automatizovať predajné kampane pomocou ERP systému

Čas čítania: 4 minút

Predstavovali ste si niekedy, že dobrý ERP by vám mohol pomôcť naplánovať propagačné akcie a podporiť váš predaj a marketing? Mnohí manažéri si v týchto chvíľach ani nevedia predstaviť, ako využiť technológie. Existuje však niekoľko nástrojov, ktoré môžu zlepšiť návratnosť vašich propagačných akcií.

Či už chcete využiť pamätný dátum alebo optimalizovať svoje zásoby, pomocou technológie je jednoduchšie propagovať úspešné akcie, spravovať predané položky a automatizovať rôzne procesy.

Chcete lepšie porozumieť tomuto vzťahu medzi ERP a propagačnými akciami? Pokračuj v čítaní!

Ako pomáha dobrý ERP pri plánovaní akcií?

Každý maloobchodník vie, že na to, aby povýšenie fungovalo, je nevyhnutné dobré plánovanie. Koniec koncov, tieto akcie možno vykonávať s rôznymi cieľmi, ako napríklad:

  • podporovať obrat určitých produktov;
  • zavolať do obchodu viac zákazníkov;
  • presunúť predajňu v čase nižšej spotreby;
  • zlepšiť prijatie nového produktu zákazníkom;
  • posilniť imidž spoločnosti v sezónnych propagačných kampaniach (ako je Black Friday, Deň matiek, Deň otcov a iné dátumy špecifické pre dané odvetvie).

Ale ako presne plánujete tieto propagačné akcie?

Všetko, čo potrebujete vedieť na plánovanie propagačných akcií

Dobrý ERP je schopný poskytnúť manažérovi informácie, ktoré mu pomôžu lepšie pochopiť jeho podnikanie. Okrem sledovania úrovne predaja, produkcie produktov a ďalších dôležitých údajov sú tieto propagačné akcie strategickejšie.

Prostredníctvom reportov generovaných napríklad pomocou Business Intelligence budete môcť identifikovať priemerný obrat vašich zásob a presne posúdiť, ktoré položky majú najvyšší a najnižší výkon. Preto bude ľahšie pochopiť, ktoré produkty môžu vstúpiť do propagácie.

Je tiež možné mať prístup k presnejšiemu riadeniu priemerného toku predaja. Takto pochopíte presné obdobia, kedy vaša spoločnosť predáva viac a menej. A to najlepšie: môžete si naplánovať propagačné akcie na tieto obdobia roka, pričom vaša priemerná hotovosť bude vždy pozitívna.

ERP stále dokáže napomôcť k presnému pohľadu verejnosti, ktorý je založený najmä na spotrebiteľských návykoch. Je tiež možné pochopiť najlepšie dni v týždni a časy na naplánovanie vašich propagačných akcií. Okrem toho, že poznáte značky, ktoré najviac priťahujú vašu cieľovú skupinu, predajnú cenu a dokonca aj spôsoby platby.

Keď sa propagačná akcia plánuje pomocou skutočných a presných údajov z vášho podnikania, existuje väčšia šanca, že dosiahnu vaše ciele a pomôžu zlepšiť výsledky vašej spoločnosti.

Plánovanie a technológia propagácie: Ako automatizácia pomáha vášmu podnikaniu?

Technológia vám však môže pomôcť nielen pri plánovaní týchto akcií. Pomocou funkcie „plánovania propagácie“ automatizujú ERP viaceré úlohy, čím zjednodušujú realizáciu predajných kampaní.

To znamená, že po naplánovaní kampane môžete automaticky:

  • označte softvér, ktoré produkty budú v predaji;
  • informovať o percente zľavy alebo o novej cene;
  • vyberte obdobie dní alebo dátumov, v ktorých sa bude propagácia konať;
  • automaticky vrátiť k tradičnému cenovému modelu pred predajom.

Takto je možné jednoduchým, rýchlym a praktickým spôsobom zorganizovať niekoľko propagačných kampaní bez toho, aby ste museli preťažovať svoje tímy manuálnym znižovaním cien. A na konci obdobia sa softvér automaticky vráti k cenám, ktoré sa používali predtým.

To znamená úsporu času a práce pre vašich zamestnancov a umožňuje aj malým spoločnostiam vykonávať diferencované propagačné akcie s oveľa väčšou agilitou a pokojom.

Automatizácia a integrácia sektorov

Ďalšou veľmi zaujímavou výhodou technológie je, že umožňuje integráciu sektorov. Počas propagačných dní je normálne, že miesto predaja získava väčší tok zákazníkov, čo môže preťažiť niektoré oblasti vášho podnikania.

Ak sa predajné procesy, odpis zásob a dodávka produktov vykonávajú manuálne, v kalendárnych dňoch, ako sú dni propagačných akcií, existuje väčšia šanca na zverejnenie chýb a nezhodných informácií.

S automatizáciou podporovanou ERP je však možné integrovať sektory. Pri každom predaji na pokladni sa položky automaticky odpisujú zo skladu. Automaticky sa vystavujú aj faktúry a zaúčtujú sa zápisy.

Tieto automatické procesy oslobodia vašich zamestnancov od internej byrokracie a zabránia vzniku chýb v dôsledku zabudnutia alebo dokonca rozdielov v hodnotách v dôsledku intenzívneho pohybu v mieste predaja.

Ako môžem priniesť toto riešenie do mojej spoločnosti?

Ako ste videli, dobrý ERP pomáha manažérovi získať viac informácií o svojom podnikaní. To vám umožní správne plánovať predajné akcie a ponúka väčšiu flexibilitu pri plánovaní akcií, automatizáciu niekoľkých dôležitých funkcií pre každodenné podnikanie.

Ale nielen to. Tieto systémy riadenia pomáhajú kontrolovať rôzne sektory a dôležité informácie, ako sú: záväzky a pohľadávky, zásoby, predaj, nedobytné pohľadávky, vystavovanie a prijímanie faktúr, cash flow, náklady na oddelenie, nákupný sektor atď.

Preto čím je riešenie robustnejšie a špecializované na svoj sektor, tým lepšie bude jeho využitie.

Ak máte záujem o funkciu plánovania propagácie alebo o Business Intelligence reporty, musíte poznať ERP riešenia ATS Informática. Máme softvér v rôznych segmentoch a pre rôzne potreby, pre stredných aj malých podnikateľov.

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *