Edukate ettevõtjate viis üllatavat omadust

Lara Galloway ja Erin Baebler on raamatu “Moms Mean Business: A Guide to Creating a Successful Company and Happy Life as a Mom Entrepreneur” (Career Press, oktoober 2014) autorid. Nad on mõlemad diplomeeritud treenerid, emad ja ettevõtjad.

“Me mõlemad tahame aidata teistel naistel edu saavutada ja see on see, mida see raamat … ja see töö, mida me teeme, seisnebki.”

Palju on kirjutatud sellest, mida on vaja edukaks ettevõtte omanikuks.

Kirg, keskendumine ja visadus ilmnevad ikka ja jälle kui omadused, mis teil peavad olema, kui soovite ettevõtjaks saada.

Siiski oleme avastanud mõned täiendavad käitumisviisid, mis tavapäraselt ettevõtja kiire eluga kaasas ei käi, kuid millest võib palju kasu olla.

Siin on viis edukate ettevõtjate tunnust, mis võivad teid üllatada.

1. Nad ütlevad ei

Enamik inimesi eeldab, et kõige parem on kasutada kõiki võimalusi, mis teile ette tulevad, kui olete alles alustanud. Siiski on üsna oluline osata ära öelda millelegi, mis ei toeta sinu ettevõtet ega sinu praeguseid prioriteete. Edukatel ettevõtete omanikel on selge, mis on nende jaoks kõige olulisem, ja nad kasutavad neid prioriteete, et hinnata, kas praegu on õige aeg mis tahes võimaluste jaoks.

Lõpptulemus on järgmine: päevas pole lihtsalt piisavalt aega, et igale saadud taotlusele jah öelda. Kui olete oma prioriteedid paika pannud, saate neid kasutada juhisena, millal öelda jah ja millal lihtne “ei, aitäh” on õige vastus.

2. Nad võtavad pause ja puhkust

Kui mõtlete ettevõtte asutamise või kasvatamise peale, võite arvata, et teil ei jää lähitulevikus muud üle, kui iga päev pikki tunde veeta. Me ei vaidle vastu sellele, et ettevõtte kasvami ja arenemi kulub palju aega ja vaeva. Kõige tõhusamad ettevõtete omanikud teavad aga, et on võimatu pika aja jooksul täie auruga edasi joosta.

Igaüks vajab erinevat ajavahemikku ja võimaliku tegevuse määrab ka teie ettevõtte tüüp. Üks konstant on see, et me kõik peame eemalduma ja end uuesti laadima, et meil oleks energiat ja vastupidavust, mida vajame jätkami.

Hinnake oma vajadusi. Kas vajate keset päeva tunnist pausi? Kas sa pead nädalavahetused vabaks võtma, ükskõik mida? Kas olete tüüp, kes peab igal aastal nädala vabaks saama? See on OK – ja sageli vajalik –, et teete pause, mis võimaldavad teil olla parim. Lisaks toob mõne aja maha võtmine endaga kaasa selguse, millele sa lihtsalt ei pääse ligi, kui oled 24/7 “selles”.

3. Nad loovad ettevõtte, mis võimaldab aega ja ruumi kogu ülejäänud eluks

Soovitame tungivalt alustada nii, nagu kavatsete jätkata. Selle all peame silmas, et kui soovite, et teie ettevõte oleks pikas perspektiivis edukas, peate oma ülejäänud eluks aega jätma. Muidugi, kui olete esmakordselt käivitanud, võivad asjad mõneks ajaks tasakaalust väljas olla. Kuid kui teil on mees või naine, kui teil on lapsed või kui füüsiline vorm on teie jaoks oluline, ei saa te neid pikka aega ignoreerida.

[pullquote position]Alusta nii, nagu kavatsed jätkata.[/pullquote]

Soovitame oma töönädala kujundada kogu ülejäänud elu silmas pidades. Kui alustate nii, muutub see teie normiks ja te teate oma parameetreid algusest peale.

Kui selle asemel lähete oma äri täisgaasiga oma suhete ja ülejäänud elu hooletusse, peate ühel hetkel peatuma ja need valdkonnad uuesti üles ehitama. See võtab aega, mida on hiljem sama raske saada.

Kui määrate alguses mõistliku töögraafiku, on teil aega jätkata tasakaalukamat elu, mida soovite praegu ja edasi minna.

4. Nad rikuvad mõningaid reegleid

See tugineb eelmisele punktile, mis käsitleb alustamist, nagu kavatsete jätkata. Meil kõigil on ettekujutus sellest, kuidas meie arvates asjad peaksid olema. Need ideed pärinevad ühiskonnast, meie perekonnast, sõpradest ning meie endi mõtetest ja ideaalidest. Soovitame teil kaaluda mõne reegli rikkumist, kui need teie jaoks ei tööta.

Näiteks on traditsiooniline tööpäev üheksast viieni. Aga mis siis, kui teie lapsed lähevad kell seitse kooli ja jõuavad koju kell kolm? Võib-olla võiksite alustada tööd varakult ja lõpetada, kui nad koju jõuavad.

Või mis siis, kui tead, et parim viis uute klientide hankimi on teha külmkõnesid, kuid mõte sellele paneb sind nahast välja pugema? Noh, kuidas oleks, kui leiaksite viisi kontaktide loomi ja suhete loomi, mis teile tõeliselt meeldivad?

Asi on selles, et see ei pea välja nägema teatud viisil. Edukad inimesed annavad endale loa lasta oma äri ja elu nende heaks töötada – isegi kui see tähendab, et nad ei vasta sellele, mida oodatakse. Kui kujundate oma äri ja oma elu viisil, mis teie jaoks tõesti toimib, on ettevõttes töötamine ja selles elus elamine palju nauditavam. Autentsus on sõna, mida tänapäeval kogu aeg tõstatatakse. Teie autentsust peegeldava ettevõtte loomine on parim viis teie edu saavutami.

5. Nad hoolitsevad enda eest väga hästi

Ettevõtte käivitamisel jääb enesehooldus sageli nimekirja lõppu. Tegelikult on isegi siis, kui te ettevõtet ei asuta, enamikule meist enesehooldus ilmselt üsna kaugel. Ja see peegeldab suurepäraselt seda, kui lühinägelikud me mõnes eluvaldkonnas oleme. Mis võiks olla tähtsam kui tagada, et teie ettevõtte ja teie elu eest vastutav isik on füüsiliselt, vaimselt ja emotsionaalselt tippvormis? Me ei suuda midagi arvata.

Mõte, mis tavaliselt tekib, kui inimesed mõtlevad enda eest väga hästi hoolitseda, on see, et see tundub isekas. Miski ei saa olla tõest kaugemal. Enda eest hoolitsemine tagab, et suudate oma ettevõtte ja oma elus olevate inimeste eest hästi hoolt kanda.

Tervislik toitumine ja liikumine annavad teile energiat, mida vajate kiirete päevade ületami. Sõpradega ajaveetmine annab teile erinevalt teistest vaimse, emotsionaalse ja füüsilise tõuke. Meditatsioon, jalutuskäigud, et oma pead puhastada, või pikad vannid võimaldavad meil lähtestada viisil, mis on ülioluline selleks, et meil oleks võimalik homme üles tõusta ja kõike uuesti teha. Edukamad ettevõtete omanikud teavad seda ja rakendavad seda regulaarselt.

Lara Galloway ja Erin Baebler

Lara Galloway ja Erin Baebler on raamatu “Moms Mean Business: A Guide to Creating a Successful Company and Happy Life as a Mom Entrepreneur” (Career Press, oktoober 2014) autorid. Mõlemad on kommenteerimi saadaval. Nad on mõlemad diplomeeritud treenerid, emad ja ettevõtjad.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga