Digitaalne turundus teie väikeettevõttele

Digitaalse turunduse näpunäited väikeettevõtetele

Väikeettevõtte jaoks digitaalse turunduse strateegiaid ette valmistades on oluline meeles pidada järgmisi näpunäiteid. Mõnda neist näpunäidetest selgitatakse veelgi üksikasjalikumalt allolevas jaotises „Digitaalse turunduse tüübid”.

Säilitage tugev kohalolek sotsiaalmeedias

Selge ja põhjalik kohalolek sotsiaalmeedias on tänapäeval peaaegu vajalik. Sotsiaalmeedia platvormid on sageli koht, kus tarbijad uurivad ettevõtte kohta. Dymic Digitali tegevjuht Dennis Kirwan kirjutab Forbesis: “Sotsiaalmeedia on veebiturunduse jaoks hädavajalik mitmel põhjusel, kuid kõige olulisem on selle uskumatu võime aidata luua ja kasvatada brändi usaldust, luua sisulist kohalolekut veebis, juhtida liiklust ja olla kuluefektiivne.

Kasutage klientidega ühenduse loomi meiliturunduskampaaniaid

Meiliturundus on väga tõhus, et jõuda klientideni, kes on oma ostukorvi hüljanud või muuta uudiskirja tellijad tegelikeks klientideks. Teie e-kirjad peaksid olema täis huvitavat teavet, meeldejäävat visuaali ja võib-olla ka ahvatlevaid allahindlusi, olenevalt sellest, mida teie ettevõte pakub. Sellegipoolest nõuab e-posti turundus teilt keerulise tasakaalu leidmist väärtusliku teabe jagamise ja klientide mitte ülekoormamise vahel. Ja oma meeskonna abiga saate seda joont korralikult kõndida.

Sisuekspert Kate Kiefer Lee kirjutab Forbesis: „Saatke kolleegidele testmeile või kasutage testimisprogrammi, et veenduda, et teie meilid näevad head välja nii suurtel kui ka väikestel ekraanidel. Testimine paljastab disainivead enne, kui on liiga hilja, ja testimisprogrammid võivad ennustada, kas kampaania jääb rämpspostifiltri vahele või mitte.

Harjutage kaasatust

Börsipiltide veebisaidi Shutterstocki 2018. aasta uuringu kohaselt usub kuni 90 protsenti inimestest, et digitaalse turunduse mitmekesisus muudab kaubamärgi usaldusväärsemaks. Lisaks näitas 2019. aasta Google’i ja Female Quotienti uuring, et kuni 71 protsenti inimestest osaleb rohkem digitaalsete turunduskampaaniatega, mis hõlmavad inimesi, kes näevad nende moodi välja. Ja isegi ilma nende numbriteta on hiljutised ajad mitmekesisuse väärtust tugevdanud rohkem kui kunagi varem.

Laiendage veebisaidi turundustegevust

Kui te pole mõne aasta jooksul oma ettevõtte veebisaiti värskendanud, on aeg uuendada. Kas teil on puhas ja kaasaegne välimus? Kui ei, siis investeerige osa oma turunduseelarvest ja palkage appi professionaal. Kujundus on üks aspekt, kuid peate konfigureerima ka oma saidi metaandmed (pealkirjasildid, kirjeldused, alternatiivtekst jne), et te ei mõjutaks otsingumootori nähtavust.

Tooge oma digitaalne turundus ettevõttesse

Kui te pole digitaalse turundusega kursis või sellega kursis, võite tunda vajadust tellida oma turunduskampaaniad kolmanda osapoole ettevõttelt. Peaaegu kolm neljast väikeettevõtete omanikust on aga palganud ettevõttesisesed digitaalse turunduse meeskonnad. See võib vähendada teie digitaalse turunduse kulusid, võimaldades samal ajal tõhusamaid kampaaniaid, mille käigus teil on takistusteta juurdepääs kogu sisukale ülevaatele.

Tea, miks te turundust kasutate

Kas kasutate oma väikeettevõtte jaoks digitaalset turundust kvaliteetsete müügivihjete loomi, potentsiaalsete klientide teisendami või olemasolevate klientide seotuse suurendami? Vasta sellele küsimusele, et su digiturunduse eesmärgid hüppeliselt selged oleksid. Erinevate rühmade jaoks sobivad paremini erinevad turundustaktikad – meiliturundus on parem müügivihjete liigutami mööda müügilehtrit ja otsingumootoritele optimeerimine (SEO) on parem müügivihjete püüdmi.

Muutke oma veebisait mobiilisõbralikuks

Kuna ligikaudu kolm viiest Google’i otsingust tehakse mobiilseadmetes, siis kui teie mobiiliveebisaidil ei saa navigeerida, on teil võimalus müügivihjeid genereerida. Veebisait, mis pole kasutajasõbralik, tõukab külastajad kohe teie kaubamärgist eemale, samas kui mobiilisõbralik veebisait hoiab ära teie müügilehtri katkestused.

Määrake oma sihtrühm

Nagu igat tüüpi turunduse puhul, on oma ettevõtte edukaks veebis reklaamimi võtmetähtsusega sihtrühma tundmine. Seetõttu peaksite enne turunduskampaaniate alustamist mõtlema oma ideaalse ostja soovidele, vajadustele ja demograafiale.

Peaksite sobitama oma kampaaniad mitte ainult nende kaalutlustega, vaid ka inimestega, kellega iga platvormi kaudu jõuate. Teie meililoend võib erineda teie sotsiaalmeedias jälgitavast – teie vanemad kliendid võivad olla rohkem kursis meiliturundusega ja teie nooremad kliendid sotsiaalmeedia turundusega. Enne alustamist mõelge, millisesse segmenti soovite praegu jõuda.

Ärge unustage kohalikku turundust

Kuigi on ahvatlev mõelda Internetist kui globaalsest ökosüsteemist, kasutavad paljud teie kliendid kohalike toodete või teenuste leidmi otsingut. Lisaks liiguvad kliendid tavaliselt vähem kui 24 tunni jooksul kohalikult otsingult kohalikult kaubamärgilt ostmisele. Kohaliku turunduse võimsust ei saa tõesti alahinnata, isegi kui Internet võib teoreetiliselt ühendada teid kaugel teie tagahoovist.

Seadke oma blogi tähtsuse järjekorda

Blogid ei ole lihtsalt edevusprojektid – põhjus on see, et nii paljude väikeettevõtete kõigis tööstusharudes on need oma veebisaitidel olemas. Blogid, eriti need, mis lõpevad mõjuva üleskutsega tegevusele, on sisuturunduse jaoks üliolulised. Need tõstavad teie kohalolekut veebis ja pakuvad potentsiaalsetele klientidele uusi võimalusi teid avastada – ja nende loomine võib teile maksma suhteliselt vähe raha.

Otsige klientide ülevaateid

Mida rohkem positiivseid veebiarvustusi saate oma klientidelt, seda parem, sest positiivsed veebiarvustused võivad kaasa tuua 31% rohkem müüki kliendi kohta. Ja positiivsemate arvustuste korral võib iga segane või negatiivne arvustus (mis on mõnevõrra vältimatu) potentsiaalsetele klientidele vähem pakiline tunduda. See on suur asi, sest negatiivsed veebiarvustused võivad kuni 40% potentsiaalsetest klientidest teie tooteid ostmast heidutada.

Klientide arvustuste otsimine on sageli lihtne. Näiteks saate kasutada turunduse automatiseerimise tööriistu, et saata oma klientidele kohe pärast ostmist eelnevalt kirjutatud e-kirju, milles taotlete ülevaatust. Turunduse automatiseerimisest rääkides on see üks paljudest allpool kirjeldatud digitaalse turunduse tüüpidest.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga