Äriraamatupidaja eelised ja kuidas seda valida

Ettevõtte asutamisel on viimane asi, mida soovite teha, tarbetut raha kulutada. Tänu rahapiirangutele peavad paljud vabakutselised ja idufirmade omanikud raamatupidajaid sageli kalliks luksu, uskudes selle asemel, et neil endal on teadmised vajalike paberite täitmi ja vormistami.

Raamatupidaja palkamata jätmine võib aga sageli olla kallis viga.

Hea raamatupidaja pakub palju enamat kui vormide täitmine ja esitamine; nad võivad anda asjatundlikku nõu ja teavet, aidata teil oma ettevõtet kasvatada, takistada teie sattumist IRS-i ja säästa tuhandeid dollareid maksudest.

Väikeettevõtte raamatupidaja palkamise eelised:

Raamatupidaja võib igale alustavale ettevõttele tuua mitmesuguseid eeliseid. On ilmselgeid, nagu paberimajanduse mägedes liikumine ja bürokraatia vähendamine, millega uued ettevõtted silmitsi seisavad, kuid see pole veel kõik. Hea raamatupidaja peaks tegema enamat kui lihtsalt raamatuid tasakaalustama.

Siin on mõned eelised, mida teie ja teie ettevõte saavad:

1. Säästad aega

Sa ei ole raamatupidaja. Ettevõtte omanikuna on teie aeg teie raha. Raamatupidaja palkamine annab teile aega oma ettevõttele keskendumi. Kasulik rusikareegel on võrrelda oma tunnitasu raamatupidaja kuludega. Kui võtate 100 dollarit tunnis ja teie raamatupidaja nõuab kindlat tasu 100 dollarit kuus, on see 100 dollarit hästi kulutatud, sest on ebatõenäoline, et saate oma igakuised raamatupidamistööd ühe tunniga lõpule viia.

Kui olete töötaja, on maksutähtaega lihtne meeles pidada – seda on ainult üks, 15. aprill. Kui olete vabakutseline, peate maksud esitama kord kvartalis: eelmise maksuaasta 15. aprillil, juunil, septembril ja jaanuaril.

See on palju tähtaegu, mida tuleb jälgida, lisaks kliendi tähtaegadele. Kui te neid kuupäevi ei jälgi, nõuab IRS teilt trahve ja karistusi.

Kas saate endale lubada kogu selle aja ning karistusi ja trahve, kui tähtajast mööda eirate? Kui vastus on eitav, on raamatupidaja õigustatud ärikulu.

2. Teil on juurdepääs väärtuslikule teabeallikale

Ameerika maksuseadustik ei ole loodud üksikisikute kasuks; see on loodud ettevõtete kasuks, sest ettevõtted loovad töökohti. Ka maksuseadustik on üsna keeruline. Seega, kui olete loonud äriüksuse, ei saa te maksusoodustusi, kui te ei mõista maksuseadustikku.

Ka maksukood muutub sageli, nii et isegi kui sa nüüd midagi aru saad, võib aasta pärast kood olla erinev. Teie raamatupidaja teab maksukoodi ja on selle muudatustega kursis ning tagab teile maksimaalse kasu.

3. Saate usaldusväärse nõustaja

Isiklike kulutuste jälgimine on piisavalt keeruline. Visake äri segamini ja see muutub veelgi raskemaks.

Teie raamatupidaja aitab teil oma kulusid jälgida ning isiklikke ja ärikulusid lahus hoida. IRS ei vaata lahkelt ettevõtete omanikele, kes neid kahte segavad. See võib käivitada auditi ja teil on kohustus tõendada, et küsitavad kulud olid tõepoolest ettevõtlusega seotud.

4. Teil on abi oma ettevõtte kasvatamisel

Ettevõtte kasvatamine on kõigi ettevõtete omanike prioriteet. Teie ettevõte on teie laps ja see võib teie objektiivsust mõjutada. Teie raamatupidaja suhtub teie ettevõttesse kirglikult ja võib anda teile objektiivset nõu selle kohta, kuidas seda kõige paremini kasvatada.

Kui olete punktis, kus töötajate palkamine on mõttekas, võib teie raamatupidaja teid protsessist läbi viia.

Täiendavad valdkonnad, kus raamatupidaja olemasolu võib abiks olla:

Raamatupidaja ei tasakaalusta ainult teie raamatuid; nad võivad pakkuda teile mitmesuguseid teenuseid, mis aitavad teie käivitamisel edu saavutada. Siin on näide mõnest sellisest teenusest:

Ettevõtte asutamine

LLC, S-Corp, C-Corp. Mida need kõik tähendavad ja milline neist on teie jaoks parim?

Teie raamatupidaja arutab teie ettevõtte eesmärke, rahalisi tingimusi ja asjaolusid, et soovitada, milline neist on teile kõige kasulikum. Mõned raamatupidajad veenduvad ka, et olete vormid õigesti täitnud, ja esitavad need teie nimel. Valesti täidetud või esitatud asutamisdokumendid võivad põhjustada tarbetuid viivitusi asutamisest tulenevate maksusoodustuste kasutamisel.

Kvartali maksud

Nagu mainitud, peate maksma hinnangulisi makse kord kvartalis.

Föderaalse kvartali hinnanguliste maksumaksete arvutami hindate kalendriaasta korrigeeritud brutotulu, maksustatavat tulu, makse, mahaarvamisi ja krediite.

Kas tunnete end nende esitamisel enesekindlalt? Kui ei, siis vajate raamatupidajat.

Äritegevuse mahaarvamised

Kas teil on kodukontor, millest võtate mahaarvamise?

Kas olete teadlik, et kodukontoris tehtava mahaarvamise õiguspärasuse tagami peab see vastama IRS-i määratlusele “eksklusiivne ja korrapärane kasutamine?” Seega kui kasutate oma kodukontorit ka külalistetoana, ei saa te kogu kodukontori mahaarvamist võtta. Just sellised asjad muudavad raamatupidaja omamise nii väärtuslikuks. See ei ole teie ülesanne seda teada – see on teie raamatupidaja.

Finantsaruanded

Teie raamatupidaja saab teile aastaringselt aruandeid esitada, et saaksite oma finantsedu jälgida ja vajadusel muudatusi teha.

Suure aastalõpuülevaatuse ootamine tähendab, et te ei ole teadlik sellistest asjadest nagu tasumata arved, kui need juhtuvad. Kliendi raha tagaajamine on alati tüütu, kuid üheksa kuud hilinenud raha tagaajamine on palju problemaatilisem kui kuu aega hilinenud raha tagaajamine.

Palkade maksmine

Kui teie ettevõte muutub kasumlikuks, soovite ise maksta. Saate oma ettevõtte struktuuri alusel välja arvutada palga ja/või viigi.

See nõuab sotsiaalkindlustuse, Medicare’i, föderaalse tulumaksu ja osariigi tulumaksu kinnipidamist, kui teie asukoht seda nõuab. See lisab teie maksudele veel ühe kihi, milles teie raamatupidaja aitab teil navigeerida.

Kaalutlusi raamatupidaja palkamisel:

Nagu näete, on raamatupidaja palkamine mõistlik äriotsus. Aga kuidas leida kvalifitseeritud?

Isiklikud soovitused on parim koht alustami. Kui olete mõne kutseorganisatsiooni liige, küsige kaasliikmetelt, kas nad saavad teid suunata hea raamatupidaja juurde. Nad on tuttavad kaasvabakutseliste ja väikeettevõtete omanike raamatupidamisvajadustega.

Kui teil on paar müügivihjet, on aeg veidi uurida.

Kontrollige nende kogemusi

Te ei usaldaks oma tervist kvalifikatsioonita arstile, seega ärge usaldage oma äri kvalifitseerimata raamatupidaja hooleks.

Veenduge, et teie raamatupidaja on kvalifitseeritud mõne peamise raamatupidamisasutuse kaudu, nagu näiteks vannutatud raamatupidajate ühendus (ACCA), vannutatud raamatupidajate instituut (ICAEW või ICAS) või vannutatud raamatupidajate instituut (CIMA). Samuti kontrollige veel kord, et raamatupidajal oleks piisav kindlustus nendeks hetkedeks, mil nad ei ole kättesaadavad, ja juurdepääs spetsialistidele.

Leia proaktiivne raamatupidaja

Hea raamatupidaja on partner; nad toetavad teid ja teie ettevõtet aastaringselt, mitte ainult maksustamise ajal. Asjad muutuvad kiiresti, kui teil on väikeettevõte, nii et partnerlus proaktiivse raamatupidajaga on ainus viis veenduda, et kasutate ära kõik võimalikud maksusäästud.

Nõuda fikseeritud tasu

Ettevõtlust alustades tekib teil palju küsimusi ja te ei saa endale lubada, et teie raamatupidaja on nigel ja hämar. Fikseeritud tasu kokkulepe tagab, et te ei saa kümneleheküljelist üksikasjalikku arvet. Kindlasti mõista, millised teenused on saadaval ja millised mitte.

Looge suhe

Vabakutselise või väikeettevõtte omanikuna võib teil olla mugav veebis palju äri ajada ja on raamatupidamisettevõtteid, mis pakuvad ainult võrguteenuseid. See pole aga parim viis raamatupidaja palkami.

Soovite luua suhte oma raamatupidajaga, et ta mõistaks teie ettevõtte konkreetseid vajadusi. Kuna suhe saab olema lähedane, siis vali kindlasti raamatupidaja, kellega saad hästi läbi. Teete tihedat koostööd, nii et soovite palgata kellegi, keda saate usaldada ja kellega olete rahul.

Olenemata sellest, kas olete ärimaailma sisenemise äärel, olete äsja asutatud või olete oma ettevõtet mõnda aega juhtinud, on raamatupidaja hea investeering.

Mida varem hea raamatupidajaga koostööd teete, seda parem teile ja teie ettevõttele.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga