Eesmärkide seadmine, mis viib ülevuseni

Steve Jobs oli kuulus oma kõrgete standardite poolest. Tegelikult tegid need võimatud eesmärgid, mille ta oma meeskonnale seadis, Apple’i uuendusliku jõujaama, mis ta praegu on.

Ühe töötaja sõnul esitasid insenerid esimese iPodi prototüübi valmimisel oma tööd Jobsile heakskiitmi. Jobs uuris seadet põhjalikult ja lükkas selle kohe tagasi, kuna see oli liiga suur.

Insenerid selgitasid, et nad peavad iPodi loomi “leiutama” ja et seda on võimatu väiksemaks muuta.

Jobs tõusis püsti, kõndis akvaariumi juurde ja viskas iPodi vette. Pärast põhja puudutamist ujusid mullid üles.

“Need on õhumullid,” ütles ta. “See tähendab, et seal on ruumi. Tee see väiksemaks.”

Sellised lood on muutunud Apple’i legendideks, sest need on näited sellest, kuidas Jobs lükkab oma meeskonna kaugemale sellest, mida keegi arvas olevat võimalik, et jõuda läbimurdeliste lahendusteni. Nende võimatute eesmärkide seadmine on see, mis innovatsiooni juhib, ja need on sellised eesmärgid, mida peaksid taotlema juhid, kes loodavad oma tööstust häirida.

Miks on vaja seada võimatuid eesmärke

Definitsiooni järgi on saavutatav eesmärk see, mis näib olevat reaalsuse piirides. See, mida teie (või teie töötajad) juba maailma kohta usute, muudab eesmärgi saavutamise lihtsaks. Kõrgemale kui arvate võimalikuks laskmine sunnib teid esitama väljakutseid oma ettevõttele, töötajatele ja enda eeldustele.

Sisuliselt sunnib see sind uuendustele.

Kui Henry Ford mudelit T ehitas, nägi ta ette autode pakkumist massidele. Auto esialgne maksumus oli 850 dollarit ehk tänapäeva mõistes 21 000 dollarit. See oli odav, kuid mitte piisavalt odav, et hobust ja vankrit asendada.

[pullquote]Eesmärkide seadmine sunnib teid uuendustele.[/pullquote]Probleemi lahendami ühendas ta liikuva koosteliini loomi mitu tootmise tahku. Tulemus muutis täielikult kaasaegset tootmist.

Ilma võimatu eesmärgita oleks Ford võib-olla lihtsalt loonud uue auto. Selle asemel ei häirinud ta mitte ühte tööstust, vaid kahte.

Veelgi olulisem on see, et võimatute eesmärkide seadmine viib teie töötajad nende piirini. Kui seate eesmärgi, mida on lihtne saavutada, saavutavad edukad inimesed selle ja võib-olla lähevad üks või kaks jardi kaugemale. Ja kõige tõenäolisemalt hakkavad need kõrgetasemelised lõpuks otsima töökohti, mis neile tegelikult väljakutseid pakuvad.

Kuid kui seate võimatud eesmärgid, näete, et teie rokkstaari töötajad pingutavad nende saavutami rohkem ja õpivad selle käigus palju. Nad avastavad uusi mõtteviise ja hakkavad kõigi eeldusi kahtluse alla seadma. Varsti avastate teie ja teie meeskond, et innovatsioon sünnitab innovatsiooni.

Teie meeskond hakkab mõtlema: “Vau! Kui me suudame selle hullumeelse eesmärgi saavutada, mida me veel saame teha?

Tunne, et saavutad eesmärgi, mida arvasid, et sa ei suuda, tekitab sõltuvust. Mida rohkem oma meeskonnale väljakutseid esitate, seda rohkem nad armastavad oma tööd ja sunnivad end tegema suuri asju.

Kuidas seada võimatult kõrgeid eesmärke

Kui seada võimatuid eesmärke, oluline on sihtida täpselt nii kõrgele, et see tundub kättesaamatu, kuid mitte nii kõrgele, et teie meeskond oleks garanteeritud.

Samuti on oluline, et inimesed mõistaksid, miks te neid venituseesmärke järgite.

Pixari tegevjuht Ed Catmull räägib oma raamatus “Creativity, Inc.” “Toy Story 2” loomise lugu.

Pärast esimese filmi kassahitt palusid Disney juhid otse videosse järge. Pärast aasta pikkust tööd mõistis meeskond, et nad ei suuda otse videoeelarvega suurepärast tööd teha, ja palus Disneyl lubada neil muuta see kinolinastu. Plaani probleem oli see, et see andis neile üheksakuulise tootmisgraafiku. Teisisõnu, see oli võimatu.

Nagu me kõik teame, ei ilmunud “Toy Story 2” mitte ainult õigel ajal, vaid paljud usuvad, et see on isegi parem kui originaal. Sel juhul ajendas võimatut eesmärki Pixari meeskonna soov luua parim võimalik film ja selleks tuli neil oma piire ületada.

4 lihtsat viisi, kuidas tagada oma eesmärkide tõhusus

1. Kahekordistage kõik olemasolevad sihtmärgid

Seejärel sundige inimesi mõtlema, kuidas uusi eesmärke saavutada. Ainuüksi ajurünnaku protsess laiendab igaühe mõtteviisi ja aitab innovatsiooni edasi lükata. Kuid ärge lihtsalt kahekordistage iga võrdlusalust valimatult. Veenduge, et seate olukorra jaoks õiged venituseesmärgid.

2. Paluge meeskonna juhtidel jagada oma ambitsioonikaid eesmärke

Eesmärkide avalikustamine sunnib töötajaid seadma endale tõeliselt ambitsioonikaid eesmärke. Keegi ei taha olla see, kes seab madalaid eesmärke. Lisaks suurendab eesmärkide jagamine teiste inimestega vastutust.

3. Ära seo edu boonustega

Kui teie meeskond arvab, et julgete eesmärkide täitmata jätmisel võivad olla rahalised tagajärjed, ei suru nad end peale. Alateadlikult seavad nad eesmärgid, milleni usuvad, et suudavad.

Siiski peaksite lisama auhindu ja pidustusi. Iga verstaposti puhul leidke hetk meeskonnana, et tähistada ja nautida oma edu. Looge rituaal, mis tähistab väikeste sammude lõpetamist teel suure eesmärgi poole.

4. Ole valmis ebaõnnestumi

Võimatute eesmärkide puhul on kõige parem eeldada, et asjad ei lähe alati ideaalselt. Kui Angus Davise idufirma Swipely kasvas aastaga 30 töötajalt 80-le, teadis ta, et vajab midagi, et hoida neid kõiki motiveeritud ja õigel teel. Ta võttis kasutusele OKR-süsteemi, mis julgustab meeskondi ja üksikisikuid seadma suuri eesmärke.

“Need peavad olema venivad, ” ütleb Davis. “Enamik inimesi ei peaks 70 protsenti heaks hindeks, kuid OKR-i jaoks on see peaaegu õige. Soovite, et teie eesmärgid oleksid piisavalt ambitsioonikad, et viia teid oma piiridest kaugemale.

Isegi kui teie meeskond ei saavuta seatud eesmärki, olete üllatunud tehtud edusammude ja protsessi käigus tekkinud loominguliste ideede üle.

Steve Jobsist Henry Fordi ja Pixarini on ajalugu täis inimesi, kes keeldusid olema rahul sellega, mida teised pidasid võimalikuks. Nad teadsid, et ainult võimatute eesmärkide seadmisega on neil võimalik saavutada suursugusust.

Kuidas on teie ettevõte töötanud kõrgete eesmärkide seadmisel ja kas need on teid aidanud saavutada suuremat edu? Rääkige meile allolevates kommentaarides oma kogemustest võimatute eesmärkide seadmisega.

About admin

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga