Ärge laske IPO maastikul teid avalikuks tulekust hirmutada

Ameerika Ühendriikide esmase avaliku pakkumise turul on sel aastal olnud palju aktiivsust, kuid see pole kõik olnud hea uudis. Kuigi meil on avaldatud mitmeid nimekaid kaubamärke, sealhulgas Lyft, Pinterest ja Uber. Mõned on vanasõnalise IPO maastikule astudes märgatavalt komistanud

IPO maastik tundub hirmutav

Need juhtumid pälvisid meedias märkimisväärset negatiivset tähelepanu. Ja see on ajendanud mitmeid kõrge profiiliga Silicon Valley investoreid kogunema, et IPO protsessi ümber mõelda. IPOde tähelepanu keskpunktis – ja mitte alati edulugude puhul – pole ime, et paljud ettevõtete omanikud hakkavad börsile mineku suhtes kõhklema. Võimalik, et asjad võivad valesti minna, isegi kui teie ettevõte on ülemaailmne bränd, millel on suur kliendibaas. Vaatamata IPO-s ja selle ümber esinevatele väljakutsetele ei pea protsess olema hirmutav.

Börsile minek võib pakkuda teie ettevõttele kõige tõhusamat juurdepääsu rahastamisele, mida saab kasutada omandamiste ja kasvu soodustamiseks. See pakub töötajatele aktsiaoptsioone pakkudes võimalust meelitada ligi ja säilitada tipptalente. Nende eeliste kasutamiseks peate veenduma, et olete hästi ette valmistatud.

Avalikuks saamise strateegia

Esimene samm teel IPO poole on mõista väljakutseid, millega tõenäoliselt silmitsi seisate. Neid varakult leevendades on teie IPO-eelne ettevõte paremas positsioonis, et ületada suurimad börsile mineku takistused.

Tõde on see, et kõik IPO-eelsed ettevõtted seisavad silmitsi devalveerimise ohuga. See on osa protsessist, kuna nad lähevad üle mittelikviidsetelt eraturgudelt likviidsetele avalikele turgudele, mis kauplevad igapäevaselt. See tuleneb eelkõige erainvestorite kõrgetest ootustest. Need ootused põhinevad kasvutrajektooril, mida ettevõte on kogenud enne IPO-d ja seejärel purunenud, kui nad seisavad silmitsi avaliku turu investorite tegelikkusega.

Ootuste juhtimine

Kui ettevõtted ei suuda avalikkusele esitatud prognoose jälgida, tekitavad nad tõenäoliselt negatiivset meeleolu, mis mõjutab nende tegevust avalikel turgudel. Kui teie ettevõte kaalub IPO-d, on oluline selgelt väljendada prognoositavat kasvu. Sealt edasi on see ootuste haldamine selle varieeruvuse suhtes.

Aktsionäride ootuste juhtimisel pole sellist asja nagu liigne suhtlemine. Rääkige oma lugu võimalikult läbipaistvalt ja laialt enne IPO-d, kohandades oma turundus- ja suhtekorraldusstrateegiaid vaatajaskonna ja meediumi järgi. See on kriitilise tähtsusega, et hoida teie investorite ootused kooskõlas teie ettevõtte arenguga.

Sidusrühmad on olulised

Järgmisena kaaluge oma praeguseid sidusrühmi, sealhulgas riskikapitaliste ja töötajaid. Nad võivad näha IPO-t oma investeeringu likviidsussündmusena. Lõppude lõpuks jääb ooteaeg esimesest riskikapitali kontrollist IPO-ni seitsme ja kümne aasta vahele, seega on tõenäoline, et nad võivad olla valmis raha välja võtma.

Teie ettevõte peab seda planeerima ja tagama, et järelturul oleks ostjaid, kes on valmis pärast börsile viimist sekkuma. Vastasel juhul võivad varasemad investorid kõik korraga välja tõmbuda ja sellise ulatusega mahamüümine võib väärtust massiliselt langetada.

Lõpuks on väga oluline tagada, et teie ettevõtte bilansis oleks seatud eesmärkide saavutamiseks piisavalt raha. Kui teie ettevõte ei ole kasumlik, kaotavad investorid kiiresti usalduse ja müüvad oma positsiooni. Madal kasumlikkus on investoritele punane lipp, hoolimata sellest, kui palju ettevõte võib öelda, et see kasvab.

Kuidas luua edulugu

IPO-de puhul võib olla mitmeid väljakutseid, kuid õigete strateegiatega saate neist kõrvale hiilida ja avalikele turgudele ühes tükis siseneda.

Täiesti kontrastiks 2019. aasta kuulsatele IPO-vigadele on Zoom ja Beyond Meat, mis on mõlemad siiani ühed edukamad IPOd. Zoom nägi seda jagab enam kui kahekordselt vaid paar nädalat pärast börsile tulekut 2019. aasta aprillis. Samal ajal tänu oma taimse lihaasendaja edule on Beyond Meat aktsia hind tõusis koguni 734% esimese kolme kuu jooksul pärast selle IPO-d.

Kui seda õigesti teha, võib börsileminek viia teie ettevõtte kiirele teele pikaajalise edu saavutamiseks. Kui valmistute seda teekonda alustama, kaaluge neid kolme strateegiat, mis aitavad teil riske maandada ja teie ettevõtte väärtust kaitsta.

1. Tehke nimekiri oma ettevõtte elutsükli algusest.

Kui investoritele antakse võimalus varakult osaleda, julgustab neid tõenäoliselt tulevastes rahastamisvoorudes osalema. Varajane noteerimine annab teile ka võimaluse teha oma töötajatest pikaajalisi investoreid, pakkudes neile töötajate aktsiaid. Kõige tähtsam on see, et varajane noteerimine on võimalus luua toetavate aktsionäride vundament. Nimekiri börsiplatvormiga, mis võimaldab aktsionäridel aja jooksul sisse ja välja vahetada, selle asemel et korraldada ühte massilist likviidsust.

Teise võimalusena vaadake selliseid ettevõtteid nagu EquityZen. Nad on spetsialiseerunud ettevõtete abistamisele oma olemasolevate aktsionäride haldamisel enne nende börsile tulekut. Uurige oma tööstuses pakutavaid alternatiivseid võimalusi. Tõenäoliselt leiate midagi uut.

2. Edastage pikaajaline strateegia.

Kasutage ettevõtte toimimise jälgimiseks kvantitatiivseid verstaposte ja edastage need võrdlusalused ja oma pikaajaline visioon investoritele, kui lähete IPO-le. Investorid hindavad läbipaistvust.

Lisaks on neil mugavam paigutada oma raha ettevõtte taha, mida nad tunnevad teadvat ja mõistavat. Tihe ja tõhus suhtlemine parandab ka teie võimalusi luua börsile lisamisel nõudlust oma aktsiate järele.

3. Koosta järelturu plaan.

Koostage eksperdid – edasimüüjad, uudiskirjade kirjutajad ja muud platvormid –, et aidata teie äsja noteeritud ettevõttel nähtavust tuua. See on osa otsustavast rollist, mida investeerimispangad peavad avalikel üritustel täitma.

Nad on selleks, et aidata loo skriptimisel ja ettevõtte positsioneerimisel, luua investorite andmebaas, määrata hinnakujunduse pingeid ning seejärel pakkuda järelturu tuge esituste ja strateegiliste nõuannete kaudu. See roll on veelgi olulisem varasema etapi ettevõtmiste jaoks, mis müüvad visiooni oma tulevikuväärtusest.

Samuti soovite teha koostööd investorsuhete ettevõttega, mis aitab teil investoritega avatult suhelda, finantsteavet avaldada ja riske kontrollida. See vähendab lõppkokkuvõttes survet hindamisele, kõrvaldades ebakindluse ja määrates kindlaks teie ettevõtte tegeliku väärtuse. Kõik teie turundus- ja avalike suhete taktikad – sealhulgas juhtimis- või vastavuskinnitused – peavad olema valmis turuletoomiseks kuid enne IPO-d.

Avalikkusele minek ei tohiks olla hirmutav. Kui teie ettevõte on piisavalt ette valmistatud, võib avalik kirje kaasata rahalisi vahendeid, talente ja omandamisvõimalusi. Asjakohaste meetmete võtmisel on palju vähem tõenäoline, et ärkate järgmisel päeval pärast IPO-d devalveerimise õudusunenägu.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga