ako sa s tým vysporiadať?

Odlišnosť je jedným z najžiadanejších atribútov u zákazníkov všetkých typov. Viac ako dobré ceny a rozmanitosť je nakupovanie aj naďalej a skúsenosti v ktorom ľudia hľadajú naplnenie, funkčnosť a v časoch digitálneho a sociálneho dištancovania je ponuka dobrých online služieb zákazníkom najlepšou taktikou na zvýšenie spokojnosti zákazníkov.

Prečo je také dôležité investovať do online služieb

THE online službu je to nevyhnutný predpoklad už dlho, ale mnohé spoločnosti sa domnievajú, že stačí mať inštitucionálnu e-mailovú adresu. Strašná chyba. Veľký rozdiel je dobre slúžiť, či už osobne alebo online.

Prispôsobenie je kľúčové slovo v čase, keď mnohé z podnikov používajú rovnaké platformy a majú podobných dodávateľov a odrody. Pochopenie psychológie spotrebiteľa je spôsob, ako mať rozdiel bez toho, aby ste museli robiť veľké finančné príspevky.

Poskytovanie dobrých služieb spočíva v pochopení bolestí a potrieb vášho klienta, predvídať a vedieť ich riešiť humánnym a priateľským spôsobom. Táto výzva môže byť ešte väčšia, ako sa zdá, a príprava na tieto rôzne príležitosti je dôležitou ukážkou zrelosti, ktorú vaša firma dosiahla v jednaní so zákazníkmi.

Ako ponúknuť dobrú virtuálnu službu

Najdôležitejšie je vedieť dostať sa k zákazníkovi nech je kdekoľvek, najmä ak jeho maloobchodník ponúka produkty a služby za vyššiu cenu. Je prirodzené a zdravé mať pochybnosti a získať informácie od predajcu pred nákupom. Každý zákazník predpokladá, že predajca dobre rozumie jeho produktu. Vo väčšine prípadov je to istota, ktorú klient cíti, čo prináša dôležité rokovania.

byť všade

Čím viac možností služieb ponúkate, tým viac znásobujete ten pocit bezpečia. Byť napríklad na sociálnych sieťach je otázkou prežitia pre každého, kto je online predajca alebo chce propagovať svoju značku. byť prítomný v trhoviská, vedenie kampaní a kompletná inštitucionálna stránka sú pre moderné spoločnosti takmer povinnosťou.

Ale mnohokrát sa chat na týchto sieťach skončí zanedbaním, čo je fatálna chyba. Neformálne prostredie sociálnych sietí je ideálne na to, aby zo strany tých najjednoduchších spotrebiteľov vznikali tie najúprimnejšie pochybnosti.

Okrem sietí sú vyhľadávače hlavnými prostrediami, kde vznikajú najrozmanitejšie pochybnosti. A vyhľadávanie týchto pochybností je zaujímavý spôsob, ako ich predvídať a ukázať, že ste kompetentní a otvorení slúžiť verejnosti.

Máte kartu, banner, zaplatenú reklamu? Dobre propagujte svoje kontaktné kanály: váš telefón pre WhatsApp, @ vašich sociálnych sietí, najlepšie pomocou jedinej jednoduchej adresy pre všetkých, váš e-mail a telefón.

Na svojich stránkach a na samotnom webe určite uľahčiť cestu používateľa až do servisu. To sa stáva čoraz praktickejším prostredníctvom doplnkov, ktoré je možné nainštalovať do témy vašich webových stránok.

Používajte veľké ikony a písmená, krátke, ale všeobecné správy. Nepreháňajte, do akej miery sa ikona chatu zobrazuje na stránke až do tej miery, aby to ovplyvnilo navigáciu používateľa.

Vytvorte kategóriu služieb a uľahčite používateľovi jej vypĺňanie, aby sa nevzdal kvôli byrokracii. Verte mi: spustenie služby je cesta konverzie.

Automatizujte službu

Ideálom je vždy ponúknuť službu poľudštenýskutočné a predovšetkým rýchlo. Existujú však formálne kroky, ktoré sa dajú zjednodušiť v prospech oboch strán. Dnes je možné zautomatizovať spustenie online služby prakticky na všetkých digitálnych platformách: na stránkach elektronického obchodu, na WhatsApp Business, na sociálnych sieťach a dokonca aj v e-mailoch.

vytvárať správy stručné a všeobecnébez uvedenia vecí ako denná doba a podobne. Použite „Ahoj“, „Ako sa máš?“ a vytvorte entitu služby, akýsi maskot, alebo vždy používajte množné číslo, keď hovoríte o spoločnosti. Neuvádzajte pohlavie zákazníka a ďalšie informácie.

harmonogram Kľúčové slová pochopiť cestu služby alebo ponúknuť zákazníkovi možnosť navigácie na vyriešenie jeho problému, ak má otázky, sťažnosti, ak chce pokračovať v službe atď.

Na predajných stránkach alebo na Whatsapp podnikaniemôžete vytvoriť kódy pre vystavené položky, aby ste skontrolovali dostupnosť alebo objektívnym spôsobom upresnili pochybnosti.

Mať dobrý ERP program

ERP je možné integrovať s rôznymi kanálmi na kontrolu dostupnosti, dohodnutie stretnutí, kontrolu stavu produktu alebo predpredaj. Je nevyhnutné, aby bol váš ERP systém dobre integrovaný s virtuálnymi predajnými prostrediami na automatizáciu organizácie a registrácie produktov.

Zúčastnite sa objektívne, srdečne a s dôrazom na gramatiku

S výnimkou situácií, keď má obchod veľmi špecifické publikum, ideálne je vždy oceniť dobrú gramatiku.

povoliť všetky Upozornenia možné na správy od zákazníkov a snažte sa odpovedať okamžite, vždy s využitím asertívnych komunikačných háčikov, ako je napríklad vyžiadanie času na kontrolu konkrétneho produktu alebo informácie. Preto je dobre vykonaná registrácia produktu na jeho integrovanej platforme taká dôležitá.

Ideálne je mať za konzultácie plne zodpovedného odborníka, prípadne špecifický terminál na konzultácie a online asistenciu.

Vždy myslite na dynamiku obsluhy pri pulte, čo sa mení, je práve prostredie. A v digitálnom formáte súťaž je ešte zúrivejší, veď váš zákazník môže za pár minút navštíviť desiatky obchodov. Preto má proaktivita cenu zlata.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *