COVID-19: väikeettevõtete omanike juhend

Parimad väikeettevõtete tavad COVID-19 koroonaviiruse pandeemia ajal

Arvatakse, et see viirus levib peamiselt inimeselt inimesele köhimise, aevastamise või rääkimise kaudu. Lisateavet koroonaviiruse kohta saate CDC-st.

Kui teie ettevõtet peetakse oluli ja see tegutseb endiselt väljaspool kontorit, tehast või muu keskse asukohaga asukohta, vaadake ohutu töökeskkonna säilitami need sammud üle.

Seadke paika protokollid, et teie ja teie töötajad oleksid terved

 • Enne kui töötajad teie töökohale sisenevad, hinnake nende tervist. See võib hõlmata lühikest küsimustikku või termomeetri kasutamist palaviku kontrollimi enne töökohale sisenemist.
 • Käte pesemine on üks parimaid viise koroonaviiruse leviku tõkestami. Veenduge, et kõikidele töötajatele oleksid kättesaadavad kätepesujaamad, kus on kuum vesi, antibakteriaalne seep ja paberrätikud.
 • Nõua, et töötajad kannaksid heakskiidetud maske, kindaid, riidekatteid või muid ohutusvahendeid, mis on teie tööruumi jaoks mõistlikud.

Tehke rutiinne keskkonnapuhastus

CDC juhised hõlmavad nii puhastamist kui ka desinfitseerimist:

 • Puhastamine viitab mikroobide, mustuse ja lisandite eemaldamisele pindadelt. See ei tapa mikroobe, kuid neid eemaldades vähendab see nende arvukust ja nakkuse leviku ohtu.
 • Desinfitseerimine Termin “kemikaalide, näiteks EPA-s registreeritud desinfektsioonivahendite kasutamine pindadel olevate mikroobide hävitami”. See protsess ei pruugi tingimata puhastada määrdunud pindu ega eemaldada mikroobe, kuid hävitades pinnal pärast puhastamist mikroobe, võib see veelgi vähendada nakkuse leviku ohtu.

Puhastage ja desinfitseerige igapäevaselt puutetundlikke pindu, mis võivad asuda teie kontori üldkasutatavates ruumides (nt lauad, kõva seljatoega toolid, ukselingid, valguslülitid, telefonid, tahvelarvutid, puutetundlikud ekraanid, kaugjuhtimispuldid, klaviatuurid, käepidemed, lauad, tualetid, valamud) .

Kõvad (mittepoorsed) pinnad

 • Pindade puhastamisel ja desinfitseerimisel kandke ühekordseid kindaid. Kindad tuleb pärast iga puhastamist ära visata. Kui kasutatakse korduvkasutatavaid kindaid, peaksid need kindad olema ette nähtud pindade puhastami ja desinfitseerimi COVID-19 suhtes ning neid ei tohiks kasutada muudel eesmärkidel.
 • Kui pinnad on määrdunud, tuleb neid enne desinfitseerimist puhastada pesuvahendi või vee ja seebiga.
 • Desinfitseerimi peaksid tõhusad olema enamlevinud EPA-s registreeritud majapidamises kasutatavad desinfektsioonivahendid.
 • Järgige tootja juhiseid kõigi puhastus- ja desinfitseerimisvahendite kohta (kontsentratsioon, pealekandmisviis ja kokkupuuteaeg jne).
 • Pinnale sobival juhul võib kasutada lahjendatud majapidamises kasutatavaid pleegituslahuseid (vähemalt 1000 ppm naatriumhüpokloritit). Järgige pealekandmisel tootja juhiseid, tagades kokkupuuteaja vähemalt 1 minuti ja võimaldades nõuetekohase ventilatsiooni pealekandmise ajal ja pärast seda.

Pehmed (poorsed) pinnad

Pehmete (poorsete) pindade (nt vaipkattega põrand, vaibad ja kardinad) puhul eemaldage nähtav mustus, kui see on olemas, ja puhastage nendel pindadel kasutami ettenähtud puhastusvahenditega. Kasutage CDC soovitatud puhastusvahendeid, mis sobivad poorsetele pindadele.

Elektroonika

Elektroonika (nt mobiiltelefonid, tahvelarvutid, puuteekraanid, kaugjuhtimispuldid ja klaviatuurid) puhul eemaldage nähtav mustus, kui see on olemas.

 • Kõigi puhastus- ja desinfitseerimisvahendite puhul järgige tootja juhiseid.
 • Kaaluge elektroonika jaoks pühitavate katete kasutamist.
 • Kui tootja juhised pole saadaval, kaaluge puuteekraanide desinfitseerimi alkoholipõhiste salvrätikute või pihustite kasutamist, mis sisaldavad vähemalt 70% alkoholi.

Inimressursid koroonaviiruse COVID-19 pandeemia ajal

Siin on küsimused, mis teil (või teie personalitöötajal) sel ajal kokku võivad puutuda.

 • Kas töötajal, kes kardab tööle tulla ja võib COVID-19-ga kokku puutuda, oleks õigus saada tasustatud haiguslehte?
 • Kas töötajad, kes võtavad 1993. aasta pere- ja meditsiinipuhkuse seaduse (FMLA) alusel puhkust uute koolide ja lastehoiu sulgemise reeglite tõttu, peavad töötama kohas, kus töötab 50 töötajat 75 miili raadiuses?
 • Kuidas on uued nõuded koostoimes kollektiivlepingutega?
 • Kuidas ja millal tööandjad maksusoodustust taotlevad?
 • Kas sama tööandja juures töötavatel abikaasadel on õigus saada 12-nädalast FMLA-puhkust lapse hooldami või peavad nad 12-nädalase puhkuse jagama nagu traditsioonilise FMLA-puhkuse puhul?
 • Kui töötaja võtab FMLA-puhkuse oma tõsise COVID-19-ga seotud terviseseisundi tõttu, kas töötajal on õigus saada seda uut tasustatud FMLA-puhkust?
 • Kui tööandja nõuab töötajalt enda karantiini, näiteks pärast isiklikult reisilt naasmist, kas töötajal on õigus saada erakorralist tasustatud haiguspuhkust?
 • Erakorralist tasustatud haiguspuhkust võib kasutada sellise isiku hooldami, kellel on kas esimene või teine ​​tasustatud puhkuse põhjus. Kes kvalifitseerub “indiviidiks”?

Nendele ja teistele olulistele küsimustele vastuste saami külastage Personalijuhtimise Seltsi veebisaiti.

Levinud koroonaviiruse COVID-19 probleemid, millega väikeettevõtted kokku puutuvad

Siin on SmartBizi väikeettevõtete ajaveebi ressursid PPP laenude kohta:

* Pange tähele, et palgakaitseprogrammi laenudele kehtib rahastamise ülempiir, mis läheneb kiiresti aprilli keskel. Esitage taotlus siin ja võtke taotlemi võimalikult kiiresti ühendust oma pangaga. Taotlused avanesid 3. aprillil 2020 ja PPP-laenud on saadaval kuni 30. juunini 2020. Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja või sõltumatu töövõtja, läks PPP-laenu taotlus SBA kohaselt kasutusele 10. aprillil 2020.

Tööjõu maht

Väikeettevõtete omanikud tegelevad kontoritöötajate kiire pöördumisega kodukontoritesse, pidevalt muutuvate valitsuse määrustega ja töötajate suutmatusega tööle teatada. Organisatsioonid peavad teadma, kes on töövõimeline ja kas vastutus on nihkunud. Kui töötajatel on igapäevane enesekontroll või juhid seavad eesmärgid, annab organisatsioonidele selguse tööjõu suutlikkuse osas.

SmartBiz Small Business Blogis on ressursse, mida saate kasutada, kui te pole harjunud töötajaid eemalt haldama: 12 näpunäidet kaugtöötajate edukaks haldami.

Varude ja tarneahela puudujäägid

Supermarketite nappus ja vajadus hädavajalike kaupade järele on vaid üks COVID-19 pandeemia põhjustatud häire. Tootmisseisakud Hiinas ja teistes riikides võivad mõjutada igat tüüpi väikeettevõtteid kogu USA-s. Proaktiivne tegutsemine on defitsiitidega silmitsi seistes ülioluline. Investeeringud ja otsused tuleks teha kiiresti. Täiendavate strateegiate kohta vaadake seda teabelehte: Tarneahela riskide ja häirete juhtimine.

Kindlustuskaitse küsimus

Kuna ettevõtted kannavad COVID-19 tõttu kahju, suurenevad tõenäoliselt kindlustusnõuded. See, kas need nõuded on kaetud, sõltub mitmest tegurist. Ettevõtete puhul, kellel on katkestuskindlustus, sõltub taastumine üldiselt teguritest, sealhulgas:

 • Vara peab saama kahju (nt tulekahju)
 • Vara peab olema kindlustatud (üürnikud võivad olla välistatud)
 • Oht ise peab olema kindlustatud (ei ole konkreetselt välistatud)
 • Kahju peab olema kvantifitseeritav

Kui kõik need tingimused on täidetud, võib kindlustuskaitse tasuda kogu perioodi eest, mis kulub kahjustatud vara taastami ja ettevõtte taaskäivitami. Oma võimaluste arutami pöörduge oma kindlustusagendi või väikeettevõtete kindlustusele spetsialiseerunud advokaadi poole.

Turundus

Olulisem kui kunagi varem on hoida oma bränd praeguste ja potentsiaalsete klientide ees ja kesksel kohal. Selle aja turunduse parimad tavad on järgmised:

Investeerige oma turundusse, kui saate

Sa ei taha selle aja jooksul kaduda. Kui saate endale lubada turundusse investeerimist rahavoogu vähendamata, otsige odavaid viise. Sotsiaalmeedia lööb õhku ja on sageli mõne jaoks ainus uudisteallikas. Kui teie kliendid on Facebookis, Instagramis või YouTube’is, tehke tööd järjepideva sisuvoo hoidmi.

Keskenduge oma olemasolevatele klientidele

Kui teie ettevõte on ajutiselt suletud, jätkake oma praeguste klientidega suhtlemist. See võib tähendada meilisõnumite, uudiskirjade saatmist või vastuste postitamist sotsiaalmeediasse. Andke neile teada, et hindate nende ettevõtet ja ootate tagasitulekut tugevamana kui kunagi varem.

Jää positiiv

Lõpuks on oluline jääda võimalikult positiiv. Kui olete karantiinis, võib teie ja teie meeskonna stressitase olla kõrge. Siin on mõned ressursid, mida üle vaadata:

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga