ako sledovať a konvertovať na predaj

Čas čítania: 4 minút

Viete, ako postupovať podľa obchodného návrhu, aby ste ho premenili na predaj? Ak nie, vedzte, že na tejto lodi nie ste sami.

Prax nie je príliš frekventovaná a jedným z reklamou najviac uvádzaných dôvodov je nedostatok času na podrobné sledovanie diania u zákazníka. To znamená, že predajcovia nemôžu overiť všetky kroky vyjednávania.

Aj keď sa to trochu ignoruje, sledovanie je pre podnikanie veľmi dôležité. Rozhovor so spotrebiteľmi pomáha zvyšovať šance na premenu na predaj a musíte viac pochopiť prečo.

V tomto príspevku podrobne vysvetlíme, ako možno tento proces vykonať, a prediskutujeme, aký je ideálny čas na sledovanie. Okrem toho vám poskytneme tipy, ktoré vám pomôžu optimalizovať toto sledovanie zákazníkov vo vašej spoločnosti. Prichádza!

Čo je komerčné sledovanie?

Ide o činnosti, ktoré predajcovia vyvíjajú so zámerom posunúť ponuky dopredu v procese predaja a viesť ich k uzavretiu, teda k momentu nákupu.

Stojí za zmienku, že komerčné sledovanie je potrebné robiť opatrne. Nikto predsa nechce, aby ho kontaktoval nudný predajca, ktorý neustále vyžaduje odpoveď na obchodný návrh.

Kedy je ideálny čas nadviazať na komerčný návrh?

Neexistuje žiadna fáza ani ideálny a presný moment na uskutočnenie procesu predaja. Sledovanie obchodného návrhu je totiž možné vykonať kedykoľvek, keď je predajca v kontakte so zákazníkom.

Ale buďte opatrní: v určitej fáze musíte byť pri vkladaní strategickí. Napriek tomu, že pomáha zosúladiť očakávania spotrebiteľov s očakávaniami spoločnosti, je potrebné posúdiť čas rozhodovania zákazníka a vyhnúť sa momentom tlaku a napätia. Okrem výberu správneho kontaktného formulára alebo kanála získate spätnú väzbu.

Teraz sa musíte pýtať: aké prostriedky môžem použiť na vykonanie procesu? Túto úlohu je možné vykonať prostredníctvom telefónu alebo mobilného telefónu, WhatsApp, e-mailov, sociálnej siete, skype atď.

Dôležité je zvážiť kontext, do ktorého je klient zaradený a nerobiť z následného momentu stres pre oboch. Žiadosť o odpoveď na komerčný návrh môže byť tiež momentom dobývania a vyjednávania. Preto je potrebné jazdiť bezpečne.

Preto ste si už možno uvedomili, že veľkým tajomstvom sledovania je sprevádzať zákazníka počas celej rozhodovacej cesty. Týmto spôsobom môžete identifikovať príležitosť požiadať o spätnú väzbu a radi poskytnúť ďalšie podrobnosti.

Toto podrobné sledovanie pomáha vyhnúť sa uzatváraniu nezhôd, čo zvyšuje šance vašej spoločnosti na uzavretie predaja.

Ako dlho čakať na vykonanie postupu?

Vzhľadom na to, o čom sme hovorili vyššie, neexistuje ani ideálny časový rámec na začatie sledovania. Je však veľmi užitočné dodržiavať niektoré zásady, pretože pomôžu vašej spoločnosti uspieť v tejto stratégii.

Skontrolujte čas nákupu zákazníka oproti nákupu. V niektorých situáciách môže byť krátky a v iných dlhší. Pretože chce pred zakúpením položky preskúmať viac. Je veľmi dôležité rešpektovať jeho čas, pretože mu urobíte pohodlie a neprejdete imidžom nudného a zúfalého predajcu na predaj. Toto je dokonca jeden z faktorov, ktoré odvádzajú zákazníkov z vášho obchodu).

V tejto chvíli je dobré naplánovať si deň vrátenia tovaru, ktorý bude pre zákazníka najvhodnejší. Opýtajte sa, kedy a kedy je najlepšie sa s vami spojiť. Osoba sa bude cítiť pohodlnejšie a bude viesť vyjednávanie. To zvyšuje šance, že uzavrie obchod s vašou spoločnosťou.

Ako nadviazať?

Toto je aktuálna otázka a mnohí predajcovia majú pochybnosti, pretože tento pojem detailne nepoznajú. Alebo dokonca preto, že tento postup nemá ideálny okamih na vykonanie.

Napriek týmto problémom existuje niekoľko zásad, ktoré môže vaša organizácia dodržiavať, aby ich správne dodržiavala. Medzi ne patrí nácvik tohto postupu vo vhodných časoch a využitie komunikácie. O týchto bodoch budeme podrobnejšie diskutovať neskôr v článku. Čítajte ďalej!

správne časy

Po prvé, je dôležité venovať pozornosť harmonogramu sledovania. Vyhnite sa vykonávaniu tohto postupu mimo pracovnej doby (pred 8:00 a po 18:00), najmä ak sa vykonáva cez telefón, pretože to bude pre spotrebiteľa pravdepodobne nepríjemné. Dokonca aj vtedy, keď dôjde ku kontaktu počas tohto obdobia, je pravdepodobnejšie, že vaša spoločnosť premení komerčný návrh na predaj.

Na druhej strane, ak tento postup urobíte e-mailom, vyššie popísaný princíp neplatí. Klient má väčšinou náročný deň. A v každodennom zhone váš klient nemusí venovať náležitú pozornosť vašej správe, ak je odoslaná napríklad uprostred pracovnej doby.

Preto je najvhodnejší čas na odosielanie týchto e-mailov na začiatku dňa (medzi 8:00 a 9:00) alebo neskoro popoludní (medzi 17:00 a 18:00). Ľudia zvyčajne prideľujú tieto obdobia dňa s úmyslom skontrolovať e-maily a v prípade potreby na ne odpovedať.

Používanie e-mailov

Práve sme zdôraznili ideálny čas na odosielanie správ. Môžu byť zaslané, ak zákazníkovi príliš dlho trvá odpoveď, či prijme alebo neprijme komerčný návrh, teda či si produkt alebo službu kúpi.

Týmto spôsobom je funkciou následného e-mailu pripomenúť zákazníkovi problémy a ciele predtým, ako sa ho opýtate, či uzavrie s vašou spoločnosťou. V tomto momente je dôležité posielať zdvorilé správy (za každú cenu sa vyhýbať vulgárnym výrazom) a tlačiť na uzavretie obchodu s vami.

Monitorovanie komerčného návrhu je veľmi dôležitou praxou pre podnikanie a pomáha organizáciám získať nové obchodné príležitosti. Preto musí byť tento postup dobre naplánovaný a presný, aby sa zvýšila šanca na nákup od vašej spoločnosti.

Páčil sa vám tento príspevok s tipmi, ako nadviazať na obchodný návrh? Prihláste sa na odber nášho bulletinu a získajte viac obsahu na túto tému z prvej ruky na svoj e-mail.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *