Cloud Computing – Pochopte, čo to je a ako to funguje

Termín Cloud Computing, alebo cloud computing, je to v móde. Viac než to: je to a potrebné prispôsobenie modernej dobe. Aj keď je tento výraz široko používaný, stále nie je tak dobre pochopený.

Krátke mentálne cvičenie vás prinúti pochopiť tento systém a chcete si ho dnes osvojiť pre vašu spoločnosť a dokonca aj vo vašom osobnom živote: povedzme, že musíte mať prístup k usmerneniu mimo vášho pracoviska, o ktorom ste vedeli, že ho máte na počítači, ale kvôli ten zhon skončil tak, že ho nevytlačili.

A teraz? Predstavujeme si, že nemáte fotografickú pamäť, takže to, čo ste robili, čo si vyžadovalo neprístupné informácie o dokumente, nie je dokončené. Stratili ste čas, peniaze a ktovie, aj zákazníka. Zlé, však? Cloud computing bráni takýmto situáciám!

Boli ste zvedaví? ATS Informática lepšie vysvetľuje, čo je cloud computing a ako funguje v praxi v tomto článku.

Koncept cloud computingu

Jednoducho a objektívne je cloud computing a služba, ktorá vám umožňuje zdieľať zdroje, softvér a informácie prostredníctvom akéhokoľvek počítača, tabletu alebo mobilného telefónu pripojeného k internetu.

Je bežné vidieť veľa ľudí, ktorí sa tejto novej technológie boja, možno kvôli neistote s niečím, čo je stále neznáme, alebo len kvôli nepochopeniu zdroja. Učenie na príkladoch je vždy jednoduchšie, čo tak analyzovať koncept cloud computingu súbežne s rozvojom elektroenergetických spoločností?

Spočiatku bol sektor elektrickej energie obmedzený geografickými obmedzeniami medzi výrobou elektrickej energie a tiež v sektore spotreby. Mnohí zákazníci (najmä priemyselné odvetvia) museli investovať do vlastnej výroby energie. S vývojom nových technológií bolo možné geograficky oddeliť výrobu od spotreby pomocou konsolidovaného a rozsiahleho modelu.

Takto vznikli veľké skupiny a štátne dodávateľské spoločnosti elektriny. Odvtedy mali zákazníci, či už priemyselní alebo nie, prístup k elektrickej energii „magickým“ a efektívnym spôsobom. Zapojíme naše spotrebiče a jednoducho fungujú. Nezáleží nám na kapacite a dostupnosti. Do tej istej zásuvky, do ktorej zapojíme nabíjačku mobilného telefónu, zapojíme v ďalšej minúte žehličku alebo dokonca bežecký pás. Spoločnosť Electric je pripravená splniť náš dopyt.

Cloud computing je tiež podobný: mágia veľmi dobre naprogramovaná a vyvinutá s cieľom uľahčiť prístup a zdieľanie údajov a dokumentov v bezprostrednej spoločnosti a v neustálom pohybe.

5 kľúčových výhod cloud computingu

Povedali sme, že táto zmena od konvenčného a archaického modelu archivácie údajov a dokumentov sa pridala k obchodnej rutine a spoločnosti vo všeobecnosti, ale myslíme si, že na to, aby ste sa tomu vzdali, potrebujete viac než len vágne vyhlásenie. transformáciu v interných sektoroch vašej spoločnosti, správne? Uvedieme niekoľko dôvodov, prečo mnohé organizácie investovali do programov, aplikácií a softvéru na online správu aktov a údajov:

1. Prispôsobenie sa technologickej realite

Už tu nie je miesto pre jedného biznis manažment pero a papier, takže minimalizácia opakujúcich sa procesov sa skončí implementáciou automatizácia činností spoločnosti.

Cloud computing, či už na ukladanie dát a dokumentov alebo na vlastnú produkciu, musí byť teda jednou z priorít pozorného a kvalifikovaného manažéra. Všetky nové technológie sa do vášho podnikania dostali oveľa prirodzenejšie.

2. Škálovateľnosť a elasticita vo využívaní služieb

THE elasticita je jednou z veľkých výhod cloud computingu a my vysvetľujeme prečo: ak je digitálny a online priestor, ktorý máte na archiváciu, malý z dôvodu obchodného rastu, žiadny problém, stačí požiadať o upgrade systému bez toho, aby ste museli meniť zariadenie.

Údržba týchto systémov a programov je tiež oveľa jednoduchšia, než by ste si mysleli.

3. Nákladovo efektívne pre spoločnosť a zákazníka

Ďalšia výhoda je najlepšia využitie investícií do hardvéru. Predtým bolo potrebné nainštalovať ťažký softvér na stroj klienta. Dnes je táto najťažšia časť v „cloude“ a používateľovi na využívanie služieb spoločnosti stačí prehliadač a dobré internetové pripojenie.

Toto zníženie nákladov pociťuje aj infraštruktúra a vnútorné fungovanie spoločnosti, keďže to, čo si predtým vyžadovalo špecifický personál a materiál, sa teraz môže presmerovať do sektorov, ktoré ešte potrebujú optimalizáciu.

4. Časová optimalizácia

Služby cloud computingu na dosah jedného kliknutia znamenajú rozdiel vo využívaní produktívneho času vašej firmy.

Máte obavy z možnosti nedostupnosti IT služieb pre tento zdroj? Vedzte, že pravdepodobnosť, že sa to stane, je jedna k miliónu vzhľadom na špičkovú technológiu použitú na navrhovanie a ochranu programu cloud computingu.

5. Bezpečnosť informácií

Nepredstaviteľné škody môžu vyplynúť zo situácií, v ktorých nedošlo k prenikavému zabezpečeniu údajov, či už z vašej obchodnej činnosti alebo zo strany vášho klienta. pracovať s prevencia rizika! Cloud computing má firewally, skupiny a bezpečnostné zóny organizované v mnohých vrstvách a majú prístup len k tým, ktorí sú na to v skutočnosti uvoľnení.

Okrem toho sa na tento typ aplikácií vo veľkej miere uplatňujú verejné politiky ochrany údajov.

Význam cloud computingu

Okrem týchto bodov, ktoré už boli zdôraznené, je zaujímavé hovoriť o podniková mobilita videná prácou na diaľku. Viaceré spoločnosti o cloud computingu nikdy nepočuli a s príchodom pandémie bol implementovaný narýchlo a fungoval veľmi dobre, napokon, ľudia potrebovali pokračovať v rozvoji svojej bežnej práce a stále dodržiavať sociálnu izoláciu.

Spočiatku bolo zakázané vychádzať z domu. Kto potom povie presťahovať sa do firmy! Čo sa deje? Fyzické dátové centrum, akokoľvek pokročilé bolo, sa stalo bránou. Prístup k údajom a dokumentom o obchodnej činnosti sa musel digitalizovať, čím sa umožnilo cloud computing tým najreálnejším a najpraktickejším možným spôsobom.

Nie je dôvod sa teraz vracať späť, a ak táto technológia fungovala tak dobre v čase krízy, predstavte si potenciál, ktorý môže tento zdroj poskytnúť vášmu podnikaniu v časoch pokoja?

Majte na pamäti, že táto transformácia sa neudeje zo dňa na deň. Vývoj umelá inteligencia a strojové učenie je to konštantné. Spočiatku bol tento proces možný len pre veľké spoločnosti. Mnohí si vybudovali svoje vlastné „súkromné ​​oblaky“, rovnako ako v minulosti postavili svoje vlastné elektrárne. Dnes, s pokrokom technológie, je cloud computing dostupné pre každého.

ATS Informática zdieľa s trhom práce očakávanie, že čoraz viac technologických riešení bude dostupných pre malé, stredné a veľké podniky. Spoľahnite sa na to, že využijeme vaše podnikanie!

About admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *