sa tomu, aby sa z tejto praxe stal zvyk.

Okrem miesta a času je ďalšou vecou, ​​ktorá musí byť medzi oboma stranami (zamestnanec a zamestnávateľ) veľmi jasná, spôsob komunikácie: buď Whatsapp, skype alebo akejkoľvek inej aplikácie, je dôležité, aby existoval oficiálny komunikačný kanál. Aj e-mail je platný, pokiaľ je všetko vopred dohodnuté.

cool aspekt

Keď už hovoríme o právnom aspekte tejto modality, navrhuje sa, aby došlo k dodatku k pracovnej zmluve tak, aby bolo obom stranám vždy všetko jasné.

Kvôli koronavírusu mohli spoločnosti zaviesť prácu na diaľku bez potreby zmluvných dodatkov, ale neodporúča sa to. Okrem toho musia byť zaplatené všetky výdavky, ak nejaké existujú.

Na druhej strane pri práci na diaľku nie je potrebná zmena platu, ak si zamestnanec zachováva svoje povinnosti a pracovné vyťaženie.

V ideálnom prípade by spoločnosť mala ponúknuť aj úhradu nákladov na implementáciu potrebnej technológie v domácnosti zamestnanca, ako je internet a dokonca aj vybavenie, ako sú počítače.

Všetko, samozrejme, musí byť prediskutované na základe zásady dobrej viery medzi oboma stranami, keďže v tomto smere neexistuje žiadne výslovné právne určenie.

Môže sa stať, že ak zamestnanec pre nedostatok pracovných podmienok nemôže pracovať, mal by stále dostávať mzdu.

Ako pracovať práca z domu

Teraz, keď už viete všetko o mieste, hodinách a právnych aspektoch tohto typu práce, je čas zamerať sa na svoju produktivitu. Na tento účel vám odporúčame vytvoriť si super príjemné prostredie.

Využite, že už nemusíte chodiť do firemnej miestnosti a prispôsobte si kútik kvetmi, občerstvenievoda, komiksy a čokoľvek iné, čo cítite, stimuluje vašu koncentráciu a kreativitu.

Spolupracovník sa tak vyhne rozptýleniu svojej pozornosti uprostred bezdôvodného neporiadku. Pamätajte tiež na to, aby bol internetový signál aktívny a s dobrým dosahom vo vzťahu k vzdialenosti od modem a počítač (alebo iné zariadenie, z ktorého pracujete).

Vždy zvážte odchod pripravený:

  • nabíjačky mobilných telefónov a počítačov (alebo iné používané zariadenia);

  • knihy, ak potrebujete poradiť;
  • primeraný a ergonomický stôl a stolička s ohľadom na pohodlné a ideálne výšky pre vaše telo;
  • premeňte svoje prestávky na hry s deťmi, malé výlety domáce zvieratko na ulici alebo čokoľvek iné, čo vás robí šťastnými – pokiaľ dodávate to, čo potrebujete.

Stojí za to pripomenúť, že pri práci týmto spôsobom je potrebné prehodnotiť domáce aktivity, pretože sa môžu prelínať s vašou prácou, ak to prináša potešenie. Chcete príklad?

Keď sa zastavíte na kávu, môžete si na šnúru zavesiť nejaké oblečenie. Na konci dňa budete mať všetko za sebou. Ide o zvýšenie produktivity v práci aj osobne.

Časová optimalizácia znamená mať viac kvalitného času v každom okamihu života, spolu s rodinou alebo aj osamote, ak je to váš prípad.

Na čom záleží, je byť zodpovedný a udržiavať disciplínu, vždy pamätať na kontrolu každodenných úloh sľúbených spoločnosti, rešpektovať termíny, harmonogramy a iné dohody.

Dospeli sme k záveru, že byť doma (alebo na mieste, ktoré má daný človek naozaj rád), v blízkosti rodiny a bez vonkajších rušivých vplyvov (ako napríklad cestovanie) sú pre firmy a zamestnancov výbornými motivátormi.

Aj tak je však potrebné zachovať aspekt práce, ani večierkov, ani excesov. Preto sa toľko hovorí o disciplíne v práci na diaľku.

Je potrebné zvýšiť túto charakteristiku, aby sa nerozptyľovala s inými domácimi funkciami (alebo životom prebiehajúcim vonku, ak uprednostňujete prácu v jedálni).

Práca je práca a náš domov je vždy naším útočiskom. Ak existuje možnosť ich zjednotenia, produktivita rastie, rovnako ako miera osobnej a profesionálnej spokojnosti.

Využite túto príležitosť na ďalšie štúdium a pozrite si pôsobivejšie čísla z nášho výskumu, kým sa zastavíte a vypijete pohár vody!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *