Ako vyškoliť svoj tím, aby predával viac

Udržať aktívnu činnosť spoločnosti nie je vždy ľahká úloha. Konkurencia, ekonomická situácia a dokonca aj služba vnímaná negatívne môže zasahovať do tvorby tržieb.

Investície do inovácií, komunikácie a prieskumu trhu predstavujú niektoré dôležité alternatívy na zlepšenie a využitie rokovaní. Ale ďalším podstatným bodom je zaškoliť tých, ktorí sú v priamom kontakte so zákazníkom, teda predajcu.

Školenie obchodného tímu sa môže zdať ako tvrdá práca a zahŕňa dobré plánovanie, ale môžete si byť istí, že prinesie vynikajúce výsledky.

Okrem finančných ziskov táto činnosť robí profesionálov ešte kvalifikovanejšími a rozumie trhu a následne sú aj zákazníci spokojnejší.

Ako však tieto školenia vykonávať? Nižšie nájdete všetko, čo potrebujete vedieť.

Ako urobiť školenie predaja?

Na začiatok musíme pochopiť, že vytvorenie predajného školenia musí priamo súvisieť s cieľom, ktorý sa má dosiahnuť.

Načrtnutie jasných cieľov a zámerov pomáha pri určovaní modelu školenia, ktorý sa má vykonať, okrem predmetov, na ktorých sa má pracovať.

Po tejto ceste je možné vykonávať školenia zamerané na to, čo je skutočne potrebné zlepšiť, a každý musí získať: spoločnosť, ktorá predáva viac, predajcovia, ktorí sa špecializujú, aj zákazníci, ktorí si všimnú zlepšenia.

Okrem toho je oveľa jednoduchšie definovať ideálny typ školenia a dokonca, ak chcete, nájsť vhodného obchodného poradcu, ktorý vám pomôže. Pozrite si tri hlavné spôsoby vykonávania činnosti vo vašej spoločnosti.

Typy školení predaja

Výber typu školenia predaja by mal brať do úvahy potreby vašej spoločnosti a investíciu, ktorú zamýšľate urobiť, a môže sa uskutočniť osobne alebo online.

online školenia

Online kurzy a podujatia sú čoraz populárnejšie. A pre spoločnosti, ktoré nechcú robiť veľké investície, sú výbornou možnosťou.

Online školenia môžu mať predajcovia prístup odkiaľkoľvek, veľmi jednoducho a bez nutnosti cestovať. To znamená, že vaša spoločnosť nemusí investovať do dopravy, ubytovania a miesta na stretnutie, pričom sa zameria iba na obsah, ktorý sa bude rozvíjať.

A pokiaľ ide o obsah, existuje veľa možností, ktoré je možné preskúmať v digitálnom prostredí. Napríklad vytváranie videí so správami od manažérov alebo riešenie problémov v odvetví môže zvýšiť záujem účastníkov.

Ďalším dobrým tipom je rozhodnúť sa pre videokonferencie, ktoré umožňujú väčšiu interakciu medzi zúčastnenými, a pre vývoj digitálnych materiálov, ako napr. e-knihyku ktorým majú predajcovia prístup vždy, keď je to potrebné.

vnútrofiremné školenie

Školenie môžete realizovať aj vo vlastnej firme. Zavolajte na školenie Spoločnosťtento spôsob má výhodu v tom, že poskytuje odborníkom priamy kontakt s miestom pôvodu produktov alebo služieb.

V spoločnosti, ktorá vyrába napríklad autá, budú mať predajcovia priamy prístup k vozidlám a novému vývoju.

Nevýhodou tohto spôsobu je, že ak máte predajcov po celej Brazílii, budete musieť investovať do cestovania, ubytovania a viac času na organizáciu podujatia.

Koniec koncov, mať celú zaujímavú verejnosť počas stretnutia na rovnakom mieste nie je ľahká úloha.

Výsledky tohto typu tréningu však veľa kompenzujú. Okrem zapojenia predajcov ako významnej súčasti spoločnosti fyzický kontakt medzi účastníkmi umožňuje väčšiu výmenu nápadov, dynamiku a vytváranie postrehy pre celý predajný tím.

Školenie mimo firmy

Pre tých, ktorí nemajú vhodné miesto na organizovanie podujatí vo vlastnej spoločnosti, je jednou z možností absolvovať školenie na mieste určenom pre tieto typy podujatí. Niektoré cvičné školy majú priestory určené na tieto podujatia, ako aj na niektoré veľtrhy a podujatia.

Ďalšou možnosťou široko využívanou veľkými spoločnosťami je hotelový leasing. Vo všeobecnosti majú tieto zariadenia špeciálne priestory pre tento typ prenájmu. Voľba vytvára väčšiu blízkosť medzi zúčastnenými a posilňuje jednotu obchodného tímu.

Po výbere spôsobu, ktorý najlepšie zodpovedá požiadavkám vášho podnikania, môžete premýšľať o technikách, ktoré je potrebné použiť na rozvoj školenia predajcov. Stretneme sa s niektorými z nich?

3 základné techniky na zvýšenie predaja

Školenie v predajných technikách, ak je dobre aplikované, môže podnikom priniesť značné výsledky.

Prostredníctvom neho je možné skúmať špecifické každodenné témy, ako napríklad ako zlepšiť uzatváracie predaje, ako obísť situácie a ako lepšie nadviazať kontakt so zákazníkmi.

Nižšie nájdete niekoľko technických tipov pre váš tím, ako predávať viac a lepšie.

1. sociálny predaj

V súčasnosti je na sociálnych sieťach prítomný takmer každý, však? Tip je sprevádzať svojich zákazníkov týmto kanálom.

Pochopenie tém, ktoré vaše publikum obľubuje, zdieľa a publikuje na sieťach, je tiež spôsob, ako pochopiť ich záujmy a použiť ich ako kontaktné stratégie na prípadnom stretnutí.

Je však potrebné dávať pozor, aby ste sa nedotkli tém, ako je politika, náboženstvo a iné témy, ktoré môžu spôsobiť určité nepohodlie.

dva. SPIN Predaj

Považuje sa za jednu z najtradičnejších techník predaja SPIN Predaj sa snaží zmapovať fázy procesu predaja.

Prostredníctvom tejto techniky môžete lepšie porozumieť svojmu kupujúcemu a ponúknuť mu najvhodnejšie produkty alebo služby pre váš život alebo podnikanie. Ale ako to funguje? No, je to dlhý proces, ale jednoduchý!

SPIN je metodológia založená na 4 slovách: situácia, problém, implikácia a potreba. Pre každú z týchto otázok by mal predávajúci vypracovať konkrétne otázky, ktoré by sa mal opýtať kupujúceho:

situačné otázky

V tomto bode je tip pokúsiť sa pochopiť zákazníkovu realitu, to, čo práve prežíva a jeho nákupný potenciál. Ak je klientom napríklad spoločnosť, dobrým začiatkom je spochybniť situáciu vášho podnikania na súčasnom trhu.

problémové otázky

Ďalším dôležitým aspektom je vedieť, aké sú obavy klientov a ich každodenné potreby. Zistenie toho, čo chýba, je príležitosťou na prezentovanie riešení. Nájdite teda spôsoby, ako spochybňovať svoje výzvy a požiadavky.

Implikačné otázky

Toto je moment, kedy sa so zákazníkom porozprávame o dôležitosti riešenia určitého problému, ktorý už predtým prezentoval. To vytvára určitú naliehavosť riešiť to. Nájdite spôsoby, ako ho prilákať, aby sa rozhodol zmeniť.

otázky potreby

Teraz, keď ste pochopili, čo zákazník potrebuje, je čas predstaviť najlepšie riešenie na vyriešenie jeho problému, teda ponúknuť svoj produkt alebo službu a uzavrieť predaj.

3. krížový predaj

THE krížový predaj Môže sa to nazývať aj „krížový predaj“. Prostredníctvom nej môže predajca ponúkať doplnkové produkty k už zakúpeným.

Kto napríklad predáva autá, môže kupujúcemu ponúknuť niečo navyše, čím mu pomôže a zvýši pridanú hodnotu jeho nákupu. Táto metóda je široko používaná vo virtuálnych obchodoch, napríklad keď si kúpite bežecké topánky a oblečenie do telocvične sa objaví ako návrh.

Ale môže to fungovať aj v reálnom živote! Musíte len venovať pozornosť potrebám, vyhľadávaniu a životným kontextom kupujúcich.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *